TV kompatybilne z n'boxem

kamon

New member
roslonp napisał:
Kabelek HDMI Techlink

Ja mam zwykly kabel no name 3m , ale nie sadze zeby byla to wina kabla. Jak przelacze przyciskiem res na DVI to obraz jest, jak na hdmi to na ulamek sekundy slychac fonie, a pozniej juz czarny ekran na przemian ze sniegiem.
 

roslonp

New member
kamon napisał:
Ja mam zwykly kabel no name 3m , ale nie sadze zeby byla to wina kabla. Jak przelacze przyciskiem res na DVI to obraz jest, jak na hdmi to na ulamek sekundy slychac fonie, a pozniej juz czarny ekran na przemian ze sniegiem.
Skoro w trybie DVI masz obraz to o co ci chodzi. Ja i tak dźwięk mam puszczony analogowo żeby mieć regulacje z pilota N-ki. Tak na marginesie jak przełącze na tryb DVI to mam ładny śnieg.
 
Ostatnia edycja:

kamon

New member
roslonp napisał:
Skoro w trybie DVI masz obraz to o co ci chodzi. Ja i tak dźwięk mam puszczony analogowo żeby mieć regulacje z pilota N-ki. Tak na marginesie jak przełącze na tryb DVI to mam ładny śnieg.

Chodzi o to, zebym nie musial za kazdym razem puszczac dzwieku przez ampli jak chce poogladac TV (probowalem podpiac chinchem do tv po analogu, ale nie dziala). Swoja droga niezle jaja. Ja nie mam obrazu w trybie hdmi, Ty w dvi. Moze w koncu wypuszcza soft, ktory to naprawi.
 

roslonp

New member
kamon napisał:
Chodzi o to, zebym nie musial za kazdym razem puszczac dzwieku przez ampli jak chce poogladac TV (probowalem podpiac chinchem do tv po analogu, ale nie dziala). Swoja droga niezle jaja. Ja nie mam obrazu w trybie hdmi, Ty w dvi. Moze w koncu wypuszcza soft, ktory to naprawi.

Rozumiem że podłączyłeś chinche pod wejście HDMI/PC audio i zmieniłeś w menu na analog. Rozumiem także że koystasz z wejście HDMI 1
 

Attachments

  • złącza.jpg
    złącza.jpg
    18,9 KB · Wyś: 156
  • menu.jpg
    menu.jpg
    14,4 KB · Wyś: 140

kamon

New member
roslonp napisał:
Rozumiem że podłączyłeś chinche pod wejście HDMI/PC audio i zmieniłeś w menu na analog. Rozumiem także że koystasz z wejście HDMI 1

Bingo roslonp. W ustawieniach mam analog ale ostatnio testowalem mojego Denona i bawilem sie podlaczeniami poprzez YUV i hdmi i wtedy zamienilem gniazda 1 na 2.
Dzieki za cenna uwage. Niestety moj tv jest na liscie niekopatybilnych z n-boxem (recorderem).
http://**********.com/index.php?showtopic=2952
Pozdrawiam
 

roslonp

New member
kamon napisał:
Bingo roslonp. W ustawieniach mam analog ale ostatnio testowalem mojego Denona i bawilem sie podlaczeniami poprzez YUV i hdmi i wtedy zamienilem gniazda 1 na 2.
Dzieki za cenna uwage. Niestety moj tv jest na liscie niekopatybilnych z n-boxem (recorderem).

Pozdrawiam
Kiedy kupowałeś TV bo ja mam od października, może ty masz starszy z inną wersją softu. Takie przypadki były np. LG LC2R.
Mam rozumieć że masz już dźwięk i obraz w trybie DVI, jeżeli tak to zostań przy tym bo to jest dużo wygodniejsze w użytkowaniu.
 

kamon

New member
roslonp napisał:
Kiedy kupowałeś TV bo ja mam od października, może ty masz starszy z inną wersją softu. Takie przypadki były np. LG LC2R.
Mam rozumieć że masz już dźwięk i obraz w trybie DVI, jeżeli tak to zostań przy tym bo to jest dużo wygodniejsze w użytkowaniu.

Tak jest. Obraz dvi i dzwiek przez chinche. Toshibe kupilem w czerwcu 2006 i zastanawiam sie nad czyms wiekszym.
Pozdrawiam
 

kol350

New member
Co to za bzdury !! z jednym działa z drugim nie !
Ciekawy jestem czy odbiorcy innych platform np. sky digital lub premiere
też mają problemy z połączeniem po hdmi , ja o takich nie słyszałem ,
jestem w 100% przekonany że problem jest po stronie dekodera "n"
a oni robią z ludzi idiotów i gdy ktoś to reklamuje odpisują że wadliwe jest oprogramowanie telewizora!!! wg. mnie jest to kompletna bzdura!!!!!

mam Hitachi 42pd9700 ( w n zrywa obraz i dźwięk po hdmi)
 

roslonp

New member
kol350 napisał:
Co to za bzdury !! z jednym działa z drugim nie !
Ciekawy jestem czy odbiorcy innych platform np. sky digital lub premiere
też mają problemy z połączeniem po hdmi , ja o takich nie słyszałem ,
jestem w 100% przekonany że problem jest po stronie dekodera "n"
a oni robią z ludzi idiotów i gdy ktoś to reklamuje odpisują że wadliwe jest oprogramowanie telewizora!!! wg. mnie jest to kompletna bzdura!!!!!

mam Hitachi 42pd9700 ( w n zrywa obraz i dźwięk po hdmi)

Według mnie to jest to problem TV jak widać nowsze wersje tych samych TV nie mają żadnych problemów np. TOSHIBA WL66, LG LC2R .W nowym sofcie dodali tryb DVI który doskonale sobie radzi ze starszymi wersjami. Inne platformy też miały duże problemy.
 

LIPUS11

New member
lg 32lc2r a n

mam problem hdmi .dzwonilem na info i poinformowali mnie ze jest to problem n boxa nie zostal dostatecznie przetestowany.dzial serwisowy procuje z firma lg nad usunieciem tej wady .
czy przyznali sie ze jest to ich wina anie tv .
pozdrawiam
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@lemi

mam problem hdmi .dzwonilem na info i poinformowali mnie ze jest to problem n boxa nie zostal dostatecznie przetestowany.dzial serwisowy procuje z firma lg nad usunieciem tej wady .
czy przyznali sie ze jest to ich wina anie tv .

czy jesteś pewny? bo to umożliwia rezygnację z n bez kosztów.

pozdrawiam
 

Jussi

New member
Bez reklam
Dolaczam sie do pytania kolegi Franka, tyle ze chodzi mi o model 37" LG LC2R. Czy problemy sa takie same jak z 32", czy po zmianie softu cos sie zmienilo? ogolnie czy LG 37 LC2R bedzie wspolgral z N recorderem po HDMI? (chodzi glownie o obraz bo dzwiek zawsze mozna chinchem podlaczyc, ale miloby bylo gdyby dzialo razem z dzwiekiem, w koncu po to jest to hdmi).

Zastanawiam sie nad kupnem LCD 37" do 4000zl. Pisze o LG bo znalazlem go w Selgrosie u siebie za 3999zl. Jesli ktos ma przy okazji inna propozycje (ktora moze lepiej bedzie wspolgrala z N) to razem z odpowiedzia na powyzsze pytanie prosze dolaczyc cos od siebie a propos 37" lcdeka.

Pozdrawiam
 

Franek

New member
Jussi napisał:
ogolnie czy LG 37 LC2R bedzie wspolgral z N recorderem po HDMI? (chodzi glownie o obraz bo dzwiek zawsze mozna chinchem podlaczyc, ale miloby bylo gdyby dzialo razem z dzwiekiem, w koncu po to jest to hdmi)

Nie wiem jak jest w 37LC2R, ale w 32 nie bardzo można połączyć osobno obraz przez HDMI a dźwięk cinczem. Gdy dłużej przytrzyma się przycisk RES w n-boxsie to HDMI działa jak DVI i obraz jest ale nie ma jak podłaczyć dźwięku. Pod wejściem HDM są dwa cincze do dźwięku, ale jest to WYJŚCIE audio do podłączenia zewnętrznych głośników. Wszystkie inne wejścia, po wybraniu w opcjach telewizora aby pobierał sygnał przez HDMI, są wyłączane.
 

jaracz

New member
Franek napisał:
Nie wiem jak jest w 37LC2R, ale w 32 nie bardzo można połączyć osobno obraz przez HDMI a dźwięk cinczem.
Jussi chyba chodzilo o ew. podlaczenie dzwieku np. do kina domowego, i to oczywiscie jest mozliwe. Ale ja juz mam dosc kombinowania, kino moge podlaczyc jedynie rownolegle do normalnego dzwieku, np. do ogladania filmow - nie mam zamiaru ogladania np. wiadomosci na kinie domowym..
 

Franek

New member
jaracz napisał:
nie mam zamiaru ogladania np. wiadomosci na kinie domowym..

Właśnie o to mi chodzi !!! Nie wszystko nadaje się do oglądania w kinie domowym. A brak możliwości połączenia dźwięku z n-boxa z telewizorem zmusza albo do używania kina albo EURO-złącza.
Trochę kicha, ale może w końcu to jakoś naprawią. Na początku HDMI w ogóle nie chodziło. Teraz już działa jako DVI. Jeszcze z 1-2 uaktualnienia softu i może, może ... :idea:
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czyli tego LGika poki co moge sobie darowac :/ ten tv ma stac u rodzicow a oni nie korzystaja z kina domowego (tzn jest wieza, ale tak jak pisaliscie nie beda na pewno za kazdym razem jej wlaczac itp). A co do chinchow to myslalem ze moze jest tak aby dzwiek z nboxa puscic chinchami do telewizora, ale skoro mowicie nie ma tam wejscia to lipa, ale nie chce mi sie az wierzyc zeby nie bylo wejscia audio w postaci chinchow (przewaznie takie cos daja z przodu telewizorow CRT, wiec myslalem ze w lcd tez gdzies jest cos takiego, albo pewnie jest ale jesli obraz ustawiamy na hdmi to pewnie te wejscia sa deaktywowane, ale czy w przypadki ustawienia na dvi tez tak jest? czy moze po prostu faktycznie w tych lg nie ma wejscia audio chinchowego :D)

ps. sorry za zamieszanie w poscie:)
 
Ostatnia edycja:

Pizzojad

New member
Panowie , nie wprowadzajcie zamieszania.
Na 100% można podłaczyc analogowy dźwięk do LG LC2R, wystarczy jedynie spojrzeć na tylny panel i chwilę pomyśleć.
Jedyny problem to to że wejście jest nietypowe bo nie na chinch'ach a na mini jack'u i trzeba zastosowac przejściówkę. Ja mam model 42 LC2R i działa to ślicznie. Model 32LC2R różni sie nieco od modeli 42 i 37 cali ale też ma wejście audio na jacku opisane jako adio in RGB albo podobnie. Sawiam dolary przeciwko orzechom ze przy przełaczeniu nBoxa w tryb DVI telewizor będzie brał audio z tego wejścia na mini jacku.
Pozdrawiam i życzę miłeych wrażeń audio i video :cool:
 
Ostatnia edycja:

Franek

New member
Pizzojad napisał:
Sawiam dolary przeciwko orzechom ze przy przełaczeniu nBoxa w tryb DVI telewizor będzie brał audio z tego wejścia na mini jacku.

Wydawał mi się że aby sygnał (zarówno obraz jak i dźwięk) był pobieraby z RGB w telewizorze trzeba to właśnie wybrać w ustawieniach, a jak jest wybrane HDMI to inne wejścia są wyłączone. Muszę spróbować, chociaż rzeczywiście to upierdliwe z tą przejściówką.
 
Do góry