TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

mlabun

New member
Próbowałem podłączyć dongla wifi firmy Linksys z tym samym chipsetem co oryginalny adapter. Niestety nic z tego nie wyszło. Polecam zastosować router z funkcją wifi client. Załatwia problem internetu w tv w 100%.
 

_adi_

New member
soft 6.4.0T.1

Witam! Po wgraniu ostatniego softu TL838 6.4.0T.1 zauważyłem że profile ustawień obrazu są ciemniejsze a profil Hollywod 2 to totalna masakra jest tak ciemny że mało co widać (podświetlenie50;kontrast95 reszta zero) czy u Was też są takie same parametry bo przyznam że przy poprzednim sofcie 6.1.0"dokładnie nie pamiętam" profile Hollywood 1i2 były ładniejsze
 

Yaesu

New member
Witam! Po wgraniu ostatniego softu TL838 6.4.0T.1 zauważyłem że profile ustawień obrazu są ciemniejsze a profil Hollywod 2 to totalna masakra jest tak ciemny że mało co widać (podświetlenie50;kontrast95 reszta zero) czy u Was też są takie same parametry bo przyznam że przy poprzednim sofcie 6.1.0"dokładnie nie pamiętam" profile Hollywood 1i2 były ładniejsze
Zrób reset ustawień obrazu i powinno być OK, też tak miałem kiedyś z jakimś softem i reset pomógł.
 

_adi_

New member
Format obrazu

Yaesu mam pytanie czy u Ciebie też połowa programów po wygraniu nowego softu odbiera w formacie 4:3 , i czy można to jakoś ustawić żeby cały czas było na cały ekran bo jak ustawie format super life to po powrocie na ten program jest format 4:3
 

Yaesu

New member
Yaesu mam pytanie czy u Ciebie też połowa programów po wygraniu nowego softu odbiera w formacie 4:3 , i czy można to jakoś ustawić żeby cały czas było na cały ekran bo jak ustawie format super life to po powrocie na ten program jest format 4:3
Nie wiem czy moja wypowiedź będzie wiarygodna bo z DVB-T mam tylko 15 kanałów z naziemnej i z tego nie korzystam, głównie oglądam z satelity przez HDMI, ale sprawdziłem i wszystkie kanały mam na pełny ekran poza Puls2 ale na tym kanale co bym nie kombinował to nie mam pełnego ekranu.
Ja mam ustawienia "szeroki kat" a w menu w konfiguracji monitora mam Automat. format włączony i rozciąganie formatu 4:3 włączone.
 

kirud

New member
Witam
Na nowym sofcie nie idzie telewizja hybrydowa na tvp1 tvp 2 naciskam czerwony guzik i znika za to na eska tv działa bez problemu .
Czy też tak macie .
Pozdrawiam Marek
 

_adi_

New member
format obrazu i nowy soft

Yaesu jest ok moje moje małe niedopatrzenie to po prostu były nadawane programy w formacie 4:3 na danym programie. Co do najnowszego softu to dla mnie "CHUJNIA" jeżeli chodzi o obraz (wszystkie profile obrazu są za ciemne ) może dlatego że mój poprzedni soft był stary 6.1.0 Teraz wgrałem sobie dla spróbowania soft 6.4.Z5.1_Mboot518740 i teraz obraz na autoview jest w pyte i inne profile nie są przyciemnione .Zauważyłem jeszcze jedną rzecz pomimo że TV nie jest podłączony do internetu to mogę wejść w te funkcje toshiba places , you tube, network media player, gdzie wcześniej nie mogłem, później sprubóje wgrać soft TL838_6.4.Z11.1_Mboot518740_TL_MFC_244930.zip i zobaczymy co będzie
 

_adi_

New member
Tl838_6.4.1t.1

Duży plus tego softu TL838_6.4.1T.1 to że po wgraniu nie trzeba szukać na nowo kanałów i jest ta sama kolejność którą sobie wcześniej ustawiłem. Dzięki Witgit za link
 

mlabun

New member
Na stronie toshiba.pl jest informacja, że model 40tl838 obsługuje USB Video Recording. Czy to ja o czymś nie wiem, czy też może toshiba napisała bzdury?
 

Yaesu

New member
Witam
Na nowym sofcie nie idzie telewizja hybrydowa na tvp1 tvp 2 naciskam czerwony guzik i znika za to na eska tv działa bez problemu .
Czy też tak macie .
Pozdrawiam Marek
Było coś na ten temat na niemieckim forum, że soft 1T niby lepszy ale są problemy z połączeniem internetowym, jeśli ktoś korzysta z połączenia internetowego lepiej żeby został przy 0T, ale jak ktoś nie ma internetu w TV to może instalować 1T, dla tego ja powstrzymałem się i zostałem przy 0T.
 

Yaesu

New member
Na stronie toshiba.pl jest informacja, że model 40tl838 obsługuje USB Video Recording. Czy to ja o czymś nie wiem, czy też może toshiba napisała bzdury?
Może to błąd na stronie, w instrukcji było że TL838 nie ma nagrywania na USB, a tam ktoś kto pisał może zjadł "nie".
Ale szczerze mówiąc to mogli by coś takiego zrobić, to chyba była by tylko zmiana w sofcie.
 

Kuri

New member
Jest jakieś ryzyko, że podczas wgrywania softu uszkodzę TV? Czy jeśli tak by się stało tracę gwarancję?
Jest jakiś sposób aby przyciemnić trochę napisy? Napisy na jasnym tle bardzo się zlewają i praktycznie ich widać...
 
Do góry