TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

arko07

New member
To raczej problem softu w tym tv, pamiętam że na którymś z testowych hbbtv działało na kanałach tvp, ogólnie soft w tym tv niedopracowany, teraz mam Panasonica i wszystkie funkcje działają bez problemu.
 

a_brakadabra

New member
Też mi się zdaje, że to kwestia softu. Pytanie czy komuś działa, a jeśli tak to na jakim sofcie?
P.S.
Eskalowałem problem do Toshiba z ich strony, ale mi odpowiedzieli, że zajmują się tylko Uk & Ireland.
Mam sie kontaktować z polskim serwisem.
 

Yaesu

New member
A polski serwis to totalna porażka, zlewają klienta na maxa. Zgłaszałem im kilka problemów, między innymi dla czego jeśli wybierzemy kraj Polska to nie ma opcji DVB-C, nie ma HBBTV itp. Czuję, że to tu pies jest pogrzebany, jak by to zrobili to nie było by problemów. Telewizor made in poland - a nie dostosowany do polskich systemów.
Ale to mnie nauczyło jednego - już nigdy więcej toshiby.
Znajomy ma LG i wszystko super mu działa - no comments.
 
Trochę jestem rozczarowany tym TV....mam podobnie jak Wy, TVN Player nie działa, paski przechodzące przez TV są raz na 5h ale są. W dodatku pod koniec czerwca zakończyła mi się dwuletnia gwarancja i padł pierwszy pixel...
 

johncoffey

New member
A polski serwis to totalna porażka, zlewają klienta na maxa. Zgłaszałem im kilka problemów, między innymi dla czego jeśli wybierzemy kraj Polska to nie ma opcji DVB-C, nie ma HBBTV itp. Czuję, że to tu pies jest pogrzebany, jak by to zrobili to nie było by problemów. Telewizor made in poland - a nie dostosowany do polskich systemów.
Ale to mnie nauczyło jednego - już nigdy więcej toshiby.
Znajomy ma LG i wszystko super mu działa - no comments.

Widzę, że na forum jeszcze pojawiają się od czasu do czasu posty odnośnie 40TL838. Powiem tak, miesiąc temu kupiłem TV Samsung 40UE6320, model z zeszłego roku, dołączone dwie pary okularów 3D itd. Mam obecnie porównanie w ogólnym wykonaniu Toshiby i Samsunga - obecnie omijam wielkim łukiem TV Toshiby. Po niedawnej aktualizacji oprogramowania 40TL838 nadal mam niestety te czarne paski.
 

Toio85

New member
czy w tym telewizorze da się podłączyć amplituner (HK AVR 151) poprzez HDMI tak, aby wszystko szło na głośniki zewnętrzne (nie te wbudowane w telewizorze). Jeśli tak to co trzeba ustawić, żeby to działało ??
 

rom45

New member
problem z tvn player

witam , ponownioe pytanie czy ktoś uporał się z tym problemem. kiedys działało to bez problemu natomiast teraz tylko plansza tvn player, co moze być przyczyną tego . proszę o radę
 

a_brakadabra

New member
czy w tym telewizorze da się podłączyć amplituner (HK AVR 151) poprzez HDMI tak, aby wszystko szło na głośniki zewnętrzne (nie te wbudowane w telewizorze). Jeśli tak to co trzeba ustawić, żeby to działało ??
Ja mam podłączone po optyku do HK AVR130 i wszystko działa, tzn.dźwięk przestrzenny. Po Hdmi nie próbowałem.
 

Calibretti

New member
parowanie okularów

Witam Wszystkich w ten świąteczny dzień :)
mam pytanko odnośnie okularów do omawianej Toshiby. Czy i w jaki sposób można je sparować z np. projektorem (konkretnie Epsonem 5200) ?
Będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
Krzysiek
 

jackuc

New member
Było o tych paskach już chyba wiele razy. Co ileś minut pokazują się poprzeczne paski na chwilę więc nie ma szans zrobić foty, coś jakby zakłócenie obrazu...
 

adri991

New member
Ten telewizor mam już od 2 lat. Od pierwszego uruchomienia przez ok 2 miesiące pojawiały mi się te owe paski. I do tej pory ani razu. To może być wina złego złożenia, coś nie łączy na stykach...jeżeli masz zaktualizowany soft w tym telewizorze do Y to wina leży ze strony sprzętu. Takie jest moje zdanie.
 

kowalcus

New member
U mnie po wymianie tunera na moduł CAM paski przestały się pojawiać, tak samo jak nigdy nie występowaly przy odtwarzaniu filmów przez usb czy z sieci.
 

kudys11

Member
Witam Wszystkich w ten świąteczny dzień :)
mam pytanko odnośnie okularów do omawianej Toshiby. Czy i w jaki sposób można je sparować z np. projektorem (konkretnie Epsonem 5200) ?
Będę wdzięczny za pomoc
pozdrawiam i życzę zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
Krzysiek

Nie sparujesz okularów od TV z projektorem Epsonem 5200.
Ten projektor pracuje w technologii 3LCD więc okulary muszą być (RF)
Okulary RF - TV i Video - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 

martinelka

New member
Witam. Po włączeniu firewall-a w ruterze nie działa mi youtube i większość usług w Toshiba places. Czy ktoś wie, jakie porty wykorzystują te aplikacje?
 

$kubi

Member
Jaki jest najnowszy soft dla tych TV?

Mam wersję 46" i tutaj po LAN ściąga mi : 6.4.0Y.1 Apr 24 2014 - 94.6.27.8

Czy to najnowsza wersja dla TL838 ?
 
Do góry