TV Do 3000zł z groszami (4k)! TCL/PHILIPS/PANASONIC

Lettner123

New member
A gdzie ja niby napisałem ze soft jest zły w TCL ? Moim zdaniem obraz jest znacznie gorszy w TCL niż w panasonicu ex700 w szczegolności sport
 

destructor

New member
Bez reklam
Gdyby Pans miał ciekawą ofertę to Kiki by zachwalał.
Gdyby miał w sprzedaży to by zachwalał. Jak poczytasz różne wątki to zauważysz, że zwyczajnie obecnie nie ma ich na stanie bo ma mieć trochę później. Ja tam się nie dziwię że reklamuje TCLa, w końcu po to się prowadzi biznes żeby sprzedawać.
 

janusz

New member
Bez reklam
Co do softu to jest cały watek : http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/136056-android-7-znalezione-bledy-i-sugestie-ulepszen.html , więc jest tego mnóstwo.A żeby sobie nie radzić z androidem to trzeba być rzeczywiście dość ograniczonym( android jest już tyle lat w wielu urządzeniach).
Dla mnie android w TV to pomyłka (zbyt duże oszczędności na podzespołach tym bardziej w tanich TV).Po drugie na innych systemach są wszystkie potrzebne programy (TIZEN,WEB OS).Jak mam potrzebę to KODI zrzucam z tabletu.Niestety tanie modele z logiem TCL lub Philipsa i androidem to porażka.Wczoraj byłem u znajomych i kupili PUS7101 na wyprzedaży ,chcieli włączyć dzieciakom YT i smart nawet się nie załączył ,ale było ich zdziwienie bo wcześniej działał.Poradziłem im niech wyjmą wtyczkę na minutę i eureka -zadziałał(ale szafkę trzeb było odstawić).Dodatkowo na ciemny ekranie było widać jasną krechę (łaczenie matrycy ?).Powiedziałem znajomemu niech szybko zwraca ten wynalazek...Co do Panasonica to taki TCL musi kilkadziesiąt lat rozwijać swoją technologię aby im dorównać,na razie to produkuje typowy niskobudżetowy produkt nadający się dla mało wymagających użytkowników (patrzących bardziej na cenę niż na wygodę użytkowania i jakość tego co otrzymują).

No to teraz rozumiem. widziałeś jeden TV z androidem i już masz opinię o wszystkich. Faktycznie czytałem, że TV z androidem Sony i Phillipsa mają problemy z androidem z uwagi na słabe podzespoły, nie wiem czy dotyczy to wszystkich czy tylko starszych modeli. TCL w modelach P60 i nowszych (wcześniej chyba nie miał androida) wstawił porządne podzespoły stąd opinia w teście cytowanego przez Ciebie Tomasza Chmielewskiego TCL U55P6046:
"szybkie działanie – jeden z najszybszych telewizorów z Androidem jakie testowaliśmy"
Osobiście miałem kilka przystawek (mk808, x95...) i w żadnej android nie działał tak szybko. TCL nie musi gonić Panasonica bo ten sam wywiesił białą flagę.
Każdy ma swoje potrzeby, ja nie widzę sensu istnienia TV bez androida choćby z uwagi na Kodi czy np. Tidala. Jak ktoś lubi bezstratną muzykę to Tidal jest podstawą. A najlepsze, że dostanę też aplikacje które pojawią się za kilka lat. Można oczywiście zewnętrzne urządzenie ale z doświadczenia wiem, że nie jest to równie wygodne i trzeba też dodatkowo płacić.
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
Gdybym widział jeden to może miałbym inne zdanie.Akurat sam stoję przed zakupem 75" i przetestowałem już większość tego co jest na rynku (włącznie z TCL C70).Niestety ale w porównaniu do mi-boxa czy n-vidia shield,android w TCL czy Philipsie to kiepski żart, tyle bugów zrobić to trzeba naprawdę zdolnych programistów.Prawda jest taka że android w TV tak naprawdę nie oferuje niczego wyjątkowego,a dodatkowo z kolejnymi wersjami może okazać się że starsze modele nie będą w stanie dobrze pracować z nowszymi wersjami bo podzespoły za słabe.Ale każdy ma wolny wybór jak wyda swoje pieniądze.Ja tam wolę mieć dobry obraz niż niedopracowanego androida, a pod tym względem nawet taki Panasonic EX703 deklasuje te słabiutkie 50Hz modele TCL-a (P60/C70).
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak słusznie prawisz każdy ma wybór. Ja nie widzę tego dobrego obrazu w EX703, na co kolejny cytat wspomnianego przez Ciebie przez Ciebie Tomasza Chmielewskiego:
"- niska jasność obrazu w trybie HDR,
- zbyt ciemna charakterystyka jasności w trybie HDR,
- niska rozdzielczość dynamiczna obrazów ruchomych (typowa dla paneli 60-hercowych),
- pionowe pasy widoczne na niektórych obrazach statycznych (najprawdopodobniej błąd konstrukcyjny modułu podświetlenia; na szczęście nie widać ich na obrazach ruchomych),"
Moim zdaniem obraz w TCL P60 jest lepszy, robi większe wrażenie. Wklejona przez Panasonica co druga czarna klatka powoduje, iż obraz wydaje się nieco bardziej płynny kosztem jasności. Po kilku tygodniach użytkowania TCL-a nie widzę żadnych problemów z płynnością, za to cieszy bardzo żywy obraz i jeżeli już to szukałbym droższych modeli z jeszcze większą jasnością. Oglądanie sportu to prawdziwa przyjemność i nie czuję potrzeby poprawy płynności. Bardzo lubię przeglądać zdjęcia w 4k, ale na Panasonicu już nie ma efektu przez pionowe pasy.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
- niska jasność obrazu w trybie HDR,
- zbyt ciemna charakterystyka jasności w trybie HDR
Jak można mówić o HDR w telewizorach z takiej półki cenowej?
- niska rozdzielczość dynamiczna obrazów ruchomych (typowa dla paneli 60-hercowych),
Ciekawe co to jest ta rozdzielczość dynamiczna, skoro do tv podawany jest sygnał 60Hz???
- pionowe pasy widoczne na niektórych obrazach statycznych (najprawdopodobniej błąd konstrukcyjny modułu podświetlenia; na szczęście nie widać ich na obrazach ruchomych),"
Nie uświadczyłem ale za to widziałem wklejane tutaj zdjęcia TCLi gdzie na czarnym tle podświetlenie w rogach jest wręcz białe.

Najlepiej jak każdy sobie sam obejrzy i wybierze a nie sugeruje się suchymi testami.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Testami Tomasza Chmielewskiego można się jedynie SUGEROWAĆ on widzi jakieś niska jasność obrazu w trybie HDR,
- zbyt ciemna charakterystyka jasności w trybie HDR,
- niska rozdzielczość dynamiczna obrazów ruchomych (typowa dla paneli 60-hercowych),
- pionowe pasy widoczne na niektórych obrazach statycznych (najprawdopodobniej błąd konstrukcyjny modułu podświetlenia; na szczęście nie widać ich na obrazach ruchomych) ALE UŻYTKOWNICY TEGO NIE POTWIERDZAJĄ a wiele osób pytałem co kupiło ten telewizor , nic tam nie widzą i telewizorów do sklepów nie zwracają , wielu widziało i KUPIŁO więc TELEWIZOR PANASONIC NIKOGO NIE ODRZUCIŁ!nie dogadacie się bo każdy kto widział te telewizory WIDZI w nich co innego...
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Gdybym widział jeden to może miałbym inne zdanie.Akurat sam stoję przed zakupem 75" i przetestowałem już większość tego co jest na rynku (włącznie z TCL C70).Niestety ale w porównaniu do mi-boxa czy n-vidia shield,android w TCL czy Philipsie to kiepski żart, tyle bugów zrobić to trzeba naprawdę zdolnych programistów.Prawda jest taka że android w TV tak naprawdę nie oferuje niczego wyjątkowego,a dodatkowo z kolejnymi wersjami może okazać się że starsze modele nie będą w stanie dobrze pracować z nowszymi wersjami bo podzespoły za słabe.Ale każdy ma wolny wybór jak wyda swoje pieniądze.Ja tam wolę mieć dobry obraz niż niedopracowanego androida, a pod tym względem nawet taki Panasonic EX703 deklasuje te słabiutkie 50Hz modele TCL-a (P60/C70).

Mógłbyś się zdziwić bo android w P60 działa na zbliżonym poziomie co mi-box.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Dajcie już spokój...ja mam w domu stary 10 letni Samsung hd ready który smużył jak diabli ale oglądałem i widząc tego TCL-a w sklepie obrazem czy ruchem TCL p60 bije go o lata świetlne więc każdy telewizor nawet ten najtańszy jest lepszy od tych starych.Nie widzę sensu przepłacać za telewizor , to tylko pudło , raz na jakiś czas się go odpali i ogląda , większość czasu człowiek śpi czy pracuje no chyba że ktoś jest bezrobotny i ogląda 24 na dobę
 

emer

Member
Bez reklam
to jest kwestia do czego przyrównuje się jakość obrazu w C70 - jeżeli weźmiemy np 55CL70 i cenę około 3100, to porównujmy do TV w tym segmencie cenowym. Jak prezentuje się jakość obrazu i obraz w ruchu w stosunku do TV w tych cenach, czyli około 3000.
Nie można mówić o słabej jakości, gdy porównuje się do segmentu o klasę lub II klasy wyżej.
Na konkurencyjnym forum, guru's stamtąd wcaaale nie skreślają go jako słabego, a nawet czasem polecają, gdy ktoś pyta o TV w tych cenach.
 

ebola1972

Member
Ja szanuje moje ciężko zapracowane pieniądze a jeszcze bardziej mój komfort psychiczny. Jeżeli mi dasz gwarancję, że lista kanałów, którą mozolnie wczoraj układałem dziś, jutro mi się nie rozpieprzy, że będę mógł podpiąć przenośny dysk, żeby obejrzeć po powrocie ulubiony program, będę miał aktualizację online z pewnego źródła a nie wiadomo skąd chętnie zakupię chińską myśl technologiczną z pocałowaniem w rękę jeżeli zapewni mi przyzwoity obraz za rozsądną cenę. W przeciwnym razie niech producent zapewni mi gwarancję, że będzie płacił za ciężki uszczerbek na zdrowiu dla osób przechodzących pod moim balkonem, kiedy taki tv będę wypieprzał przez okno.
 

klonxxx

Banned
to jest kwestia do czego przyrównuje się jakość obrazu w C70 - jeżeli weźmiemy np 55CL70 i cenę około 3100, to porównujmy do TV w tym segmencie cenowym. Jak prezentuje się jakość obrazu i obraz w ruchu w stosunku do TV w tych cenach, czyli około 3000.
Nie można mówić o słabej jakości, gdy porównuje się do segmentu o klasę lub II klasy wyżej.
Na konkurencyjnym forum, guru's stamtąd wcaaale nie skreślają go jako słabego, a nawet czasem polecają, gdy ktoś pyta o TV w tych cenach.

Więc wypada napisać że za 3000 nie da się kupić TV który daje dobry obraz,jeśli ma się jakiekolwiek wymagania dotyczące dobrej płynności w ruchu .
Dało się to zrobić w ubiegłym roku bo w ofercie były :Samsung 60J6240 i Panasonic DS630 (modele FHD na matrycach 120Hz).
Ja widzę różnicę w płynności i wszystkie modele 60Hz do 3000 są dla mnie kiepskie nieważne czy to TCL czy Samsung czy Philips.Dodatkowo jak jeszcze na pokładzie jest android to już całkowicie odrzucam takie tanie wynalazki.

Ale każdy ma swoje preferencje ,dla mnie w Tv liczy się przede wszystkim obraz.Nie kupuję TV dla smarta bo jak zajdzie taka potrzeba to w każdej chwili mogę kupić najnowszego boxa i uniknę problemów jak użytkownicy np:TCL ,którzy zgłosili wiele uwag i od pół roku nie ma aktualizacji naprawiającej błędy (a po aktualizacji do 7 pojawiają się coraz nowsze kwiatki)Link: http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/136056-android-7-znalezione-bledy-i-sugestie-ulepszen.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/135162-tcl-android-znalezione-bledy-i-sugestie-ulepszen.html
 

emer

Member
Bez reklam
@klonxxx
mnie tez nie zależy na androidzie czy smartTV - od tego mam inne urządzenia, itp itd
Dla mnie TV to przede wszystkim obraz i wszelakie parametry z tym związane. Plus odtwarzanie z pendrive, NAS, dysków sieciowych, czyli odtwarzanie jak najwięcej formatów plików.
A taki 55C70 to chętnie bym porównał (w/w kryteria) do np Sony KD-55XE7096 i KD-55XE7005, czy Samsung UE58MU6122. Mają podobne w tej chwili ceny ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie cenowej TCL 55C70 to najlepszy telewizor LCD w Europie w klasie cena do jakości.
 
Do góry