TV do X360

piotro

New member
Witam!

Jak wszyscy tutaj zastanawiam się na kupnem tv do mojego xboxa360.Mam już kilka typów, a oto one:
SAMSUNG LE40B530, LE32B530, LE37B530 to jeśli chodzi o FullHD
oraz LE32B350, LE32B460 z HD Ready
bardziej bym sie skłaniał ku 32" ale jeśli różnica w jakości na FullHD 40" byłaby duża w takim wypadku wezme 40".
Pozatym na tv oglądana będzie satelitarna tv HD (tuner AzBox Premium HD).
Pozostaje jeszcze kwestia kabla HDMI, warto dopłacać i kupować kabel za okolo 50zł/0.8m?
np. taki: Hdmi Alphard Da Vinci 0.8m Hi-End

z góry dziekuje za rady:))
 

yaper

New member
Witam!

Noszę się z kupnem telewizora pod xboxa360 - przede wszystkim będę na nim grał, dlatego najważniejsze dla mnie są jakość obrazu, soczyste kolory, ostre czcionki, żeby można było dobrze się doczytać.

Zamierzam wydać na TV max 3000 zł - i tu liczę na Waszą pomoc. Wskażcie najlepszy model za tą cenę - tak aby jakość była świetna, a i przekątna jak największa.

Pewnie wielu z Was gra, więc wiecie dużo na ten temat.
 

yaper

New member
Dokładnie, lag jak najmniejszy i reszta z posta ostatniego.

Ile cali? Jak najwięcej przy kwocie 3000 zł i wysokiej jakości.
 

Maszewski

New member
Witam
Na forum jestem pierwszy raz, chodz posiadaczem Xklocka jestem juz od paru lat (wersja premium 20gb, bez HDMI ;/ )
Trafilem tutaj, poniewaz jestem aktualnie na kupnie TV do pokoju. Jest on nieduzy wiec zdecydowalem sie na 32 cale. Mam zamiar wlozyc go w polke ktora ma wymiary 92x59cm , wiec TV musi sie w niej miescic. Myslalem dosc powaznie nad LG 32LH3000 bo jest to model z grubsza wszedzie polecany, ale bedzie troche problemow z wsadzeniem go tam gdzie chcialem. Dlatego tez przeszukalem neta raz jeszcze i bardzo zaciekawil mnie LG 32SL8000. Rozmiar ma idealny, ladnie wyglada i specyfikacje tez ma niezle. Ale z tego co widze to opinie o nim sa dosc podzielone. A co wy sadzicie o tym TV, moge ktos go ma i sie wypowie. Czy warto go kupic pod Xboxa? Bo wlasciwie telewizor bedzie mi sluzyl tylko do gier, ewentualnie myslalem nad podlaczeniem go do PCta jako monitor. Myslalem tez troche nad Philipsem 32PFL7404 i Sony KDL-32W5500. A moze jakis inny TV ? Co do ceny to raczej nie chcialbym przekroczyc 2000zl.
Mam tez pytanie co do glosnikow 5.1, poniewaz mam zamiar jakies kupic , najprawodpodobniej Logitech z-5500 lub x-540 jesli wydam duzo na TV ;) Chodzi mi o to czy kupujac takie glosniki otrzymam dzwiek przestrzenny i jak je podlaczyc ? Besposrednio do Xboxa czy do TV ? Jestem w tym temacie zielony ;/ Czytam o tym na necie juz od paru dni, ale mam wrazenie ze im wiecej przeczytam tym mniej wiem :)
Licze na wasza pomoc
Pozdrawiam
 

Maszewski

New member
Dzieki za odp ;)
Czyli zdecydowalem sie napewno na Z-5500, a co do TV to dalej jestem troche w kropce no bo skoro kupuje te glosniki to telewior ktory poleciliscie juz nie starczy ;/ A co radzicie wziac tak zeby sie wyrobic w 2500-2600zl razem z tymi Logitechami ?
 

lucek24

New member
stałem przed takim wyborem jak ty i postawiłem na philipsa 32PFL7605H ledowego dobre recenzje zbiera i ogólnie bardzo ładny i dobry do konsoli z tym że u mnie była to ps3 i na drugim ale rzadko używany xbox360 tez ten starszy model co masz i ty.a rozmyślałem jeszcze nad lg lh7000 ,philipsie 8404 i PFL5605 i sharpie 705e
 

bula144

New member
może mi ktoś doradzić jakiś w miarę dobry tv do konsoli? co najmniej 32 cale, full hd i cena ok. 2000zł może trochę przekroczyć. najlepiej chciałbym aby powiedzieli mi ci którzy mieli kontakt z danym tv który mi polecają proszę o pomoc bo teraz gram na monitorze a chce to zmienić. TV będzie wykorzystywany najczęściej do xboxa 360 lub ps3 ale również czasem do obejżenia jakiegoś filmu. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

a215

New member
witam!

bardzo nowy jestem w temacie... choć widzę że więcej na forum pytań niż odpowiedzi na nie, to może i mnie ktoś pomoże:) z góry przepraszam za możliwe rażące niedociągnięcia w poście, starałem się wszystko ując aby nie drażnić fachowców;)

do dziś funkcjonuje na sony crt 29" 100Hz:) w najbliższym miesiącu planuję jednak wycieczkę w nowoczesność i zakup lepszego tv. Motywuje mnie do tego głównie mój xbox360, po prostu chciałbym grać na większym ekranie i nie wiem - plazma/lcd, full/hd ready, 50/100Hz, jaka marka?

1.pokój o pow. ok 25m,
2.odległość od tv ok 2,5 - 3m,
3.prawie cały w boazerii i 1 nieduże okno prostopadle do tv, więc jest dość ciemny mimo że od strony południowej,
4.mam zwykłą antenę na której odbieram tvp 1,2,3 polsat i słabo tvn i tv4, nie planuję zakupu żadnej telewizji w najbliższym czasie, mało oglądam, głownie wiadomości czy publicystykę...
5.użytkowanie będzie wyglądać mniej więcej tak:
- 25% telewizja
- 50% xbox360
- 25% filmy divx
6.budżet - szczerze mówiąc chciałbym wydać jak najmniej, marzy mi się powiedzmy 37cali za kwotę do 2 tyś złotych (albo mniejszą) oczywiście wiem i rozumiem, że z ceną idzie w parze jakość i trwałość przedmiotu, jestem w stanie wydać więcej, tylko podkreślam że tv nie jest dla mnie jakoś bardzo priorytetową sprawą, chciałbym osiągnąć tutaj kompromis cenowo - jakościowy:)


bardzo proszę o w miarę konkretne i rzetelne porady,

z góry dziękuję i pozdrawiam!
 

bula144

New member
pisałem gdzieś wcześniej ale nikt mi nie odpisał. ja szukam telewizora w cenie 2000zł-2300zł może troche przekroczyć. będzie używany:
70% - konsole tj. xbox 360 oraz ps3
30% - telewizja.
co najmniej 32 cale i full hd (1080p)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bula144
Maszewski -mieścisz się w klasie cenowej .
Najnowszy wypasiony model Sharpa 32FH 510 full hd będzie do Twoich warunków extra.

==================================
a215 -
- Panasonic 37S 20
- Toshiba 37XV 733

==================================
 

mrow007

New member
Czesc wszystkim, mam pytanie. Posiadam taki telewizor w domu: Philips 32PF5321, 32" Hd Ready.

Mogłbym go powiedzmy odkupic za 700zł od rodziców i oni by sobie kupili za 1800zł jakis wiekszy, ale chodzi o to, ze ten powedrowal by do mojego pokoju na sciane i do Xboxa360 kablem hdmi, tu moje pytanie czy warto?

Tv - 1.5-2m od oczu
malo sloneczny pokoj
ogolnie 2x4m pokoj

Czy lepiej 42" jakas? FullHD
 

bula144

New member
pisałem gdzieś wcześniej ale nikt mi nie odpisał. ja szukam telewizora w cenie 2000zł-2300zł może troche przekroczyć. będzie używany:
70% - konsole tj. xbox 360 oraz ps3
30% - telewizja.
co najmniej 32 cale i full hd (1080p)

do tych wymagań znajomy mi doradził samsung le32c650 albo sony kdl-32ex500. a co wy byście mi doradzili z tych dwóch??
 

MrCinek

New member
Witam
Szukam dobrego 32" LCD pod XBOX360 . Postanowilem kupic Panasonic TX-L32G10E . Czy to bedzie dobry wybor ? Chodzi o to zeby obraz byl wyrazny i płynny i aby efekt Input Lag byl jak najmniej zauwazalny .

rozwazalem rowniez zakup TX-L37G10E i moje pytanie jest nastepujace : czy jest roznicamiedzy tymi dwoma LCD czy nie ( czy obydwa maja 100 Hz i te same paramety a jedynie roznia sie wielkoscia ? )

Prosze o opinie dotyczace modelu TX-L32G10E , poniewaz nie znalazlem zbyt wielu informacji o nim .
 

a215

New member
=================================
a215 -
- Panasonic 37S 20
- Toshiba 37XV 733

=================================

dzx za odpowiedź,
jeszcze nie kupiłem i ciekawi mnie czy aby jest tak jak słyszałem, że obraz ze zwykłej anteny siatkowej będzie dużo gorszy na tv full hd niż na hd ready, wiem że kupowanie dziś hd ready może brzmi śmiesznie ale nie oglądam żadnych "enek" ani "cyfr" a i zmiany konsoli nie planuje... rzeczywiście będzie na tych tv znacznie gorszy obraz z siatki? (w sensie gorszy niż na hd ready)
??
pozdr
 

prawy

New member
errg

witam . W następnym miesiącu wybieram się na zakupy. Mam zamiar zakupić telewizor lcd ~32` lub większy do grania na konsoli. Byc może będę na nim tez oglądał kablówkę, ale jeśli już to w znikomych ilościach. Dźwięk będzie leciał przez zestaw głośnikowy, słuchawki. Jestem totalnie zielony a nie chcę kupić jakiegoś bubla który mi się szybko zepsuje. Jeśli chodzi o cenę to najlepiej by było gdybym zmieścił się w 1500zł. telewizory lg, funaia , toshiby bardzo kuszą cenami w super marketach, ale czy spełnią one moje oczekiwania? Mógłbym prosic o rady i jakies konkretne przykłady?

dzieki
 

prawy

New member
dzisiaj wybralem sie do media marktu popatrzec na co jestem w stanie sobie pozwolić. Ostatecznie kupie raczej przez internet, ale moja uwage zwróciły następujące modele :
sharp lc 32 dh 510 e
toshiba 40 lv 685 dg
sony kdl 32 ex 402 aep
samsung le 37 b 530

Macie jakies uwagi/rady odnosnie tych telewizorow ?
 
Do góry