TV Toshiba 40TL838 - model 3D który w klasie cenowej przyniesie wiele radości - test

mikocm

New member
Softy wydane przed tym 0R też miały w paczce jeden plik. Na innym forum też o tym pisali. Soft mimo to się aktualizuje. W wersji J oprogramowania był jeszcze nowy plik boot i mfc.

Edit: softy 0Q i 0P miały 3 pliki w paczce, następne dwa: Q3 i 0R - po jednym
 
Ostatnia edycja:

szrama

New member
Obraz szarpie przy wlaczonym active vision? Czarny pasek nadal sie pojawia?

Powiem Ci że mam telewizję "N" i obraz nigdy mi nie szarpał przy włączonym Active Vision. Może tego po prostu nie widzę nie wiem. Co do czarnego paska to podejrzewam że chodzi Ci o ten dodatkowy trzeci pasek, który się pojawia. Nadal jest, ale później znika. Jak mówiłem zmian nie zauważyłem. DVB-T nie mam jak sprawdzić i kwestie sortowania bo nie posiadam takiej anteny :(. Mam jedynie "n-kę"
 

mikocm

New member
Powiem Ci że mam telewizję "N" i obraz nigdy mi nie szarpał przy włączonym Active Vision. Może tego po prostu nie widzę nie wiem. Co do czarnego paska to podejrzewam że chodzi Ci o ten dodatkowy trzeci pasek, który się pojawia. Nadal jest, ale później znika. Jak mówiłem zmian nie zauważyłem. DVB-T nie mam jak sprawdzić i kwestie sortowania bo nie posiadam takiej anteny :(. Mam jedynie "n-kę"

Czy w tym sofcie Q3, po wciśnięciu "GUIDE" na pilocie pojawia się na ułamek sekundy napis "Siła głosu"?
Bo w sofcie J to było i jak mieliśmy włączone wyciszenie dźwięku, to po wciśnięciu GUIDE wyciszenie zostawało wyłączone - drobny bug, ale jednak.
 

mazilo

Member
czyli mam rozumieć że z tym migotaniem czarnego paska nic nie można zrobić?????????
To migotanie jest straszne ,zwłaszcza podczas oglądania igrzysk.
Telewizor oki ale taka wada całkowicie go przekreśla.
 

krzyyh

New member
Powiem Ci że mam telewizję "N" i obraz nigdy mi nie szarpał przy włączonym Active Vision. Może tego po prostu nie widzę nie wiem. Co do czarnego paska to podejrzewam że chodzi Ci o ten dodatkowy trzeci pasek, który się pojawia. Nadal jest, ale później znika. Jak mówiłem zmian nie zauważyłem. DVB-T nie mam jak sprawdzić i kwestie sortowania bo nie posiadam takiej anteny :(. Mam jedynie "n-kę"

Pytanie do posiadaczy telewizji "N".
Czy zauwarzacie szarpanie obrazu? Ja mam "polsat" i szarpie na niekturych programach, szczególnie tych nie HD.
 

fatis

New member
Wygląda na to że soft J jest najlepszy i w sumie oficjalny. Może lepiej nie bawić się w aktualizacje z jakiś dziwnych źródeł tylko czekać na oficjalne softy.
Ja mam Nke, gram na Xboxie, Soft J i jestem mega zadowolony z tego TV.
 
Ostatnia edycja:

ozmatox

New member
Bad Pixels?

Cześć weekend zaczął się świetnie!
Właśnie patrzę sobie na Pogodynkę, a Ona na twarzy ma "czarną kreskę":roll: wtf???
Podchodzę do Mega Toshiby a tam???!!!
Na całej długości ekranu czarne 2 pasy, wygląda strasznie!!!
Załączam fotki wygląda na martwe pixele.
Przełączyłem na YT i T.Places i nadal to samo
Wyłączyłem TV, zresetowałem do fabrycznych i nic :(
Zostaje jeszcze wgranie softu na nowo, ale obawiam się że nic się nie da zrobić.
Pocieszcie mnie i napiszcie że też tak macie :)
 

Attachments

  • IMG_20120803_201431 (1).jpg
    IMG_20120803_201431 (1).jpg
    22,4 KB · Wyś: 445
  • IMG_20120803_201455.jpg
    IMG_20120803_201455.jpg
    26,3 KB · Wyś: 464
Ostatnia edycja:

fatis

New member
czy mi się wydaje czy z tej niemieckiej strony ibm-network zniknął dział download ;p....
Czyżby te softy jednak były lipne jakieś ?
 

johncoffey

New member
Witam. Skąd można pobrać najnowszy soft do 40TL838? Wróciłem z powrotem do 6.1.0M.1 z 6.4.0J.1, ponieważ na nowszym co chwilę wyskakiwała mi ta pozioma linia :( Na starym pojawia się rzadziej. Może ktoś podać link?
 

johncoffey

New member
szrama, dziękuję za link. Wgrałem nowy soft, czy będzie jakaś pozytywna zmiana, zobaczymy. Ale z tego co udało mi się wyczytać, to na to wychodzi, że niekoniecznie problem z tą linią poziomą jest związany z oprogramowaniem TV. Może to jakiś problem jednak sprzętowy? Bo jeśli do tej pory Toshiba nie wypuściła poprawny soft.
 
Do góry