TOYA cyfrowa w lodzi

gasior5

New member
Ryszard Nowicki napisał:
Gasior5
..... Bez dobrze działającego pilota(baterie)nie zrobisz nic.
No nie możesz napisać "jakiś post":???: :???: :???:
Nie czuję się mądralą a piszę z pewnego doświadczenia praktycznego i w celu wymiany doświadczeń. Forum przeglądam nie w celu nabijania postów, ale po to żeby swoją wiedzę rozszerzać. Nie krytykuję innych. Jeśli uważasz że nie mam racji to podaj rzeczową motywację - może jestem w błędzie?
Akurat tego dekodera Motoroli nie znam, ale znam inne które posiadają przyciski na przykład Samsung DSB-H370, dekoder z nagrywaniem N-ki i kilka innych. Jakość obrazu nie zależy w nich od baterii w pilocie, służy on tylko jako manipulator umożliwiający obsługę. W przypadku rozładowania się baterii lub uszkodzenia pilota obsługuje się je z przycisków (w ograniczonym zakresie).

WuWu zwróć uwagę, że napisałem dekoderze zgodnym z systemem Conax. Jest to podobno wymagane do poprawnego odbioru sygnału Toi w programach poza pakietem analogowym.
 
Ostatnia edycja:

stefwal

New member
WuWu napisał:
Odbieram: TVP1, VISAT HISTORY, Polonie 1, ITV, DW, TVP info, Toya cyfrowa, euronews, Zone Club, Edusat, Russia Today, CCTV9, TV5 Europe, Ariarang, Propeler, Anonsy i 3 kanały Hustlera ale tylko plansze :-( ,

To prawda, jeśli masz wbudowany dekoder w TV w technologii jaką odbiera Motorolla VIP1920-9C to programy te odbierzesz, ponieważ nie wymagają one włożenia karty TOYA do dekodera (kto nie wierzy niech wyjmie kartę). Pozostałe 130 już tylko z kartą (a w TV nie włożysz :rolleyes: ). Hustlera spróbuj odpalić po 23-ej :D :D :D

Fakt, bez pilota do Motorolii nie podchodź ;), nie ma możliwości klawiszologi na pudełku. Ale pudełko bardzo zgrabne i estetyczne. Do niego full kabli (SCART, HDMI. CINCH, LAN RJ :p ) więc co tam za "szkiełko" ma się w domu to jest czym zapiąć (nie trzeba kupować).

Na razie jedyny problem jaki mam jest taki, że nie mogę włączyć napisów do filmów (pokazuą sie jedynie na HBO). Ścieżki dźwiękowe włączają się bez bólu, ale napisy niby zaznaczone na żółto a nie widać :twisted: na ekranie.

Obraz SD OK (ale nie aż tak lepiej od normalnej anteny aby tylko dla niego kupować tą usługę), HD OK, cena wysoka (ale to już każdy decyduje czy go zainteresuje), dzwięk 5.1 po HDMI działa (ale kanałów nie za wiele - HBO HD, CANAL+ HD, CANAL+ SPORT HD, kilka ze stajni TVN - i tu miłe bo to kanały SD no i może coś jeszcze.

Oczywiście zawsze coś tam można by znaleźć, tak jak wyżej ktoś pisał, sporo obrazu skalowac trzeba sobie samemu odręcznie. Opcja "auto" działa tak jak nadawca daje. Wymienione wcześniej TVN HD normalnie ma format 4:3 (nawet jak nadawca daje reportaż z "czarnymi paskami" - wtedy opcja ZOOM 2 w TV rozwiązuje problem, inaczej mamy czarny kwadracik na środku ekranu z czymś tam migającym) ale gdy idą filmy to zaskakuje na 16:9 :eek:k: . Obraz (taki jaki jest nadawny - 4:3 lub 16:9 )jest skalowany przez dekoder do 1080i (z zachowaniem formatu) przez co opcja AUTO w TV nie eliminuje juz "czarnych pasków" od góry czy też z boku (przy podłaczeniu HDMI) i pozostaje tylko ręczna obróbka.

Miła jest możliwość tworzenia ulubionych list programów, ale brakuje mi osobiście możliwości ich nazywania (mamy tylko standardowe nazwy "Lista1", "Lista2" itd. a przydało by sie np na "filmy" czy "sport" zmienić).

Ogólnie, uważam, że sprzęt dla niewymagających, ale w zupełności wystarczający do dobrego oglądania.
 

WuWu

New member
stefwal napisał:
To prawda, jeśli masz wbudowany dekoder w TV w technologii jaką odbiera Motorolla VIP1920-9C to programy te odbierzesz, ponieważ nie wymagają one włożenia karty TOYA do dekodera (kto nie wierzy niech wyjmie kartę). Pozostałe 130 już tylko z kartą (a w TV nie włożysz :rolleyes: ). Hustlera spróbuj odpalić po 23-ej :D :D :D

Jak myślisz, że nie próbowałem, to ............ :(:(:(
 

ciaki

New member
Motorola HD

Jakie macie doświadczenia w użytkowaniu dekodera Motorola HD ?
Podobne jak ja ?
Czyli :
-przy przełączaniu kanałów potrafi wskoczyć na jakiś inny kanał oddalony o kilkanaście pozycji
-czasami zdarza się że po włączeniu niema głosu,muszę wyciągnąć wtyczkę z gniazdka i ponownie ją włożyć by się pojawił,zdarzyło mi się kiedyś jeszcze coś podobnego z obrazem
-w ogóle nie potrafi dopasować automatycznie rozmiaru obrazu do ekranu telewizora, a jest to męczące zmieniać go manualnie (dekodery telewizji "n" nie mają z tym żadnych problemów)

Ogólnie jest to złom czy mam jakiś felerny dekoder ?
Jestem abonentem tej sieci ale w Mysłowicach-myślę że nie powinno mieć to jakiegoś znaczenia
 

stefwal

New member
Ciaki:

Dokonaj ponownej instalacji programów (bo zakładam, że takie tam resety do ustawień fabrycznych i aktualizaję softu zrobiłeś). U mnie pomogło (pierwotnie na części programów miałem jako podstawowy język oryginalny).
Przeskoków programu nie miałem, ze dwa razy się zawiesił (ale to wtedy strasznie kombinowałem coś z ustawieniami i zaklikałem go pilotem na śmierć :twisted: ).
Z dopasowywaniem to pisałem wyżej. Możesz użyć opcji ZOOM w Menu Konfiguracji TV (wtedy 4:3 rozciągnie do krawędzi - poszerzy, pasów od góry nie likwiduje). Generalnie dekoder przekazuje to co mu karzą ale nie kombinuje z tym (jak TV w opcji auto). Nadają 4:3 to tak masz, nadają 16:9 to tak masz.


PS.
Na koniec stycznia ma być aktualizacja softu odbiornika (info z infolinii TOYA)
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
ciaki napisał:
Jakie macie doświadczenia w użytkowaniu dekodera Motorola HD ?
Podobne jak ja ?

Ogólnie jest to złom czy mam jakiś felerny dekoder ?
Jestem abonentem tej sieci ale w Mysłowicach-myślę że nie powinno mieć to jakiegoś znaczenia

Ciaki, czy miałeś możliwość wcześniejszego zobaczenia tego dekodera u siebie w domu, czy podpisałeś umowę w ciemno?
Bo ja też jestem z M-c, ale zanim zdecydowałbym się na HD chciałbym zobaczyć jak to działa u mnie w domu. Na Różyckiego mówią, że nie ma takiej opcji aby wypożyczyć dekoder u technika ,nawet na godzinkę... A mam duży opór materii - wife factor. Obraz w BOA w Toyce na tej ich mocno już sfatygowanej plazmie HD jest delikatnie mówiąc taki sobie. Jestes generalnie zadowolony z jakości sygnału? BO płacić dodatkowo 45 zeta za odrobinę poprawy to mi się nie uśmiecha. Czy ta Motorolka ładnie upskaluje programy nadawane w SD?
P.S. Odbiór w SD mam bardzo dobry, ale niektórzy koledzy tu pisali, że Motorola HD pogorszyła im jakośc sygnału w SD. A tego bym nie chciał.
 
Ostatnia edycja:

Monkin

New member
Bez reklam
arturro67 napisał:
jakim kablem macie podlaczony dekoderek SD z gniazdkiem TV kablowej ?

Arturro dokładnie ci teraz nie powiem, ale w moim GlobalTeq300CX instalatorzy z Toyki połączyli gniazdo kablówki z dekoderem grubym, porządnie izolowanym ogrągłym kablem antenowym (mieli własne), a sygnał do TV leci już na dobrym SCART za którego zapłaciłem kiedyś coś około 80-100 zł. Z dekodera na amplituner podaję sygnał audio optykiem kupionym w MM. Dekoder mam zmostkowany, aby w razie kłopotów z cyfrówką móc oglądac sygnał także po analogu.
 

Monkin

New member
Bez reklam
Arturro , jak przyjadę do domu, to sprawdzę, ale sądzę, że kupisz solidnie ekranowany kabel antenowy w każdym małym sklepie z akcesoriami RTV. Jak masz kogoś znajomego w serwisie RTV to popytaj, co polecają. Byle nie chińskie padziejewo, z którego wtyki wylatują po 2 przekładkach.
 

WuWu

New member
Mam na piatek zamówiona prezentacje dekodera HD.
Jak już pisałem, prezentacja dekodera SD okazała się totalną klapą.
Może tym razem da sie zauważyć różnicę miedzy sygnałem analogowym a cyfrowym.
Wnioski opiszę.
 

Monkin

New member
Bez reklam
WuWu napisał:
Mam na piatek zamówiona prezentacje dekodera HD.

Wnioski opiszę.

No to jak to jest, bo u mnie w M-cach goście z Toyki nie chcą za cholerę przyjść na próbny pokaz z Motorolką HD. Albo kupujesz w ciemno, albo fora ze dwora...:confused: . Załatwiałeś może przez ichniejszą infolinię z neta, czy osobiście fatygowałeś się do BOA?

P.S. Właśnie zadzwoniłem na infolinię Toyki do Łodzi. Dowiedziałem się, że jeśli nie ma w ich oddziałach przedstawicieli handlowych (u mnie raczej nie ma), to instalatorzy nie zajmują się prezentacjami dekoderów w domu klienta, który chce podpisac nową umowę na TV HD. Jeśli są przedstawiciele, to sprawa jest prosta. Wystarczy zamówić faceta z dekoderem, podpisać u siebie w domu umowę i zgodnie z przepisami wynikającymi z umowy zawartej poza siedzibą firmy, można zwrócić dekoder HD do 10 dni od podpisania umowy. Ale czy jest to za friko, na ten temat nic nie powiedzeli...Co za firma , przecież tracą w ten sposób wielu potencjalnych klientów.:???:
 
Ostatnia edycja:

WuWu

New member
Monkin napisał:
Wystarczy zamówić faceta z dekoderem, podpisać u siebie w domu umowę i zgodnie z przepisami wynikającymi z umowy zawartej poza siedzibą firmy, można zwrócić dekoder HD do 10 dni od podpisania umowy. Ale czy jest to za friko, na ten temat nic nie powiedzeli...Co za firma , przecież tracą w ten sposób wielu potencjalnych klientów.:???:

Dokładnie właśnie taki wariant stosuje.
Jednak jestem uczciwy i po podłączeniu SD i zobaczeniu a właściwie nie zobaczeniu różnicy w odbiorze, od razu powiedziałem, że nie chce.
Teraz ten sam przedstawiciel zadzwonił i sam zaproponował, że przyjdzie na tych samych warunkach z dekoderem HD.
Notabene, dopiero ode mnie się dowiedział, że w kablu jest ok 20 kanałów cyfrowych dostępnych bez dekodera Toy w tym TVP1. Na niej widać różnicę.
Jak na nowym dekoderze HD jakość będzie gorsza, to też nie kupię.

Natomiast co do "instalatorów Toy", to co tam jest do inastalacji?
 

Monkin

New member
Bez reklam
WuWu napisał:
Dokładnie właśnie taki wariant stosuje.
Jednak jestem uczciwy i po podłączeniu SD i zobaczeniu a właściwie nie zobaczeniu różnicy w odbiorze, od razu powiedziałem, że nie chce.

Jak na nowym dekoderze HD jakość będzie gorsza, to też nie kupię.

Natomiast co do "instalatorów Toy", to co tam jest do inastalacji?

To napisz jaka będzie na twoim TV jakość odbioru w SD i HD. U mnie róznica po analogu i sygnale cyfrowym na 50 " (tylnoprojektowiec) była kolosalna, więc od razu wziąłem cyfrę. Dlatego chciałbym sprawdzić ten nieszczęsny dekoder HD, bo już pisałem wcześniej, że 45 złociszy dodatkowo miesięcznie piechotą nie chodzi ( teraz płacę im prawie stówę)i nie widzę powodów aby przepłacać tylko za możliwość oglądania kilku dodatkowych stacji w HD, a mieć skaszanione pozostałe kanały SD.
A co do "instalatorów" to też zachodzę w głowę, przecież to jest minuta roboty, połączyć kilka kabli i odpalić dekoder u klienta.
 

arturro67

Member
WuWu napisał:
Dokładnie właśnie taki wariant stosuje.
Jednak jestem uczciwy i po podłączeniu SD i zobaczeniu a właściwie nie zobaczeniu różnicy w odbiorze, od razu powiedziałem, że nie chce.
Teraz ten sam przedstawiciel zadzwonił i sam zaproponował, że przyjdzie na tych samych warunkach z dekoderem HD.
Notabene, dopiero ode mnie się dowiedział, że w kablu jest ok 20 kanałów cyfrowych dostępnych bez dekodera Toy w tym TVP1. Na niej widać różnicę.
Jak na nowym dekoderze HD jakość będzie gorsza, to też nie kupię.

Natomiast co do "instalatorów Toy", to co tam jest do inastalacji?
nie rozumiem....Notabene, dopiero ode mnie się dowiedział, że w kablu jest ok 20 kanałów cyfrowych dostępnych bez dekodera Toy ........???????
 

Ryszard Nowicki

New member
Czegoś Panowie nie rozumiem.Po co komu dekoder HD,skoro nie interesuje
go pare programów HD.
Dekoder HD nie może obniżyć jakosci programów SD,nie musi też jej poprawić.Cyfra to cyfra.
Połączenie antenowe wykonujemy oczywiście zwykłym kablem antenowym.
Oczywiście sporo zależy od jego jakości,a zwłaszcza od ekranu.
Nie zawsze zależy to od ceny,choć zwykle te droższe są rzeczywiście lepsze.
Natomiast inna sprawa jest z analogiem.
Po zmianie dekodera powinno się odnowa przeprowadzić instalację na
wszystkich podłączonych tunerach.
ZASADA jest taka:włączamy wszystkie podłączone tunery i na wszystkich
przeprowadzamy instalację kanałów TOYI.
Jeżeli gdzieś sygnał pada,może być potrzebny wzmacniacz liniowy.
Ale ostrożnie to nie jest wina TOYI.Oczywiście już przy drugim odbiorniku
zgodnie z umową powinniście zamówić instlację drugiego gniazda aboneckiego(z wzmacniaczem),za odpowiednią opłatą przynajmniej 2 razy
drożej.
POZDRAWIAM:) :) :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry