TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

witgit

New member
Generalnie po trzech wpisach w książke gwarancyjną.
Pisałeś że wystawiłeś tv na ebayu. Ciężko bedzie go sprzedać z wpisem w książeczce gwarancyjnej.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Tu nie ma zadnych wpisow z kartach gwarancyjnych. Aukcja na ebayu konczy sie w poniedzialek...i nikt nie musi wiedziec na co cierpi ten tv.
 

fatis

New member
Wybacz stary ale to takie typowe dla naszego narodu. Sprzedaj na ebayu, pewnie w opisie zamieściłeś że tv nie posiada żadnych wad. Poeszłbyś 3x do serwisu i byś miał problem z głowy. Tak mam nadzieje że ktoś komu sprzedasz odeśle ci ten TV bo będzie uszkodzony.
BTW życzę ci miłych zakupów na ebayu i allegro.
Wybacz - nie jest to personalne ale licz się z tym że też kupujesz na ebayu i allegro i masz nadzieje że nie trafisz na sprzedawcę którym jesteś sam......

Tu nie ma zadnych wpisow z kartach gwarancyjnych. Aukcja na ebayu konczy sie w poniedzialek...i nikt nie musi wiedziec na co cierpi ten tv.
 

kudys11

Member
No chlopaki tu powiedzieli ze oni maja inny soft....Niestety nie. Mozna tak po 3 wizytach czy dopiero po 3 wizytach w serwisie?

Mają inny soft ale w polskich serwisach (Bydgoszcz konkretnie, bo z nimi rozmawiałem) bo taki dostali od Toshiby, a ty mieszkasz przecież w niemczech, więc niemieckie serwisy mają softy z niemieckiego suportu, chyba oczywiste
 

witgit

New member
Po dłuższym gapieniu się w tv stwierdzam że paków nie zauważyłem.
Może jakieś sporadyczne i delikatne szarpnięcia obrazu ale nie wiem czy to z winy softu czy dekodera.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
fatis tv nie jest uszkodzony ale ma fabryczne wady ktore po nowym sofcie sa prawie nie zauwazalne. Ciezko zebym go teraz sprzedal jako popsuty skoro on dzisla.
 

arko07

New member
Ten nowy soft przynajmniej w moim przypadku nie rozwiązał problemu czarnych pasków. Po aktualizacji w ciągu pierwszych 15min.pojawił się 3 razy na TVP1 HD z naziemnej DVB. Co ciekawe jak na razie nie pojawił się przy oglądaniu z dekodera CP przez HDMI. No i czarne puste prostokąty (banery) podczas przełączania kanałów lub źródeł sygnału są nadal co jest dla mnie już śmieszne bo wcześniej tego nie było (pojawiło się chyba od softu R)
 

parsifal

New member
Po dłuższym gapieniu się w tv stwierdzam że paków nie zauważyłem.
Może jakieś sporadyczne i delikatne szarpnięcia obrazu ale nie wiem czy to z winy softu czy dekodera.
Witam
Dokładnie tak, pasów nie ma tylko tak jak pisze kolega - delikatne szarpnięcia obrazu, jak dla mnie do przyjęcia. Z tym że TV oglądam wyłącznie z dekodera N. Aha jeszcze jedno - instalacja softu Z przebiegła dużo szybciej niż poprzednich wersji - u Was też?
 

johncoffey

New member
Witam
Dokładnie tak, pasów nie ma tylko tak jak pisze kolega - delikatne szarpnięcia obrazu, jak dla mnie do przyjęcia. Z tym że TV oglądam wyłącznie z dekodera N. Aha jeszcze jedno - instalacja softu Z przebiegła dużo szybciej niż poprzednich wersji - u Was też?

Faktycznie, ja również nie widzę żadnych pasów oglądając TV z dekodera. Poprzednio, szczególnie przy sofcie J, miałem dość często te linie. Zobaczę jeszcze, czy coś się poprawiło na DVT. Mam teraz załączony ActiveVision na Wysoki i szarpnięcia są naprawdę rzadko, poprzednio musiałem wyłączyć tę opcję całkowicie, bo szarpnięcia miałem co chwilę. Coś jednak w końcu poprawili. Oby tak dalej, bo fachowców od oprogramowania to mają chyba kiepskich.

Sprawdziłem na TVP 1 HD na DTVAn. Oglądałem, gapiłem się w ekran i jest ok - nie zauważyłem ani jednej poziomej linii :) To samo z podszarpywaniem przy włączonym ActiveVision - na DTVAn nie widzę. Natomiast oglądając z dekodera przed HDMI w trybie natywnym naprawdę bardzo rzadko widać szarpnięcie, a w trybie Szeroki kąt ani razu nie zauważyłem. :) Czyli, odpukać w niemalowane, u mnie jest dobrze.
 
Ostatnia edycja:

arko07

New member
W moim przypadku paski są na naziemnej DTV (TVP1 HD) natomiast z dekodera CP jest dobrze, już drugi dzień nie pojawił się żaden pasek. Czyli wreszcie coś poprawili ,jeszcze tylko te czarne puste prostokąty....
 

Roberto79

New member
Witam. Rozpakowałem ten nowy soft oznaczony literą Z 5.1 i jest tylko jeden plik. Czy tak ma być ??? Soft oznaczony literą J miał 3 pliki.
 

johncoffey

New member
a u mnie sa nadal paski i szarpie obraz. Zobacze jak mi sie jutro tv nie sprzeda to niech biora na serwis...

Paski nadal masz po wgraniu 6.4.Z5.1 ? Bo własnie po wgraniu tego softu u mnie całkowicie ustąpiły. Jedynie w górnym, lewym rogu mam puste prostokąty przy przełączaniu wejścia np. z HDMI na TV, ale wole to niż te paski-linie. ActiveVision sprawdza się teraz dobrze, poprzednio musiałem tę opcję wyłączać.
 

Kociek

New member
Witam Was serdecznie, z tej strony totalny amator w tej dziedzinie, mam do Was pytanie :).

Moi rodzicie zakupili ostatnio telewizor, o ktorym tu piszecie i ja zastanawiam sie czy mozna do niego podlaczyc cos takiego -

Logitech K700 Keyboard Controller w/ Touchpad for Logitech Revue, Google TV & Smart TV (chcialem wrzucic link ale wyskoczyla mi wiadomosc ze mozna to zrobic dopiero od 5 wiadomosci ;))

Oczywsice chodzi mi o przegladnie internetu, wyczytalem w opisie ze telewizor posiada WIDI Ready, czyli trzeba dkupic adapter... Jezeli kupie zwykly adapter za stowe za allegro to bedzie to dzialac ? Znalazlem jeden na allegro - numer aukcji - oferta nr 2575436948

Na moj rozum, kupuje adapter, podpinam klawiature i moge spokojnie przegladac internet w TV ? Bardzo proszę o ewentualne naprosotowanie mnie :)))

Pozdrawiam serdecznie
Kociek
 

witgit

New member
Ten TV nie ma przeglądarki.
A adapter powinien działać.
Jedynie co obejrzysz to youtube i toshiba places.
I pod co chcesz podpiąć klawiature? Pod tv?
 

kundelek

New member
Ma ale nie pod Tośke tylko pod inny TV. Bo nie spotkalem się jeszcze z klawiaturą podłączoną pod nasze Tośki.Z racji że nasze Tośki mają super rozwinięty Smart TV:(, to na potrzeby przeglądania You Tube wystarczy to co jest w TV.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

parsifal

New member
a u mnie sa nadal paski i szarpie obraz. Zobacze jak mi sie jutro tv nie sprzeda to niech biora na serwis...
Witam
I co kolego, sprzedałeś? Jeżeli tak to pochwal się co kupiłeś w zamian i jak to wygląda w porównaniu z WL838. A tak w ogóle to jakoś ostatnio nie ma narzekań na "paskoszarpanie", czyżby soft Z rozwiazał problemy u większości użytkowników?
 

Roberto79

New member
Witam. Rozpakowałem ten nowy soft oznaczony literą Z 5.1 i jest tylko jeden plik. Czy tak ma być ??? Soft oznaczony literą J miał 3 pliki.
 
Do góry