TOYA cyfrowa w lodzi

Gessle

New member
mam pytanie: jaka bedzie roznica w jakosci obrazu miedzy zwyklym sygnalem analogowym, a dekoderem SD? warto w cos takiego wejsc czy to 16 zł wywalone w bloto bo roznicy i tak nie ma? posiadam 42 calowa plazme.
 

danek7

New member
Toya cyfrowa

Gessle napisał:
mam pytanie: jaka bedzie roznica w jakosci obrazu miedzy zwyklym sygnalem analogowym, a dekoderem SD? warto w cos takiego wejsc czy to 16 zł wywalone w bloto bo roznicy i tak nie ma? posiadam 42 calowa plazme.

To zależy od tego jaki masz sygnał analogowy.
Ja na przykład mam całkiem niezły sygnał analogowy i nie zamierzam zmieniać na cyfrowy dopóki Toya nie umożliwi korzystania z modułu CAM (bez dekodera) lub jakiegoś dobrego dekodera z nagrywarką.
 

WuWu

New member
Potwierdzam słowa poprzednika. Mam w swoim TV decoder i odbieram od czasu so czasu kilka programów cyfrowych. Ich jakość znacznie przewyższa to, co oferuje dekoder oferowany przez Toye. Poza tym cena całości to ponad 100 miesięcznie a to zdzierstwo.
 

danek7

New member
WuWu napisał:
Potwierdzam słowa poprzednika. Mam w swoim TV decoder i odbieram od czasu so czasu kilka programów cyfrowych. Ich jakość znacznie przewyższa to, co oferuje dekoder oferowany przez Toye. Poza tym cena całości to ponad 100 miesięcznie a to zdzierstwo.
Swoją drogą czy ktoś interesował się czy wymuszenie przez Toyę korzystania z jedynego słusznego dekodera nie podlega pod nieuczciwe praktyki monopolisty.

Telewizorów z tunerem DVB-C jest coraz więcej i powinna być możliwość użycia alternatywnego sprzętu.
 

WuWu

New member
Oni sa pod ochroną. Z tego co pamiętam, przegrali proces z uwagi na nieówne ceny dla uzytkowników. Tam, gdzie był alternatywny dostawca, to Toya była po 25 zł a jak nie było to po 50. Sad naklazał ujednolicic i ....dupa.
 

danek7

New member
Toya - wyrok sądu

WuWu napisał:
Oni sa pod ochroną. Z tego co pamiętam, przegrali proces z uwagi na nieówne ceny dla uzytkowników. Tam, gdzie był alternatywny dostawca, to Toya była po 25 zł a jak nie było to po 50. Sad naklazał ujednolicic i ....dupa.
Czy znasz może jakieś szczegóły dotyczące tej sprawy?
Kiedy się odbyła, gdzie i z czyjego powództwa?
Może w necie jest gdzieś uzasadnienie wyroku?
 

WuWu

New member
Dotyczyła mieszkańców Chojen, a ja tam wtedy mieszkałem.
Potem sie przeprowadziłem i straciłem zainteresowanie.
 

piotrmal66

New member
jakie częsotliwości kanałów w ToYI

Witam
Mam takie pytanie.
Otóż zostałem właśnie posiadaczem TV Samsung 651. Zachęcony tym co tu przeczytałem zeskanowałem kanały cyfrowe bezpośrednio przez tv i tu pewien sukces - znalazł mi bodajże 50 kanałów, z czego kilka niekodowanych :)
Ale chciałoby się więcej. Zastanawiam się dlaczego mój TV nie znalazł wszystkich kanałów - może Toya używa jakiś dziwnych częstotliwości których mój TV w trybie automatycznym nie znajduje. I stąd moje pytanie - czy ktoś ma wykaz na jakich częstotliwościach nadawane są kanały cyfrowe w Toyi - bo częstotliwości analogowe są jawne, a cyfrowe - tak jakoś utajnione.
Na samym początku te częstotliwości były na ich stronie - ale teraz chyba wszystko poznikało
 

danek7

New member
piotrmal66 napisał:
Witam
Mam takie pytanie.
Otóż zostałem właśnie posiadaczem TV Samsung 651. Zachęcony tym co tu przeczytałem zeskanowałem kanały cyfrowe bezpośrednio przez tv i tu pewien sukces - znalazł mi bodajże 50 kanałów, z czego kilka niekodowanych :)
Ale chciałoby się więcej. Zastanawiam się dlaczego mój TV nie znalazł wszystkich kanałów - może Toya używa jakiś dziwnych częstotliwości których mój TV w trybie automatycznym nie znajduje. I stąd moje pytanie - czy ktoś ma wykaz na jakich częstotliwościach nadawane są kanały cyfrowe w Toyi - bo częstotliwości analogowe są jawne, a cyfrowe - tak jakoś utajnione.
Na samym początku te częstotliwości były na ich stronie - ale teraz chyba wszystko poznikało

Witam

Mam taki sam TV B650 ;) i u mnie znalazł wszystkie kanały czyli sto kilkadziesiąt.

Sprawdź w Menu > Zakładka Kanał > Opcje wysz. sieci kablowych
może masz wpisane ograniczenia częstotliwości granicznych
Ja mam początkowe i końcowe "----"
Modulacja 64QAM

PS. z tych wszystkich kanałów tylko kilka jest niekodowanych w tej chwili:
aktualne nowości w Toyi, kanał Toya cyfr. , Toya info, Anonse.tv i Radia cyfrowe.
Reszta kodowana a Toya nie udostępnia modułu CAM aby odkodować w TV :cry:

PS2. Animal planet HD i Nat Geo HD jest bajka :)
 
Ostatnia edycja:

piotrmal66

New member
To coś u mnie jest chyba nie tak - bo co nie kombinuje to jest tylko 59 kanałów. A mógłbyś zobaczyć na jakiej częstotliwości nadaje i z jakimi parametrami Animal planet HD i Nat Geo HD - bo akurat tych kanałów mi nie znajduje :( a chciałbym je podejrzeć.
wystarczy wejść na podgląd tych kanałow i wywołać opcję szukanie ręczne i pokaże wtedy parametry tych kanałów.
 

danek7

New member
piotrmal66 napisał:
A mógłbyś zobaczyć na jakiej częstotliwości nadaje i z jakimi parametrami Animal planet HD i Nat Geo HD - bo akurat tych kanałów mi nie znajduje :( a chciałbym je podejrzeć.

Proszę bardzo:
Nat Geo Wild HD
częst.:426000 kHz Mod:64QAM częst.symb.6875 KS/s

Animal Planet HD
częst.: 290000 kHz, reszta tak samo.

Powodzenia
 

piotrmal66

New member
Problem rozwiązany - winny był - .... kabelek antenowy lub po prostu słaba jakość sygnału. Dałem sygnał do tv przez wzmacniacz i wszystko chodzi :)

Przy okazji - kanały HD - miodzio :)

Szkoda że promocja w Toyi już się za chwilę kończy :(
 

Horhe Ortega

New member
Wracając do tego sygnału-to dlaczego nie wezwałeś technika z Toyi.Mają miernik i powinni wyeliminować przyczynę zbyt słabego sygnału.Gdzieś coś chyba nadal jest "nie tak"?
 

piotrmal66

New member
tylko że wg nich sygnał jest OK.
Ja mam w domu rozgałęźnik ze wzmacniaczem na 3 tv i ponoć on tak miesza.
Tyle że jak połączę bezpośrednio tv z ich siecią to sygnał w analogu też jest mizerny - ale znowuż wg nich - tak ma być - bo tylko ich cyfrowa tv zapewnia dobrą jakość sygnału.
 

lookasso

New member
Proszę bardzo:
Nat Geo Wild HD
częst.:426000 kHz Mod:64QAM częst.symb.6875 KS/s

Animal Planet HD
częst.: 290000 kHz, reszta tak samo.

Powodzenia

A bylibyście uprzejmi podać pełen wykaz częstotliwości - mam tuner dvb-c na usb i to by bardzo pomogło - toya odpisała, żebym korzystał z ich tunera ( też mam ) i sie ugryzł, ale chcę się pobawić.
z góry dziękuję za pomoc
 

Dreghor

New member
FULL czy nie FULL

Witam,

Śledząc ten wątek zagubiłem się strasznie. Czy Toya nadaje syganł Full HD - 1080p 1920x1080 czy tylko 1080i i czy to też jest ta sama rozdzielczość ?? ( wiem , że jedno jest z przeplotem a drugie nie).

Bo faktycznie w mojej motoroli moge wybrać maksymalnie 1080i a przymieżam się do zmiany tv z hdready na fullhd i tu właśnie powstaje problem dotyczący rozdzielczości obrazu z sygnału kablowki.
Pozdrawiam.
 
Do góry