TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

Yaesu

New member
Na szarpanie obrazu soft 6.4.S2.1 pomaga, mój po zainstalowaniu tego softu przestał szarpać. Active vision mam ustawione na wysoki.
 

krzyyh

New member
Na szarpanie obrazu soft 6.4.S2.1 pomaga, mój po zainstalowaniu tego softu przestał szarpać. Active vision mam ustawione na wysoki.

Mam ten soft i szarpie, nie zawsze ale szarpie najbardziej na tvp1 i tvp2. Nie wszyscy to zauważają, żona naprzykład nie widzi tego. Co prawda jest lepiej niż na poprzednich softach ale nie do końca.
Może jeszcze to poprawią, a może mój egzemplarz jest zrypany.
 

bonsao

New member
Toshiba 40TL838

Ja mam ten model TV i powysze problemy opisane w tym temacie u mnie nie występuja .Widocznie nie ktore egzemplarze były wadliwe.
 

razorjack

New member
Hej!
u znajomej jest TV Toshiba TL83, ostatnio u niej byłem bo miała z nim problemy, nie chciały się przełączać kanały na następne (przycisk P+ na pilocie).
Pierwsze co zrobiłem to 'autostrojenie', telewizor znalazł ~22 kanały (DVB-T, pod warszawą)
zabrałem się za ustawienie ich jakieś kolejności (najpierw tvp1 hd, tvp2 hd, tvn itp...)
po ustawieniu i posortowaniu, kanały są po kolei - mogę je wybierać przyciskami z cyframi, ale, przycisk P+ przeskoczy do następnego programu, np. 3, a potem już dalej nie chce, tzn. jak go kilka razy ponaciskam, to kanał czasem następny się pojawi, ale...TV na OSD cały czas podaje że to kanał 3.
dopiero nacisnięcie 4 na pilocie powoduje pojawienie się poprawnie kolejnego kanału.
Ktoś się spotkał z takim zachowaniem? żeby oprogramowanie było aż tak skopane ?
może za tydzień znów tam będę to spróbuję zaktualizować oprogramowanie.

przy okazji, ktoś wie jakie funkcje 3d ma ten telewizor? instrukcja jest na maksa prosta (kilkanaście zaledwie kartek, które w łopatologiczny sposób tłumaczą co do czego służą przyciski... nic wartościowego).
 

razorjack

New member
Hej!
u znajomej jest TV Toshiba TL83, ostatnio u niej byłem bo miała z nim problemy, nie chciały się przełączać kanały na następne (przycisk P+ na pilocie).
Pierwsze co zrobiłem to 'autostrojenie', telewizor znalazł ~22 kanały (DVB-T, pod warszawą)
zabrałem się za ustawienie ich jakieś kolejności (najpierw tvp1 hd, tvp2 hd, tvn itp...)
po ustawieniu i posortowaniu, kanały są po kolei - mogę je wybierać przyciskami z cyframi, ale, przycisk P+ przeskoczy do następnego programu, np. 3, a potem już dalej nie chce, tzn. jak go kilka razy ponaciskam, to kanał czasem następny się pojawi, ale...TV na OSD cały czas podaje że to kanał 3.
dopiero nacisnięcie 4 na pilocie powoduje pojawienie się poprawnie kolejnego kanału.
Ktoś się spotkał z takim zachowaniem? żeby oprogramowanie było aż tak skopane ?
może za tydzień znów tam będę to spróbuję zaktualizować oprogramowanie.
 

pioczel

New member
Hej!
u znajomej jest TV Toshiba TL83, ostatnio u niej byłem bo miała z nim problemy, nie chciały się przełączać kanały na następne (przycisk P+ na pilocie).
Pierwsze co zrobiłem to 'autostrojenie', telewizor znalazł ~22 kanały (DVB-T, pod warszawą)
zabrałem się za ustawienie ich jakieś kolejności (najpierw tvp1 hd, tvp2 hd, tvn itp...)
po ustawieniu i posortowaniu, kanały są po kolei - mogę je wybierać przyciskami z cyframi, ale, przycisk P+ przeskoczy do następnego programu, np. 3, a potem już dalej nie chce, tzn. jak go kilka razy ponaciskam, to kanał czasem następny się pojawi, ale...TV na OSD cały czas podaje że to kanał 3.
dopiero nacisnięcie 4 na pilocie powoduje pojawienie się poprawnie kolejnego kanału.
Ktoś się spotkał z takim zachowaniem? żeby oprogramowanie było aż tak skopane ?
może za tydzień znów tam będę to spróbuję zaktualizować oprogramowanie.
może to dziwne ale ustaw kraj na NIEMCY,to dopiero sortowanie kanałów zacznie działać poprawnie i wtedy można je poukładać po ,,swojemu"i da się przełączać + po kolei........ja tak właśnie miałem i długo nie wiedziałem o co kaman w tym dziwnym tv,dopoiero na forum życzliwa dusza dała mi wskazówkę:-o
 

terlik87

New member
Toshiba 40TL939 - 40TL938

Cześć,
Zakupiłem Toshiba 40TL939 + 2 x okulary 3D - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Powiecie jak dobrze go skalibrować? Albo na której stronie jest opis jak to zrobić :) Podaje namiar do siebie: terlikowski@interia.eu :) Dziękuję.
 

razorjack

New member
może to dziwne ale ustaw kraj na NIEMCY,to dopiero sortowanie kanałów zacznie działać poprawnie i wtedy można je poukładać po ,,swojemu"i da się przełączać + po kolei........ja tak właśnie miałem i długo nie wiedziałem o co kaman w tym dziwnym tv,dopoiero na forum życzliwa dusza dała mi wskazówkę:-o
hm...samo sortowanie i ułożenie kanałów mi się udało, tylko potem telewizor w ogóle nie chce ich zmieniać gdy naciskam P+.
ok, dziś spróbuję, przy okazji update softu zrobię.
 

Yaesu

New member
wnosi cos ciekawego? czy jakies drobne poprawki i nadzieja na naprawienie problemow niektorych osob z pasami itp ;)
Ja na razie ten nowy soft mi się podoba, jak zwykle szału nie ma, ale TV wydaje mi się stabilniejszy niż na poprzednim S2.1, nie widzę szarpania obrazu i latających pasków, ale to dopiero kilka godzin oglądania TV. Zobaczymy jak trafię jakiś dobry program przyrodniczy w HD wtedy wyjdzie wszystko, zawsze na takich programach widoczne było szarpanie i paski.
 

Yaesu

New member
Dajcie znać jak potestujecie to wgram / bądź nie do TV rodziców ;)

Wgraj i testuj, może zauważysz coś czego ja nie widzę, nie czekaj na gotowe, wysil się trochę, nie bój się, ten soft jest dobry, nie uszkodzisz TV.
A tak swoją drogą to mogę tylko powiedzieć że jest bardziej stabilny, na S2.1 lubił mi się zrestartować po skanowaniu ATV , przy wychodzeniu z toshiba places w trakcie odtwarzania filmu VOD, a na tym sofcie tego nie ma.
Minimalne szarpanie obrazem jest nadal, ale już prawie nie widać trzeba wiedzieć że coś takiego było i w jakich momentach było widoczne, latające paski też się pojawiają, rzadko ale już raz dziś widziałem.

A wytłumaczy mi ktoś coś takiego, wchodziłem dziś na Toshiba Palces i w zakładce TV Place miałem BBC, 2DF, Arte i coś tam jeszcze było, wyszedłem i po jakimś czasie wszedłem z powrotem a tam już tylko France24 i Euronews.
A już się cieszyłem że coś drgnęło, a tam dalej cienko, dobrze że jest VOD.
 

$kubi

Member
Wgraj i testuj, może zauważysz coś czego ja nie widzę, nie czekaj na gotowe, wysil się trochę, nie bój się, ten soft jest dobry, nie uszkodzisz TV.


Kolego Yaesu, jak pisałem z TV korzystają rodzice, zatem to oni musieliby zostać "testerami".

Na chwile obecną z przedostatnim softem działa im OK, a ja nie mam zamiaru bawić się we wgrywanie jednego, żeby po chwili zmieniać na drugi...

A to co napisałeś, to ja dziękuje i zostanę z tym co jest...
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wgraj i testuj, może zauważysz coś czego ja nie widzę, nie czekaj na gotowe, wysil się trochę, nie bój się, ten soft jest dobry, nie uszkodzisz TV.
A tak swoją drogą to mogę tylko powiedzieć że jest bardziej stabilny, na S2.1 lubił mi się zrestartować po skanowaniu ATV , przy wychodzeniu z toshiba places w trakcie odtwarzania filmu VOD, a na tym sofcie tego nie ma.
Minimalne szarpanie obrazem jest nadal, ale już prawie nie widać trzeba wiedzieć że coś takiego było i w jakich momentach było widoczne, latające paski też się pojawiają, rzadko ale już raz dziś widziałem.

A wytłumaczy mi ktoś coś takiego, wchodziłem dziś na Toshiba Palces i w zakładce TV Place miałem BBC, 2DF, Arte i coś tam jeszcze było, wyszedłem i po jakimś czasie wszedłem z powrotem a tam już tylko France24 i Euronews.
A już się cieszyłem że coś drgnęło, a tam dalej cienko, dobrze że jest VOD.

Cały czas trwają testy po prostu wprowadzania kolejnych widgetów. Najwidoczniej jest to trudniejsze niż się wydaje :p
 
Do góry