TV do X360

Vach

New member
Witam,

poszukuję tv 46 cali, który użytkowany jest mniej więcej:
40% konsola (w tej chwili Xbox, ale być może będzie i PS3)
40% tv (głównie analogowa kablówka)
20% filmy z nośników różnych.

Wczoraj spotkałem się z dość dziwną opinią u sprzedawcy w Saturnie, żebym nie brał Sharpa do grania na konsoli. Do tej pory byłem nastawiony do niego bardzo pozytywnie, bo jakiś czas temu widziałem u znajomego dość stary model, który bardzo ładnie radził sobie z tv analogową.

Cena szukanego TV do 5-7k zł.

W tej chwili otrzymałem dwie propozycje i podoba mi się ta druga, ale z chęcią wysłucham opinii ekspertów z tej działki:
Sony KDL-46NX700
Sharp LC-46LE810

Pozdrawiam,
Vach
 

Kristofio

New member
Ja mam philipsa 37PFL3403D/12 podpiętego pod XboXa i wygląda wszystko miodzio :) A telewizor ma 37 cali i kosztował 1500 zł, na promocji w makro!
 

PatrykBDG

New member
Tak samo ja, przesiadam się z 32 calowego kloca na coś większego i szczuplejszego :)
Ważne żeby tv miał te 100 Hz i wyjście optyczne bo będę chciał podłączyć głośniki logitecha z5500. Cena do 2000 zl.

Na allegro znalazłem takie modele

LG 37LH4000 FULLHD 1920x1080 100Hz MPEG4 USB


PANASONIC TX-37LZD85F FULLHD 100Hz BBE ViVA HD3D


TOSHIBA 37ZV635DG FullHD 200Hz MPEG4 USB 4xHDMI


Wszystkie znalezione na allegro
I jeszcze 2 pytania :

Czy warto kupować takie tv z przeceny za granicy (z marketow itp) ??
Czy mogę się czegoś obawiać ?? prócz paru drobnych rys ..

Pozdrawiam
 

werdo

New member
Witam, potrzebuję Tv ,którego będę używał w 95% do Xboxa.
Użytkować go będę z odległości nieco mniejszej niż 2 metry ,gdyż sam pokój ma około 15m2. Stylistyka jak i cena nie gra większej roli ,ale miło byłoby gdyby nie przekraczała 3000zł.
 

360ht

New member
cześć, mam pytanie - czy grając na xboxie będzie jakaś różnica w jakości pomiędzy tv 60 Hz a tv 100 Hz ?? Wiem, że gry wykorzystują 60 Hz, ale czy mimo to w tv który obsługuje te 100 Hz obraz nie będzie nieco płynniejszy ? Myślę o sprzedaniu mojego Samsunga LE37S86BD i kupieniu LG 42LD550 który ma TrueMotion 100 Hz..
 

mieloNasty

New member
Szukam czegoś za około 2-2,5k, tylko do xboxa, czasem jakiś film w hd. Odległość od siedziska do tv to około 2m. Mam lekką krótkowzroczność, więc interesuje mnie coś większego typu 42" plazma. Musi być minimalizm: prostokąt i koniec. Coś konkretnego polecacie?
 

pelzak

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam też szukam..
tv tylko do xbox'a,
któryś z tych :
Philips 37PFL5405 H
Toshiba 37XV733G
Panasonic TX-L37G20E

???
 

michalek21

New member
Ei a mam takie pytanie.. dlaczego każdy z was chce kupić LCD? Przecież PLAZMA będzie lepsza/.. Czas reakcji: 0.001ms Bardzo Mały INPUT LAG płynność i lepsze kolory? Od siebie polecam Panasonic TX-P42S20 ... za 2150 można go mieć już a bije na głowę wszystkie inne plazmy/lcd w tej klasie cenowej
 

Fezzz

New member
"Ei a mam takie pytanie.. dlaczego każdy z was chce kupić LCD? Przecież PLAZMA będzie lepsza/.. Czas reakcji: 0.001ms Bardzo Mały INPUT LAG płynność i lepsze kolory? Od siebie polecam Panasonic TX-P42S20 ... za 2150 można go mieć już a bije na głowę wszystkie inne plazmy/lcd w tej klasie cenowej"


A co możesz powiedzieć na temat wypalania i powidoków a także zużycia energii?Fajnie wyglądają gierki spod xboxa360?
 

wuja69

New member
Mam xboxa 360 podłączonego pod plazme samsunga c450 -obraz świetny,nie ma powidoków(ja takich nie zauważyłem) nic się nie wypaliło-polecam.
 

matiz87

New member
Szukam telewizora do Xboxa (głównie), max. 2000zł, a im taniej tym lepiej ;) Zastanawiam się nad Samsungiem LE40C530 lub LE40C550. Może ktoś się wypowiedzieć jak te ustrojstwa współpracują z konsolą i ogólne wrażenia. I czy te 2 telewizory poza drobnymi niuansami może różnić coś ważniejszego jak np. jakość obrazu, czego ze specyfikacji odczytać nie można. A może polecacie coś innego w tym zakresie cenowym? Z góry dzięki za odpowiedź :)
 

matiz87

New member
Preferowany rozmiar TV: 37-40
Jaki sygnał: analog, to TV tylko dla mnie, ale może kiedyś coś podłączę
Jaka odległość od ekranu: 2-2,5m
Jakie urządzenia do podłączenia: Xbox 360 + komputer do filmów
Jaka klasa cenowa - max. 2000zł, im taniej tym lepiej
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: głownie popołudnie i po zmroku
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: duże nasłoneczenienie do południa, okna na pd.-wsch., więć po południu słońce już nie przeszkadza
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1, okazyjnie więcej
Jaki masz telewizor: Philips SD
Przeznaczenie: gry i filmy
Ma stać czy wisieć: stać, potem może zawiśnie


Zastanawiam się nad LE40C530 lub LE40C550 i jakby ktoś używał ich w grach i mógł coś powiedzieć na te temat, to będę wdzięczny. Lub jakieś inne propozycje? :)
 
Do góry