TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

dzidektom

New member
Witam, czy ktoś się orientuje czy model telewizora LC46LE824 obsługuje funkcję wyświetlania obrazu w 3D. W menu znalazłem taką opcję tylko, że ani w instrukcji ani w necie nic niema na ten temat a klawisz na pilocie wyświetlający tą funkcję jest wogule nie opisany. Proszę o informację pozdrawiam.
 

dzidektom

New member
Witam, czy ktoś się orientuje czy model telewizora LC46LE824 obsługuje funkcję wyświetlania obrazu w 3D. W menu znalazłem taką opcję tylko, że ani w instrukcji ani w necie nic niema na ten temat a klawisz na pilocie wyświetlający tą funkcję jest wogule nie opisany. Proszę o informację pozdrawiam.


Sprawa się wyjaśniła - do pudła trafił inny model aniżeli ten co na faktórze. Miał być LC46LE824 a do pudła trafił LC46LE925. Nurtuje mnie jedynie kwestia gwarancji bo mam inny telewizor aniżeli na faktórze. Wprawdzie lepszy ale inny...... Co sądzićie o tej, mimo wszystko niecodziennej sprawie ??????????
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
40le820e vs G30 subiektywnie

postanowiłem napisać kilka słów zastrzegając się, że nie chcę wsadzić kija w mrowisko tylko przedstawić uwagi byłego posiadacza 40LE820E a obecnie plazmy G30 Panasonica.

Co lepszego miał SHARP:
1. Był trochę cieńszy bo plazma ma 50mm grubości.
2. Miał lepszy dzwięk (2.1).
3. Miał tuner satelitarny.
4. Mniejsze zużycie prądu tj. 70W vs. 125W
5. Mniej się kurzył.
6. TimeShift o ile ktoś to używał
O wadach pisałem wielokrotnie tj. cloudnig, nierównomierne podświetlenie matrycy, cienie przy dolnej i górnej krawędzi matrycy, szyba bez filtra antyodblaskowego, tajemniczy pasek na ekranie, zalewanie obrazu w niektórych scenach niebieskim, dwie wizyty w serwisie i olewczy stosunek Sharp Polska. W lutym br. zapłaciłem za niego 3300zł. Dla zainteresowanych wszytko w historii moich postów. TV został oddany w rodzinie działa ok, odbiera sygnał SD z anteny polastu po złączu EURO (SD) i jest spoko - oglądacze niezbyt wymagający bo przeszli na niego z 29" crt.

Co lepszego ma plazma panasa G30:
1. Więcej złączy np. 3 x USB, karty SD, regulacja poziomu dzwieku w gnieździe słuchawkowym itp.
2. Szklany ekran pokryty filtrem antyodblaskowym na prawde widać różnice.
3. Moim zdaniem bardziej przejżyste menu.
4. Obraz mmm... myślałem że SHARP to ma super obraz dopiero teraz widze co to jest super obraz. Tylko dla miłośników naturalnych kolorów fanom obrazu "sklepowego" się nie spodoba.
5. Rewelacyjny obraz SD, HD i z odtwarzaca blue-ray oraz DVD (panasonic 210) odtwarzacz sharpa BR też pogoniłem.
6. Tryb obrazu THX, ten TV lwi pazur pokazuje przy oglądaniu filmów szczególnie w trybie kinowym lub THX.
7. Super równomiernie podświetloną marycę bez cieni czy duchów ale to wada led krawędziowych.
8. Bardzo płynny obraz nawet na nie wysilonych ustawieniach. Zadnych skaczących ramek itp.
9. Internet w TV, po wifi śmiga na NetGear3100 m.in. w iplex.pl dużo darmowych filmów do obejrzenia. Możliwość podłączenia kamery i klawiatury USB do TV.
10. Czerń! Szczególnie widoczne w filmach np. SF lub sience. Już wiem czego nie miałem.
11. Tańszy w listopadzie zapłaciłem za niego 2800zł no i zawsze te 2" więcej bo ekran 42".
12. Świetne ustawienia obrazu tj. tryby normalny, kinowy i THX lepsze niż w Sharp z którym trzeba było się naszarpać.
13. nie występuje problem "zarzygiwania" obrazu kolorem niebieskim z czym w 40le820e miałem problem.
14. szybszy w dział tj.aniu przełączaniu itp.
15. 5 lat gwarancji od Panasonic Polska.
16. Aktualizacja softu po wifi, bezproblematyczna instalacja peryferii.
17. Jako wadę podam nie udaną prubę ustawienia Viera Link - musiał bym kable na nowsze 1.4 wymienić tak przynajmniej w infolinni panasa twierdzą :) ale to niezbyt ważne drobiazgi typu wspólne wyłaczanie TV i odtwarzaca itp.

Generalnie reasumując jestem zadowolony szkoda mi tylko 1,5 miesiąca szarpania się z serwisem i samym Sharp Polska których niech ich ten czwarty pixel kopnie... za traktowanie klienta i jego problemów:bober:

Początkowo w lutym miałem kupic plazmę ale pod naporem otoczenia (docieranie, poobrazy, wypalenia co okazało się szczególnie w przypadku nowych panasów bzdurrą kompletną...) :xzmieniłem zdanie na led krawędziowego w najnowocześniejszej wtedy matrycy na którą było mnie stać i to był horrendalny błąd.

Najlepsze pozdrawenia od "neofity" dla wszytkich posiadaczy LED krawedziowych, życząc im zadowolenia i jak najmniej problemów z posiadanymi TV .:razz:
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
nie zamieżenie :bober: ale skoro... to dopisze jeszcze, że odkryłem ostatnio na minus, iż w panasie za nic nie można ustawić szybszego niż 2h wyłączenia automatycznego TV w przypadku braku sygnału z dekodera oraz nie daje się wł/wył niebieskiego ekranu... a w rzeczonym Sharpie można było jedno i drugie!

Na pociechę w panasie net śmiga i m.in. iplex.pl z bezpłatnym dostępem dla użytkowników Viera (odtwarzacze BR też! mod. 210 i 310) - zawsze coś się w tej filmotece wygrzebie zdatnego do obejrzenia i za free a w sharpiku tego nie ma... :hihi:

Niestety w odróżnieniu od netu np. w szajsungach dowolnych stron się nie poprzegląda chyba że wreszcie umożliwiającą to aplikację za free w panasie dołożą...

;) Nie ma chyba TV bez wad no może pionek Kuro ale też są jego krytycy no i swoje godnie kosztuje... :p
 
Ostatnia edycja:

castus

New member
A do czego używałeś TV? Twoja wypowiedź bardzo dużo wnosi i zacząłem się***zastanawiać nad plazmą. Do tej pory moim wzorem był Sharp LE830 do konsoli, podłączenie kompa i kanałów HD. Napisz jeszcze jak to dokładnie jest z tymi odblaskami (u Ciebie nie istnieją, czy są, ale małe?)?
A, no i czy ta Twoja plazma ma 3D, czy nie?
 
Ostatnia edycja:

piczon

New member
witam, kupilem swojego 824e ok 2 tygi temu - niestety strzela jak u kolegow... do serwisu jeszcze nie dzwonilem, ale zamierzam - dam znac ;)
obraz niezly, ale jakos doopy mi nie urywa, moze dlatego ze wczesniej mialem plazme i jakos bardziej mi sie podobal taki naturalny kontrast, ale mam nadzieje ze bedzie lepiej po kalibracji.

mam problem z netem- podpialem adapter wifi po usb i niestety nie ma nigdzie w menu ustawien w ktore moge wejsc... anyone?
z gory dzieki za pomoc
 

piczon

New member
nie moge kliknac edytuj wiec odpisuje ze sobie poradzilem, menu do konfiguracji wifi jest dostepne tylko z pozycji telewizora przelaczonego na siec kablowa (naziemna) a nie dziala gdy ma sie podlaczone urzadzenie przez hdmi (przynajmniej u mnie).. co za idiotyzm... szczerze zaluje ze dalem sie omamic super otwartym testom i pieknemu pierdzeniu przez kikiego, trzeba bylo kupic troche drozszego samsunga i miec spokoj, a nie trzaskajacy szajs z torunia ktory trzeba kalibrowac, konfigurowac i etc... nie polecam
 

salut12

New member
Witam
Też mam dylemat z zakupem TV 46", w plazmach odstrasza mnie zużycie prądu przy włączonym TV 8 godz. dziennie, aktualnie mam Sharp 32" od 6 lat działa bez zarzutu, nie musiałem korzystać z serwisu Sharp Polska.
 

piczon

New member
poczytaj sobie ten test ww.tvtest.pl/sharp-lc-46le830e/
najbardziej sie zastanawiam jak kiki sie do tego odnosi.. wychodzi na to ze jego testy mozna o kant dpy rozbic i ze jest on botem firmy sharp ktory faworyzuje ta marke nieobiektywnie
 

facet

Member
Bez reklam
Mam ten tv. Jedno co powiem że przy odpowiednich ustawieniach telewizorek daje niesamowity obraz. Nie ma przesadzonego żółtego itp. Cloudingu też nie ma:)
Wszystko jest kwestią ustawień.
Ja jestem bardzo zadowolony ze swojej 830-ki:)
 

rafik_1

New member
46LE824 - 100Hz

Czy gdzieś menu tego modelu jest info lub ustawienia dotyczące wartości odświeżania obrazu?
Na ekranie w górnym prawym opasku informującym o źródle sygnału pojawia się wartość 60Hz czy
to jest wartosć odświeżania? O ile pamiętam specyfikację tego modelu to podanoże wartość referencyjna to 100Hz.

Pozdr.
 

piczon

New member
to normalne, 50 hz z kablowki 60 hz z BR czy konsoli, do 100 hz robi/podnosi nasz tv i nie bedziesz mial tego wyswietlone w info
 

piczon

New member
p.s. w zeszlym tyg zglosilem strzelajaca matryce, ma gosc w pon zabrac tv na 1-2 dni i niby wszystko naprawic. Jak mu powiedzialem czemu sharp sprzedaje wadliwe telewizory caly czas i nie usuwa usterki to powiedzial ze sie glupot na forum naczytalem i zadnych wad nie ma. No tak... to czemu moj strzela? :) dam znaka jak wyjdzie

co do kalibracji, troche sie przyzwyczailem - troche poustawialem i teraz generalnie jestem z tv zadowolony. Zlosc mi przeszla, ale tak czy siak chetnie zamienilbym go na jakis wysoki model samsunga
 

Paulus77

New member
p.s. w zeszlym tyg zglosilem strzelajaca matryce, ma gosc w pon zabrac tv na 1-2 dni i niby wszystko naprawic. Jak mu powiedzialem czemu sharp sprzedaje wadliwe telewizory caly czas i nie usuwa usterki to powiedzial ze sie glupot na forum naczytalem i zadnych wad nie ma. No tak... to czemu moj strzela? :) dam znaka jak wyjdzie

Jesli te brednie mowil arogancki koles z infolinii Sharpa to ja trafilem na tego samego. Wmawial mi, ze ludzie wymyslaja na forach glupoty a TV ma strzelac bo wszystkie strzelaja, jego tez. Kiedy przyjechal do mnie serwisant to sie za glowe zlapal, ze koles takie glupoty wygaduje i okreslil go mianem "sekretarki".
Za strzelanie odpowiedzialne sa uchwyty na ktorych wisi matryca, pod wplywem temperatury ta rozszerza sie i pracuje. Uchwyty w jakiejs partii wykonane sa niewlasciwie i trzeba podkladac pod nie paski specjalnej folii dajace poslizg. Moj TV strzelal a po naprawie trwajacej kilka dni nie wydaje nawet cykniecia.
Glupich nie sieja ale po co takie buce wisza na telefonie w centrum informacyjnym Sharpa?
 
Ostatnia edycja:

perhood

New member
Usb

Witam, jestem posiadaczem telewizora szczęśliwym/nieszczęśliym Sharpa LC-46LU820E. O strzelaniu nie będę pisał (choć oczywiście je mam). Mam pytanie odnośnie USB, mianowicie, kupiłem nie tak dawno kino domowe a w zasadzie zestaw 2 głośników z Panasonica HTB-520, jest to sama listwa głośnikowa z subwooferem bez żadnych dvd, bluray, czy też nawet wejścia USB. Problem pojawia się gdy chce podłączyć pendriva do telewizora, na którym mam nagrane filmy lub mp3 bo nie ma dźwięku przez kino domowe. Próbowałem na wszelkie możliwe sposoby, podłączałem kino do tv przez hdmi, przez kabel optyczny i nic to nie pomogło.

Samo USB w telewizorze działa, tzn. gdy go podłącze to gra mi muzyka przez głośniki z telewizora i dźwięk z filmów też jest słyszalny.

A teraz ciekawostka, jeśli wyjmę pendriva z telewizora i oglądam zwykłą telewizję typu eska, polsat i itp to dźwięk z kina domowego jest ....

Dzwoniłem dzisiaj do serwisu bo mają mi odebrać telewizor w przyszłym tygodniu usunąć efekt "trzaskania" i zapytałem przy okazji o ten problem z dźwiękiem, Pan odpowiedział mi że tak ma być, bo najwyraźniej SHARP sobie to zablokował.

Powiedźcie mi, Wy którzy lepiej się na tym znacie czy jest to możliwe.

Szczerze to nie chce mi się w to wierzyć, telewizor trochę kosztował, nie jest to stary typ, więc takich blokad raczej nie powinien mieć.


Proszę o ew. instrukcje co należy zrobić - jeśli ktoś z Was spotkał się z czymś takim.



Ps. znacie kogoś z okolic śląska kto zna się na wykalibrowaniu tego telewizora - oczywiście odpłatnie, jestem laikiem w tych sprawach, przy zakupie tego modelu głównie chodziło mi o jego wielkość i cene, która wynosiła w momencie zakupu 3300 zł


Pozdrawiam,
Paweł
 

piczon

New member
siema, odnosnie trzaskania bo mialem zdac relajce - przesuwalem ten serwis ze 3 tygi bo madrale chcieli mi zabrac tv np w piatek he he , wczoraj oddali , naprawda trwala 1 dzien - mily Pan z lokalnego serwisu w Szczecinie pomogl zdjac, zapakowac i pojechal. Na drugi dzien rano oddal i juz nie strzela, twierdzi ze to nie obudowa tylko matryca, ale wiecej nie wie bo on tylko rozwozi a nie naprawia ;) Nie wiem co strzelao ale jest ogarniete i tu na serwis Sharpa narzekac nie moge.

co do usb i nuty to nie wiem, bo szczerze sie przyznam ze tej fukncji nie uzywam.
masz polaczony TV optykiem ? zmieniles w ustawieniach tego wyjscia ? jest w menu jakies ustawienie i moze trzeba cos tam zmienic...

a ARC ? Twoje kino ma hdmi arc ? moze wtedy zadziala ?

co do kalibracji to troche pokombinowalem sam a po jakims czasie zupelnie sie przyzwyczailem, wczesniej mialem jakas stara plazme i strasznie mnie wkooorwialy kolory Sharpa. Po paru tygodniach poszedlem do znajomego i zagralem w PES'a na jego LED Samsung, chyba seria 5500 nie pamietam i wtedy zdalem sobie sprawe ze nasze Sharpy jednak nie sa takie zle (masakra na ekranie byla), no ale plazma to plazma - trzeba bylo celowac w Panasa - ale nie ten budzet i nie to zuzycie pradu ;)
 

perhood

New member
w kinie jest arc, próbowałem na mnóstwo sposobów, zmieniałem w telewizorze na funkcje PCM, nie przychodzi mi już nic więcej do głowy, wydaje mi się że wypróbowałem już wszystkie możliwe sposoby.... spróbuje skonfigurować sobie laptopa z tą "siecią domową", która jest w telewizorze, być może wtedy z USB nie będę musiał korzystać.
 
Do góry