TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

Arek1971

New member
Witam. Zakupiłam dziś sharp model 824 i nie mogę sobie poradzić z podłączeniem cyfrowego polsatu :/ dekoder polsatu jest połaczony euro złączem z odtwarzaczem dvd, drugim eurozłączem z tv (poprzez przejściówkę do EXT 1 .. ustawiłam tv analogową i cyfrową ale tej satelitarnej nie mogę rozgryźć :/ Wchodzę w tryb SAT i piszę że nie ma usługi :/ Proszę wytłumaczcie mi jak krowie na granicy co robię źle bo ja już nie wiem :/ albo czego nie robię żeby było dobrze .. Z góry dzięki
Droga koleżanko mam ten sam model wchodząc w tryb sat nic nie zobaczysz ,musisz nacisnać przycisk ok na pilocie obojętnie w jakim trybie, wyświetli ci się lista kanałów.Przyciskiem dół pod ok zaznaczasz ekran ze strzałką (obojętnie jaki tryb będzie obok atv ,dtv ,sat )powinno wyświetlić się tv ,ext 1,ext 2 ,hdmi 1 i tak dalej .Zaznaczasz to do którego podłaczyłaś kabel i naciskasz ok i już powinno być.W razie czego 19 strona instrukcji od telewizora .
 

Yak

New member
strzelanie

Jak komus strzela tv to niech dzwoni na infolinie sharpa i sklada reklamacje, wymieniaja matryce. Zadzwonilem, zglosilem strzelanie - matryce wymienili i tv nie strzela juz :)
 

mosciak

New member
jaki mod. CAM do le824

witam...

jaki mam wybrac modol CAm pod C+ zeby pozbyc sie starego dekodera? jakis link najlepiej bo noga jestem w te klocki :p czy w ogole ma sens uzycie tunera sat w tym tv? licze na hd z c+ oczywiscie...



mosciak
 

zibi079

New member
Witam sam jestem zainteresowany tym problemem i tu na forum ktoś pisał, że moduł aston wiesza cyfre w sharpie. Mam info od użytkownika Lg lv375s, że u niego aston też się wieszał po wymianie na oryginalny moduł cyfry działa ok. Problem jest taki że orginalny moduł cyfry już ciężko dostać a koszt jest poruwnywalny z uzywanym f 8900. Pozostaje jeszcze pytanie czy DVB-S w tv przez moduł bedzie działał ze spliterem ????
Pozdr.
 

Dareksa

New member
Jak komus strzela tv to niech dzwoni na infolinie sharpa i sklada reklamacje, wymieniaja matryce. Zadzwonilem, zglosilem strzelanie - matryce wymienili i tv nie strzela juz :)


Potwierdzam, swój też zareklamowałem.
Wczoraj rozmawiałem z technikiem bo chciałem się dowiedzieć jakie części zamówili i dowiedziałem się, że znają temat i zamówili matrycę.
 

arcu

New member
Sony w tym zestawieniu wygrywa. Jesli chodzi o głębie czerni i ogólnie obraz. Kolorystyka w Soniaku IMHO to tez kwestia ustawienia, zeby była żółć tam, gdzie byc powinna (a widać pomarańcz)

Dobrze to widać na obrazu klęczącego gościa z napisem Sync of beauty.
Zobaczcie - na sharpie nie widać w ogole spodni i ciemnych elementów. Na Sony widać doskonale odcienie a pomimo tego obok i tak jest ładna czerń.

IMO te sharpy na siłę chcą sprzedawcy wypromować, a to wcale rewelacja nie jest. :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz być spokojny o jakość Sharpa.
Przynajmniej walczy o nowej jakości tworząc nowe technologie 4K czy 8 K.
Konkurencja już sprzedała fabryki i będzie zlecać produkcję w Chinach.
 

wlserwis

New member
W zasadzie żadne "typowo polskie". Nie ma niestety na razie ani ipla ani iplex, ani tvp-vod, nic. Sharp zapewnia, że to się zmeni, podobno już wkrótce...
 

wlserwis

New member
No, tak, tylko po co dziś wyszukiwarka bez flasha? Przecież żeby korzystać z vod jest on niezbędny... Inaczej to można tylko wiadomości przeczytać ;)
 

marcin225

New member
Kupiłem niedawno model Sharpa 46LE824E i co? oczywiście trzaska;/ nie ma tragedii ale rzecz jasna wezwałem już serwis i w przyszłym tygodniu ma przyjechać facet zabrać tv i pewno wymienić matrycę. Objawy jak zwykle... w czasie oglądania raz na jakiś czas ( tak co 1 minutę) trzask, po wyłączeniu tv jeszcze przez ok 10 minut trzaska sobie.
Więc niech mi tu nikt więcej nie napisze że to się dzieje w jednym na 100 tv bo moim zdaniem właśnie jest na odwrót hehe. Zobaczymy czy serwis stanie na wysokości zadania.
 

zibi079

New member
Mój też trzeszczy co prawda nie tak czesto ja Ty piszesz ale po mailu do servisu zadzwonili na drugi dziń, że chcą przyjechac zabrać tv. Nie wiem czy to bedzie wymiana matrycy czy jakaś poprawka mocowania matryca ma bardo równe podświetlenie więc wolałbym żeby nie wymieniali. Moj tv to tez model 824e.
 

Sunchez

New member
KIKI proszę na priva ofertę cenową na:
LC-46LE824E
Lc-46LU824E
oraz zasady prezentacji odbiornika u klientów. Ja jestem z Gdyni.
 

marcin225

New member
Nie wiem czy to bedzie wymiana matrycy czy jakaś poprawka mocowania matryca ma bardo równe podświetlenie więc wolałbym żeby nie wymieniali. Moj tv to tez model 824e.

Facet z serwisu mi mówił że wymieniają matrycę bo te co trzeszczą są zrobione z jakiegoś nieodpowiedniego materiału i dlatego trzeszczy.
Tv już wziął w czwartek i mówił że w tym tygodniu będzie gotowe:) zobaczymy:)
 

marshin

New member
witam ja mam le824 i nie mam trzasków od samego początku ale są białe plamy (smugi) na ciemnym tle
rozciągniete od góry do dołu ekranu na samym środku
na białym tle te plamy tez widać są ciemniejsze :(
 

mikolajhymes

New member
Sharp lc-40le820e

Witam wszystkich.Od dzisiaj legalnie na forum, lecz nie ukrywam że spędziłem tu kilka godz:W ubiegły wtorek stałem się użytkownikiem 40LE820E chciałem kupić 46cali leczdo3500 nie mogłem znaleść za 40 dałem 2800.Miałem duże wątpliwości kupić nie kupić a spowodowane one były wypowiedzią użytkowników na temat trzaskających matryc.Powiem krótko mój nie trzaska i nie strzela wszystko jest Ok. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale na moim pudle napisane jest made-in Germany.Ogólnie jestem zadowolony z zakupu lecz nie do końca. Brakuje mi jednej opcji którą miałem w L.G , a mianowicie chodzi o to że po podłączeniu słuchawek odcina mi głos na telewizorze. W L.G mogłem słuchać jak chciałem.Ale najgorszą wadą tego telewizora jest jego srebrna ramka.Nie chodzi tu o kolor lecz jej pomalowanie.Moja była oklejona taśmą zabezpieczającą gdzie po jej zerwaniu na ramce został trudny do usunięcia klej.Wycierając miętką szmatką w kilku miejscach srebro się starło a został czarny plastik.Dziwię się bardzo że SHARP firma z taką renomą i tradycją wypuścił taki bubel (wstyć się SHARP i weś przykład z NOKI czy SAMSUNGA jak powinna wygłądać srebrna ramka.Poza tym wszystko jest O.k oglądam i cieszę się kolorami naprawdę pięknymi. Mam jeszcze jedno pytanie jak sprawdzić jaki soft jest wgrany.
Cześć.
 

sytams

New member
No, tak, tylko po co dziś wyszukiwarka bez flasha? Przecież żeby korzystać z vod jest on niezbędny... Inaczej to można tylko wiadomości przeczytać ;)

lc46le925e nie ma flasha w przeglądarce? to co youtube odpada?

wersje 824 i 925 mają tę przeglądarkę a same modele różnią się tym, że 925 ma rgbY <-- warto dołożyć te 500/600zł czy zwykły zjadacz chleba nie odczuję? aa i co z modelem 830? co ma więcej w porównaniu z 820?


KIKI jeśli możeesz proszę o ofertę cenową na:
ten model we wszystkich powyżej wymienionych opcjach -
820, 824, 830, 925 we le i lu


sytams@gmail.com lub priv jak CI wygodniej :)
 

sytams

New member
lc46le925e nie ma flasha w przeglądarce? to co youtube odpada?

wersje 824 i 925 mają tę przeglądarkę a same modele różnią się czym tak naprawdę? aa i co z modelem 830? co ma więcej w porównaniu z 820?


KIKI jeśli możeesz proszę o ofertę cenową na:
ten model we wszystkich powyżej wymienionych opcjach -
820, 824, 830, 925 we le i lu


sytams@gmail.com lub priv jak CI wygodniej :)

.........................
 
Do góry