TV kompatybilne z n'boxem

MarKo_wawa

New member
Witam All,
Przylaczam sie do prosby i pytania M@rtinez'a, jak jest z odbiorem "N-ki" recorder'a na plazmie pioneer'a PDP-436XDE po HDMI.
Dlaczego idzie w trybie 576p, a nie idzie w trybach 720 i 1080 ? :confused: :evil:

Prosze o pomoc i pozdrawiam
 

dino

New member
dem napisał:
Jesli chodzi o dzwiek (poziom) wszystko jest ok - tzn tak nadaje operator - prosze reklamowac taki sposob nadawania u operatora - prosze zauwazyc ze dzwiek nie AC3 jest ok.

Powiem tak - opisane problemy wygladaja mi na uszkodzenie n-box'a - (brak informacji o trybach wyswietlania wskazuje ze albo samo gniazdko HDMI ma problemy albo TV posiada wyjatkowo koslawe oprogramowanie)

PS
Dlaczego upiera sie Pan przy polaczeniu komponentowym DVD? z technicznego punktu widzenia polaczenie YPbPr jest gorsze (pomijalnie gorsze) niz RGB czyli EURO. Czy DVD pracuje progresywnie wylacznie na wyjsciu YPbPr? I oczywiscie rozumiem Pana niezadowolenie.

To jest niezupełnie tak: u mnie poziom dźwięku przesyłanego z n-boxa zarówno przez euro RGB jak i poprzez component jest zawsze o wiele niższy od poziomu z innych źródeł, to znaczy zarówno własnego tunera telewizora, tunera TVsat FTA, jak i zewnętrznego odtwarzacza DVD.
Sprawdzone na dwóch różnych telewizorach i bardzo utrudniające eksploatację, bo przy głośności ustawionej na cichy odsłuch, przełaczenie na któreś z wymienionych źródeł powoduje nocą budzenie sąsiadów, mimo że ściany solidne.
O firmware telewizora wiem tyle, że od chwili pojawienia się n-boxa trwa na różnych forach dyskusja, czyją winą jest brak współpracy tych telewizorów z n-boxem poprzez HDMI? A przedstawiciele obu producentów ograniczyli się do stwierdzenia że ICH sprzęt jest w porządku. Ja optowałbym za błędami w n-boxie, bo śledząc ten wątek również na niemieckim forum nie napotkałem opisów podobnych kłopotów jak z n-boxem przy sterowaniu tych TV z najrozmaitszych źródeł sygnału HDMI. Ale oczywiście temat mnie przerasta.
dlatego ograniczam się do opisu objawów.
Nie upieram się żeby koniecznie przyłączać DVD przez component, tyle że Euro RGB już wykorzystuję dla magnetowidu, a zresztą po to się przycież kupuje najnowszy model sprzętu, by móc korzystać ze wszystkich zaimplementowanych w nim nowinek.
 

kgbmsm1

New member
Panasonic 42 plazma

new napisał:
Ja mam Sharpa P55 działa wszystko pieknie a kanały HD to juz jest bajka:D

Przepraszam. Chciałem przekazać swoje odczucia po zakupie n'boxa recorder'a. To czego oczekiwałem odnośnie HD na wszystkich kanałach HotBird - jestem usatysfakcjonowany. Do do Astry - 1 kanał niemieckojęzyczny w HD i jeden demo - nic specjalnego. Wszystko chula świetnie po kablu HDMI z kinem domowym. Mam równiez zainstalowany przełącznik HDMI z uwagi na to, że telewizor posiada tylko jedno gniazdo a mam równiez DVD z możliwością skalowania poprzez HDMI oraz przyszłościowo DVD na wysokaąrozdzielczość. Jednakże nie wszystko jest ok.! Chodzi o telewizor i formaty obrazu z n'box'a. Kanały w HD bez problemu. Te zwykłe są albo 4:3 lub powiększone względnie rozciągnięte. Brak formatu na AV 14:9 .
 

Poldek06

New member
LordKszyh napisał:
na LCD GRUNDIG 32 LXW 82-6610 TOP HDMI działa prawie;) dobrze tzn. ciężko włączyć, ale jak już jest to obraz i dźwięk jest w porządku i nie przerywa. Żeby wystartować należy najpierw włączyć telewizor a dopiero w drugiej kolejności n-boxa z wyłączonymdźwiękiem Dolby Digital, gdyż Grundig nie dekoduje takiego dźwięku. Kabel HDMI z pozłacanymi końcówkami firmy GOLD.


No i nie daj boże wczasie oglądania po HDMI przejść na TV na inny kanał lub inne źródło. Po powrocie na DVI brak obrazu. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie n-boxa. Ciekawe kto tu winny Grundig czy N?
 

TOMFISCH

New member
brak dżwięku

mam LG 42 PC3Ra - nie mam dżwięku po łączu HDMI - może kotś wie co zrobić? Muszę puszczać przez amplituner po czinczach.:popcorn:
 

krzysiek67

New member
Brak dżwięku LG 26 LX2R

Mam LG 26 LX2R po podłączeniu kablem HDMI dekodera n-box nie mam dżwięku. Obraz jest super. Co można zrobić by uzyskać dżwięk na tym kablu?
 

Franek

New member
Chyba rzeczywiście wszystkie LG mają podobny problem z HDMI (tak jak mówią na infolini). Mój po różnych zabiegach też ma tylko obraz, bez dźwięku, czyli działa jak DVI.
Panienka na partyline twierdzi, że te problemy usunie najbliższa aktualizacja dekodera. Podobno 20 grudnia.
A tak przy okazji:
ponieważ HDMI nie ma dźwięku na razie oglądam po euro, i prawdę mówiąc nie widzę różnicy.
A jak u innych?
 

arktom1

New member
Franek napisał:
Chyba rzeczywiście wszystkie LG mają podobny problem z HDMI (tak jak mówią na infolini). Mój po różnych zabiegach też ma tylko obraz, bez dźwięku, czyli działa jak DVI.
Panienka na partyline twierdzi, że te problemy usunie najbliższa aktualizacja dekodera. Podobno 20 grudnia.
A tak przy okazji:
ponieważ HDMI nie ma dźwięku na razie oglądam po euro, i prawdę mówiąc nie widzę różnicy.
A jak u innych?

Hej,
no niemozliwe, ze nie widzisz roznicy pomiedzy obrazem po hdmi/component i scart rgb. Wlasnie wczoraj poswiecilem 3 godziny na testowanie LG32LX2 i faktycznie brak dzwieku po hdmi, ale obraz na hd cudowny, tyle, ze na n-boxie wybralem rozdzialke 1080i (lepiej niz 720p). A programy w sd i tak sa lepsze niz polsat z mediasata. Przy slabszych sygnalach mozna spokojnie wylaczyc funkcje w LG "XD Engine" i obraz znacznie sie wygladza. Roznica miedzy hdmi a komponentem jest (na korzysc hdmi), ale nie tak wielka - moze wynika to ze slabej jakosci kabli component (kupione za 30 PLN w MM).

Pozdrawiam arktom1
 

Franek

New member
Kable raczej mam dobre, za komponent wywaliłem 189 zł a HDM też coś ok 100, już dokładnie nie pamiętam, ale wygląda dobrze :lol: Spróbuje dziś jeszcze raz podłączyć, może miałem zmęczony wzrok i dlatego nie widziałm różnicy :confused:
 

arktom1

New member
Franek napisał:
Kable raczej mam dobre, za komponent wywaliłem 189 zł a HDM też coś ok 100, już dokładnie nie pamiętam, ale wygląda dobrze :lol: Spróbuje dziś jeszcze raz podłączyć, może miałem zmęczony wzrok i dlatego nie widziałm różnicy :confused:

No i co, przetestowales? Sam jestem ciekaw czy potwierdzisz moja opinie, czy nie. Ja testowalem n-ke z moim ojcem, ktorego wzrok juz nie jest sokoli, ale nawet on przyznal, ze widzi roznice (chybe, ze nie chcial sie ze mna klocic;) )

Pozdrawiam
 

Adaroth

New member
n'ka i czrne pasy z boku ekranu

Witam, mam podłączoną n'ke przez kabel hdmi i niestety mam czarne pasy z boku ekranu w zwykłych programach (tych nie hd - tvp, tvn). Jak mogę temu zaradzic??
 

arktom1

New member
Adaroth napisał:
Witam, mam podłączoną n'ke przez kabel hdmi i niestety mam czarne pasy z boku ekranu w zwykłych programach (tych nie hd - tvp, tvn). Jak mogę temu zaradzic??

Witaj Adaroth,
poniewaz jak pisalem w postach powyzej przetestowalem n-ke z LG dosc doglebnie, mysle, ze moglbys sobie rozciagnac obraz w n-boxie. Z LG daje to bardzo dobry efekt, duzo lepszy niz samo rozciagniecie zwyklych programow poprzez menu telewizora.

Pozdrawiam
arktom1
 

dejot

New member
MarKo_wawa napisał:
Witam All,
Przylaczam sie do prosby i pytania M@rtinez'a, jak jest z odbiorem "N-ki" recorder'a na plazmie pioneer'a PDP-436XDE po HDMI.
Dlaczego idzie w trybie 576p, a nie idzie w trybach 720 i 1080 ? :confused: :evil:

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Dzisiaj odpalony nbox recorder z Pioneer PDP-436RXE tylko po HDMI.
Wszystko dobrze ruszyło po pierwszym włączeniu we wszystkich trybach (łącznie z fonią).
 

thorontar

New member
Mazoku napisał:
Przerażająca większośc monitorów komputerowych nie ma HDCP. Modele, które mają, można policzyć na palcach ręki pijanego operatora szlifierki tarczowej.

Hmmm... piszesz to w grudniu a na Dell swój monitor 30" z HDCP ogłosił w końcu 2005. IIyama E1901WS, Viewsonic N3020W... A karta np: [SIZE=-1]GeForce 7950 GT z HDCP. Monitorów z HDCP jest zatrzęsienie ;)[/SIZE]
 

BartekB

New member
Witam,
Wygląda na to, że po wczorajszej aktualizacji softu, całą listę trzeba napisać od początku.
Mój Sony 55A2000 stał się mało kompatybilny. Poprzednie problemy z HDMI były praktycznie nieistotne. Obecne w zasadzie uniemożliwiają korzystanie z n-boxa na tym telewizorze po HDMI.
Wygląda na to, że będzie to dobrą prawną podstawą (rękojmia - punkt o nie spełnianiu podstawowych funkcji urządzenia) do wycofania się z umowy.

Pozdrawiam wszystkich
 

TKJ

New member
tv kompatobilny z nboxem

Mam Lg lxr1 26 podłączonego tylko przez hdmi (hama za 65 złociszy 1,5m) i n boxik działa bez zarzutu czasem na kilku kanałąch mam ułamkowe zaniki dzwięku ale uważam, że to wina nadawania niż samego nboxa. Po za tym nie mam żadnych jak na razie problemów, ostatnio wgrałem nowego softa i działa bez zażutu. Pozostałe kanały śmiagają, że aż miodzio!!!
Wesołych Świąt.
 

Franek

New member
arktom1 napisał:
No i co, przetestowales? Sam jestem ciekaw czy potwierdzisz moja opinie, czy nie. Ja testowalem n-ke z moim ojcem, ktorego wzrok juz nie jest sokoli, ale nawet on przyznal, ze widzi roznice (chybe, ze nie chcial sie ze mna klocic;) )

Pozdrawiam

Przetestowałem. Rzeczywiście przez komponent i hdmi lepiej niż przez euro, ale widać to z bliska. Ja mam do tv ok 3,5 - 4 metrów i z takiej odległości, na prawdę nie widzę różnicy. Co inne go z odległości 1 metra, ale tak blisko nie oglądam.

Niestety u mnie hdmi nie chce działąć. Mam LG 32LC2R. Jak podłącze hdmi nie ma nic, czasem pojawia się głos na kilka sekund, jak przytrzymam dłużej RES przechodzi na DVI, ale nie ma dźwięku i nie mam jak go podłączyć bo nie ma wejścia na dźwięk, które by działało razem z hdmi.
 
Ostatnia edycja:
Do góry