TV OLED Philips 55OLED803/12 - recenzja | test | opinie

mr_roba

Member
Mocno się mylisz. Tną się filmy, jezeli puszczasz coś z dysku usb. Jezeli streaming da 50 to PHilips tez się nie będzie ciął. To jest jedyny TV na rynku, co sobie radzi z dużym bitrate bez problemów.



Potwierdzam. Ostatnio testowałem film 60Mbit/s przez sieć (z kompa) i jechał w Kodi bez mrugnięcia. Coś jest tak z transferowaniem danych przez USB.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

M.K.

New member
Mocno się mylisz. Tną się filmy, jezeli puszczasz coś z dysku usb. Jezeli streaming da 50 to PHilips tez się nie będzie ciął. To jest jedyny TV na rynku, co sobie radzi z dużym bitrate bez problemów.

Skąd pomysł że puszczam z USB?
Puszczam z NAS stojącego obok i inne urządzenia nie mają problemu z odtwarzaniem. A Philips tak. Zarówno po Wifi AC, jak i po LAN (chodź Lan ma Philips tylko setkę, pozostałe urządzenia u mnie 1000) nie jest to kwestia przepustowości sieci. TV podłączony po Wifi AC (860Mbit)
 

towalski

Member
BTW. TV nie ma bebechów, żeby przerobić taki obraz. Jak chcesz tak działać - to serwer DLNA i niech Ci NAS przerabia ten obraz, wtedy leci po jakości. Jak chcesz mieć TOP - nie ma rady - Egreat, HiMedia, Zidoo.
 

M.K.

New member
BTW. TV nie ma bebechów, żeby przerobić taki obraz. Jak chcesz tak działać - to serwer DLNA i niech Ci NAS przerabia ten obraz, wtedy leci po jakości. Jak chcesz mieć TOP - nie ma rady - Egreat, HiMedia, Zidoo.

W moim przypadku skończyło się na Nvidia Shield TV.

Z TV ogólnie jestem zadowolony,zwłaszcza jakości obrazu, nie żałuję zakupu w żadnym razie, ale uważam i mam mały niesmak z tego powodu, że dla topowego sprzętu który kosztuje topowe pieniądze poskąpienie kilkudziesięciu dolarów na procka, który pozwoli robić to co puszki za parę stów robią bez problemu powinno być wstydem dla producenta. Po to zaczynają być w TV otwarte systemy jak android aby można było zainstalować dowolny odtwarzacz lub program i używać urządzenia także jako sprawnie działający android.
Pewnie hardware nie sprzed lat a współczesny poprawił by też ogólną żwawość pracy systemu, bo menu laguje często niemiłosiernie (zwłaszcza EPG)

Takie jest moje zdanie.
 
Ostatnia edycja:

towalski

Member
Zwróć uwagę, że najlepsze sprzęty na rynku do odtwarzania (HiSilicon hi3798c v200, Realtek 1295/6) nadają się praktycznie tylko do tego, a w benchmarkach wyniki mają po prostu żałosne. Po prostu inny typ procesora, który ma uruchomić tego Androida, w większości wypadków jest to jeszcze 5/6 wersja, ale za to filmy - wzorowo. Każdy format, nieważne jaki bitrate. To nie kwestia dołożenia paru dolców do procka, a jaki procek ma być do tego czego. Andorid TV ma działać, ma na nim wszystko chodzić i wszystko ma być zgodne. Więc dlatego jest tak a nie inaczej. Stawiam, że żaden TV nie da rady odtworzyć filmu o bitrate 100 Mbps z dysku. Chodzi mi o płynność, brak artefaktów oraz jakość video.
 

Pajonq

New member
Więc powinni w takim sprzęcie dołożyć jeszcze jeden procek tylko do odtwarzania filmów z wysokim bitrate. Przy tej cenie i tv z górnej półki nie stanowiło by to problemu.
 

mateo35

New member
Czy ktoś wie jak skopiować listę kanałów na pamięć usb? Jak wkładam pendrive w formacie exfat to przy próbie skopiowania listy wyskakuje komunikat "podłącz tylko jedną pamięć flash" - obojętnie które wejście usb w tv, czy 2.0 czy 3.0.
Jak podłącze pendrive w formacie ntfs to mam komunikat "urządzenie usb nie zarejestrowane"- obojętnie które wejście usb w tv.
Nie mogę w żaden sposób skopiować listy kanałów, w instrukcji nie rozwijają tego punktu, wygląda że podłączasz i kopiujesz, a właśnie tak nie działa...
 

zbig0

New member
Czy ktoś wie jak skopiować listę kanałów na pamięć usb? Jak wkładam pendrive w formacie exfat to przy próbie skopiowania listy wyskakuje komunikat "podłącz tylko jedną pamięć flash" - obojętnie które wejście usb w tv, czy 2.0 czy 3.0.
Jak podłącze pendrive w formacie ntfs to mam komunikat "urządzenie usb nie zarejestrowane"- obojętnie które wejście usb w tv.
Nie mogę w żaden sposób skopiować listy kanałów, w instrukcji nie rozwijają tego punktu, wygląda że podłączasz i kopiujesz, a właśnie tak nie działa...

sprobuj tego:
https://www.avforums.com/attachments/screenshot_20190126-214618_gmail-jpg.1112667/
 

mr_roba

Member
Czy ktoś wie jak skopiować listę kanałów na pamięć usb? Jak wkładam pendrive w formacie exfat to przy próbie skopiowania listy wyskakuje komunikat "podłącz tylko jedną pamięć flash" - obojętnie które wejście usb w tv, czy 2.0 czy 3.0.
Jak podłącze pendrive w formacie ntfs to mam komunikat "urządzenie usb nie zarejestrowane"- obojętnie które wejście usb w tv.
Nie mogę w żaden sposób skopiować listy kanałów, w instrukcji nie rozwijają tego punktu, wygląda że podłączasz i kopiujesz, a właśnie tak nie działa...



Najbezpieczniej sformatować PENDrive w FAT. Wtedy zawsze działa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry