TV kompatybilne z n'boxem

MBgryf

New member
To Nbox nie był kompatybilny

dem napisał:
Nie jest komaptybilny Philips 32PW9551.
Przypuszczalnie problemy beda tez z tymi TV ktore posiadaja podobny uklad odbiornika HDMI.
Rozwiazaniem jest puszczenie sygnalu przez amplituner wspierajacy HDMI lub splitter/switch HDMI.


Prawdopodobnie to nbox nie był kompatybilny z Philips 32PW9551 ponoć ITI poprawiła już software w nbox-ach i jest OK

Pozdrawiam
 

grzegorzkrysa

New member
n box dział z hitachi

N box dobrze dział z Hitachi 42A01 po HDMI.Mam tylko jedno bardzo dziwne spostrzerzenie.Najlepszy obraz wyświetlany jest,kiedy dekoder ustawiony jest na 576p:hmm:.Panel ma rozdzielczość 1024x1080 i teoretycznie najlepiej powinień grać na przeskalowanym obrazie do 1080.Nie mam odpowiedniej wiedzy więc moze ktoś bardziej zoriantowany coś mi podpowie.
 

fan HDTV

New member
goresh napisał:
posiadam Samsunga PS-42Q91H, i wszystko działa ok.

N-recorder podpięty przed hdmi do tv, dźwięk przestrzenny przestawiony na nie, i działa :)

wcześniej podpięty był recorder do KD przez optyka, i działało jeszcze fajniej :) ale niestety KD padł już zupełnie i trzeba go będzie do serwisu oddać co mi się nie uśmiecha :(

pozdrowionka :cool:

A Samsung PS-50Q91H po HDMI nie działa :-(
 

MBgryf

New member
Najlepszy obraz wyświetlany jest,kiedy dekoder ustawiony jest na 576p:hmm:.Panel ma rozdzielczość 1024x1080 i teoretycznie najlepiej powinień grać na przeskalowanym obrazie do 1080.Nie mam odpowiedniej wiedzy więc moze ktoś bardziej zoriantowany coś mi podpowie.[/quote]


Każde przeskalowanie obrazu z niższej rozdzielczości do wyższej nie gwarantuje lepszego obrazu niż obraz bez skalowania. Wyobraź sobie, że masz zdjęcie lub film nagrany w rozdzielczości 640/480 i wyświetlasz go na monitorze komputera na pełnym ekranie którego rozdzielczość wynosi np 1024/728 - obraz będzie gorszej jakości niż gdybyś miał monitor ustawiony w rozdz. 640/480.

Nie każdy materiał na kanałach HD jest wyprodukowany w wysokiej rozdzielczości np na TVN HD 70% puszczanego materiału to tylko materiał przeskalowany do rozdzielczości SD do HD

Pozdrawiam
 

bart551

New member
Witam, przeczytałem uważnie ten temat, ale tyle było w nim informacji że nie wszytsko przysfoiłem. Generalnie zastanawiam się na zakupem 32' LCD i do tego n - box lub recoreder. Z tego co tu poczytałem to LG 32LB2R mają problemy z nką i ogólnie LG chyba miało ich najwięcej. O samsungach do kwoty 3.5 tys tez nie zawiele dobrego słyszałem. generalnie zastanawiam się nad SONY KDL 32 S 3000.
Czy
po tych zmianach i aktualizacjach oprogramowania nki bedzie to SONY współpracować ???
A może doradzicie mi coś lepszego, dotrzymując kryteriów cenowych??


Pozdrawiam
 

ksavras

New member
Toshiba Regza 47Z3030DG - zero problemów

Witam! Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem n-ki oraz Toshiby 47Z3030DG. Sprzet wspolpracuje bez najmniejszych problemow (połączenie n-box -->tv kabelek HDMI Tech-link).
 
Ostatnia edycja:

vitay

New member
Toshiba Regza

Mój sprzęt (opis w podpisie) w 100% zgodny z n-ką.
Nawet nie trzeba pamiętać o tym żeby włączać jako pierwszy OTV.
 

tedi90

New member
HANNSPREE LCDTV 37' HDReady/HDMI JT02-37E2-000G za 2150 zł--w 100% zgodny z n-ką(HDMI).Kanały HD po ustawieniu w n-box 1080i super!,SD też całkiem ok.
 

borsooq

New member
Toshiba Regza 37" C3500PG

Działa z nBoxem po HDMI. Najpierw włączam dekoder, później TV, bo inaczej ciężko jest mu się dogadać i długo to trwa, nawet kilkanaście sekund. Kabel no name z allegro za 20 plnów.
 

aradius

New member
Plasma Samsung PS42 Q91H

Przy włączaniu najpierw "n" ki przy wyłączonym TV pokazuje się "problem HDCP". Po włączeniu tv kilkanaście sekund się "dogadują". W trakcie oglądania zdarzają się, ale sporadycznie zaniki dźwięku, aha, dźwięk mam po czinczach na kino domowe, w tv na niektórych programach "częsty brak dźwięku". Na infolinii przyznali się, że to soft n boxa. Co do obrazu to żyleta, i raczej sporadyczne zaniki obrazu. Tv mam podłączony przez kabel HDMI.
 

JureqM

New member
Lg 32lb2r

Potwierdzam Lg 32lb2r bezproblemowo współpracuje z N-ką po HDMI jak i po componencie, jakość obrazu - w HD rewelacja, nawet na kanałach SD w porównaniu do Kablówki UPC super obraz.
 

parafka

New member
Philips 32pfl5322/10
Dzisiaj dostałem kabelek HDMI 1m Vivanco(49zł).
Zero problemów, kolejność włączania sprzętu jak na razie bez znaczenia.
Dogadywanie jakieś 3-4s.
:eek:k:
Zakrza:
"Nasz" 5322/10 obsługuje hdcp -na stronie philipsa jest wzmianka.
 

qba13

New member
Panasonic TH42 PY70

Niestety N-ka zmienila oprogramowanie ostatnio i moge zapomniec o kablu HDMI (z dzwiekiem) do TV. Pan na infolinii z rozbrajajaca szczeroscia powiedzial, ze oni na to wyplywu nie maja i moge sobie podlaczyc przez component (upieral sie ze taka sama jakosc). Softu w n-boxie zmienic nie mozna, ja mialem na nim komunikat PROBLEM HDCP.
Dlatego zastanawiam sie Panowie jak to robicie ze N-ka idzie z dzwiekiem po HDMI. Moze ktos pomoze?
Ja zrobilem inaczej, sam obraz puscilem po HDMI, dzwiek poszedl optycznym do ampli.
pozdr
 

Ochen

New member
Samsung LE40F71B + N-box

Jutro przymierzam się do zakupu n-box'u z funkcją nagrywania, ale słyszałem dużo o kłopotach w komunikacji pomiędzy dekoderem a telewizorem (zwłaszcza marki LG, Sharp czy Samsung). Ja właśnie posiadam Samsunga 40F71B. Nie znam się za bardzo na temacie, a chcę żeby wszystko działało jak należy więc prosiłbym was o pomoc. N-box będzie podłączony do TV poprzez amplituner Onkyo TX-SR674E. Przeszukałem już forum i nic konkretnego się nie dowiedziałem, jednym działa innym nie... Często pojawiają się problemy z dźwiękiem. Wiele tematów jest z przed roku, być może przez ten czas n-ka poprawila software. Czasem radzicie by podłączyć się przez DVI - i właśnie pytanie czy przez taką formę połączenia dalej mamy sygnał w pełnej wysokiej rozdzielczości?

Jeśli ktoś wie jak zachowuje się wyżej wymieniony telewizor z n-recorderem do pomóżcie Panowie!

Pozdrawiam wszystkich domowych kinomaniaków!

Ochen
 
Do góry