TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

arko07

New member
Mboot version: 00518740
MFC version: 244930
Soft 6.4.S2.1
Na powyższym sofcie testuję od dzisiaj.
Na DTV szarpania brak,paski są (TVP1 HD).
Na sygnale z dekodera HD szarpania brak, pasków brak.
Toshiba Places i YouTube działa, HbbTV również.
Jak do tej pory to najlepszy soft ,jeszcze do poprawy paski z DTV ale przynajmniej kanały HD z dekodera da się nareszcie oglądać bez irytacji.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
A ktoś sprawdzał jak prezentuje się zawartość Toshiba Places? Bo u mnie nadal brak iplexu / ipli etc. choć miało to wejść jeszcze przed listopadem nieoficjalnie.
 

paeru

New member
Bez reklam
Sprawdzałem wczoraj, niczego nowego nie było. Na stronie dobrzezejestes był spis nowych aplikacji, ale dzisiaj zniknął. Czyli znowu się opóźnia...
 

$kubi

Member
Niestety jeszcze tego nie dodali... ale na chwile obecną nie zauważyłem pasków czy szarpania. Dodam, że oglądam wyłącznie z dekodera po HDMI.
 

Yaesu

New member
Mboot version: 00518740
MFC version: 244930
Soft 6.4.S2.1
Na powyższym sofcie testuję od dzisiaj.
Na DTV szarpania brak,paski są (TVP1 HD).
Na sygnale z dekodera HD szarpania brak, pasków brak.
Toshiba Places i YouTube działa, HbbTV również.
Jak do tej pory to najlepszy soft ,jeszcze do poprawy paski z DTV ale przynajmniej kanały HD z dekodera da się nareszcie oglądać bez irytacji.
Może i najlepszy soft, ale w trybie obrazu standardowym obraz jest tak ciemny że nawet podświetlenie na maxa jest za słabo, musiałem wszystkie ustawienia robić w dynamicznym.
 

krzyyh

New member
Może i najlepszy soft, ale w trybie obrazu standardowym obraz jest tak ciemny że nawet podświetlenie na maxa jest za słabo, musiałem wszystkie ustawienia robić w dynamicznym.

Niedawno też tak miałem po wgraniu któregoś z softów. Przełącz spowrotem na standardowy i włącz reset ustawień wtedy dopiero będziesz mógł ustawić po swojemu.
 

nedved

New member
Jestem zdecydowany na zakup tośki, rozważam jednak czy ma to być model 838 czy 933. Ceny obu modeli są porównywalne w ofercie internetowej. CO RADZICIE???
 

$kubi

Member
@nedved
Pytanie jak zamierzasz odbierać kanały - DVB-S czy DVB-T?

Ja u siebie nie widzę żadnych problemów po wgraniu najnowszego softu, ale podobno na DVB-T jakieś tam jeszcze występują...

Porównaj oba modele i wybierz wg. własnych potrzeb.
 

johncoffey

New member
Jestem zdecydowany na zakup tośki, rozważam jednak czy ma to być model 838 czy 933. Ceny obu modeli są porównywalne w ofercie internetowej. CO RADZICIE???
Powiem ci tak. Gdybym miał kolejny raz kupować TV, nie wybrałbym firmy Toshiba, właśnie ze względu na problemy wałkowane cały czas w tym wątku. Oczywiście z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony, ale ich soft to pomyłka. Nie orientuję się jak wygląda w ogóle sytuacja z 933.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Powiem ci tak. Gdybym miał kolejny raz kupować TV, nie wybrałbym firmy Toshiba, właśnie ze względu na problemy wałkowane cały czas w tym wątku. Oczywiście z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony, ale ich soft to pomyłka. Nie orientuję się jak wygląda w ogóle sytuacja z 933.

Na 933 absolutnie brak żadnych problemów ze strony technicznej, pod względem obrazu - kiedy te tv stały obok siebie, na 933 kolory były trochę jaśniejsze - zwłaszcza zółty, niż na 838.
 

$kubi

Member
Więc jeżeli matryca nie ma dla Ciebie większego znaczenia to lepiej wycelować w 933 skoro cena podobna ;)

W dodatku 933 pobiera nieco mniej prądu.

W rtveuroagd ceny są jednakowe obu modeli - wybór należy do Ciebie!
 
Ostatnia edycja:

Yaesu

New member
W dodatku 933 pobiera nieco mniej prądu.
Może 933 pobiera mniej prądu, ale z 838 też nie jest źle, mój przy moich ustawieniach, gdzie uważam że obraz mam bardzo dobry pod względem jasności i kolorów pobiera 50W. Pomiar robiony takim domowym watomierzem co się wkłada w gniazdo.
Na oryginalnym sofcie który był jak kupiłem tv ponad rok temu brał więcej, ok 65W. Na najnowszym sofcie bierze 50-55W, więc jak widać soft ma też wpływ na pobór prądu, może kiedyś będzie jakiś super soft który rozwiąże wszystkie problemy i jeszcze obniży pobór prądu.
 

kris2

New member
ciekawe po co podają takie górne wartości poboru w watt,,,ale ja z innej beczki pytanie,,,,,mam ten telewizor od roku tj,,toshiba 40tl838,,testowałem już wszystkie najnowsze softy ze strony co juz jej nie ma.bodajże ibm.network....ostatnio sciagnałem z podpowiedzi na tym forum soft,,,o numerze 6.4Z11.1 MBOOT Version : 00518740....było to w jednym pliku zrobiłem jak zawsze,,,wszystko ładnie grzecznie a dziś dzieci ogladały bajke na pen drivie przełączyły na program pierwszy wyjscia antenowego i niebieski ekran kanałów brak dopiero przywróciłem ustawienia reset i od nowa szukanie jezyka kanały i ustawianie od nowa kolejnośc monotonna,,,MYSLAŁEM iz nowszy soft to cos lepszego a tu po roku porażka jak to się powtórzy nie mam kopi wcześniejszego,,,jedyna pomoc to to forum,,,,pozdrawiam innych użytkowników toshiby i proszę o porady,,,

krysztof
 

kudys11

Member
ciekawe po co podają takie górne wartości poboru w watt,,,ale ja z innej beczki pytanie,,,,,mam ten telewizor od roku tj,,toshiba 40tl838,,testowałem już wszystkie najnowsze softy ze strony co juz jej nie ma.bodajże ibm.network....ostatnio sciagnałem z podpowiedzi na tym forum soft,,,o numerze 6.4Z11.1 MBOOT Version : 00518740....było to w jednym pliku zrobiłem jak zawsze,,,wszystko ładnie grzecznie a dziś dzieci ogladały bajke na pen drivie przełączyły na program pierwszy wyjscia antenowego i niebieski ekran kanałów brak dopiero przywróciłem ustawienia reset i od nowa szukanie jezyka kanały i ustawianie od nowa kolejnośc monotonna,,,MYSLAŁEM iz nowszy soft to cos lepszego a tu po roku porażka jak to się powtórzy nie mam kopi wcześniejszego,,,jedyna pomoc to to forum,,,,pozdrawiam innych użytkowników toshiby i proszę o porady,,,

krysztof

Po każdej instalacji nowego softu zalecany jest reset
Jeśli szukasz konkretnego softu to proszę, to wszystkie jakie posiadamdo modelu TL838:

TL838_6.4.S2.1.zip

TL838_6.4.Z11.1_Mboot518740_TL_MFC_244930.zip

TL838_6.4.Z11.1.zip

TL838_6.4.Z6.1.zip

TL838_6.4.Z5.1.zip

TL838_6.4.Q3.1.zip

TL838_6.4.Z5.1_Mboot518740.zip

TL838_6.4.0R.1.zip

TL838_6.4.0S.1.zip

TL838_6.4.0P.1.zip

TL838_6.4.0F.1.zip

TL838_6.4.0J.1.rar

TL838_6.4.0H.1.rar

TL838_6.4.0B.1.rar

TL838_6.1.0M.1.rar
 

kris2

New member
kudys11
dzięki serdeczne wgrałem ten soft ale bez boota tylko 1 plik,,,ale działa swietnie,,,aby był stabilny,,,i zwiechy nie łapał,,,jak co mogę na ciebie liczyć w przyszłości na forum,,,>>>???
[ pozdr,,,
 
Do góry