TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

arko07

New member
Jeżeli soft 6.3 rozwiązuje sprawę paska to chętnie zrezygnuję z "ulepszeń" 6.4 . Ja mam od początku 6.4 i od początku czarny pasek.
 

kudys11

Member


Niestety 6.3 nie mam (musiałem ominąć tą aktualizację)
Mam:
TL838_6.1.0M.1
TL838_6.4.0B.1
TL838_6.4.0F.1
TL838_6.4.0H.1
TL838_6.4.0J.1
TL838_6.4.0P.1
TL838_6.4.0R.1
TL838_6.4.0S.1
 

krzyyh

New member

stop klatka
przechwytywanieiv.jpg
 

wasylhh

New member
Bez reklam
ja też od kilku dni patrze jak szpak w .. i nic ani dvb-t ,cyfra i N też nie ma żadnych pasków.Soft zawsze wgrywam najnowszy podany w temacie

Mrugniecie okiem trwa dluzej niz ten pasek na tv i dlatego mogles go nie zauwazyc lub nie zwrociles na niego uwagi. Mnie bardziej irytuje szarpanie obrazu ale slyszalem ze to czesta przypadlosc w LEDach. Podobno flagowe LG lm620s tez na to cierpi....Ogolnie mam wrazenie ze co raz wiecej sprzetu ktory wychodzi na rynek to straszne badziewie. Producenc wala nas bez wazeliny...
 

kudys11

Member
Mrugniecie okiem trwa dluzej niz ten pasek na tv i dlatego mogles go nie zauwazyc lub nie zwrociles na niego uwagi. Mnie bardziej irytuje szarpanie obrazu ale slyszalem ze to czesta przypadlosc w LEDach. Podobno flagowe LG lm620s tez na to cierpi....Ogolnie mam wrazenie ze co raz wiecej sprzetu ktory wychodzi na rynek to straszne badziewie. Producenc wala nas bez wazeliny...

To że sprzęt na rynku jest coraz większym badziewiem to nic nowego. Sprzęty są tak projektowane aby wytrzymały trochę dłużej niż gwarancja (przy ciągłej eksploatacji), także TV powinien pociągnąć 4-5 lat a potem coś cię przepali albo będzie symulował awarię. Słyszałem że philips stosuje w układach złote ścieżki (kilka) które są tak cienkie że się utleniają do 5 latach i awaria murowana.

Pierwsze LCD były poczciwie wykonane ale swoje kosztowały, następna seria tania była już okrojona pod kontem ekonomi. Przykład ja mam LCD 32' kupiony 5 lat w tył za prawie 4tyś i działa bezawaryjnie do dziś u córki w pokoju. Szwagier kupił ten sam model (za moją namową co do modelu - w końcu ja go mam i wszystko jest git na 100%) jak ceny LCD poleciały w dół dostał go w świątecznej promocji za tysiaka. W pierwszym roku (gwarancja) serwisowany dwa razy i po gwarancji jeszcze raz (koszt naprawy pogwarancyjnej 300zł) i teraz mu lata, jak długo zobaczymy.

Więc z LED było zapewne tak samo, czyli pierwsze były solidnie wykonane ale ceny każdy pamięta jakie były gdy się pokazały na rynku, teraz zostały odchudzone i są dostępne za mniejsze pieniądze
 

mikocm

New member
Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że zaraz po wyjęciu tv z pudełka i podłączeniu, zauważyłem ten pasek na tvp 1, ale to zignorowałem. W tv był soft 6.3.0C.1.
Jeżeli chodzi o szarpanie, to zauważyłem, że po przestawieniu Active Vision na Wył. już nic nie szarpie.
 

arko07

New member
Przypomniałem sobie że fabrycznie też miałem soft 6.3.0C.1 i też był pasek więc żaden soft nie eliminuje tej wady. A skoro pasek pojawia się tylko na kanałach tv to mam pewne podejrzenia co do problemów z usuwaniem przeplotu, ale to tylko moje domysły.
 

krzyyh

New member
Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że zaraz po wyjęciu tv z pudełka i podłączeniu, zauważyłem ten pasek na tvp 1, ale to zignorowałem. W tv był soft 6.3.0C.1.
Jeżeli chodzi o szarpanie, to zauważyłem, że po przestawieniu Active Vision na Wył. już nic nie szarpie.

To już ja wolę Active Vision na srednim i czasami szarpanie niż na wyłączonym całkowicie.
 
Do góry