TV Sharp 46LE 820 - test otwarty, opinie, wszystko na temat serii 820

ryszard8

New member
Sharp stanąłna wysokości zadania ! Wymieniono mi matrycę na specjalnie przygotowaną w fabryce z zupełnie innym - "nie trzaskającym" - systemem mocowania :). Jak tylko matryca dotarła do serwisu, zadzwoniono, przyjechachano do domu, zabrano TV, wymieniono i na drugi dzień po sprawie. TV nie wydaje z siebie nawet drobnego pyknięcia. Absolutnie NIC. Brawo Sharp!
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Nie stanął na wysokości tylko zachował się standardowo.
Powinni dać info na stronie odnoscie trzaskania w/w modeli i zorganizować wymianę matryc ewentualnie tv.
Niech wezmą przykład z firm samochodowych.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Zrobili Ci "specjalną przygotowaną wersję"...nie no stary fajnie że jesteś zadowolony ale to bzdura. Nic nie zostało "specjalnie przygotowane" a zwyczajnie ilość skarg i reklamacji była tak duża że musieli coś zmienić bo by ich konsumenci zjedli. Ale dobrze że chociaż tyle bo są firmy które idą w zaparte do końca.
 
Ostatnia edycja:

ryszard8

New member
Nie "strzela" i jestem zadowolony to prawda...ale kablówki po DVB-C dalej nie łapie :). Technicy z kablówki mówią że SONY i Sharp mają z nimi problemy. Póki co serwisanci zgrali sygnał kablówki i będą radzić co dalej... Technicy kablówki cali zadowoleni śmieją się że oni mogą pomóc jeśli ktoś zadzwoni z Sharpa albo Sony.. A ja ich oleję i biorę "N".
 

linek1980

New member
Witam w dniu dzisiejszym w moim salonie zawisł Sharp 824 jak by ktoś szukał TV to kilka słów.
Jeśli myślisz, że Sharp poprawił coś i nowe TV nie "strzelają" ---NIESTETY STRZELAJĄ.
Jeśli liczysz, że w "nowoczesnych" Sharpach nie ma clouding-u (chmur przy ciemnych scenach) - SĄ I TO CHOLERNE mój "świeci" nie tylko w rogach ale i w innych miejscach na matrycy. Podczas oglądania filmów prawie nie widać ale już przy przełączaniu kanału dramat.
Jeśli nie masz HD a jedynie SD (w moim przypadku cyfra+) WYBIJ SOBIE Z GŁOWY TEN TV BO SKALOWANIE SD JEST DO DUPY. Wcześniej miałem Toshibę ZV i dzięki Resolution+ miałem wrażenie, że wszystkie kanały mam w HD.
Jeśli myślisz, że ten TV po prostu powiesisz (postawisz) w pokoju , podłączysz do sygnału i będziesz się cieszył pięknymi kolorami ZAPOMNIJ standardowe ustawienia kolorystyki to jakiś dramat. Przy Toshibie nie płaciłem za kalibrację ale tam wszystko było prawie idealne a z 824 czeka mnie ślęczenie mam tylko nadzieję że chociaż te kolory uda mi się doprowadzić do porządku.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Witam w dniu dzisiejszym w moim salonie zawisł Sharp 824 jak by ktoś szukał TV to kilka słów.
Jeśli myślisz, że Sharp poprawił coś i nowe TV nie "strzelają" ---NIESTETY STRZELAJĄ.
Jeśli liczysz, że w "nowoczesnych" Sharpach nie ma clouding-u (chmur przy ciemnych scenach) - SĄ I TO CHOLERNE mój "świeci" nie tylko w rogach ale i w innych miejscach na matrycy. Podczas oglądania filmów prawie nie widać ale już przy przełączaniu kanału dramat.
Jeśli nie masz HD a jedynie SD (w moim przypadku cyfra+) WYBIJ SOBIE Z GŁOWY TEN TV BO SKALOWANIE SD JEST DO DUPY. Wcześniej miałem Toshibę ZV i dzięki Resolution+ miałem wrażenie, że wszystkie kanały mam w HD.
Jeśli myślisz, że ten TV po prostu powiesisz (postawisz) w pokoju , podłączysz do sygnału i będziesz się cieszył pięknymi kolorami ZAPOMNIJ standardowe ustawienia kolorystyki to jakiś dramat. Przy Toshibie nie płaciłem za kalibrację ale tam wszystko było prawie idealne a z 824 czeka mnie ślęczenie mam tylko nadzieję że chociaż te kolory uda mi się doprowadzić do porządku.


Ja nie wiem to po co kupować taki telewizor jak jest taki zły? :roll: Za bardzo nie rozumiem... Są przecież opinnie, testy i można coś z tego się dowiedzieć czy warto się w takie coś pakować czy nie.
 

linek1980

New member
"Ja nie wiem to po co kupować taki telewizor jak jest taki zły? :roll: Za bardzo nie rozumiem... Są przecież opinnie, testy i można coś z tego się dowiedzieć czy warto się w takie coś pakować czy nie."

A z tego powodu, że nie bardzo jest w czym wybrać. Wszyscy producenci polecieli w kierunku krawędziowego led (pewnie przebicie największe a i dobrze sprzedaje bo ładne) jedyną alternatywą jest plazma ale jakoś strach mi nie pozwolił się wyłamać z owczego pędu na LCD. Mając do wydania 4 -5 koła kupiłem to co wydał mi się najlepsze w tej klasie ale do ideału bardzo daleko i najgorsze jest to że w LCD toshiby z przed 2 lat było znacznie lepiej (zwłaszcza w SD myślę że w HD po kalibracji która w tym modelu jest absolutnie niezbędna będzie porównywalnie).
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
"Ja nie wiem to po co kupować taki telewizor jak jest taki zły? :roll: Za bardzo nie rozumiem... Są przecież opinnie, testy i można coś z tego się dowiedzieć czy warto się w takie coś pakować czy nie."

A z tego powodu, że nie bardzo jest w czym wybrać. Wszyscy producenci polecieli w kierunku krawędziowego led (pewnie przebicie największe a i dobrze sprzedaje bo ładne) jedyną alternatywą jest plazma ale jakoś strach mi nie pozwolił się wyłamać z owczego pędu na LCD. Mając do wydania 4 -5 koła kupiłem to co wydał mi się najlepsze w tej klasie ale do ideału bardzo daleko i najgorsze jest to że w LCD toshiby z przed 2 lat było znacznie lepiej (zwłaszcza w SD myślę że w HD po kalibracji która w tym modelu jest absolutnie niezbędna będzie porównywalnie).


Widzisz sam :) że bardzo nie ma w czym wybierać u wszystkich wszystko idealnie wygląda na reklamówkach :-D a w praktyce jest już całkiem inaczej... Sam mam model 924 od lutego i w sumie nie mam na co narzekać. Co do kalibracji to w każdym teraz pewnie trzeba zobić żeby można było oglądać normalne kolory, a gdzieś tu na forum trzeba poszukać były podawane kalibracje do ustawiań na quattrony. A co do jakości materiału sd nie mam zastrzeżeń, dla mnie jest bardzo dobrze :)
 

cezary69

New member
Bez reklam
Też pewnie bym był gdyby nie to że do niedawna miałem Toshibę z jej Resolution+ i mam porównanie.


Przesadzasz... przecież żaden tv czy odtwarzacz hd niezrobi z materiału sd super hd :) może tylko niwelować pewne braki, ale niepoprawi obrazu. Kopia nigdy nie będzie lepsza od oryginału. A sharp bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem sd i to nie jest tylko moja opinnia...
 

jason1980

New member
A moj 46le821 wlasnie po 2 miesiacach sie rozkraczył. Na calym ekranie od gory do dolu co ok 1.5cm sa paski ktore najbardziej intensywne sa na szarych kolorach. Na jasnych czy ciemnych wcale ich nie widac.
Sprawa zostala zgloszona do Sharpa i jutro maja przyjechac z jakas smieszna czescia i naprawic. Wyglada na to ze juz mieli takie przypadki bo od razu wiedzieli co jest zle.
Ogolnie jestem bardzo zadowolony, Przed tym Sharpem mialem Philipsa 42, Pioneera 42, LG 50 i Samsunga 50 (wszystko plazmy). Stwierdzam ze bajki o czerni i innych swietnych sposobach wyswietlania SD to jakies fanaberie ludzi ktorzy nie maja nic lepszego do roboty niz liczenie pixeli na ekranie.
Zaopatrzcie sie w dobry sygnal i nie bedzie problemow z kanalami SD. Zrodlo mam ciagle to samo, zmienialy sie tylko TV. SD na plazmach i na tym Sharpie wyglada tak samo, HD wyglada duuuzo lepiej na sharpie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

linek1980

New member
Stwierdzam ze bajki o czerni i innych swietnych sposobach wyswietlania SD to jakies fanaberie ludzi ktorzy nie maja nic lepszego do roboty niz liczenie pixeli na ekranie.
Zaopatrzcie sie w dobry sygnal i nie bedzie problemow z kanalami SD. Zrodlo mam ciagle to samo, zmienialy sie tylko TV. SD na plazmach i na tym Sharpie wyglada tak samo, HD wyglada duuuzo lepiej na sharpie.
Pozdrawiam
U mnie także ten sam sygnał to samo pomieszczenie tylko inny TV i nie zmienię zdania, że SD w Toshibie to mistrzostwo świata i na prawdę nie wiem jakie różowe okulary trzeba by mieć na oczach żeby tego nie widzieć i mówić, że to bajki. Abstrahując od SD wczoraj ustawiłem TV według opisu z tego wątku jest lepiej ale jeszcze muszę nad tym posiedzieć. A tak żeby nie było, że tylko nażekam na ten TV to muszę przyznać że ma śliczną biel Toshiba takiej nie miała.
 

jason1980

New member
Kilka postow wyzej pisalem ze moj TV sie rozkraczyl. Po dwóch wizytach inzyniera, okazalo sie ze TV jest nienaprawialny (klekla matryca i nie oplaca sie naprawiac) wiec zaproponowali mi nowy taki sam TV. Zgodzilem sie i jednoczesnie spytalem co ze starym? Powiedzieli ze moge go do kosza wywalic. Pytam sie jak to? A oni ze jak ja tego nie zrobie to oni go wywala dla mnie ;)
Wiec zostane z dwoma takimi samymi TV. Nowy idzie do salonu w miejsce starego, a stary idzie do sypialni. Poniewaz usterka jest niezauwazalna z odleglosci 2 metrow, bede mial super TV w sypialni za free :)
Pozdrawiam
 

bloodergo

New member
Witam,
Czy model LE820 różni się czymś szczególnym od LE822?
Telewizory są w takich samych cenach, który lepiej wziąć?
 

Siemiono

New member
Widzę, że wczoraj Sharp dał nowe oprogramowanie ver. 1.20 Wie ktoś jakie zmiany wnosi (w pliku pdf brak informacji na ten temat)?
 

KaskaToJa

New member
Witam. Zakupiłam dziś sharp model 824 i nie mogę sobie poradzić z podłączeniem cyfrowego polsatu :/ dekoder polsatu jest połaczony euro złączem z odtwarzaczem dvd, drugim eurozłączem z tv (poprzez przejściówkę do EXT 1 .. ustawiłam tv analogową i cyfrową ale tej satelitarnej nie mogę rozgryźć :/ Wchodzę w tryb SAT i piszę że nie ma usługi :/ Proszę wytłumaczcie mi jak krowie na granicy co robię źle bo ja już nie wiem :/ albo czego nie robię żeby było dobrze .. Z góry dzięki
 
Do góry