TV HD w polskiej TK Multimedia

przemas45

New member
przemas45 napisał:
Na stronie multimedii jest info o dołączeniu na święta kanałów NonStop Kino i NonStop Kino HD.
Ciekawe, czy będą dodatkowo płatne i kiedy dołączą je do oferty, bo narazie dzwoniłem do nich i konsultanci nic nie wiedzą.

Dziś zlikwidowali reklame na stronie multimedii :(
chyba jednak nic nie będzie z tych kanałów,
po ostatnim telefonie do BOK powiedzieli mi że nadawca ma problemy, co dla mnie jest dziwne skoro na platformie "n" działaja bez problemu.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Pakiet cyfrowy

Zaktualizowali ofertę cyfrową. Wprowadzili pakiet mini. Na razie chyba nie ma co oczekiwać rewolucji.:(
 

Novac

New member
Witam.

Jeszcze nie miałem platformy cyfrowej stąd moje pytanie.
Zamówiłem cyfrową multimedie ponieważ jakiś czas temu zakupiłem Sony Bravia 32S3010.

Tutaj pytanie. Jak będzie się przełączać programy. Na TV czy na dekoderze jak to ma miejsce w zwykłych dekoderach cyfry?

Poza tym masakra jest w multimedi w tej chwili. Przynajmniej w Gorzowie Wlkp. Na zamontowanie dekodera trzeba czekać i teraz uwaga: dwa tygodnie!!!
Na moją propozycję przy podpisywaniu umowy żeby mi dali to pudełko to napewno sam lepiej podłącze niż Ci pseudo monteży którzy wszystkim wciskają, że po euro będzie szło lepie.
Pani powiedziała, że takiej możliwości nie ma bo monter musi coś aktywować i z tym łączy się cała procedura.
Przecież to jest strasznie bezsensowne.
W dodatku ostrzegam przed pójściem do odziału MM w Gorzowie, ponieważ bez szcześcia trzeba tam stać min godzine w kolejkach.

Acha co do kanału Non Stop Kino HD to zostałem poinformowany, że będzie nadawany od połowy stycznia ale coś mi się wydaje że rozmowy z przedstawicielami tejże telewizji zostały zerwane.

Pozdrawiam.
 

Thomy

New member
Ciągle piszecie o podłączaniu przez euro.
To napiszcie która z platform daje kabel HDMI za darmo?
Taki zestaw monterzy dostają i taki montują, co mają według was kupować z własnej kieszeni?
 

xolzok

New member
Bez reklam
Podłączanie dekondera DTV

Monter dokłada rozgałęzniki sygnału i konfiguruje na miejscu modem kablowy (ustawia częstotliwość bo różni się ona od tej internetowej).Finalnie są trzy kable - analogowa TV, dekoder DTV i modem kablowy (podłączony do dekodera).
Modemów nie mają chyba skonfigurowanych bo w u mnie podłączał go do mojego kompa w celu ustawienia parametrów.
U mnie podłączenie tej całej DTV i dodatkowych rozgałęźników zaowocowało znacznym pogorszeniem jakości sygnału analogowego.
Specem nie jestem, ale mniej więcej tak to wygląda.
 
N

neox

Guest
Thomy napisał:
Ciągle piszecie o podłączaniu przez euro.
To napiszcie która z platform daje kabel HDMI za darmo?
Taki zestaw monterzy dostają i taki montują, co mają według was kupować z własnej kieszeni?
Nic dodac nic ujac.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Nowe kanały

Rzeczywiście UNIVERSAL i Sci Fi Channel. Napisane, że promocja pakietu FILM. Ciekaw jestem jaki będzie jego koszt.
 

Debuger

New member
Dru napisał:
ciekawe wg Was te dwa promocyjne kanały Universal`a?
Wg. mnie nie.
Strasznie wiele nudą, poza tym MM znów sama siebie skazuje na dystrybucyjną porażkę, bo jak można aż tak kompresować obraz? Najbardziej cierpi na tym Sci Fi. Dodatkowo w pakiecie widnieje Zone Romantica - tragedia, a Universal z Rodziną Soprano to trochę za mało.

Multimedia ze swoją DTV ewidentnie idzie w stronę ilości a nie jakości.
Jakoś w najbliższej przyszłosci nie widzę perspektywy rozszerzenia oferty o kolejne pozycje HD.
 

pwys

New member
hmm

Odbieram program Universal z nki, za który nie trzeba dodatkowo płacić. Godne polecenie są 2 seriale Rodzina Soprano i Dexter. W "n" jest możliwość wybrania oryginalnej ścieżki :cool: (niby ścieżka i napisy dla Rumunii) brakuje tylko polskich napisów. Każdy sam musi sobie odpowiedzieć co program jest warty. Moim zdaniem do jakości też nie mam uwag, np. serial Dexter ma bardzo dobrą jakość :mrgreen:

Natomiast muszę się zgodzić z Debuger że Multimedia ze swoją ofertą ewidentnie idzie w ilość. 3/4 kanałów bym od razu wyrzucił.
Zrezygnowałem z multimedii na rzecz nki z powodu ceny. W moim mieście pakiet komfort+dtv kosztował 75zł, a to już chyba lekka przesada :twisted: Proponuje przejrzeć oferty platform cyfrowych, nie dość że taniej to jeszcze jakość lepsza :)
 

radarinio

New member
Jest OK

Witam
Na początek chciałbym powiedzieć że u mnie tv cyfrowa multimedii działa bez zarzutu podłączony dekoder przez komponent uzyskuje świetny obraz NGHD w tv Sharp SA37. Ostatnio jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu kina domowego Onkyo TX-SR 505/ DV 405 i Quadrall 500F. No i po przeczytaniu lektury oczywiście chciałbym wykorzystać dźwięk DD 5.1 z cyfrówki. Okazuje się że żaden program nie nadaje w tej jakości dźwięku :-( Przynajmniej nie ma wyświetlonej ikonki DD. Amplituner podłączony przez optyczne wyjście. Czy macie tak samo? Może ja mam jakiś błąd. Ogólnie gra ładnie przez ten sprzęt ale oczywiście chciałbym wszystko w pełni wykorzystać ;-)
Pozdrawiam
 

Debuger

New member
W DD 5.1 nadaje NGHD i czasami TVN np. swojej produkcji niektóre seriale/programy. Sprawdź w ustawieniach językowych dekodera czy masz właczoną opcję DD. U mnie działa bezproblemowo.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Oferta Multimedia

Zobaczymy co zrobi Multimedia. Skoro to ma być oddzielny pakiet FILM to na pewno będzie płatny.
Rzeczywiście cena jest tragiczna Komfort 54,99 plus DTV 19 zł to już 73,99 a gdzie dodatkowe pakiety? Nie przenieśli nawet całej oferty analogowej do cyfrowej.
Wziąłem DTV na rok na test ale prawie na pewno zrezygnuję po zakończeniu umowy.


Dzisiaj w pakiecie Film doszła Romantica.
 
Ostatnia edycja:

Debuger

New member
Informator cyfrowy

Wczoraj w skrzynce pocztowej znalazłem broszurę / gazetkę "propagandową" Multimedii pt. "Informator cyfrowy". Liczy tylko 4 strony, ale za to prawie na wszystkich szeroko rozpisywane są zalety pakietu Non Stop Kino i Non Stop Kino HD. Co dziwne, wszystkie art. są podpisane nazwiskami "abonentów" jako autorzy. Teraz się pytam - czy oni mają nas za idiotów? Chyba że to ja się czepiam i ktoś z was ma u siebie na testach NSK i NSK HD. Z tego co wiem, to MM sama nie jest pewna czy podpisała umowę z SPI. Wg. mnie nie rokują na przyszłość.

Za pół roku koniec umowy i koniec z TV i DTV MM, biorę N-kę.
 
N

neox

Guest
Nie goraczkuj sie, bedzie NSK HD i NSK, wytrzymaj jeszcze troche. Oczywiscie kanaly te tak samo jak pakiet, ktore aktualnie jest promocyjny (2 kanaly Universal, Romantica i dojdzie jeszcze kilka) bedzie pakietem dodatkowo platnym.
Ja czekam na jakis kanal sportowy w HD - "podobno" jest szansa na Canal+ Sport HD.
 

Debuger

New member
"podobno" to miał być już Polsat Sport HD, także nie pisz że jest szansa bo w to po prostu nie wierzę. A dlaczego ? Bo Multimedia weszła jakiś czas temu w fazę agresywnej ekspansji na rynek kablówek wykupując lokalnych operatorów. Wszystko to kosztuje, a niestety odbija się czkawką na ich usługach, bo w ich rozwój po prostu nie inwestują ! Nie liczyłbym przez pewien czas na żadną rewolucję.
 

akofreda

New member
W sprawie ceny pakietu komfort.
Poszedłem i poprosiłem o zmniejszenie opłat za kablówkę. Pani zaproponowała 20% upustu na okres 1 roku. Może warto sprawdzić.:)
Dodatkowo była promocja dla nowych abonentów 50%. Kolega zrezygnował ze starej umowy a nową podpisała jego żona. Pytałem się o ten sposób ale jakoś wcisnęli mi te 20%;)
Jakość kanałów z DTV Multimedii dla mnie i żony nna telewizorze CRT Thomsona 33" jednal lepszy od kablówki. Dodatkowo zaletą tego tunera jest możliwość wysterowania rzutnika. Polecam!!!
 
N

neox

Guest
Debuger napisał:
"podobno" to miał być już Polsat Sport HD, także nie pisz że jest szansa bo w to po prostu nie wierzę. A dlaczego ? Bo Multimedia weszła jakiś czas temu w fazę agresywnej ekspansji na rynek kablówek wykupując lokalnych operatorów. Wszystko to kosztuje, a niestety odbija się czkawką na ich usługach, bo w ich rozwój po prostu nie inwestują ! Nie liczyłbym przez pewien czas na żadną rewolucję.

NSK HD i NSK bedzie, poczekaj jeszcze chwile i sie przekonasz.
Dodatkowo bedzie ten pakiet Filmowy, o ktorym pisalem 2 kanaly Universal, Romantica, i chyba 2 kanaly AXN (Crime i Sci-Fi).
W sumie zaden z tych kanalow mi nie lezy, wolalbym zamiast tych wszystkich, kanal Discovery HD i np. Canal+ Sport HD.
 
Do góry