TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

mock

New member
No nieźle data filmu 20 grudnia 2011. Czyli toshiba wiedziała dokładnie o tym problemie (tak myślę), a wpychają ludziom taki szajs i udają, że pracują nad tym. Odnośnie tych pasków to na moim rl838 bywają szersze. Ciekawe, które serie tv tej firmy dotknięte są tą przypadłością oprócz rl, tl.
 

mikocm

New member
Jak dzwoniłem do Centralnego punktu serwisowego Toshiba, to kazali mi napisać list do Kobierzyc (adres jest książce serwisowej na ostatniej stronie).
 

fatis

New member
fatis urwales sie z choinki? o_O Usterka o ktorej ja pisze wystepuje u kazdego posiadacza tego TV.

Mam ten TV z softem J. Podpięte mam Nke oraz xboxa. Nie mam żadnych z wyżej wymienionych problemów. Dlatego domniemywałem że :
1. Soft ze strony ibm-network uszkodził wam TV.
2. Gdzieś poszła wadliwa seria i coś nie gra. Z tego co czytam to ludzie dość chętnie wrzucali soft z tej niemieckiej stronki. Sam nie ukrywam to zrobiłem jak jeszcze był soft J. Mimo tego TV później zaaktualizował się przez lan do softu J (pomimo wrzuconego tego ze strony).
U mnie wszystko działa elegancko. Nie zmienia to faktu że support toshiby w PL jest cieniutki....
 

johncoffey

New member
fatis, mam pytanie. Czy przed wgraniem softu z J miałeś również wyskakujący co jakiś czas ten czarny poziomy pasek, a po wgraniu softu J już nie masz? U mnie po wgraniu J z pendrive'a nadal miałem ten pasek. Wróciłem do wersji 6.1.0M.1 Dziwne, bo u mnie po wyborze Aktualizacja oprogramowania - Aktualizacja sieciowa sprawdza i pokazuje "Aktualizacja jest niedostępna w tym momencie".
 

mikocm

New member
UP ja tak samo tylko przez lan. Poza tym kumpel pokazywał korespondencję z toshibą z facebooka i tam wprost powiedzieli, że wiedzą o tym problemie.

Jeśli macie konta na fb to piszcie, bo na głównej stronie nie odpowiadają na posty.
 

kudys11

Member
Mam ten TV z softem J. Podpięte mam Nke oraz xboxa. Nie mam żadnych z wyżej wymienionych problemów. Dlatego domniemywałem że :
1. Soft ze strony ibm-network uszkodził wam TV.
2. Gdzieś poszła wadliwa seria i coś nie gra. Z tego co czytam to ludzie dość chętnie wrzucali soft z tej niemieckiej stronki. Sam nie ukrywam to zrobiłem jak jeszcze był soft J. Mimo tego TV później zaaktualizował się przez lan do softu J (pomimo wrzuconego tego ze strony).
U mnie wszystko działa elegancko. Nie zmienia to faktu że support toshiby w PL jest cieniutki....


Ja od ibm-network przeleciałem wszystkie softy.
Miałem z TV tylko jeden problem, mianowicie gubił mi po lanie dysk sieciowy i TV się wieszał. Rozwiązaniem była wymiana wadliwego kabla HDMI którym miałem podłączone PS3 (na pozór niezależne ze sobą rzeczy LAN i HDMI a jednak)

Poza tym nie mam z TV żadnych problemów. Aktualnie mam wgrany soft "R" Active Vision na wysokim poziomie. Podczas oglądania enki jak i grania na PS3 nic nie tnie, wszystko pięknie lata.

Swój TV kupiłem w EURORTVAGD i nie mam z nim żadnych problemów.

Możliwe że poszła jakaś wadliwa seria, niech napiszą może ci z problemami gdzie zakupili telewizorki.

Ps. Na fejsie też im nieźle cisnołem - teraz mnie olewają
 

krzyyh

New member
Ja swój też kupiłem w eurortvagd i niekiedy drży obraz i miga pasek . Dziwi mnie tylko że te problemy czasami nie występują przez kilka dni a potem znowu się pojawiają. Czarnego paska nie widziałem przez kilka tygodni dopóki nie zacząłem bawić się ustawieniami i teraz znowu się pojawia.
 

raggatokan

New member
Ja pobierałem zawsze firmware ze strony ibm-network. Zatrzymałem się na sofcie ...p..., późniejsze jakoś przegapiłem i nie pojawiają mi się żadne pasy, ale używam tego tv głównie jako kino domowe podpięte przez hdmi 1.4 do PC.
 

kudys11

Member
Bo te pasu pojawiają się głównie po podłączeniu anteny. Ja widziałem je na TVP1 HD i TVP2 HD.

Ja do 31.07.2012 oglądałem telewizję kablową (analog) miałem wtedy soft"J" i nic się nie działo, żadnych pasów.
Od 01.08.2012 mam eNke i soft "R" też nic się nie dzieje, wszystko lata wysmienicie

A obraz mam ustawiony tak jak w tym temacie: Wszystko o Toshiba LED 3D TL838 FullHD 200Hz "40" cali - Elektronika - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne i obraz rewelacja
 

frez

Member
Odejdę trochę od tematu pasów. Oszukałem się i nic więc zapytam w głównym wątku: czy istnieje możliwość nagrywania na USB w naszych tośkach? Jakiś tajny myk jak w innych telewizorach?
 

szrama

New member
Dzisiaj leciała reklama t-mobile, specjalnie zatrzymałem ją w n-ce i żeby zobaczyć czy szarpie, później wyłączyłem active vision i co ciekawe nie szarpało. Widać że to coś z tym związane. Trzeba męczyć Toshibe aby wydała jakiegoś hot fix-a na to zamiast zajmować się bzdurami.
 

niemazaco

New member
Witam i z góry przepraszam za brak czasu na przeglądanie 80 stron tematu, przejdę od razu do mojego pytania. Piszecie o szarpaniu obrazu w losowych miejscach ekranu - zauważyłem ten feler zarówno na kablówce, jak i podczas oglądania filmu z laptopa przez hdmi. Wyłączyłem active vision jak piszecie - trochę pomogło ale problem nadal występuje. Moje pytanie brzmi: czy wgrywanie softu J w tym przypadku ma tutaj jakikolwiek sens? Co on konkretnie poprawia i czy warto się w to bawić? Jeśli tak, to bardzo bym prosił o podanie linku do oficjalnego źródła wraz z kilkoma słowami jak to wgrać przez pendrive. Z góry dziękuję. I jeszcze drugie pytanie - czy jest to kwestia egzemplarza czy przypadłość modelu? Chodzi mi o to czy wymiana egz. w sklepie może pomóc, tak jak w przypadku cloudingu?
 
Do góry