TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

mrozek86

New member
Mam pytanie... Za co w ogóle odpowiadają poszczególne pliki Mboot MFC i Soft. Bo widzę, że są tu tworzone wręcz kombinacje tych plików i nie bardzo wiem który plik na co wpływa?
 

sprokciu

New member
To super wieści, z tym softem. Może uniknę pozbywania się telewizora, jutro ma przyjść serwis. U mnie pasek i szarpnięcia były na wersji softu oryginalnej, Z11, Z6, ciekawe jak będzie z tym... bo to już ostatnia deska ratunku.

Teraz siedzi soft J pobrany przez LAN. czy wystarczy podmienić soft na ten najnowszy ? czy też mboot i mfc wgrać jakiś inny ?

pozdrawiam
 

$kubi

Member
@sprokciu wrzuc do TV w takiej kolejności jak napisałem i na koniec przywróć TV do wersji fabrycznej. Na chwile obecną chyba najlepsze połączenie.

Mboot version: 00518740
MFC version: 244930
Soft 6.4.S2.1
 

$kubi

Member
Za krótko używam, żeby się wypowiadać na ten temat. Moze powiedzcie mi gdzie te szarpania sie pojawialy i na jakich ustawieniach? Bo czarny pasek to wiem o co chodzi...
 

kowalcus

New member
To który soft jest nowszy/lepszy TL838_6.4.S2.1 czy TL838_6.4.Z11.1? Obecnie mam TL838_6.4.Z6.1 i poza czarnymi prostokątami w lewym górnym rogu wszystko jest w porządku.
 

sprokciu

New member
Witajcie,
czy nowy post w 100 % likwiduje czarne paski ? nie wiem czy bawić się w wgrywanie, czy wysłać tośkę jutro do serwisu,
proszę o info

pozdrawiam
 

witgit

New member
A czytałeś poprzednie posty?

Najnowszy jest 6.4.S2.1

Wszystko jest opisane. Nawet $kubi napisał jakie pliki skompletować żeby było ok.
 
Ostatnia edycja:

$kubi

Member
Pomyśl sam... dobrze i logicznie pomyśl :/...

podpowiem tylko...

Lepiej nie sprawdzić i odesłać a tam nic nie zrobią?.. tudzież wgrać , przetestować i jeżeli faktycznie NIC nie zmieni to odesłać dopiero wtedy?
 

johncoffey

New member
Witajcie,
czy nowy post w 100 % likwiduje czarne paski ? nie wiem czy bawić się w wgrywanie, czy wysłać tośkę jutro do serwisu,
proszę o info

pozdrawiam
Tak jak wcześniej napisałem, po wgraniu najnowszego softu 6.4.S2.1 w przeciągu pierwszej godziny zauważyłem poziomą linię. Dzisiaj oglądałem TV przez kilka godzin zarówno z dekodera HD jak i na DTV i ani razu nie wyskoczyła ta linia. Active Vision ustawione na Wysoki i nie podszarpuje w ogóle obrazu. Sądzę, że ta wersja softu jest najlepsza z obecnych.
 

sprokciu

New member
Witajcie,
niestety na najnowszym sofcie też występują poziome paski, może mniej ale po godzinie zauważyłem 1 szeroki, potem z 3 po sobie,,,, szarpnięć jakby nie ma. Zresztą o paskach piszą też niemcy że na tym najnowszym są sporadycznie. Generalnie zakup - porażka,

pozdrawiam
 

krzyyh

New member
Witajcie,
niestety na najnowszym sofcie też występują poziome paski, może mniej ale po godzinie zauważyłem 1 szeroki, potem z 3 po sobie,,,, szarpnięć jakby nie ma. Zresztą o paskach piszą też niemcy że na tym najnowszym są sporadycznie. Generalnie zakup - porażka,

pozdrawiam

Porażka przez ten pasek czy chodzi o coś innego?
 
Do góry