TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

unikon

New member
Witam.

Mam pytanie odnośnie oprogramowania i jednocześnie waszych problemów. Mam 32TL838 już od ponad miesiąca i do tej pory nie miałem problemów z pasami. Mam jednocześnie chyba dość unikatowe i bardzo stare oprogramowanie w wersji 6.0.08.1 sep 13 2011. Przed zmianą na nowsze oprogramowanie chciałbym zrobić kopię obecnego. Jak mogę tego dokonać ??

Drugie pytanie jest odnośnie aktualizacji. Mam telewizor podłączony do internetu ale przy próbie wyszukania aktualizacji oprogramowania mam cały czas informację że "aktualizacja jest niedostępna w tym momencie". W czym może być problem.

Ogólnie telewizor działa bardzo dobrze i jestem z niego Mega zadowolony. 3D wymiata.
Jedyna rzecz która mogła by zostać poprawiona to pojawianie się potrójnej piłki przy oglądaniu piłki nożnej przy długich podaniach. Druga to tryb "Super Live" obraz w niektórych momentach na chwilę traci ostrość i proporcję a następnie po chwili wraca do normy.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
:eek:k:
Witam.

Mam pytanie odnośnie oprogramowania i jednocześnie waszych problemów. Mam 32TL838 już od ponad miesiąca i do tej pory nie miałem problemów z pasami. Mam jednocześnie chyba dość unikatowe i bardzo stare oprogramowanie w wersji 6.0.08.1 sep 13 2011. Przed zmianą na nowsze oprogramowanie chciałbym zrobić kopię obecnego. Jak mogę tego dokonać ??

Drugie pytanie jest odnośnie aktualizacji. Mam telewizor podłączony do internetu ale przy próbie wyszukania aktualizacji oprogramowania mam cały czas informację że "aktualizacja jest niedostępna w tym momencie". W czym może być problem.

Ogólnie telewizor działa bardzo dobrze i jestem z niego Mega zadowolony. 3D wymiata.
Jedyna rzecz która mogła by zostać poprawiona to pojawianie się potrójnej piłki przy oglądaniu piłki nożnej przy długich podaniach. Druga to tryb "Super Live" obraz w niektórych momentach na chwilę traci ostrość i proporcję a następnie po chwili wraca do normy.
wydaje mi sie ze dopiero od.pozniejszych wersji softu mozna bylo aktualizowac przez lan. T e twoje tracenie ostrosci moze byc spowodowane tym ze masz wlaczone DMR. Wylacz to i bedzie ok...Potrojna pilka...Hmm nie zauwazylem i to moze tez zostalo poprawione w innym sofcie.
 

unikon

New member
:eek:k:
wydaje mi sie ze dopiero od.pozniejszych wersji softu mozna bylo aktualizowac przez lan. T e twoje tracenie ostrosci moze byc spowodowane tym ze masz wlaczone DMR. Wylacz to i bedzie ok...Potrojna pilka...Hmm nie zauwazylem i to moze tez zostalo poprawione w innym sofcie.

Jeśli mojego softu nie mogę zaktualizować przez Lan to skąd mogę pobrać wersję na USB ?? No i drugie pytanie jak taką aktualizację wykonać ??

Czy jest tak jak napisałem poprzednio wcześniej zrobić kopię oprogramowania które mam ?? Taką kopię mógłbym wrzucić na portalu to może pomogło by z tymi pasami.
 

kudys11

Member
Jeśli mojego softu nie mogę zaktualizować przez Lan to skąd mogę pobrać wersję na USB ?? No i drugie pytanie jak taką aktualizację wykonać ??
Cofnij się pare stron w temacie i będzie link do najnowszego softu.
Wypakuj zawartość na pendrive plik luzem bez żadnego folderu.
Nie zapomnij zmienić nazwy pliku, konkretnie pierwsze dwie cyfry muszą odpowiadać rozmiarowi twojego TV (40 zamieniasz na 32) reszta nazwy bez zmian

TL838_v6.4.0R.1:
http://rapidgator.net/file/28397179/TL838_v6.4.0R.1.zip.html
TL838_v6.4.0S.1:
http://rapidgator.net/file/32999395/TL838_6.4.0S.1.zip.html

Czy jest tak jak napisałem poprzednio wcześniej zrobić kopię oprogramowania które mam ?? Taką kopię mógłbym wrzucić na portalu to może pomogło by z tymi pasami.
Nie sądzę że bez rozkręcania da radę go zgrać. Poza tym komu taki soft by się miał przydać, soft ten obarczony jest niedociągnięciami typu: sleeptimer który nie wyłącza TV, USB nie obsługuje 3D i plików chociażby .mkv
 
Ostatnia edycja:

przemk0

Member
ponieważ to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich:)
śledzę forum już od dość dawna i czytam recenzje kolegi kiki i jestem wdzięczny za kawał dobrej roboty.
Tośka ma ogólnie bardzo dobre opinie na wielu forach chociaż na tych samych występuje problem z pojawiającym się paskiem.
borykałem się z zakupem TV już od 2 miesięcy.
miał być tani LED z USB i DLNA do 2 tys...
znalazłem na neo24 samsunga 32" ES5500 za 2150 , lecz jednak wiele osób nie poleca zakupów w sklepach interentowych.
w euro kosztował 2350zł.
kolega , który zajmuje sie na co dzień sprzętem TV stwierdził , że dużoooo lepszym rozwiązaniem będzie TOSHIBA TL 838.
cena w euro 2399zł w tym 2 pary okularów 3D.
dzisiaj zakupiony.
pierwsze podłączenie , wszystko ustawione na język polski i wyszukał ładnie wszystkie stacje.42 analogowe i 22 cyfrowe:)
jak do tej pory posiadam samsunga crt 29 cali.
i mam wrażenie , że obraz na nim jest wyraźniejszy i ogólnie lepszy.
spróbuje kalibracji według waszych propozycji i się zobaczy jak będzie;)
przez weekend popatrzę kilka godzin na TV i zobaczę czy jest efekt pasków.
dam znać pozdrawiam
 

przemk0

Member
1 godzina za mną:)
kanały HD super obraz .
niestety podłączyłem przez USB film 3D potwory i spółka i wyskoczyły mi 2 obrazy jeden pod drugim.mimo okularów dołączonych do TV widać przez nie 2 obrazy:(
po wyjściu z z USB do kanałów TV obraz podzielony na 2 części z tym , że nie góra dół tylko jakby prawa lew strona i każda jest inna.
być może to problem z aktualizacją sterownika.
jak sprawdzić jaki mam soft??
 

wasylhh

New member
Bez reklam
1 godzina za mną:)
kanały HD super obraz .
niestety podłączyłem przez USB film 3D potwory i spółka i wyskoczyły mi 2 obrazy jeden pod drugim.mimo okularów dołączonych do TV widać przez nie 2 obrazy:(
po wyjściu z z USB do kanałów TV obraz podzielony na 2 części z tym , że nie góra dół tylko jakby prawa lew strona i każda jest inna.
być może to problem z aktualizacją sterownika.
jak sprawdzić jaki mam soft??

Wcisnij na pilocie przycisk 3d, pozniej wabierz "bok do boku" nacisnij ok. Pozniej bedzie info o 3d, nacisnij ok i ogladaj.

Aha. Przydalo by sie jeszcze wlaczyc okulary ;-)
 

przemk0

Member
Wasyl wiedziałem , że pierwszy odpiszesz:)
za chwile to sprawdzę.
film jest na USB i na dysku jest tylko ten film.
czy to problem z softem , ze widzę te 2 obrazy jeden pod drugim ( okulary załączone) ??
soft mam 6.1.0M.1 i opcja aktualizacji jest niedostępna.
do tego potwory i spółka się przycinają ( rozmiar ponad 3GB ) a smerfy ( rozmiar prawie 7 GB ) nawet nie startują i zawieszają TV:(
 
Ostatnia edycja:

przemk0

Member
tak mi sie coś kojarzyło ( po przeczytaniu 87 stron tego tematu) , że chodzi o soft:)
to kolejne pytanie czemu nie aktualizuje samemu z pozycji TV softu??
a czy na Youtube są jakieś demka 3D bo po LANie mi się łączy
 
Ostatnia edycja:

wasylhh

New member
Bez reklam
Bo dopiero od pozniejszego softu byla mozliwosc aktualizacji przez lan. Teraz pendrive i zrob recznie. Link do nowego softu masz kilka stron wczesniej.
 

kudys11

Member
tak mi sie coś kojarzyło ( po przeczytaniu 87 stron tego tematu) , że chodzi o soft:)
to kolejne pytanie czemu nie aktualizuje samemu z pozycji TV softu??
a czy na Youtube są jakieś demka 3D bo po LANie mi się łączy


NA YOUTUBE są filmiki 3D ale telewizorka nie przełączysz na tryb 3D (nie sprawdzałem tego na nowszych softach, będę musiał sprawdzić)
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Jutro ma do mnie przyjsc fachowiec wyslany przez toshibe ktory naprawi mi tv. Wedlug pana z toshiby pan ma soft ktory nie jest ogolno dostepny...Ten sam fachowiec ma mi tez zmierzyc clouding i powiedziec czy jest w normie. Bardzo mnie to ciekawi jak on to zrobi o 11:00 w poludnie.
 

przemk0

Member
soft J wgrany.w linku z kilku stron wstecz pobrałem i były w nim 3 pliki.skasowałem 2 i został tylko jeden plik na USB.
aktualizacja poszła tak jak opisywaliście:)dzięki za wszystkie porady;)
bajka LORAX 3,50GB poszła płynnie bez zacinek:D
niestety potwory i spółka tną się jak nie wiem ale myślę , że plik jest z jakimś błędem ( rozmiar 3,85GB).
co do obrazu 3D to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony:)
------------------------------
jestem ciekaw co ten fachowiec z TOSHIBA zrobi z Twoim TV
opisz jutro co i jak.
polecacie jakieś filmy 3D najlepiej z jakiegoś tnt
 

wasylhh

New member
Bez reklam
soft J wgrany.w linku z kilku stron wstecz pobrałem i były w nim 3 pliki.skasowałem 2 i został tylko jeden plik na USB.
aktualizacja poszła tak jak opisywaliście:)dzięki za wszystkie porady;)
bajka LORAX 3,50GB poszła płynnie bez zacinek:D
niestety potwory i spółka tną się jak nie wiem ale myślę , że plik jest z jakimś błędem ( rozmiar 3,85GB).
co do obrazu 3D to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony:)
------------------------------
jestem ciekaw co ten fachowiec z TOSHIBA zrobi z Twoim TV
opisz jutro co i jak.
polecacie jakieś filmy 3D najlepiej z jakiegoś tnt

Teraz to naprawde lotto co on zrobi bo TV jest na ebayu :-D Z bajek to zolwik sammy.
 

kudys11

Member
Jutro ma do mnie przyjsc fachowiec wyslany przez toshibe ktory naprawi mi tv. Wedlug pana z toshiby pan ma soft ktory nie jest ogolno dostepny...Ten sam fachowiec ma mi tez zmierzyc clouding i powiedziec czy jest w normie. Bardzo mnie to ciekawi jak on to zrobi o 11:00 w poludnie.

W polskich serwisach (podobno - tak mi powiedział pon z serwisu) mają 6.4.Z4.1
Po wizycie serwisanta mógłbyś podać wersję softu jaką ci wgrał
 
Do góry