TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

mr_roba

Member
Ja bym radzil te easy remote(male pilociki z mikrofonem) potestowac jednak...u mnie dzialal ale czasem sie zwieszal i wyjecie baterii lub 20min oczekiwania zeby sie odwiesil... ale zwiechy pojawialy sie nieregularnie wiec nie wiem z czym to bylo zwiazane...



/QUOTE]


Ja różdżki używam więcej od dużaka. Na razie działa bez problemów.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Dzisiaj zawiesił się program Kodi na moim 803 / ciągle na ekranie jest widok klawiatury do szukania filmów / i nic się nie dzieje! Jak to odblokować ?
 

mr_roba

Member
Dzisiaj zawiesił się program Kodi na moim 803 / ciągle na ekranie jest widok klawiatury do szukania filmów / i nic się nie dzieje! Jak to odblokować ?

Hmmmm
Nigdy mi się nie zawiesił jeszcze, ale spróbuj:
- odłączyć nośnik USB
- nacisnąć przycisk home i programem np. jakimś cleanetem zamknąć Kodi
- wyłączyć/włączyć pilotem
- wyjąc wtyczkę z kontaktu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

zbig0

New member
Ja bym radzil te easy remote(male pilociki z mikrofonem) potestowac jednak...u mnie dzialal ale czasem sie zwieszal i wyjecie baterii lub 20min oczekiwania zeby sie odwiesil... ale zwiechy pojawialy sie nieregularnie wiec nie wiem z czym to bylo zwiazane...



/QUOTE]


Ja różdżki używam więcej od dużaka. Na razie działa bez problemów.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie różdżka też czasem się zwiesza przyciski działają ale nie reaguje Touchpad

O to fajnie ze chociaz nie jestem sam z takimi objawami...Zauwazylem na nowym pilocie ze rozdzka sie zwiesza gdy po przelaczeniu programu trzymam ciagle palec na touchpadzie...gdy tylko macham po nim palcem i nie trzymam na nim permanentnie palca wydaje sie ze jest ok ;) ciagle testuje...

a wlasnie wpadlem na pomysl ktos moze sprawdzic czy po tym malym updejcie softu ciagle android 7 zmienil sie firmware w rozdzce(pilocie)? jestem w pracy akurat wiec akurat nie moge sporawdzic
 
Ostatnia edycja:

M.K.

New member
U mnie różdżka też łapie losowe zawiechy (dokładniej jej touchpad). Ja zacząłem używać pilota od zeszłorocznego modelu POS9002, jak dla mnie jest wygodniejszy kształtem, a mikrofon jest w dużym pilocie więc jest wszystko w jednym.
 

zbig0

New member
U mnie różdżka też łapie losowe zawiechy (dokładniej jej touchpad). Ja zacząłem używać pilota od zeszłorocznego modelu POS9002, jak dla mnie jest wygodniejszy kształtem, a mikrofon jest w dużym pilocie więc jest wszystko w jednym.

Najs...ten pilot od POS9002 wyglada 100x lepiej niz to co dostalismy z naszymi 803 :O chyba tez sobie takiego poszukam...wszystko dziala jak powinno na nim?

od spodu tez jest klawiatura? edit no jest ladna

ujeb . se/ojGjU
ujeb .se/Eea7T
 
Ostatnia edycja:

M.K.

New member
Najs...ten pilot od POS9002 wyglada 100x lepiej niz to co dostalismy z naszymi 803 :O chyba tez sobie takiego poszukam...wszystko dziala jak powinno na nim?

od spodu tez jest klawiatura? edit no jest ladna

ujeb . se/ojGjU
ujeb .se/Eea7T

Tak- działają wszystkie funkcje, jest dodatkowo przycisk info który bezpośrednio kieruje do opisu obecnie oglądanego kanału. Sparowanie z TV robi się innymi przyciskami niż w tych dostarczonych ale udało się bez problemu. Zaktualizowany został też soft pilota po sparowaniu więc wszystko działa. W serwisie nowy jest dość drogi (ponad 3 stówy) Mi udało się znaleźć powystawowy w stanie jak nówka na portalu aukcyjnym. Polecam polować. Leży w dłoni nieporównywalnie lepiej, jest węższy i wyższy, a kciuk trafia idealnie na strzałki, no i nie mam problemu że akurat wziąłem nie tego pilota. Do tego materiały z których jest zrobiony starszy pilot są zdecydowanie bardziej premium.
 
Ostatnia edycja:

zbig0

New member
Tak- działają wszystkie funkcje, jest dodatkowo przycisk info który bezpośrednio kieruje do opisu obecnie oglądanego kanału. Sparowanie z TV robi się innymi przyciskami niż w tych dostarczonych ale udało się bez problemu. Zaktualizowany został też soft pilota po sparowaniu więc wszystko działa. W serwisie nowy jest dość drogi (ponad 3 stówy) Mi udało się znaleźć powystawowy w stanie jak nówka na portalu aukcyjnym. Polecam polować. Leży w dłoni nieporównywalnie lepiej, jest węższy i wyższy, a kciuk trafia idealnie na strzałki, no i nie mam problemu że akurat wziąłem nie tego pilota. Do tego materiały z których jest zrobiony starszy pilot są zdecydowanie bardziej premium.

ok super dzieki za potwierdzenie :eek:k: a jakimi guzikami sie go paruje tak dla potomnosci?
 

dareczek71

New member
Bez zmian pilot różdżka się zwiesza przyciski działają cały czas ale nie reaguje Touchpad jak wyjmę baterie to się odwiesza Touchpad.
Nie wiem możne trzeba by to zareklamować czy to wina oprogramowania czy samego urządzenia(pilota) ciekawe co na to serwis PHILIPSA
 

zbig0

New member
Bez zmian pilot różdżka się zwiesza przyciski działają cały czas ale nie reaguje Touchpad jak wyjmę baterie to się odwiesza Touchpad.
Nie wiem możne trzeba by to zareklamować czy to wina oprogramowania czy samego urządzenia(pilota) ciekawe co na to serwis PHILIPSA

Tyle w temacie ze przyslali mi nowego pilota ktory sie zwiesza 1/10 tego co poprzedni wiec wogole da sie go uzyc...ale widac ze to problem szerszy jak wszyscy maja z nim problem...
 

towalski

Member
Potwierdzam problem z różdżką. Żeby ją "odwiesić" trzeba trochę poklikać i poruszać, po chwili działa. U mnie problem występuje głównie, jak korzystam z pilotów naprzemiennie.
 

lukaszzsch

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dla mnie i tak największą upierdliwością tego telewizora jest działanie EPG.
Od początku było już:
-problem z odtwarzaniem filmów uhd - zakup Apple TV 4k
-piloty do bani - logitech harmony(ten na szczęście był w domu)
-działanie epg - zakup gazet???[emoji41]

Szczęśliwie telewizor broni się tym do czego został przewidziany i tutaj złego słowa powiedzieć nie można.
 

M.K.

New member
Dla mnie i tak największą upierdliwością tego telewizora jest działanie EPG.
Od początku było już:
-problem z odtwarzaniem filmów uhd - zakup Apple TV 4k
-piloty do bani - logitech harmony(ten na szczęście był w domu)
-działanie epg - zakup gazet???[emoji41]

Szczęśliwie telewizor broni się tym do czego został przewidziany i tutaj złego słowa powiedzieć nie można.

Mam identyczne odczucia i przyczepiłbym się do tych samych rzeczy.
W EPG poza szybkością jak na 286 wkurza mnie wyjeżdanie opisu programu. Nie można przejrzeć wygodnie listy przez to, co człowiek zacznie przeglądać to pół ekranu zjeżdża i znika....
Do odtwarzania wziąłem Nvidie Shield TV - mogę śmiało polecić.
 

mateo35

New member
Witam,
dopiero rozpoczynam swoją przygodę z tym TV.
Co do samego telewizora jako takiego to przyczepić się nie mogę, jakość obrazu jest mega po przesiadce z led-a, dźwięk jak na tv ok, a ambilight to wiadomo :)
Przeczytałem cały wątek, mam jednak parę pytań do osób które użytkują ten telewizor:
1) czy jest jakaś możliwość wyłączenia przesunięcia obrazu (pixel shift) - choćby w opcjach programistycznych? Nie wydaje mi się żeby to była jakaś super ochrona a przesunięcie rzuca się w oczy jeżeli obraz jest w skrajnych położeniach.
2) czy ma ktoś z was dobre ustawienia kolorów/kontrastu itp (pseudo-kalibracja domowa), chodzi mi głównie o sygnał z telewizji kablowej (full hd lub niżej) - wiadomości, mecze, programy. Lubię naturalne kolory bez przejaskrawień w którąkolwiek stronę.
3) czy zdarza się komuś z Was problem z modułem common interface? Co jakiś czas (losowo) wyświetla się komunikat o braku karty CI, pomaga tylko wyjęcie modułu i ponowne włożenie. Może to wina samego modułu, muszę to sprawdzić jeszcze z operatorem.
4) filmy uhd z bitrate powyżej 50 mbps lekko ścinają. Używam KODI, czy są jakieś ustawienia tego playera które wyeliminują/mocno ograniczą ten efekt? Czytałem że trzeba mieć zewnętrzny odtwarzacz do komfortowego oglądania, no ale tv box za 600 zł ma poradzić sobie lepiej niż taki flagowy tv... bardzo słabo na tym polu.
Będę wdzięczny za pomoc.
 

towalski

Member
Witam,
dopiero rozpoczynam swoją przygodę z tym TV.
Co do samego telewizora jako takiego to przyczepić się nie mogę, jakość obrazu jest mega po przesiadce z led-a, dźwięk jak na tv ok, a ambilight to wiadomo :)
Przeczytałem cały wątek, mam jednak parę pytań do osób które użytkują ten telewizor:
1) czy jest jakaś możliwość wyłączenia przesunięcia obrazu (pixel shift) - choćby w opcjach programistycznych? Nie wydaje mi się żeby to była jakaś super ochrona a przesunięcie rzuca się w oczy jeżeli obraz jest w skrajnych położeniach.
2) czy ma ktoś z was dobre ustawienia kolorów/kontrastu itp (pseudo-kalibracja domowa), chodzi mi głównie o sygnał z telewizji kablowej (full hd lub niżej) - wiadomości, mecze, programy. Lubię naturalne kolory bez przejaskrawień w którąkolwiek stronę.
3) czy zdarza się komuś z Was problem z modułem common interface? Co jakiś czas (losowo) wyświetla się komunikat o braku karty CI, pomaga tylko wyjęcie modułu i ponowne włożenie. Może to wina samego modułu, muszę to sprawdzić jeszcze z operatorem.
4) filmy uhd z bitrate powyżej 50 mbps lekko ścinają. Używam KODI, czy są jakieś ustawienia tego playera które wyeliminują/mocno ograniczą ten efekt? Czytałem że trzeba mieć zewnętrzny odtwarzacz do komfortowego oglądania, no ale tv box za 600 zł ma poradzić sobie lepiej niż taki flagowy tv... bardzo słabo na tym polu.
Będę wdzięczny za pomoc.

1) nie powiem bo nie wiem
2) tryby fabryczne są bardzo dobre, ustaw kino i nie kombinuj.
3) nie pomogę
4) jestem ekspertem :) Kodi to multikombajn, ale pewnego poziomu nie przeskoczy. Do odtwarzania filmów przystosowane są procesory min. HiSilicon hi3798c v200 oraz Realtek 1295/96. Kup Egreat A5,A10 / Zidoo X9s, X10 i będziesz zadowolony. To nie są kombajny muliti, ale filmy o bitrate ok 100Mbps bez problemu odtwarza, nie ma z tym żadnego problemu. Wtedy dopiero zobaczysz, jaki fantastyczny TV kupiłeś.
 

Przemgd

New member
Ponieważ jest tutaj kilku bardzo aktywnych uzytkownikow, dzięki którym wątek o tym Tv jest tak rozbudowany:) z jednej strony wychodzi, że przez problemy... Szczególnie że lgc8 jest pewnie częściej kupowany a wątek na tym forum jest mniejszy, ale to gdybanie bo może kupują nie uzytkwonicy forum:)

Czy pomimo problemów drugi raz kupilibyscie ten TV?
 

mr_roba

Member
Z tego co pamietam to zaraz po pierwszym odpaleniu telewizora i grzebiąc w menu sparowałem różdżkę z telewizorem mimo, że działała prawidłowo. Nie wiem czy to dlatego a może po prostu mam szczęście, ale działa super. I jest to piloty, który używam najczęściej.
Co do EPG to zapewne korzystacie z wbudowanego tunera. Tu niestety wszystkie telewizory jakie obsługiwałem (często nocuje w hotelach z racji podróży służbowych) mocno kuleją. A jak włożysz moduł do odczytu kart dostępu (np. NC Plus czy kablówka) to jest dramat. U mnie jak wcześniej pisałem korzystam z zewnetrznego tunera ale obsługiwanym pilotem od Philipsa. Tu jak wcisnę EPG to okazuje się terminarz generowany przez mój tuner i działa to świetnie.
W mojej opinii producenci telewizorów powinni zrezygnować z wbudowanych tunerów skoro montują takie badziewie.

Co do zewnętrznego odtwarzacza to nie zgodzę się z kolegą. Wystarczy niedrogi box i śmiga jak ta lala. Zgodzę się natomiast, że to obciach aby w tak drogim TV hardware nie radzi sobie z odtwarzaniem materiałów z wysokim bitrate.
Mimo tej jednej niedogodności nie zamienił bym tego telewizora na inny.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:
Do góry