TOYA cyfrowa w lodzi

Horhe Ortega

New member
kolego WuWu : czy czasem Twój TV nie ma wbudowanego tunera DVB-C.?!? Bo dziwne byłoby to , że TV odbiera (nawet niezakodowane)kanały cyfrowe TOY-i za pomocą tunera DVB-T nawet z MPEG4.Napisz dokładnie jaki Masz telewizor.Rozumiem że 'z linii'-tzn. wtykając kabla bezp. do TV ?
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
arturro67 napisał:
no wlasnie jaki to kabel bo mam taki cienki bialy i straszna piksloza na kanalikach ....sygnal jest ok

Arturro, jeśli chodzi o konkretne dane z kabla antenowego to klapa. Niestety, sprawdzałem wczoraj wieczorem - napisy z oznaczeniem producenta na kablu sie starły, gdyż moja żonka jak sprzata mieszkanie to bardzo dokładnie :D , nawet nie wiedziałem, że kobitce sie chce czyścić ścierą kable za telewizorem. Kabel antenowy jest sztywny o grubości ok. 1 cm ( 75 ohm , ale bardzo dobrze ekranowany). Chyba wyprodukowany u nas w kraju. Kupisz bez problemu.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Ryszard Nowicki napisał:
Czegoś Panowie nie rozumiem.Po co komu dekoder HD,skoro nie interesuje
go pare programów HD.
Dekoder HD nie może obniżyć jakosci programów SD,nie musi też jej poprawić.Cyfra to cyfra.
Połączenie antenowe wykonujemy oczywiście zwykłym kablem antenowym.
Oczywiście sporo zależy od jego jakości,a zwłaszcza od ekranu.
Nie zawsze zależy to od ceny,choć zwykle te droższe są rzeczywiście lepsze.
Natomiast inna sprawa jest z analogiem.
Po zmianie dekodera powinno się odnowa przeprowadzić instalację na
wszystkich podłączonych tunerach.
ZASADA jest taka:włączamy wszystkie podłączone tunery i na wszystkich
przeprowadzamy instalację kanałów TOYI.
Jeżeli gdzieś sygnał pada,może być potrzebny wzmacniacz liniowy.
Ale ostrożnie to nie jest wina TOYI.Oczywiście już przy drugim odbiorniku
zgodnie z umową powinniście zamówić instlację drugiego gniazda aboneckiego(z wzmacniaczem),za odpowiednią opłatą przynajmniej 2 razy
drożej.
POZDRAWIAM:) :) :)

Masz rację Ryśku, ja się z tobą zgadzam w 100 proc. Tylko sam wiesz, że z niektórych postów na forum wynika, że dekoder -dekoderowi nierówny. Niektóre według uzytkowników dają lepszy obraz, inni piszą, że po przejściu na HD mają dyskomfort oglądania sygnału w SD. I chciałbym to sprawdzić przed podpisaniem umowy. Tak jak piszesz , mam również założone dodatkowe gniazdo antenowe na osobny odbiornik. Sprawa prosta, ale Toyka troszkę sztywna w podejściu do klienta.

P.S. Jedno pytanko do posiadaczy dekodera Motorola HD - czy to ustrojstwo robi po HDMI skalowanie 720/1080 również na kanałach SD?
 
Ostatnia edycja:

adamsky22

New member
Witam posiadam dekoder HD od dwóch miesięcy. Oczywiście każdy odbierany program jest skalowany do 1920X1080i (HDMI i Component). Jakość programów SD (na moje oko) zdecydowanie lepsza na dekoderze Motorola niż na dekoderze SD. Oczywiście zależy to od nadawcy danego programu. Najlepiej wyglądają programy niemieckie SAT 1, VOX, RTL potem TVN, Polsat, TVP1, BBC itd. Najgorzej Kino Polska (tragedia !!), Movie 24, Hallmark, Polonia 1, programy HD miód dla oczu. Posiadałem poprzednio dekoder SD podłączony do TV kablem SCART/RGB więc mam porównanie.

P.S Kable od gniazdka do dekodera pozostały te same co przy dekoderze SD.
Nie zauważyłem żadnej różnicy po zmianie na inne kable.
 
Ostatnia edycja:

arturro67

Member
Monkin napisał:
Arturro, jeśli chodzi o konkretne dane z kabla antenowego to klapa. Niestety, sprawdzałem wczoraj wieczorem - napisy z oznaczeniem producenta na kablu sie starły, gdyż moja żonka jak sprzata mieszkanie to bardzo dokładnie :D , nawet nie wiedziałem, że kobitce sie chce czyścić ścierą kable za telewizorem. Kabel antenowy jest sztywny o grubości ok. 1 cm ( 75 ohm , ale bardzo dobrze ekranowany). Chyba wyprodukowany u nas w kraju. Kupisz bez problemu.
dziekuje ....jak cos zmienie to napisze.
 

Monkin

New member
Bez reklam
adamsky22 napisał:
Witam posiadam dekoder HD od dwóch miesięcy. Oczywiście każdy odbierany program jest skalowany do 1920X1080i (HDMI i Component). Jakość programów SD (na moje oko) zdecydowanie lepsza na dekoderze Motorola niż na dekoderze SD. Oczywiście zależy to od nadawcy danego programu. Najlepiej wyglądają programy niemieckie SAT 1, VOX, RTL potem TVN, Polsat, TVP1, BBC itd. Najgorzej Kino Polska (tragedia !!), Movie 24, Hallmark, Polonia 1, programy HD miód dla oczu. Posiadałem poprzednio dekoder SD podłączony do TV kablem SCART/RGB więc mam porównanie.

P.S Kable od gniazdka do dekodera pozostały te same co przy dekoderze SD.
Nie zauważyłem żadnej różnicy po zmianie na inne kable.

Dzięki za konkretne uwagi:eek:k: . Pozostaje mi zatem kombinować z przedstawicielami Toyki w moim mieście, żeby przyszli pokazać Motorolkę HD w praktyce. Sami wiecie, jak się ma wife factor w domu, to nie jest tak łatwo przekonać do dodatkowych wydatków w imię wyższych racji estetycznych :twisted: .
P.S. Jeszcze jedno pytanko: czy kabel HDMI w zestawie z Motorola HD, który otrzymaliście z Toyki jest przyzwoitej jakości? Czy rozglądać sie potencjalnie za kupnem innego?
 
Ostatnia edycja:

stefwal

New member
Kabel nie znajduje się w pudełku z dekoderem (inne tak), dodatkowo jest wręczany z innego worka przy odbiorze dekodera :p . Stąd tez może się trafić u każdego inny kabel :roll:

Nie mam żadnych problemów z tytułu połączenia tym kablem. Wygląda "normalnie" i "badziewiatością" nie razi.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Dzięki kolego.Przynajmniej tu można trochę zaoszczędzić :) . To jest jakiś argument.Teraz muszę naprawdę popracować solidnie nad żonką, która się buntuje.No i panami z Toyki, którzy nie chcą zarobić na swoje podwyżki.
 

Ryszard Nowicki

New member
Kochani odkryłem dzisiaj coś dziwnego i proszę o sprawdzenie.
Ponieważ mam kilka żródeł sygnału:n-recorder,c+recorder HD i
MOTOROLA HD,miałem dotąd TOYĘ połączoną przez hdmi.Wyjeżdżam na kilka dni,a osoba opiekująca się mieszkaniem potrafi włączyć telewizor,zmienić kanał i ewentualnie zmienić siłę dzwięku.Musiałem (zbyt trudne skalowanie)połączyć MOTOROLĘ przez euro_Oba złącza nie podają sygnału najlepszej jakości czyli RGB.
Choć muszę przyznać,że sygnał CVBS jest super,ale może mogłoby być jeszcze lepiej?Lepsze jest wrogiem dobrego!!!
Pozdrawiam:) :) :)
 

WuWu

New member
Horhe Ortega napisał:
kolego WuWu : czy czasem Twój TV nie ma wbudowanego tunera DVB-C.?!? Bo dziwne byłoby to , że TV odbiera (nawet niezakodowane)kanały cyfrowe TOY-i za pomocą tunera DVB-T nawet z MPEG4.Napisz dokładnie jaki Masz telewizor.Rozumiem że 'z linii'-tzn. wtykając kabla bezp. do TV ?

W instrukcji jest napisane DVB-T
Mój telewizor to Sony KDL-32E4050.
Od ostatniego wpisu zniknął program Vsat History. Pozostałe są nadal.
Kabel TOY mam wetknięty bezpośrednio do gniazdka TV.
Odbyła się też prezentacja dekodera HD.
Obraz znakomicie lepszy w porównaniu do wcześniej prezentowanego dekodera SD, ale cena dla mnie zaporowa.
Zrezygnowałem.
 

areqq

New member
MOTOROLA HD z dyskiem

Czekałem na zakup TOYA HD do czasu pojawienia się porządnego tunera z dyskiem, timeshift itp.

Niestety mimo marketingowych informacji, że już tuż tuż nie należy się spodziewać wcześniej niż w grudniu 2009 ;(
Lipa.
 

danek7

New member
Toya - moduł CAM - CI

Witam!

Czy ktoś orientuje się czy Toya udostępnia modul CAM do gniazda Common Interface w telewizorze?
Czy możliwy jest odbiór bez pośrednictwa tunera oferowanego przez Toya?

Jeżeli nie udostępniają modułu CAM to czy działają z ich kartą dostępu moduły systemu Conax dotępnie na rynku?

W moim TV odbieram kanał Toya cyfrowy inne zostały wyszukane ale są kodowane.
 

jack_

New member
danek7 napisał:
Witam!
Czy ktoś orientuje się czy Toya udostępnia modul CAM do gniazda Common Interface w telewizorze?
Czy możliwy jest odbiór bez pośrednictwa tunera oferowanego przez Toya?
Jeżeli nie udostępniają modułu CAM to czy działają z ich kartą dostępu moduły systemu Conax dotępnie na rynku?
W moim TV odbieram kanał Toya cyfrowy inne zostały wyszukane ale są kodowane.
Technicznie to oczywiście możliwe ale nie w Toyi - ich odbiorniki są najlepsze i nie ma co kombinować ;) Też bym tak chciał jak piszesz ale pytałem i na razie nawet o tym nie myślą.
 

jabcook

New member
Posiadam tv Samsunga LE40B650 z wbudowanym tunerem DVB-T + możliwością właśnie dokupienia modułu na kartę CI. Przy konfiguracji TV znalazł mi wszystkie programy cyfrowe oferowane przez Toye. Odstrasza mnie 15 zł za dzierżawę dekodera HD.
Teraz moje pytanie brzmi.
Czy jeśli kupie moduł CI i wezmę dekoder SD dla picu za 1zł miesięcznie. Przy przełożonej karcie do modułu będę mógł odbierać pakiety HD w oferowanej jakości jak przy dekoderze HD ?

Próbował ktoś taki myk ?
 

WuWu

New member
OD czasu do czasu z jakiegoś, nieznanego mi powodu, odbieram na swoim TV odkodowane sygnały cyfrowe. Raz nawet miałem HBO chyba przez 3 tygodnie. W porywach było do 16 niezakodowanych kanałów.
Obecnie tylko Toya cyfrowa i ogłoszenia są niekodowane, ale trzeba sprawdzać.
Mnie zakup/dzierżawa osobnego dekodera też się niepodoba.
 

jabcook

New member
No ja niestety mam tylko ogłoszenia cyfrowe i szablon reklamowy na kanałach XXX. Ja jestem w stanie płacić tą złotówkę ale nie 15zl. W pewnym momencie przekroczę wartość dekodera i zaczną na mnie zarabiać. Już i tak zdzierają ze mnie kasę za tv analogowa i internet. Wolał bym mieć własny dekoder lub moduł CI. Ale z tego co pisał @jack_ kilka postów wyżej. Toya na coś takiego się nie zgadza. Więc jeśli okaże sie ze jest możliwosc przełożenia karty abonamenta do własnego odbiornika HD. To z chęcią im zapłacę tą złotówkę miesięcznie. Raz jak bułki nie zjem to mi się nic nie stanie. Ale zrezygnować z 15 bułek dla odbiornika HD który narzucają od góry mi nie odpowiada
 

WuWu

New member
jabcook napisał:
No ja niestety mam tylko ogłoszenia cyfrowe i szablon reklamowy na kanałach XXX.

To tak jak ja.
JAk sobie przeliczyłem, czasze i okablowanie całego bloku i wszyscy mieli by taniej niż Toya.
Problem jest jednak w braku myślenia mieszkańców. :x
 
Do góry