TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

gba1111

New member
USB 3.0 jest kompatybilne ze starszymi wersjami. Jeśli podłączysz dysk USB 3.0 pod gniazdo obsługujące standard 2.0 to i tak dysk będzie ci pracował z prędkością wspieraną przez USB 2.0
 

silver007

New member
Czy ktoś podłączał dysk z usb 3.0 to tego tv? Mam zamiar kupić a chyba kiedyś ktoś pisał że mu nie działa.

2.0 czy 3.0, wszystko chodzi. Ja mam dysk 500GB na 3.0 i śmiga bez problemu.

A teraz mam większy problem... Zauważyłem, że tv się wykrzacza podczas oglądania dłuższych filmów z usb. Oglądałem Władcę Pierścieni i po nieco ponad 2h oglądania tv wychodzi do menu wyboru filmu (tak jakby się zakończył). Myślałem, że wadliwa kopia, ale na komputerze działa cała bez zająknięcia. Była w formacie .mkv, więc ściągnąłem inny plik z tym filmem (też mkv). Znowu wykrzaczenie, tylko pół godziny później. Nie da się tego kryzysowego momentu przewinąć, bo też wywala. Ściągnąłem też kopię avi. Wywala ją w jeszcze innym miejscu. Próbowałem na 2 różnych pen drive'ach i z dysku. Zawsze to samo.
Ściągnąłem też kolejną cześć Władcy - tą wykrzaczyło po 1,5h.
Zrobiłem już powrót softu do 6.4.0J.1 (bo miałem 6.4.Z11.1) i ciągle to samo.
Miał ktoś taką przypadłość?
 

Yaesu

New member
Kolego silver007 a co to znaczy "że tv się wykrzacza" ?? Nie znam takiego słowa - wykrzacza ???
 
Ostatnia edycja:

mrozek86

New member
wykrzaczyć się - potoczne określenie na błąd w programie lub jego nieoczekiwane zamknięcie się na wskutek tego błędu. :) W tym przypadku pewnie telewizor się zawiesza, albo wyłącza..., albo po prostu odtwarzanie się wyłącza (wraca do listy wyboru plików).
 

Yaesu

New member
wykrzaczyć się - potoczne określenie na błąd w programie lub jego nieoczekiwane zamknięcie się na wskutek tego błędu. :) W tym przypadku pewnie telewizor się zawiesza, albo wyłącza..., albo po prostu odtwarzanie się wyłącza (wraca do listy wyboru plików).
Chyba już za stary jestem, że tego nie rozumiem , widzę że w Polsce tworzy się nowy język, tzw. żargon komputerowy.
Ale jak się oczekuje pomocy na forum, wypadało by pisać w języku zrozumiałym dla wszystkich, ale nie tylko dla wąskiego grona miłośników komputerów. Ja też wykonuję jakiś zawód i w tym zawodzie mamy swój żargon, nie tylko moja brygada ale wszyscy wykonujący ten zawód na świecie to zrozumieją, jak bym zaczął pisać tak jak mówię zawodowo to ok 90% czytających to forum nie wiedziało by o czym mowa.
Liczę że osoby poszukujące pomocy na tym forum przychylą się do mojej prośby.
Pozdrawiam.
 

marcepanek

New member
Totalna paranoja!

Przejrzałem ten wątek i opadła mi kopara! Czy ktoś kto kupił w dobrej wierze odbiornik telewizyjny wiedział co go czeka? Jakieś migające paski, puste boxy, szarpanie obrazu, niekompatybilność softu z podłączanymi peryferiami i onanizmy z kolejnymi wersjami softwaru. (Czy to produkt dla maniaków komputerowych, czy statystycznych telewidzów?!)
Do tego raportowane przez użytkowników w kraju i za granicą martwe pixele...
Przecież to jakiś totalny bubel, który powinien być wycofany z rynku!
I dlaczego ma on tak wysoką ocenę (vide wstęp do wątku)? Czy to jakiś test 'sponsorowany', sposób na upchnięcie na polskim rynku wadliwej partii zalegających w niemieckich magazynach odbiorników?
(Jak zorientowałem się, było on dostępny w Niemczech już latem 2011.)
Bo dlaczego w zachodnich serwisach oceny tego telewizora są tak niskie?
Toshiba 40TL838: Full Review
Czy tam oceniają idioci, a u nas geniusze?
 

silver007

New member
Kolego silver007 a co to znaczy "że tv się wykrzacza" ?? Nie znam takiego słowa - wykrzacza ???
(...)
Ale jak się oczekuje pomocy na forum, wypadało by pisać w języku zrozumiałym dla wszystkich, ale nie tylko dla wąskiego grona miłośników komputerów.

Kolego Yaesu, "wykrzacza" oznacza że dzieje się coś niepoprawnego i o tym chyba wie każdy (a jeśli nie wie, to nie trzeba być Sherlockiem by to wywnioskować). Doskonale jednak wiedziałem, że to nie nakreśla problemu, więc prosiłbym o trochę wysiłku i przeczytanie kolejnego zdanie w owym wywodzie, gdzie nakreśliłem dokładnie co się dzieje. Gwoli przypomnienia:

Zauważyłem, że tv się wykrzacza podczas oglądania dłuższych filmów z usb. Oglądałem Władcę Pierścieni i po nieco ponad 2h oglądania tv wychodzi do menu wyboru filmu (tak jakby się zakończył).

Czy nadal jest dla Ciebie nie jasne jaki problem wystąpił?
 

jackuc

New member
Przejrzałem ten wątek i opadła mi kopara! Czy ktoś kto kupił w dobrej wierze odbiornik telewizyjny wiedział co go czeka? Jakieś migające paski, puste boxy, szarpanie obrazu, niekompatybilność softu z podłączanymi peryferiami i onanizmy z kolejnymi wersjami softwaru. (Czy to produkt dla maniaków komputerowych, czy statystycznych telewidzów?!)
Do tego raportowane przez użytkowników w kraju i za granicą martwe pixele...
Przecież to jakiś totalny bubel, który powinien być wycofany z rynku!
I dlaczego ma on tak wysoką ocenę (vide wstęp do wątku)? Czy to jakiś test 'sponsorowany', sposób na upchnięcie na polskim rynku wadliwej partii zalegających w niemieckich magazynach odbiorników?
(Jak zorientowałem się, było on dostępny w Niemczech już latem 2011.)
Bo dlaczego w zachodnich serwisach oceny tego telewizora są tak niskie?
Toshiba 40TL838: Full Review
Czy tam oceniają idioci, a u nas geniusze?

Ja oceniam ten tv bardzo pozytywnie. Żadna z opisywanych przypadłości nie wystepuje w modelu, który stoi u teściów. Obraz malyna
 

Yaesu

New member
Bawiłem się kiedyś w te ustawienia, jakoś nie powaliły mnie na kolana, zrozumiałe, przecież każdy ma inny wzrok i inne upodobania, wydaje mi się że ciężko będzie znaleźć takie ustawienia obrazu które będą odpowiadały każdemu.
A na marginesie, czy jest może gdzieś jakiś nowszy soft niż 6.4.S2.1, nie za bardzo jestem z tego softu zadowolony, a mianowicie restartuje mi się TV po skanowaniu ATV i DTV, myślę wrócić do Z11 ale jak było by coś nowszego to wypróbował bym pierw ten nowszy.
 

mlabun

New member
Bardzo się ucieszyłem, gdy pojawił się serwis tuba.fm w toshiba places. Niestety długo nie trwała moja radość. Serwis zniknął z mojego telewizora. Czy pozostali użytkownicy TL838 również tak mają?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Bardzo się ucieszyłem, gdy pojawił się serwis tuba.fm w toshiba places. Niestety długo nie trwała moja radość. Serwis zniknął z mojego telewizora. Czy pozostali użytkownicy TL838 również tak mają?

Jeszcze się pojawi, na razie na stałe zadomowił się w całej serii 9. Ale Toshiba chyba przeliczyła się z możliwościami, bo na niektórych tv nowe aplikacje się mocno psuły, stąd będzie wprowadzone to pewnie dopiero po optymalizacji.
 

sprokciu

New member
Witajcie,
ja pozbyłem się tl838, oddałem na serwis (po trzech aktualizacjach softu dalej paski czarne itd), ten telewizor mnie zmęczył, 3 miesiące posiadania z tego 1.5 w serwisach, na szczęście oddali kasę i kupiłem panasonica 42et5. obsługa wygląd i jakość obrazu jak dla mnie super.
pozdrawiam
 

krzyyh

New member
Witajcie,
ja pozbyłem się tl838, oddałem na serwis (po trzech aktualizacjach softu dalej paski czarne itd), ten telewizor mnie zmęczył, 3 miesiące posiadania z tego 1.5 w serwisach, na szczęście oddali kasę i kupiłem panasonica 42et5. obsługa wygląd i jakość obrazu jak dla mnie super.
pozdrawiam

Ciekawe czy by oddali kase za szarpania obrazu bo pasek prawie się nie pojawia? Też bym się pozbył tego klamota tylko przeraża mnie te 1,5 miesiąca bez tv.
 
Do góry