TV HD w polskiej TK Multimedia

arsenal

Moderator
VIP
kolorado23 napisał:
Witam ponownie, może ktoś mi powie, dlaczego wszyscy zachwycają się tylko 1 programem w MM, tj. NG HD? Nikt nie dodaje, że do telewizora należy podłączyć dodatkowe głośniki lub kino domowe, aby był efekt głosu. Sam kabel HDMI nie załatwia podłączenia kina domowego, jedynie dekoder do telewizora, pozdrawiam.
Skoro podłączyłeś poprzez komponent to dokończ połączenie kablem audio chinch stereo. Wejście komponent w telewizorze ma przecież przypisane 2 wejście audio chinch L i R.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Witam wszystkich na forum.

To moj debiut, wiec mam nadzieje, ze zostane przyjety z wyrozumialoscia. ;)

Wracajac do tematu TK MM, od ponad miesiaca analizuje sytuacje i chyba wstrzymam sie jeszcze z zamowieniem DTV, przynajmniej do momentu wprowadzenia kolejnych 2-3 kanalow Hi-Def, wsrod ktorych priorytetem dla mnie jest Canal+ Sport HD. Mam nadzieje, ze do konca roku cos sie ruszy w tej materii.

Podobnie zwlekam z nabyciem "obiektu generujacego obraz". Wszak bede musial dobrac jego parametry pod katem cyfrowego sygnalu z kablowki, ktorego - nomen omen - jeszcze nie mialem okazji zobaczyc na wlasne oczy.

Pozdrawiam
Michał
 

Debuger

New member
Witam szanownych forumowiczów.

Wczoraj o godz.19:00 stałem się szczęśliwym posiadaczem TV HD Multimedii. Czas oczekiwania od zgłoszenia w infolinii do realizacji - 3 dni.

Jednakże nie obeszło się bez zgrzytu. Chodzi o wątpliwe kompetencje instalatora. Po podłączeniu sygnału poprzez HDMI ( Alphard HD8PI ) stwierdził iż obraz w 4:3 oraz brak dźwięku ...... to zapewne wina ów kabla. Przez 30 min. próbował mnie utwierdzić w przekonaniu iż sygnał po Euro będzie odpowiednieszy :confused: Oczywiście pominę fakt żenującej jakości kanału NG HD po Scarcie.
Kończąc instalację obiecał fachową konfigurację w dniu nastepnym.

Nie czekałem. Podłączyłem spowrotem kabel HDMI, wszedłem w menu, wykonałem aktualizację soft-u i dziwnym trafem wszystko poszło jak należy. Zajęło mi to raptem 10 min. Panu telefonicznie z góry serdecznie podziękowałem za rewizytę.

Gdyby komuś się przydało info : domyślny kod PIN do ustawień to 1234.

Jakość kanałów jest naprawdę super. NG HD faktycznie powala. Na optyku w DD przez kino mój zachwyt przerodził się w błogostan. Czekam z niecierpliwością na poszerzenie oferty.


Pozdrawiam
 

Debuger

New member
Wszystko zależy od telewizora. U mnie akurat tego nie zauważyłem. 100Hz w tym przypadku się sprawdza. Na SD - fakt, na niektórych kanałach ( głównie pakietu TVP ) w obrazie dominują duchy i smuży, ale to w końcu publiczna TV.
 

Dru

Moderator
100 Hz nie ma w tym przypadku nic wspólnego. Pojawiające się piksele na obrazie wynikają z puszczenia słabej jakości sygnału cyfrowego - zastosowanie za dużej kompresji. I jeśli tego Multimedia nie zmienią to wg mnie dużo ludzi zrezygnuje z ich "cyfrowej" telewizji.
 

kolorado23

New member
multimedia

Może ktoś wie, dlaczego po odłączeniu telewizora od sieci, ponowne podłączenie do MM cyfrowej trwa tak długo (zwykła kablówka włącza się natychmiast), jest to dnerwujące? O tym nie wspomniano przy podpisywaniu umwy. :confused:
 

djh

New member
A jak to jest z platnosciami za cyfrowke, czy do abonamentu ktory sie ma trzba doplacac ta dodatkowa kase za cyfrowke?
Pozatym zastanaiwam sie co zrobic mam Multiemdia we Wroclawiu - nikt nic nie wie kiedy ma tuta pojawic sie cyfrowka niby wrzesien ale to tylko spekulacja, zastanwiam sie tez nad cyfra czy nie lepiej wziasc, co wy na to panowie ??? Pozdrawiam
 

Dru

Moderator
niestety żeby skorzystać w wymarzonej cyfrówki Multimedia trzeba mieć pakiet TV analogowej "Komfort". Inaczej nici, nie da rady wziąć z niższym abonamentem albo w ogóle samą cyfrówkę. Kosztuje to 19 zł, ja mam w promocji z internetem przez 1,5 roku za darmo. Od dwóch tygodni ani razu jej nie włączyłem, bo jak dla mnie jakość jest nieakceptowalna.
 

daniz

New member
ktoś pytał o jakość sygnału w Gorzowie - 5 września montują mi więc napiszę recenzję. Jest ponoć FAJNA promocja w MM, ja z niej skorzystałęm.
Za 1 zł podłączają na pół roku tą cyfrówkę i mozna TO WYMOWIC w tym czasie BEZ PODANIA POWODU i bez konsekwencji .
Nie ukrywam, że dlatego wziąłem ten pakiet ...
i teraz kuźwa - muszę kupić tv - ale to już w innym wątku sobie pogadam na ten temat.
 

daniz

New member
widzialem

w Gorzowie oglądałęm dzis DZIeLO MULTIMEDII czyli cyfrową kablówke

SPokojnie Wszystko CHODZILO zarąbiscie łądnie mimo -
że monterzy podłączyli TV LCD przez EUROzłącze.
Perwersja jakas - bo jaka idea podłączyc ze sobą 2 cyfrowe urządzenia kablem analogowym ?
Niepojęte - ale jak będą u mnie zakładać to się nauczą.
Koledze oczywiscie powiedzieli że "nie da sie inaczej podłączyc"
Kolega sięnie zna to sie dał złąpać. Wydaje mi się że lekko złąpie ostrość jeszcze po HDMI ...

NAwet TVP1 i TVP2 w tej kablowce wygladają spoko - i wcale nie jestem "podniecony" - oglądalem na chlodno na innym tv niz ten co ja kupie. . .
 

Morfi30

New member
Cyfrowa Multimedia w Olsztynie:

W dniu wczorajszym zainstalowano mi tą usługę i oto moje odczucia:

W Olsztynie podłączeniem ( zainstalowaniem) dekodera zajmuje się zewnetrzna firma i to jest ciekawe, panowie rozpakowali dekoder pokrosowali kabelki i powiedzieli PA PA. Wszystko podłączone ale nic nie działa zostawili mnie bez sygnału, tylko z fizycznym podłączeniem. Stwierdzili że tylko to należy do ich obowiazków. OK zadzwoniłem na infolinie multimedii i zgłosiłem problem,że byli podłączyli i poszli a sygnału jak nie ma tak nie ma.

Okazało sie że dekoder musi sie zalogować do sieci i u mnie trwało to 4 h. Po zalogowaniu wszystko ruszyło, i sie zaczęło: ustawiłem wszystko jak nalezy sygnał puszczony po HDMI wysokiej klasy i co ....No porażka, okazało sie że cyfrowa telewizja multimedii działa źle żeby nie powiedzieć trgicznie, sygnał analogowy który mam w kablu dużo lepiej radzi sobie z obrazem niż sygnał cyfrowy.
Jedynym plusem jest to że, umowa podpisana na 6 m-c za 1 pln m-c z możliwością rezygnacji ( już nie chce tej cyfrowej jakości)
I tak jako ciekawostke: na pilocie jest przycisk GUIDE jak sie naciśnie zapala sie lista programów i okienko podglądu coś jakby PIP i uwierzcie obraz w tym okienku jest przepiękny :p myslałem ze taki właśnie będzie obraz cyfrowy za taki obraz sporo bym dopłacił....

A teraz na jakim telewizorze to oglądałem i jakie były ustawienia w dekoderze:
Telewizor SHARP 46XD1E ustawienia HDMI :typ sygnału YCbCr 4:4:4 , matryca kolorów ITU601, zakres dynamiki uwydatniony, dzwiek cyfrowy

Dekoder MMP 5800C:
ustawienie rozdzielczości 1920x1080i ( nawet jak zmieniłem na 720p nie zmieniło to jakosci obrazu a bynamniej ja tego nie dostrzegłem).
Ustawienie obrazu:
Tryb wyświetlania : 1080i
Tryb HDTV: HDMI
Zmiana formatu obrazu: Bez zmiany
Proporcje ekranu TV 4:3 ( jak ustawiam 16:9 to ekran rozbi sie własnie jak 4:3 ciekawe :confused:

Diagnostyka:
Siła sygnału od 37 do 40 dB zmienia sie
jakośc sygnału określona graficznie jako linnia jest fuul

Jeśli zrobiłem coś nie tak w ustawieniach albo jesli ktoś ma pomysł jak zrobić aby obraz zasłużył na miano cyfrowego będę dozgonnie wdzięczny

Pozdrawiam

Artur
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
ja mam takie same odczucia jak i Ty z obcowania z cyfrową Multimedią. Jest kiepsko i mam nadzieję, że to się zmieni. Co chwila wyłażą piksele, nawet nie przy szybkim ruchu, ale nawet przy tym wolniejszym. Tego nie da się oglądać. Jedynie ND HD trochę ratuje sytuację, bo niektóre programy nadawane na tym kanale wyglądają całkiem całkiem. Może trzeba składać petycje do Multimediów żeby poprawili jakość kompresji i przekazu bo w innym przypadku wielu użytkowników zrezygnuje z "cyfrowej" telewizji oferowanej przez firmę Multimedia :???:
 

Morfi30

New member
Jak tu składać petycje ??? skoro ta firma zrobiła ciekawy myk w kwestji obsługi abonenta: Mimo że mieszkam w Olsztynie a mój problem dotyczy Olsztyńskich monterów multimedii, to jedyny kontakt jaki mam to ogólnopolska infolinnia. I tak dla przykładu jak podłączyli mi sygnal cyfrowy to zapomnieli podpiąć mi pakiet Canal +. Zadzwoniłem na tą infolinnie zgłosiłem problem i co .... zapisano, zanotowano, i podobno przekazano to do Olsztyna. Do dzisiaj nie mam podłączonego pakietu. A wystarczyło by tylko podać mi nr. tel. do administratora w Olsztynie i bym sam sprawę załatwil u siebie na miejscu. Droga służbowa w multimedii nie przewiduje żadnego innego kontaktu jak tylko z infoliinia która z kolei sprowadza sie do przekazywania emaili do pszczeólnych oddziałów.

HE HE nawet nie ma sie komu poskarżyć i nawtykać. Z doświadczenia wiem że regionalne oddziały odzywają się czasem po tygodniu, a czasem zapominają o zgłoszeniu, a ty abonencie nie masz nawet jak udowodnić że zgłaszałeś jakiś problem..

Serdecznie pozdrawiam i zupełnie świadomie przestrzegam przed tą siecią

Ps. Czy ktoś może mi napisac jak chodzi n-tv, czy na moim telewizorze będzie lepiej niż w multimedii???? dla przypomnienia mam SHARPA 46XD1E

pozdrawiam

Artur
 

canero

New member
Morfi30 napisał:
[..]Serdecznie pozdrawiam i zupełnie świadomie przestrzegam przed tą siecią[..]
Prawdę powiedziawszy, nie wiem skąd wynikają twoje problemy. Być może jakieś niedoróbki w organizacji oddziału. Ja mam dtv w Lublinie i na wszystkie moje skargi (nie było ich wiele) w ogólnopolskiej infolinii odpowiadali góra po kilku godzinach. Ogólnie jest miód. Jedyny problem, to to, że niewiele się dzieje z ofertą od czasu powstania cyfrowej multimedii, ale mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości coś się ruszy...
 

Thomy

New member
daniz napisał:
SPokojnie Wszystko CHODZILO zarąbiscie łądnie mimo -
że monterzy podłączyli TV LCD przez EUROzłącze.
Perwersja jakas - bo jaka idea podłączyc ze sobą 2 cyfrowe urządzenia kablem analogowym ?
quote]


He He
A czego się spodziewałeś za 1pln? HDMI Profigolda w komplecie?:D
 

slawmyxxx

New member
nie chodzi obraz z kabla hdmi

ziomki czy to wina ichy dekodera czy mojego telewizora moze kabel ale 200 zl wydalem wiec chyba ok
bo juz przy podlaczaniu gubil sygnal z kabla euro trzeba mu bylo wyciuagnac antene zeby ponownie zaskoczyl to ich dekodery? moge prosic o wymiane od nich?
 

Morfi30

New member
Nie trzeba wyciągać anteny, reset powinien wystarczyc ( czyli wyciągnąć kabel sieciowy) jeśli nadal dekoder sie wiesza to należy to zgłosić i jak najszybciej powinni wymienić dekoder i modem (parują je systemowo)..

Ps. U mnie pakiet C+ podłączają juz 1 tydz. bezskutecznie, mi chyba też wymienią te zabawki made in taiwan. Pakiet Basic chodzi bez problemu. mam podączone kablem HDMI

Pozdrawiam

Artur
 

slawmyxxx

New member
kolego u mnie jak podlaczam kabel hdmi to obraz warioje raz ciemno raz snieg a kabel jest napewno dobry bo sprawdzalem pod n tv wiec chyba nawet napewno skladam jutro reklamacje bo w koncu to chyba wymyslili do telewizorow hd tak.
 
Do góry