TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

janunio

New member
Bez reklam
Pamiętajmy, że PCM (wav) to najlepszy format audio. Występuje na płytach CD. Oczywiście TV nie dostaje nigdy PCM. Ale to poza tematem.

Do sprawdzenia nastawy w sekcji [audio zaawansowane]. Tam masz trzy opcje.
 

M.K.

Member
Jakie macie ustawienia obrazu do oglądania filmów oraz Ambi ? TV mam od wczoraj i dopiero zaczynam go poznawać. Muszę stwierdzić że jakoś obrazu wymiata w porównaniu do LCD !

Moje ustawienia poniżej, lubię wyraźne kolory (oczywiście z rozsądkiem) kolejno wg menu:
Kolor: 65, Kontrast: 65 (dla schematów HDR 75), Ostrość:5, Jasność:50,

wzmocnienie kolorów: średnio, Gama kolorów: szeroka, Temperatura: normalna,

tryb kontrastu: normalny, perfect natural reality: średnio, kontrast obrazu: 100, czujnik światła: włączony, gamma: 0

ultra resolution: tutaj nie mogę się zdecydować, mam wrażenie że WYŁĄCZONY bardziej mi odpowiada, ostrość krawędzi jest bardziej naturalna, zwłaszcza w normalnej TV. Mam ustawione w innym schemacie też wersję z ON i zmieniam czasem.

Redukcja Szumów: wyłączona, Redukcja zniekształceń MPEG: Minimum (dla HDR i wejście z Nvidia Shield: wyłączona)

Styl ruchu: sport (mam wrażenie że po prostu są uszeregowane od wyłączonego systemu do działającego najmocniej, nazwy nie mają tu nic do rzeczy, więc sport nie oznacza że jest najlepszy do sportu, mogli cyferkami od 1 do 5 to zrobić byłoby czytelniej, chodź mniej marketingowo)

Format obrazu: oryginalny

Ambilight: śledzenie wideo: standard, ja mam jasność 8 i nasycenie 0, ale to zależy od tego jak Tv ma od ściany, u mnie jakieś 5-6 cm od ściany powieszony.
 
Ostatnia edycja:

M.K.

Member
Nie powinien zmienić nic poza jasnością. Nie zauważyłem żadnego dyskomfortu z racji zmiany warunków oświetleniowych.
 

mr_roba

Member
Kurcze nie wiem jak u Was ale u mnie po wczorajszej aktualizacji Android zaczął wolniej chodzić. System potrzebuje trochę czasu zanim wykona komendę. Znowu filmy z dużym bitrate przycinają choć ustawienia mam podrasowane.
A jak u Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Dlaczego w moim TV nie mogę ustawić opcji format obrazu: oryginalny ? Nie podświetla mi się i wgląda jakbym nie miał uprawień do jej zmiany!
 

towalski

Member
Macie drogi i porządny TV, proponuję dorzucić parę groszy i zrobić prawdziwe centrum rozrywki. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę nakreślić co i jak, a moc TV wykorzystacie w 100%.
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
Macie drogi i porządny TV, proponuję dorzucić parę groszy i zrobić prawdziwe centrum rozrywki. Jak ktoś jest zainteresowany to mogę nakreślić co i jak, a moc TV wykorzystacie w 100%.


Pisz na priv. Choć ja mam tv w sypialni, której powierzchnia to zaledwie 10m2. Szczerze to nawet dźwięk z TV mi wystarcza. W salonie zaś mam projektor podpięty do dobrego kina domowego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

M.K.

Member
Kurcze nie wiem jak u Was ale u mnie po wczorajszej aktualizacji Android zaczął wolniej chodzić. System potrzebuje trochę czasu zanim wykona komendę. Znowu filmy z dużym bitrate przycinają choć ustawienia mam podrasowane.
A jak u Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak-filmy z większym bitrate dalej tną.
 

towalski

Member
Kupcie sobie Egreat lub Zidoo. Wtedy nie ma problemów z większym bitrate, ja testowałem filmy do 100Mbps i jest ok, jakość powala. Cena urządzenia od ok 600 złotych, w zamian dostajesz coś, co odtwarza nawet blu-ray menu.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Od kilku dni jestem oczarowany obrazem 803 a Ambi wymiata! Znajomi też są zaskoczeni bo po raz pierwszy na żywo w domu widzieli Ambi i twierdzą że to fantastyczna rzecz w połączeniu z super obrazem.
 

towalski

Member
Ambi jest fantastyczny, obraz również najwyższa półka. Ja całą kolekcję filmów zmieniam na 4k. Bardzo zaimponował mi Blade Runner z 1982.
 

Przemgd

New member
A czy odczuwacie brak Dolby vision? Porownywaliscie jak to wygląda w porównaniu do lg c8? Czy różnice będą tylko jak postawi się 2 tv obok siebie?
 

M.K.

Member
Kupcie sobie Egreat lub Zidoo. Wtedy nie ma problemów z większym bitrate, ja testowałem filmy do 100Mbps i jest ok, jakość powala. Cena urządzenia od ok 600 złotych, w zamian dostajesz coś, co odtwarza nawet blu-ray menu.
Dołączę NVIDIA shield tv. Niewiele drożej ale jakościowo nie ma chyba nic lepszego. Baaardzo dopracowany programowo i nożna zakładać długie wsparcie producenta.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled Philipsa rozwala system radości przy udziale obrazu, jakości, możliwości, wyposażenia i ambilightu. !
 

zbig0

New member
Ja bym radzil te easy remote(male pilociki z mikrofonem) potestowac jednak...u mnie dzialal ale czasem sie zwieszal i wyjecie baterii lub 20min oczekiwania zeby sie odwiesil... ale zwiechy pojawialy sie nieregularnie wiec nie wiem z czym to bylo zwiazane...

A Android mozliwe ze troche zwolnil bo "moze" w tle cos robil - mysle czy to tylko updejt security czy jednak w tle tez przygotowujacy TV do upgrejdu do Oreo...przypuszczam ze tak duza zmiana moze wymagac zmian na poziomie storage uslug itd i on w tle powoli cos tam zmienia po kolei :p nie znam sie az tak by powiedziec na 100% jedynie moje przypuszczenia :) ale powiedzmy szczerze nie jest najgorzej...:razz:
 

romek46

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam na tym wątku.
Mam pytanko dotyczące 55Oled803/12.
Gdzie znaleźć jakie na nim zainstalowane jest dodatkowe oprogramowanie (szczególnie czy zainstalowane jest NC+GO i jak działa)?
Pozdrawiam
Romek
 

mr_roba

Member
Witam na tym wątku.

Mam pytanko dotyczące 55Oled803/12.

Gdzie znaleźć jakie na nim zainstalowane jest dodatkowe oprogramowanie (szczególnie czy zainstalowane jest NC+GO i jak działa)?

Pozdrawiam

Romek



Wszystko znajdziesz albo w ustawieniach Android sekcja pamięć albo w domku na samym dole pod ikoną aplikacje.
Co do NC+Go to aplikacja ta nie obsługuje naszego TV. Niby poradziłem sobie ściągając apkę i zainstalowałem ręcznie. Jednak i tak jest obrócona o 90 stopni w lewo. Trochę to niewygodne.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:
Do góry