TV HD w polskiej TK Multimedia

zxx

New member
"Multimedia" cyfrowa

Witam,

Od wczoraj jestem szcześliwym posiadaczem nowego LCD eka. Póki co mam analogową kalblówkę Multimedia. Pytanie mam do forumowiczów, którzy przeszli z analoga na cyfrę w Multimedia.
Czy zmiana w jakości jest znaczna? Szczególnie chodzi mi o programy sportowe (Eurosport, Polasat Sport).
Czy są problemy z podłączeniem dekodera?
Czy sygnał cyfrowy idzie po tym samym kablu co analog?
 

żywiec

New member
Witam !!! Może jakieś kody do tunera MMP-5800C, życie było by bardziej proste !!:blagam:bo skoro da się go zakodować - to można chyba, no wiecie !!!
 

Wieslav

New member
Od kilku dni odbieram cyfrowy pakiet MULTIMEDIA. Technik, który instalował u mnieten pakiet ściągnął techników z Oddziału Łódzkiego aby wzmocnili sygnał. Wszystko popodłączał i uruchomił tuner i programy.
Wszystko b. dobrze chodzi tak po złącze scart jak i HDMI.
Bywają (nie tak często) t.zw dropy, ale to wynika chyba z nadawania programu. Nie stwierdziłem przerw w odbiorze dźwieku i obrazu - chyba że występują dropy - co nie jest częstym zjawiskiem.
Obraz cyfrowej telewizji jest wyraźnie lepszy od sygnału analogowej telewizji (SD). Jedyny mały problem miałem z ogladaniem programu Playboy TV, który można oglądać po 23,00. Technik, który instalował cyfrowy pakiet nie poinformował w jaki sposób mozna obejrzeć ten program.
Kiedy jego się wybierze to jest napis: Program zablokowany i nie ma obrazu ani dźwięku. Aby obejrzeć program należy wpisać PIN czterocyfrowy i zatwierdzić przyciskiem OK. Jeśli chce sie go oglądać to za każdym jego wyborem wymaga wpisania tego PIN-u. Czy wszyscy użytkownicy tak mają czy też istnieje jeszcze inny sposób ustawienia tak aby nie trzeba było każdorazowo wpisywać ten PIN.
 

Wieslav

New member
Serdeczne Dzięki -Thomy !

Udało mi się znaleść stronę internetową na której podawany jest program kanału Channel One Russia można to znaleść na stronie: http://www.newlink.pl/pl/programy_tv/channel_one_russia/program_tv
Znalazłem też program dla kanału National Geographic Channel HD można to znaleść na stronie:
http://www.gazetaecho.pl/cgi-bin/echo/tv/2007.10.29&NGH
Jeśli ktoś zna stronę na której można znaleść program dla kanału
National Geographic Wild byłbym wdzięczny za ich podanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Wieslav

New member
Mam pytanie związane z cyfrowym pakietem MULTIMEDIA.
Dzisiaj byłem w salonie firmowym PANASONIC i pytałem się o nagrywarkę DMR-EH67/57 i sprzedawca poinformował mnie, że mogę mieć problemy z nagrywaniem programów / filmów z tego pakietu.
Mogę nagrywać co najwyżej z sieci analogowej (SD) przez zaprogramowany tuner
Z wiązku z powyższym mam pytanie czy ktoś to juz "przerabiał" i może napisać czy istnieje możliwość nagrywania programów / filmów z cyfrowego pakietu MULTIMEDIA na nagrywarki DVD?
 
Ostatnia edycja:

taxidriver

New member
multimedia nie taka zla

Witam.
Mam to cacko (cyfrowa multimedie) od jakis 2 tygodni i wszystko dziala poprawnie.Na poczatku mialem problem z hdmi ale wina lezala w tanim i gownianym kablu,jak zmienilem na da-vinci dziala bez skazy.Obraz i dzwiek super.Szkoda ze tylko jeden program-National Geographic ale na szczescie po polsku.Oby tak dalej.Maja takze jako nieliczni wypozyczalnie VOD tylko nie jestem pewien czy w HD a w nTV podobno VOD jest w HD.No coz jeszcze troche i bedzie coraz lepiej.
Pozdrawiam8)
 

Atbasz

New member
Stawiam na ctk...

Witam.
Myślę podobnie jak większość rozsądnych forumowiczów,że z biegiem czasu Mulitimedia zaprezentują lepszy dekoder oraz poszerzony pakiet cyfrowych programów HD/trochę cierpliwości a zarazem pokory i szacunku dla twórców/.Jak na razie zarówno Cyfra+,Cyfrowy Polsat,N-ka są w powijakach /podobnie jak Multi ale jakąś decyzję trzeba podjąć/i wszystkim brakuje perfekcjonizmu.Mam nadzieje,że w szybkim tępie technologia tv cyfrowej będzie się rozwijała i jej efekty zaspokoją nas wszystkich w pełni/wyścig szczurów trwa/.Mam pytanie a zarazem prośbe,zamierzam w najbliższym czasie podpisać umowę na tv DTV z Multimediami.Jednak w między czasie konfiguruję sprzęt:
/Tv Sony32D3000,Pioneer DV-600 oraz dekoder z Multimedi/.
1.Chciałbym ten sprzęt odpowiednio poskładać/ażeby osiągnąć jak najlepszy efekt na ekranie/czy moglibyście podpowiedzieć jak go pospinać: - jakimi i iloma kablami??
- czy HDMI ??
- czy potrzeba też wymiany kabla z gniazda kablówki do dekodera?
W podpowiedzi może jakiś link ale najlepiej przykłady okablowania ok?Sądzę,że gdy otrzymam tak fachową pomoc z waszej strony mój sprzęcik będzie się dobrze kręcił.
Dzięki.Pozdrawiam.
 

Wieslav

New member
Według mojej subiektywnej oceny najlepszy obraz na LCD uzyskuję po podłączeniu "dobrym" przewodem HDMI z tunerem MULTIMEDIA oraz ustawieniu parametru (tuner) na 1080i.
W czasie montażu cyfrowego pakietu MULTIMEDIA instalują inne gdniazdko TV orac przewody do TV oraz dekodera - podobnego z wyglądu to tego od internetu i telefonu.
Końcówki przewodów do gniazda TV są nakręcane.
 
Ostatnia edycja:

Atbasz

New member
Witam Wieslav.
Dzięki serdeczne za tą wypowiedź.O tym że w trakcie montażu montują nowe gniazdo i dokładają do tego przewód pomiędzy gniazdem a dekoderem to faktycznie nie wiedziałem. O ile jeszcze możesz to podpowiedź czy ten oto przewód pomiędzy dekoderem Multi a tv Sony 32D3000 będzie dobry i czy o takie końcówki w nim chodzi /przewód połączeniowy HDMI DA-VINCI HD8/ ??A może znasz jakiś inny przewód o także dobrych parametrach??
Pozdrawiam.
 

sokol

New member
witam .... to ja mam pytanie zamowilem sobie cyfrowke z multimedii i co.....
przychodzi ziomek montowac nierozgarniety jak kupa lisci podlacza i robi to przez EUROzlacze nie uzywa w ogole HDMI czyli mam TV do dekodera podlaczone przez EUROzlacze czyli wali i tak sygnal analogowy a nie z HDMI i teraz pytanie czy powinno byc podlaczone przez HDMI...
Problem 2:
nie wiem czemu ale dekoder gubi kanały raz jest kanał przelacze na inny wracam znów na niego i juz go nie ma "Brak sygnału" co mam zrobić moze ktoś poradzić moze chodzi o ten HDMI ???
 

Wieslav

New member
Przewód HDMI - trzeba samemu kupić! W zestawie go nie ma.
Trzy metrowy dobry przewód HDMI zaczyna się od około 100,00 zł. w górę.
Ja osobiście zwracam uwagę aby przewód był jak najgrubszy, nie cienki oraz złocone końcówki.
Gdzieś na tym forum czytałem wypowiedź jednego z Forowiczów iż miał
problemy z odbiorem obrazu i dźwięku mając jeden z tańszych przewodów HDMI. Po kupieniu "dobrego" przewodu HDMI problemy przestały istnieć.
Według mnie obraz po EURO-złaczu jest jak z magnetowidu, a po HDMI jest jak z DVD i mam ustawiony obraz na 1080i.
Co do montażystów cyfrowych programów MULTIMEDIA są różne opinie.
Ja miałem szczęście na b. dobrego fachowca, który nie ograniczył się do zamontowania urządzeń, ale po stwierdzeniu iż mam słaby sygnał TV ściągnął techników z MULTIMEDIA, aby "podkręcili" (zwiększyli siłę sygnału) sygnał TV.
Osoby montujące programy cyfrowe MULTIMEDIA są z innej firmy - nie są pracownikami MULTIMEDIA.
Mnie się też zdarzeł taki dzień, że programy znikały i się pojawiały. Poradę jaką uzyskałem to było to abym:
1. wyłaczył dekoder i tuner;
2. właczył następnie dekoder;
3. po uruchomieniu się dekodera właczył tuner.
czasami to pomogło, ale zdarzyło się że i to nie pomogło - więc wykonałem następny telefon do techników.
Nie miałem wtedy żadnych programów, a na obrazie miałem różne "głupie" komunikaty jak np.: brak podłączonej anteny, nie można znaleść kanałów, blokada tunera itp. Pozodstawiłem wszystko włączone bez żadnej mojej ingerencji. Wszystko wróciło do poprzedniego dobrego obrazu i dźwięku po około 30 minutach. Od tamtej chwili nie mam problemów - wydaje mi się, że wszystko zależy jak są nadawane programy cyfrowe MULTIMEDIA.
Jeśli problemy się nie skończą to musisz zgłosić to, aby ktoś przyjechał do Ciebie i sprawdził czy wszystko jest ok - może coś jest z tunerem?!
 
Ostatnia edycja:

jazyl

New member
W dniu dzisiejszym uruchomiono usługę VOD w sieci Multimedia w Gorzowie Wlkp.
NA razie dostępne są tylko filmy demo.
 

DaLa

New member
Kłopoty z HD

Witam poraz pierwszy!
Uczę się dopiero telewizji cyfrowej, którą MULTIMEDIA zainstalowały mi kilka dni temu. Mój problem polega na tym, że gdy łączę się z dekoderem kablem HDMI (DA VINCI - podobno niezły) to obraz razem z dźwiękiem co kilka, kilkanaście sekund urywa się na sekundę lub dłużej. Przerwy i czas ich trwania są nieregularne. Jednym słowem tak programu HD nie da się oglądać. Przy użyciu kabla component tego problemu nie ma. Obraz jest OK, tylko dźwięk jest słabszy. Pomoc techniczna MM jak narazie jest bezradna. A może dać sobie spokój i pozostać przy złączu component?
Mój telewizor to SHARP LC-26AD5E, ustawienie rozdzielczości 576p.

Przy okazji potwierdzam to, co wielu w tym wątku pisało. Ekipa montująca dekoder standardowo podłącza go do telewizora eurozłączem, który to kabel jest zresztą jedynym dołączonym w komplecie z dekoderem. Czy to nie jest kompletny absurd?
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!
 

Dru

Moderator
u mnie też od razu podłączyli kablem EURO (SCART) i poszli. Po ich wyjściu podłączyłem tuner do TV samym kablem HDMI, ale coś mrygało, pykało i nic nie chciało się włączyć. Zmieniłem ustawienie na przesyłanie dźwięku przez component i teraz jest OK, tyle, że tracę wejście audio na TV. Może kiedyś to naprawią i będzie można przesyłać kablem HDMI zarówno obraz jak i dźwięk. Oby :rolleyes:
 

Wieslav

New member
Dzisiaj t.j 21-11-2007 r w godz. 0,00 - 1,00 program cyfrowy MULTIMEDIA był przerywany. Raz był obraz i dżwięk raz go nie było - były to przerwy od 5 do 10 minut. Teraz o godzinie 13,30 jest całkowity brak dostępu - ciekawy jestem czy tak samo to wygląda w innych miastach lub u innych odbiorców w Łodzi?
W tej chwili o godz. 13, 43 obraz powrócił - co się dzieje?
Co też jest wyprawiane przez MULTIMEDIA? Zastanawiam się czy warto to dalej "ciagnąć" czy lepiej przejść na "talerz"?
P.S. Ja odbieram cyfrówkę MULTIMEDIA (jeśli ją nadają) przez kabel HDMI i przy ustawieniu 1080i i wszystko jest OK.
 
Ostatnia edycja:

miecio1

New member
Chciałem zapytać jak się to ma np. do 4 tv w domu? Czy mogę rozdzielić sygnał z koncentryka przed podpięciem go do odbiornika z mm? Tzn. jeden telewizor odbierał by kanały z tego całego ich pudełeczka a reszta tv analogowy sygnał? Po drugie jak to jest to z ceną czy do pakietu komfort (tego analogowego) doliczane jest jeszcze te 19 złotych za cyfrówe?
 

grimbartezzz

New member
Witam

1. Tak, mozesz rozgaleziać kabel przed dekoderem i wszystko bedzie smigac.
2. Tak, oplata za cyfrowa TV doliczana jest do abonamentu komfort.


PS. Macie moze jakies newsy dotyczace powiekszenia liczby kanalow HD w Mulitmedii ? Przydalby sie na poczatek TVN HD jak w "n"...

Pozdrawiam
grimbartezzz
 
Do góry