TV LG Seria LA740S – 60/55/47” - wszystko o serii 2013

Andet

New member
Ok.
WiDi i miracast jest w TV, ale czy tablet lub smartfon (z Androidem) musi posiadać te systemy, czy jak mają WiFi i mam router to wystarczy żeby je wyświetlić na TV?

Pytam, bo mam Galaxy Ace 1 i tani tablet Tracer OVO 2.0 i nie przypominam sobie żeby w specyfikacjach takich urządzeń producenci w ogóle pisali czy to ma WiDi czy miracast.
 

Kaja1991

New member
Tak urządzenia również muszą posiadać te technologie, bądź podobne. Np Samsung swoje miracast nazwał allshare cast ;). Teraz prawie każde urządzenie obsługuje którąś z tych technologii. Wszystko działa bardzo dobrze, lecz niestety luksus jakim jest nieużywanie kabla HDMI kosztuje :p
 

Andet

New member
Jak dzielić ekran na TV?

Musisz mieć widi w laptopie/kompie

Witam,
to już miracast , jedno i drugie ma LA740.

Pozdr.

Ok, doczytałem trochę.
Wspomniane technologie umożliwiają dzielenie ekranu, ale można to też zrobić mając odpowiednie oprogramowanie na komputerze/smartfonie/tablecie wykorzystując domową sieć WiFi.

Dla zainteresowanych podaję dobry artykuł (niestety po angielsku tylko)
"Sześć sposobów wyświetlania ekranu pomiędzy urządzeniami":
Six ways to share screens between devices - Economic Times
 
Ostatnia edycja:

Pabloos

New member
Banding,Clouding jak ten telewizor wypada?Czy to spory problem?który led wypada najkorzystniej jeżeli chodzi o te dwie dolegliwości (czy nadal od dwóch lat się nic nie zmieniło i gramy w loterię)
Ktoś wczesniej napisał ze LG ma lepsze 3D(dla mnie nie istotne, nie korzystam)ważniejsze dla mnie to jakość obrazu i usługi internetowe
 

Andet

New member
Banding,Clouding jak ten telewizor wypada?Czy to spory problem?który led wypada najkorzystniej jeżeli chodzi o te dwie dolegliwości (czy nadal od dwóch lat się nic nie zmieniło i gramy w loterię)
Ktoś wczesniej napisał ze LG ma lepsze 3D(dla mnie nie istotne, nie korzystam)ważniejsze dla mnie to jakość obrazu i usługi internetowe

Tutaj
Obraz najwyższej jakości- ranking | Kino Domowe | PC World
jest fajne porównanie różnych modeli, który lepszy i pod jakim względem.

Z artykułu wynika, iż trzeba mieć kilka telewizorów, żeby mieć wszystkie cechy obrazu naj.
1. jeśli chcesz dzisiaj oglądać dobrą czerń, to patrzysz na Sharp'a LC-39LE750E lub Samsunga UE40F8000.
2. jeśli chcesz oglądać film akcji, szybki obraz, to Sony.
3. jeśli chcesz oglądać b.db. kolory, to Panasonic.
4. jeśli chcesz popatrzeń na 3D, to może też Panasonic.
5. a jeśli zależy ci na dobrym dźwięku z TV, to LG lub Sony.
:)
 

mlody_tm

New member
Koledzy czy naprawde nie ma dobrego gotowca ustawień tak zeby lepiej sie ogladalo fillmy ? bardzo mi sie podoba ten plynny efekt tzw "teatr" w filmach... ale cos na standardowym ustawieniu nie widze tego...

pomożcie,

i osobny temat. Czy nie da sie zrobic tak zeby podczas ogladania tv caly czas logo LG sie swiecilo ??? u mnie jest opcja wylaczenia albo zeby po 10 min sie wylaczyl... dziwne.
 

green11

New member
Niestety nie ma opcji włączenia loga LG cały czas, też tego szukałem:)
-JA MAM INNY IRYTUJĄCY PROBLEM Z tym tv, mianowicie co około 2-3 minuty jak jest ciepły to "strzela" z okolic metalowej tylnej obudowy jak by się łamał... jakieś naprężenia metalu z tyłu- i jest to bardzo irytujące... trwa to nieprzerwanie od dłuższego czasu
POMÓŻCIE CZEGO TO MOŻE BY WINA czy po prostu metalowe obudowy tak mają, że sobie cykają... czy po prostu jest źle skręcony i zgłosi to...
 

Kaja1991

New member
green11
Może za bardzo się nagrzewa? U mnie się tak nie dzieje... na początku z dwa razy strzeliło ale to w pierwszych dniach użytkowania. Dodam, że tv stoi na stoliku rtv a nie wisi na ścianie ;)
 

green11

New member
Bardziej na wierzchu tv nie może stać:) Nie jest gorący po prostu cyka, pyka i strzela blacha jak jest włączony... i tak od dłuższego czasu...
 

Kaja1991

New member
Skoro TV stoi na wierzchu to sprawdź czy dobrze dokręciłeś nóżkę, z tego co pamiętam to ma ona jakieś plastikowe elementy i to może właśnie one strzelają. Ja bym nie wytrzymał z czymś takim :p
 

SDman

Banned
Dzięki! ;)

Ja myślę (a raczej już się zdecydowałem) zakupić LA740S. Uważam, że do PS4 to będzie świetny wybór.

hmm, a słówko na temat czy warto dopłacać do 860v powiedzmy, że multimedia mnie
nie interesują, bo mam je z Blu BD-F6500 i genialnie się spisuje + skalowanie zawsze
lepsze niż z samego TV.

Pozdr.
 
Do góry