TV HD w polskiej TK Multimedia

N

neox

Guest
radarinio napisał:
Witam
Mam podłączony dźwięk z DTV przez kabel optyczny do AV Onkyo 505 a obraz przez component do TV i w momencie jak mam ustawione na DD przy kanale NGHD, dźwięk na tym kanale przerywa. Wcześniej tego nie mialem jak miałem podłączenie bezpośrednio dekoder z telewizorem tylko kablem hdmi. Dopiero jak podłączyłem Onkyo 505 zaczęlo coś się takiego dziać. Nie wiecie co jest przyczyną i czy jest możliwość zreperowania go w jakiś sposób?
Dziękuję za odpowiedź.

No niestety poki co tak jest i trzeba czekac - byc moze kolejna zmiana softu w dekoderze cos tutaj pomoze. U mnie jest to samo.
 

radarinio

New member
dzięki

Dzięki Neox. Trochę lipa bo to jedyny program który mi ustawia automatycznie DD w AV. Tvn ma dd ale nie nadają programy w tym systemie. Czekamy aż coś multimedia zrobi :)
 

Debuger

New member
DD w TVN

radarinio napisał:
... Tvn ma dd ale nie nadają programy w tym systemie.
Nadają nadają, ale trzeba wiedzieć co i kiedy. Polecam np. serial "Odwróceni" w najbliższą niedzielę.
Co do dźwięku - to każdy użytkownik DTV w MM znosić musi tą przypadłość. Poprzednie aktualizacje softu wyeliminowały problem czkawki dźwięku poprzez HDMI, także myślę że to kwestia czasu kiedy i ten problem zniknie.
 

masloww

New member
Bez reklam
Tak ciulowej kablówki jak multimedia to świat nie widział.
Wprowadzili telewizję cyfrową, ale nie zamiast analogowej a dodatkowo. Kto chce mieć programy w cyfowej jakości musi dodatkowo zapłacić 19zł. W dodatku trzeba mieć wykupiony najdroższy pakiet "komfort". Porównując ceny i oferty platform cyfrowych jak i innych kablówek które przechodzą całkowicie na nadawanie cyfrowe to multimedia wychodzą na największych zdzierców.
Na dodatek od lutego przestają nadawać Eurosport, zastępując go TVP Sportem, tłumacząc to tym że robią to dla dobra abonentów bo TVP Sport ma bogatszą ofertę imprez sportowych. Ręce opadają, trza się w końcu pożegnać z ich usługami.
 

xolzok

New member
Bez reklam
Pakiety filmowe w Multimedia

Właśnie pojawiły się nowe pakiety w cenniku Multimedia.

Pakiet NonStopKino - 15zł
Pakiet Cyfrowy Film - 10 zł

Gdyby tak zamówić wszystko to wyjdzie prawie 100 zł :-x
 

ultiva

New member
Mam podłączony LCD Toshiba 37R3500 przez hdmi do tunera cyfrowego multimedii ale przy jego włączaniu, tzn tunera, nie przełącza automatycznie obrazu- pokazuje błąd htcp. Gdy ręcznie przełączę w tv źródło sygnału na hdmi1 to wszystko jest w porządku. Czy ktoś wie o co chodzi i co zrobić aby tv się automatycznie przełączał?
A co do jakości to wczoraj przesiadłem się ze starego crt 21" sony na regze toshiby i nie jestem zachwycony i nie wiem czy to wina kiepskiej jakości kablówki/ róznica między sygnałem analogowym a cyfrowym dla mnie niezauważalna poza NG HD/ czy to też obraz na LCD ma to do siebie, że jest jakiś taki rozmyty.
 

stogdy

New member
ultiva napisał:
Mam podłączony LCD Toshiba 37R3500 przez hdmi do tunera cyfrowego multimedii ale przy jego włączaniu, tzn tunera, nie przełącza automatycznie obrazu- pokazuje błąd htcp. Gdy ręcznie przełączę w tv źródło sygnału na hdmi1 to wszystko jest w porządku. Czy ktoś wie o co chodzi i co zrobić aby tv się automatycznie przełączał?.
Mam Philipsa i identycznie. Dodatkowo dogadywanie ich po tym hdmi trwa około 5 sekund co jest wkurzające. Na złączu scart nie dość, że przełącza obraz w tv to jeszcze robi to błyskawicznie. Jestem ciekaw czy komukolwiek to działa dobrze z hdmi?
ultiva napisał:
A co do jakości ... nie wiem czy to wina kiepskiej jakości kablówki/ róznica między sygnałem analogowym a cyfrowym dla mnie niezauważalna ...
A co do jakości. No właśnie. Akurat tu uważam, że czym gorsza jakość kablówki to różnica jest wyraźniejsza na korzyść cyfrówki. Gdy sygnał analogowy jest idealny (czasami się zdarza) to na cyfrówce jest dużo gorszy. Natomiast gdy jest kiepski, zaszumiony, to na cyfrówce jest lepiej.
Inny temat to fatalna jakość większości kanałów na cyfrze - zbyt duża kompresja. Mi dodatkowo dość często przycina obraz zwłaszcza na NGHD.
 

kowbojek

New member
Canal+w Multimedi

Hej! Witam Wszystkich.
Jestem Tu Nowy. Ale Od Zakupu Nowego Tv Lcd Lg 26lb75 śledzę Różne Dyskusje Na Tej Stronce. Mam Kablówkę W Multimedi. Odbiór Na Większości Kanałach Całkiem Niezły, Na Niektórych Lekko Widoczne Skośne Paski. Od Wczoraj Posiadam Cyfrową Telewizję Kablową Dtv Wraz Z Canalem+. Obraz Jest O Wiele Lepszy, Bardziej Ostry, Zero Pasków. Mam Tylko Jedno Pytanie: Podczas Ogladania Canalu+ (sport, Film) Analogowo Po Staremu (przez Czarny Dekoder) Obraz Wypełniał Cały Ekran (tryb W Tv 16:9), A Teraz W Dtv Na Tv (też Tryb 16:9) Są Widoczne Czarne Pasy Na Górze I Na Dole Ekranu I Muszę Zmieniać Tryb Na Pełny. Podobnie Jest Jeśli Chodzi O Ngc Hd (też Są Pasy Na 16:9). Czy Tak Jest Poprawnie Czy Coś Jest Nie Tak, Bo Myślałem, że Akurat Na Tych Programach Obraz Będzie Na Całym Ekranie.
Pozdrawiam Wszystich Forumowiczów
 

Debuger

New member
Menu

Musisz zmienić w Menu dekodera w opcji Instalacja format wyświetlanego obrazu. Domyślnie dekoder ustawiony jest na proporcje 4:3, zmień na 16:9 i będzie ok.
 
N

neox

Guest
ultiva napisał:
Mam podłączony LCD Toshiba 37R3500 przez hdmi do tunera cyfrowego multimedii ale przy jego włączaniu, tzn tunera, nie przełącza automatycznie obrazu- pokazuje błąd htcp. Gdy ręcznie przełączę w tv źródło sygnału na hdmi1 to wszystko jest w porządku. Czy ktoś wie o co chodzi i co zrobić aby tv się automatycznie przełączał?
A co do jakości to wczoraj przesiadłem się ze starego crt 21" sony na regze toshiby i nie jestem zachwycony i nie wiem czy to wina kiepskiej jakości kablówki/ róznica między sygnałem analogowym a cyfrowym dla mnie niezauważalna poza NG HD/ czy to też obraz na LCD ma to do siebie, że jest jakiś taki rozmyty.

Przez zlacze HDMI nie bedzie przelaczal sie automatycznie, po EURO sygnal wymusza na OTV przelaczenie sie na AV, przy HDMI takie cos nie dziala (przynajmnej ja nie spotkialem sie z takim OTV, ktory automatycznie by wchodzil na kanal HDMI). Sam napisales ze wybierasz zrodlo recznie, no wlasnie jesli ustawione jest inne zrodlo to dekoder nie widzi OTV i dlatego masz komunikat HDCP. Jesli ktos potrafi opisac to bardziej "technicznymi" fachowymi slowami to bardzo prosze - nie jestem specem;)
 

xolzok

New member
Bez reklam
A co do jakości. No właśnie. Akurat tu uważam, że czym gorsza jakość kablówki to różnica jest wyraźniejsza na korzyść cyfrówki. Gdy sygnał analogowy jest idealny (czasami się zdarza) to na cyfrówce jest dużo gorszy. Natomiast gdy jest kiepski, zaszumiony, to na cyfrówce jest lepiej.
Inny temat to fatalna jakość większości kanałów na cyfrze - zbyt duża kompresja. Mi dodatkowo dość często przycina obraz zwłaszcza na NGHD.

Jeżeli chodzi o kompresję to chyba się to co jakiś czas zmienia. Obserwuję często zmiany jakości obrazu (oczywiście bywają też słabe materiały puszczane przez stacje).
U mnie po podłączeniu DTV sygnał analogowy jest bardzo słaby.
Występują też przycinki czy dłuższe zawieszenia obrazu.
 

stogdy

New member
neox napisał:
Przez zlacze HDMI nie bedzie przelaczal sie automatycznie,
No nie, nowszy typ złącza, cyfrowy itd byłby krokiem wstecz. Tak nie jest. Są urządzenia które sobie z tym radzą. Identyczne problemy mają odbiorcy n-ki, ten sam typ odbiornika cyfrowego.

xolzok napisał:
U mnie po podłączeniu DTV sygnał analogowy jest bardzo słaby.
Jest to raczej logiczne, u mnie podobnie, na potrzeby tunera cyfrowego, sygnał został podzielony na trzy zamiast jak dotychczas na dwa tory. Dodatkowo przechodzi przez tuner cyfrowy.
 
N

neox

Guest
stogdy napisał:
No nie, nowszy typ złącza, cyfrowy itd byłby krokiem wstecz. Tak nie jest. Są urządzenia które sobie z tym radzą. Identyczne problemy mają odbiorcy n-ki, ten sam typ odbiornika cyfrowego.
No to bardzo dziwne, bo identycznie mialem przy konsoli PS3. Po jej wlaczeniu OTV jakos nie przelaczal sie z automatu na kanal HDMI?:roll:
Czytalem różne fora i to nie jest problem tylko tego dekodera. Podobno, niektóre OTV maja automatyczne przelaczanie na HDMI.
 
Ostatnia edycja:

radarinio

New member
hdmi a komponent oraz non stop kino

Podłączcie komponentem DTV i macie ładny obraz oraz szybsze przejście. Pytanie do innych - nie wiecie co się dzieję z tymi programami Non Stop Kino ? Jest ale nie ma :) czyli ciemny obraz i bez dzwięku.
 

stogdy

New member
radarinio napisał:
Podłączcie komponentem DTV i macie ładny obraz oraz szybsze przejście. Pytanie do innych - nie wiecie co się dzieję z tymi programami Non Stop Kino ? Jest ale nie ma :) czyli ciemny obraz i bez dzwięku.
Komponent nie wchodzi w rachubę. Przy istniejącej konfiguracji mam cyfrowy dźwięk w kinie.
Co do Non Stop Kino. Teorytycznie jest, oczywiście płatny. Ale w jaki sposób go kupić? Dzwoniłem do ich centrum sprzedaży, to pani najpierw mnie wypytała, czy mam DTV itd i na koniec, że ona nic nie wie o sprzedaży oferty Non Stop Kino, a tak wogóle to uruchomione to będzie dopiero od lutego, czyli jutro (a dzwoniłem wczoraj) i żeby się dowiadywać, i jeszcze nie wie czy będzie można zamówić przez nią czy należy udać się do BOK :x
 

Debuger

New member
NSK w MM

Najgorsze jest to, iż powiedziano mi na infolinii że MM nie przewiduje okresu próbnego przy zamówieniu pakietu Non Stop Kino. Podpisać cyro na rok w ciemno i się rozczarować jakością ??? Dziwna polityka zaiste....
...:hmm:
 

canero

New member
Dzwoniłem do MM i powiedzieli, że można zamówić NonStopKino na dowolny okeres z 30-dniowym terminem wypowiedzenia. Więc nie ma żadnej umowy długoterminowej.
 

przemas45

New member
canero napisał:
Dzwoniłem do MM i powiedzieli, że można zamówić NonStopKino na dowolny okeres z 30-dniowym terminem wypowiedzenia. Więc nie ma żadnej umowy długoterminowej.

No to jak ?
Chce na próbe na 1 miesiąc (krócej chyba nie da rady),
dzis zamawiam i odrazu wypowiadam ?
 

canero

New member
przemas45 napisał:
No to jak ?
Chce na próbe na 1 miesiąc (krócej chyba nie da rady),
dzis zamawiam i odrazu wypowiadam ?

30 dni ze skutkiem na koniec miesiąca. Według moich wyliczeń to jak wymówisz od razu, to pewnie się uda na jeden miesiąc. Pod warunkiem zamawiania 1-go dnia miesiąca. I oprócz lutego ;-)
 
Do góry