TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

nemko

New member
sony i samsung czemu nie

A co masz na myśli pisząc o tych firmach? Powiedzcie mi może, jak zachowuje się Wasze matryce po dłuższym czasie użytkowania? Moja po prawie dwóch latach używania chyba się lekko wyrównała pod względem cloudingu. Jaśniejsze plamy są dużo mniej widoczne. I nie chodzi mi tu o plamy widoczne przy oglądaniu telewizji, bo tu akurat to nie przeszkadzało. Clouding był widoczny tylko przy testowaniu matrycy. Wyrównanie podświetlania mojej matrycy raczej tłumaczę sobie wypaleniem się świetlówek, co przy takiej okazji skutkuje chyba ciemniejszym obrazem. Troszkę chyba za szybko, zważywszy na to, że używałem podświetlenie na poziomie "11". Ale może się mylę..... Na obrazach testowych clouding też jest mniej widoczny.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Ilekroc zglaszalem na serwis sonego i samsunga wymiana matrycy nastepowala nawet gdy byl to jeden subpixel

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

nemko

New member
Ilekroc zglaszalem na serwis sonego i samsunga wymiana matrycy nastepowala nawet gdy byl to jeden subpixel

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12

Rozumiem, że po takiej wymianie nie miałeś problemów z telewizorami? A co sądzisz o moich postrzeżeniach na temat matrycy w moim TV, i jak jest u Ciebie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie było problemu
Masz matryce samsunga po wymianie spokojnie sobie ją przetestuj. Nie powinna być inna choć może darzyć się AUO ale to na spokojnie sobie sprawdzisz.

Ja swojego 40D7000 sprzedałem chwilę temu chyba już z 1,5r temu ale wiem że chodzi dalej bez najmniejszych problemów :D
 

nemko

New member
Nie było problemu
Masz matryce samsunga po wymianie spokojnie sobie ją przetestuj. Nie powinna być inna choć może darzyć się AUO ale to na spokojnie sobie sprawdzisz.

Ja swojego 40D7000 sprzedałem chwilę temu chyba już z 1,5r temu ale wiem że chodzi dalej bez najmniejszych problemów :D

Skoro wiesz że chodzi bez problemu, może też i masz możliwość zerknąć na niego i ocenić stan matrycy? Czy spotkałeś się w swoich testach z tym co opisywałem parę postów wcześniej? Clouding jest tak jakby słabiej widoczny po prawie dwóch latach użytkowania, co tłumaczę sobie tym, że matryca świeci jakby ciemniej. Czyżby siadało podświetlenie, bo obraz chyba faktycznie jest ciemniejszy? Co to będzie za kolejne dwa lata, czy będzie można wymienić świetlówki? Bo kupienie nowej matrycy będzie wyrzuceniem pieniędzy. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas testów, masz jakieś sprawdzone metody? Może są jakieś nowinki w sprawdzaniu matryc domowym sposobem, bo metoda z filmikiem "szara.mp4" jakoś mnie nie przekonywała kiedyś, jaki i teraz jak na domowe sposoby sprawdzania. Wymianę będę miał może w tym tygodniu.
 

tdx

New member
Bez reklam
Wiesz że podczas aktualizacji TV zmieniają się także nastawy serwisowe np bieli.

Nie odczuwam pogorszenia jasności natomiast nie jestem w tanie napisać tego ze 100% pewnością bo ten TV widzę okazjonalnie.

Co do wymiany na pewno powinieneś jej dokonać
 

nemko

New member
Moje oprogramowanie jest chyba z 2012r, i więcej już nie aktualizowałem, po tym jak Samsung sobie poleciał z wpisaniem w oprogramowanie sztywnego ustawienia obrazu na maxa parametrów pluginów, że aż oczy wypalało. A z tego czytałem na forum, to takie ustawienia są aż do ostatniej wersji oprogramowania.
 

Martinii

Member
Witam,

Czy ten telewizor obsługuje Screen Mirroring? Na YouTube mozna zobaczyc filmy ze ludzie korzystaja z tej funkcji, u siebie w Tv nie widze opcji dot. Mirroringu, w necie raz pisza ze obsluguje, raz ze nie wiec juz nic nie wiem...

Napisane z tel.
 

tdx

New member
Bez reklam
często potocznie się tak pisze o funkcji 2nd TV screen czyli mirroringu obrazu z TV na telefonie.
Ale z telefonu/laptopa do TV przesłać obrazu LIVE bezprzewodowo nie było można
 

StrongC

New member
Screen Mirroring uruchamia się w ustawieniach fun.allshare oczywiście musisz posiadać telefon samsunga który obsługuję tą funkcję
 

Jurasikon

New member
witajcie!
Chciałbym dowiedzieć się czy można programem na PC edytować listę kanałów TV i czy są moze gdzieś gotowce na D7000 lub aktualizacje kanałów cyfrowych, naziemnych...
pozdrawiam.
 

StrongC

New member
Marttini- czy posiadasz tel samsunga np. "S" II/III wtedy telefony obsługują SM jeśli niższy model bądz inny fon na androidzie to musisz posłużyć się prog. zewnętrznym np. ALLCAST (przeglądasz to co masz w telefonie galeria,filmy itp.)
 

tdx

New member
Bez reklam
StrongC cały czas chodzi o to żeby mieć clona po wifi w czasie rzeczywistym na TV tego co robisz na telefonie.... A miałem D7 i nie miał tej funkcji...
Nowsze modele np seria F ma nowy typ źródła który właśnie do tego służy

Jurasikon
Desktop applications list - SamyGO
 

Jurasikon

New member
Tdx dzieki za podpowiedz.
Mam jeszcze pytanie czy mozna znalesc gdzieś gotowe aktualne listy kanałów TV sat i cyfrowej naziemnej, coś na podobieństwo list do tunerów satelitarnych np. Ferguson.
pozdr.
 
Do góry