TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

parsifal

New member
Witam
Mam tą yamahę podłączoną do TL838 - dekoder N do TV kablem HDMI, TV do soundbara optykiem. Pilot Toshiby obsługuje YAS 101.
pozdrawiam
 

arko07

New member
Moja cierpliwość do tego tv się powoli kończy oczywiście z powodu tych nieszczęsnych czarnych poziomych pasków. Jak do tej pory w moim przypadku żaden soft tego nie wyeliminował i chyba nie mam na co czekać bo zostało 8 mies.gwarancji. Problem nawet jakby się nasilił bowiem dzisiaj w ciągu godziny pojawił się 5-krotnie (raz pasek był potrójny,wtedy dokładnie widać jak część obrazu poniżej paska przesuwa się w dół w momencie jego pojawienia się)

W związku z tym mam pytanie czy istnieje skuteczna metoda reklamacji tej wady.
 

mock

New member
Witam
Sprawę od razu zgłaszaj do serwisu centralnego toshiby. Ja musiałem nagrać wszystko kamerą plus zrobiłem stopklatki (zdjęcia) w miejscach wystąpienia pasków bo twierdzili, że nic nie widzą. Po chyba 3 razach gdzie wymienili soft (na taki co już miałem wcześniej ale co tam) płytę główną czyli po ok 2 miesiącach zwrócili kasę(mina pani w sklepie euro bezcenna). Przede wszystkim nie można im dać zapomnieć o sobie. Ja za radą użytkownika z tego forum gnębiłem ich co parę dni telefonicznie. W tym wszystkim nie chodzi o tą usterkę (bo to zdarza się najlepszym)ale sposób załatwienia sprawy. Wodzą klienta za nos a nuż ustąpi. Skutek jest taki, że nie kupię nic więcej z toshiby(no może przynajmniej tv) ani nie polecam nikomu tv tej marki. Mógłbym napisać jeszcze o innych minusach tego tv ale jak to mówią nie kopie się leżącego. Tak więc nie ustępuj aż do końca. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

arko07

New member
@mock dzięki za radę, od razu muszę nagrać kamerą im tę wadę bo usterka jest czasami ciężka do wychwycenia, jest dzień że przez 3 godz.jest ok
 

Kackiller

New member
Jestem posiadaczem tego TV od kilku tygodni. Kupiłem go głównie za sprawą atrakcyjnej ceny oraz Waszych pozytywnych opinii, jak i recenzji Kikiego na pierwszej stronie.

Wszystko do tej pory jest ok i z TV jestem zadowolony, z jednym wszakże wyjątkiem - niestety dla mnie bardzo istotnym. Niestety uważam, że SPORT w tym TV nie prezentuje się odpowiednio. Proszę doradźcie co można poprawić w tej kwestii. Oglądam bardzo dużo sportu, przede wszystkim piłki nożnej i z tego co zauważyłem to:
1) pojawia się delikatne smużenie,
2) przy kamerze z dalszej perspektywy postacie zawodników są mało wyraźne, nie mówiąc o tle w postaci kibiców na trybunach,
3) na zbliżeniach z kolei obok poruszających się zawodników pojawia się taka poświata, która nie wygląda dobrze.

Czy można temu jakoś zaradzić? Przeczytałem znaczną częśc niniejszego wątku i opinie na temat oglądania sportu są zupełnie skrajne. Na początku wątku, od razu pod recenzją jeden z użytkowników bardzo chwali sport, podkreslając, że nie ma efektu smużenia. Z kolei mniej więcej na stronach 50-60 pojawiają się krytyczne opinie na temat sportu, z którymi niestety póki co się muszę raczej zgodzić.

Zaznaczam, że moje obserwacje dotyczą sportu oglądanego na NSport HD z dekodera Multimedia, który ma wejście HDMI i jest połączony z TV kablem HDMI. Robiłem kalibrację TV wg tych plansz z Komputer Świata, jednak nic to nie zmieniło w zakresie wyżej wymienionych problemów.

Wiem niestety również, że nie są to moja fanaberie bo wczoraj odwiedziłem kolegę, który oglądał akurat tenis na Eurosport HD i na jego LG (przedział cenowy do 3.000 zł więc podobny co Toshiba) wyglądało to DUUUUUŻO lepiej. Będę wdzęczny za wskazówki, co powinienem zrobić żeby polepszyć jakość obrazu.
 

Kackiller

New member
Jestem posiadaczem tego TV od kilku tygodni. Kupiłem go głównie za sprawą atrakcyjnej ceny oraz Waszych pozytywnych opinii, jak i recenzji Kikiego na pierwszej stronie.
Wszystko do tej pory jest ok i z TV jestem zadowolony, z jednym wszakże wyjątkiem - niestety dla mnie bardzo istotnym. Niestety uważam, że SPORT w tym TV nie prezentuje się odpowiednio. Proszę doradźcie co można poprawić w tej kwestii. Oglądam bardzo dużo sportu, przede wszystkim piłki nożnej i z tego co zauważyłem to:
1) pojawia się delikatne smużenie,
2) przy kamerze z dalszej perspektywy postacie zawodników są mało wyraźne, nie mówiąc o tle w postaci kibiców na trybunach,
3) na zbliżeniach z kolei obok poruszających się zawodników pojawia się taka poświata, która nie wygląda dobrze.
Czy można temu jakoś zaradzić? Przeczytałem znaczną częśc niniejszego wątku i opinie na temat oglądania sportu są zupełnie skrajne. Na początku wątku, od razu pod recenzją jeden z użytkowników bardzo chwali sport, podkreslając, że nie ma efektu smużenia. Z kolei mniej więcej na stronach 50-60 pojawiają się krytyczne opinie na temat sportu, z którymi niestety póki co się muszę raczej zgodzić.
Zaznaczam, że moje obserwacje dotyczą sportu oglądanego na NSport HD z dekodera Multimedia, który ma wejście HDMI i jest połączony z TV kablem HDMI. Robiłem kalibrację TV wg tych plansz z Komputer Świata, jednak nic to nie zmieniło w zakresie wyżej wymienionych problemów.
Wiem niestety również, że nie są to moja fanaberie bo wczoraj odwiedziłem kolegę, który oglądał akurat tenis na Eurosport HD i na jego LG (przedział cenowy do 3.000 zł więc podobny co Toshiba) wyglądało to DUUUUUŻO lepiej. Będę wdzęczny za wskazówki, co powinienem zrobić żeby polepszyć jakość obrazu.
 

krzyyh

New member
Pamiętam jak oglądałem mecze na euro 2012 , czasami puszczali równolegle ten sam mecz na tvphd i na tvp2hd. Na tvphd obraz wyglądał dobrze jak na hd przystało a na tvp2hd tak jakby był to obraz sd.
 

witgit

New member
Bitraż to jeden z powodów.
Na tej toshibie też to miałem na niektórych kanałach.
Teraz mam samsunga i tego problemu nie ma wcale.
Wiec coś musi być jeszcze na rzeczy.
 

Kackiller

New member
Wiem, że to już było gdzieś poruszane, ale stron wątku jest już tyle, że nie mogę tego znaleźć.

Kupiłem 46TL838, ściągnąłem film 3D, podłączyłem kabel HDMI do laptopa, założyłem okularki 3D i...nic.

Zastanowiły mnie dwie rzeczy:
1. Czy można oglądać 3D bez okularów Toshiba? Mam okulary z LG akurat.
2. Czy to nie dziwne, że nie mam na pilocie przycisku 3D?
3. Czy oprócz włączenia filmu nagranego w technologii 3D konieczne jest poczynienie jakichś dodatkowych czynności aby oglądać film w tej technologii?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
1. LG ma pasywne, muszą być okulary toshiby, lub panasonica do serii x30
2. Bardzo dziwne, zły pilot, lub źle szukasz
3. No trzeba nadusić klawisz 3d na pilocie :p I włączyć okulary.
 

Kackiller

New member
Po wpisaniu w goole pilot do Toshiba TL838 wyskakuje bardzo podobny pilot do mojego z tą jednak różnicą, że w miejscu przycisku 3D jest przycisk, który odpowiada za przełączanie trybów oglądania. Z kolei widzę, że w tym standardowym pilocie z Google przełączanie trybów jest niżej, obok przycisków menu.

Macie pomysł jak włączyć 3D? A może mój TV w ogóle nie ma opcji 3D?:p
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zgaduję że tv był z wystawy, i się sprzedawcy po prostu pomylili. Bo jednak to jaki tv się ma, trudno pomylić (ale sprawdź na wszelki wypadek z tyłu telewizora model :D )
W sumie zobacz czy możesz właczyć 3d po naciśnięciu klawisza quick, bo na 933 już można, a na 838 nie pamiętam, tam inne menu było.
Jeśli nie, to musiał byś sobie załatwić pilot toshiby z klawiszem 3d :p
 
Do góry