TV Do 3000zł z groszami (4k)! TCL/PHILIPS/PANASONIC

emer

Member
Bez reklam
Jednak brak jakikolwiek upłynniaczy ruchu "trochę" zmniejsza jakość obrazu (szeroko o jakości obrazu pisząc) tego TV w stosunku do innych ...
No i jak serwis gwarancyjny, pogwarancyjny - ma ktoś jakieś doświadczenia ? ;)
 

janusz

New member
Bez reklam
O serwis to bym się obawiał w Panasonic, który jest na krawędzi bankructwa. TCL ma produkcję w Polsce wiec serwis jest pewny.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
to dalej twoje zdanie...ja swoje już wyrobiłem i nie tylko ja TCL U55P6046 tu jest potwierdzenie że to klasa podstawowa...średnia to jest C70 a QLED to klasa premium a co do serwisu to chyba gorszego od Samsunga nie ma...nawet części nie mają , czytałem ostatnio że facetowi kasę zwrócili bo matrycy do Ks7000 nie mieli to już widzę co będzie jak gwarancja się skończy...realnie telewizor do kubła
 

ebola1972

Member
Z serwisem samsunga to chyba nie jest tak źle bo z tego co czytam to w razie problemów to przyjeżdzają i na miejscu matryce czy płyty główne wymieniają.a skoro zaproponowali zwrot gotówki to chyba nie jest tak źle. Mi w sony za darmo już 2 lata po gwarancji wymienili matryce jak sie czerwony pionowy pasek pokazał na matrycy. Co do serwisu tcla to czas pokaże. Na razie większość sprzedaży tcl dla użytkowników forum idzie przez kikiego, który kalibruje przed wysyłką więc sprawdza egzemplarze i mam nadzieję że bubla nie wypuści. Ale czytałem o przypadku nabywcy tcla z Auchan, któremu serwis odrzucił reklamację z mega clodingiem i żółtym zafarbem matrycy uzsadniając że ten typ tak ma.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Jest tu na forum wątek o gwarancji Samsunga więc można poczytać , w internecie też jest tego sporo , na stronie fb też było sporo zastrzeżeń do serwisu także Samsung czy Philips z serwisem raczej kuleją , jeśli Samsung po roku czy dwóch NIE MA MATRYC albo montuje z bad pikselami a jednemu gościowi zamontowali dwa razy z bad pikselami to można sobie wyobrazić co będzie po gwarancji...to chyba tylko telewizor na śmietnik no chyba że jakiś prywatny serwis znajdzie ową matrycę ale o to będzie cholernie ciężko
 

janusz

New member
Bez reklam
Okej Janusz. Czyn innym jest dbanie o interes kolegi, a czym innym kłamstwo

Proszę o wykazanie na forum danych finansowych firmy Panasonic z których wynika, że firma bankrutuje.

Sam również skontaktowałem się z oddziałem Panasonica w Polsce z prośbą o weryfikację Twoich informacji, wraz z linkiem do dyskusji.

Jako osoba która kupiła ostatnio Panasa jestem bardzo zainteresowany czy nie wpadłem w błoto stąd to zainteresowanie.

Nie kłamstwo tylko zwyczajna logika, wycofanie z USA nie jest bez przyczyny, to oczywiste, że nie wynika z bogactwa.
Jakbyś poczytał moje posty z wielu lat to byś nie sugerował, że jestem czyimś 'kolegą".
 

ebola1972

Member
Wole serwis, który mi 5 razy wymieni matryce lub odda pieniądze niż taki, który się na mnie wypnie i mi odpisze że ten piksel czy dwa to się w jakichś normach mieści. A wymiana matrycy po gwarancji jest i tak nieopłacalna. Po prostu trzeba szukać okazji z 4-5 letnią gwarancją producenta a nie tych pseudo gwarancji sklepowych. Co do serwisu philipsa to się naczytałem o muchach za ekranem, zakurzonych matrycach i zawiechach systemu.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
a ja znowu wolę serwis który będzie miał części nawet po dwuletniej gwarancji żebym nie musiał wyrzucać telewizora po dwóch latach który kosztował 4-4500zł bo to stracone pieniądze , dla mnie wyrzucone w błoto...dla mnie telewizor musi wytrzymać max 5 lat a jak nie znajdę takiego z gwarancją 5 lat to przecież i tak muszę kupić nowy tyle żę z dwuletnią gwarancją.Jak mi montuje matrycę z bad pikselami to niech lepiej sobie daruje bo za chwilę znowu to zgłoszę i znowu przyjedzie i znowu wymieni...to jest absurdalna sytuacja
 

mac_latawiec

New member
O serwis to bym się obawiał w Panasonic, który jest na krawędzi bankructwa. TCL ma produkcję w Polsce wiec serwis jest pewny.




Okej Janusz. Czyn innym jest dbanie o interes kolegi, a czym innym kłamstwo

Proszę o wykazanie na forum danych finansowych firmy Panasonic z których wynika, że firma bankrutuje.

Sam również skontaktowałem się z oddziałem Panasonica w Polsce z prośbą o weryfikację Twoich informacji, wraz z linkiem do dyskusji.

Jako osoba która kupiła ostatnio Panasa jestem bardzo zainteresowany czy nie wpadłem w błoto stąd to zainteresowanie.

Też mnie to ciekawi :)
 
Ostatnia edycja:

Slyman

New member
No właśnie, akurat jestem na etapie poszukiwania TV 49-50" do 3000zł. Przez chwilę myślałem o Philipsie, ale się naczytałem o serwisie i mi się odechciało. W tej chwili toczę ze sobą walkę czy mało znana firma, ale w miarę żyjącym systemem TCL 49c7026, czy dobra firma Panasonic 49ex700, ale niestety z martwym systemem.
 

janusz

New member
Bez reklam
No właśnie, akurat jestem na etapie poszukiwania TV 49-50" do 3000zł. Przez chwilę myślałem o Philipsie, ale się naczytałem o serwisie i mi się odechciało. W tej chwili toczę ze sobą walkę czy mało znana firma, ale w miarę żyjącym systemem TCL 49c7026, czy dobra firma Panasonic 49ex700, ale niestety z martwym systemem.

Nie rozumiem po co komus 7026, gorszy i drozszy od 7006, ale moge nie znac ceny 7026? Panas niezla firma byl, ale tylko do czasu plazm, teraz przy TCL, to ma!utki producent.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy niech wybiera jak chce, jego kasa jego wybór.
Faktycznie Panasonic był extra firmą, ale brak pokory podobnie jak inne japońskie firmy : JVC, Sanyo, Hitachi, Toshiba, Sharp - sprowadziło go na złe tory. TCL rośnie na potęgę.
I dziś to Panasonic może uczyć się fachu jako terminator od TCLa.
Widać to po udziałach w rynku, wynikach i po jakości obrazu, możliwościach i multimediach telewizorów.
 

Slyman

New member
Nie rozumiem po co komus 7026, gorszy i drozszy od 7006, ale moge nie znac ceny 7026? Panas niezla firma byl, ale tylko do czasu plazm, teraz przy TCL, to ma!utki producent.

Tutaj chodzi o dostępność. Z tego co widzę w sklepach (np. media expert) jest dostępny TCL 49c7026 - 2899zł, brak jest 7006.
 

Lettner123

New member
A można wiedzieć po czym wnosicie że firma Panasonic ma się słabo? . Na giełdzi ma się świetnie .To że ma słabszy marketing nie znaczy że robi słabe TV . Może i powinnni uczyć się marketingu od TCL( a najlepiej o kikiego bo on jest w tym mistrzem ) ale napewno TCL powinien uczyć się od Panasa jak robić porządne TV .Nie zawsze jakość idzie w parze z ilością .
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Tutaj chodzi o dostępność. Z tego co widzę w sklepach (np. media expert) jest dostępny TCL 49c7026 - 2899zł, brak jest 7006.

Ja też tak myślałem kilka tygodni temu, bo faktycznie w sklepach problem. Tu na forum coś kiki pisał o cenach ale za bardzo nie wiedziałem o co chodzi, ale jak już przybrałem się do zakupu to cena na tym forum jest sporo lepsza, dodatkowo kalibracja (nie wiem czy to wpłynąło na super obraz bo ciężko mi porównać do TV bez kalibracji obok) i pilot głosowy. Brakuje chyba tu na forum instrukcji zakupu, choć ta jest prosta: Wykupuje się jakiś pakiet na forum, ja kupiłem na rok za niecałe 20 zł, wtedy użytkownik robi się niebieski i może pisać na PW. Napisałem na PW do użytkownika Kiki. Dostałem ofertę, którą opłaciłem i po 2 dniach TV stała w domu. Trochę dziwna proceduura, ważne jednak, że wychodzi tanio, na pewno taniej niż 2899zł za TCL 49c7006 i to zgaduję, że o 2-3 stówki.

Lettner123
Nie zgodzę się z twoją opinią. Na forum jestem od 10 lat, 2 pierwsze LCD kupiłem poza forum, ale pamiętam, że Kiki polecał inne marki. Gdyby Pans miał ciekawą ofertę to Kiki by zachwalał.
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
Panasonic przynajmniej produkuje w pełni sprawne telewizory (może trochę droższe),czego nie można napisać o TCL. Wszystkie tegoroczne modele mają skopany soft i pełno bugów ....A najlepszy jest ostatnia informacja okazuje się że :"Tomasz Chmielewski przy okazji testu C7006 też ujawnił że w wyższych modelach X9 upłynniacz nie działa w pełni (bo działa tylko de judder), czyli teraz się wyjaśniło że TCL na razie jeszcze nie opanował techniki poprawiania ostrości (redukcja rozmazywania) w ruchu i suwak de-blur czeka na moment aż wyjdzie odpowiedni soft, pytanie tylko ile jeszcze przyjdzie na to poczekać i czy jest w ogóle gwarancja że to zostanie zrealizowane."
 

Lettner123

New member
Janusz ciekawa oferta a dobrej jakości TV to dwie różne rzeczy. Prosze nie wmawiajice że np taki TCL c70 bije na głowe panasonica ex700 10:1 jak to kiki potrafi wmówić. TCL jeszcze sporo musi się nauczyć aby dorównać Panasowi
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Janusz ciekawa oferta a dobrej jakości TV to dwie różne rzeczy

Moim zdaniem jakość w oderwaniu od ceny przy produktach tak prymitywnych jak TV to żart.

klonxxx
Mam P60 najpierw android 6 teraz 7 i nie mam żadnych problemów. Jeżeli Twoim zdaniem soft jest skopany, to moim w Panasonicu nie ma softu bo to co tam jest softem się nie da nazwać. Fakt, że android ma tak wiele możliwości, że niektórzy sobie nie radzą (mi też sie zdarza).
W przytoczonym przez Ciebie teście Tomasaz Chmielewskiego TCL dostał o 1/2 gwiazdki więcej od Panasonica:
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/tcl-u49c7006-test.html
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-tx-50ex700e-test.html
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
Moim zdaniem jakość w oderwaniu od ceny przy produktach tak prymitywnych jak TV to żart.

klonxxx
Mam P60 najpierw android 6 teraz 7 i nie mam żadnych problemów. Jeżeli Twoim zdaniem soft jest skopany, to moim w Panasonicu nie ma softu bo to co tam jest softem się nie da nazwać. Fakt, że android ma tak wiele możliwości, że niektórzy sobie nie radzą (mi też sie zdarza).
W przytoczonym przez Ciebie teście Tomasaz Chmielewskiego TCL dostał o 1/2 gwiazdki więcej od Panasonica:
TCL U49C7006 - test
Panasonic TX-50EX700E - test

Co do softu to jest cały watek : http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/136056-android-7-znalezione-bledy-i-sugestie-ulepszen.html , więc jest tego mnóstwo.A żeby sobie nie radzić z androidem to trzeba być rzeczywiście dość ograniczonym( android jest już tyle lat w wielu urządzeniach).
Dla mnie android w TV to pomyłka (zbyt duże oszczędności na podzespołach tym bardziej w tanich TV).Po drugie na innych systemach są wszystkie potrzebne programy (TIZEN,WEB OS).Jak mam potrzebę to KODI zrzucam z tabletu.Niestety tanie modele z logiem TCL lub Philipsa i androidem to porażka.Wczoraj byłem u znajomych i kupili PUS7101 na wyprzedaży ,chcieli włączyć dzieciakom YT i smart nawet się nie załączył ,ale było ich zdziwienie bo wcześniej działał.Poradziłem im niech wyjmą wtyczkę na minutę i eureka -zadziałał(ale szafkę trzeb było odstawić).Dodatkowo na ciemny ekranie było widać jasną krechę (łaczenie matrycy ?).Powiedziałem znajomemu niech szybko zwraca ten wynalazek...Co do Panasonica to taki TCL musi kilkadziesiąt lat rozwijać swoją technologię aby im dorównać,na razie to produkuje typowy niskobudżetowy produkt nadający się dla mało wymagających użytkowników (patrzących bardziej na cenę niż na wygodę użytkowania i jakość tego co otrzymują).
 
Do góry