TOYA cyfrowa w lodzi

spayder

New member
gasior5 - to o czym Ty piszesz i o czym ja pisze to dwie różne sprawy. Ja pisałem o błędnym przekonaniu "jest drogo a powinno być tanio".
O czym innym Ty piszesz "dostarczają usługę i ma być na wysokim poziomie" i tu się z tobą całkowicie zgadzam.
Skontaktuj się z prawnikiem lub z UOK i wysyłaj pismo za pismem oczywiście wszystko polecony lub składaj osobiscie za potwierdzeniem tym sposobem możesz do czegoś dojść.

PS Nie jestem pracownikiem Toya, prawnikiem też nie jestem :D .
 

u96aro

New member
Moze ktos z panstwa napisac jaka jest jakosc obrazu, sygnalu toyi cyfrowej, i jakos programow HD w ich ofercie bo zastanawiam sie nad zalozeniem jej.Z gory dziekuje :)
 

pmaz

New member
HD Toya

u96aro napisał:
Moze ktos z panstwa napisac jaka jest jakosc obrazu, sygnalu toyi cyfrowej, i jakos programow HD w ich ofercie bo zastanawiam sie nad zalozeniem jej.Z gory dziekuje :)
Witam
Mam Toya HD 3 tygodnie. Wszystko ok. HD świetne ( 11 w ofercie).SD bardzo przyzwoite. Dekoder działa poprawnie.
 

Luc5664

New member
Toya cyfrowa HD

WuWu napisał:
Jakbym czytał ulotkę reklamową :D

A ja sądzę,że jesli jest jakaś konkretna poprawa w jakosci obrazu, to należy się tym podzielić. A tak własnie jest w przypadku dekodera cyfrowego HD Toya TV. Po miesiacu odbioru programów w jakości HD - potwierdzam, że obraz jest "super".;)
Pozdrawiam
 

Ryszard Nowicki

New member
Nie miałem czasu.Dekoder HD jest super.Początkowo strasznie kaszaniły się kanały HD c+,ale później było już ok.Ogólnie ocena bardzo dobra.
Trochę uciążliwa wędrówka po liście programów,ale za to wspaniałe EPG.
POZDRAWIAM :)
 

lok00

New member
toya hd problem z pilotami

Witam
Jestem posiadaczem dekodera hd w toya od dosłownie kilkudziesięciu godzin.
Jak dla takiego laika to jest wszystko ok. Cena ceną jak ktoś nie chce dziur w ścianach to jest to najlepsze wyjście.

Mój problem jest następujący
Posiadam telewizor Sharp LC-46XL2E i w komplecie dostałem pilota, który jak dla mnie jest super. Wyczytałem w manualu, że można go używać również jako pilota uniwersalnego no ale właśnie i tu pojawia się problem nie znam kodu do tego dekodera (MOTOROLA VIP1920-9C) żeby wprowadzić go do pilota od TV może ktoś już kombinował w tym temacie i coś wie na ten temat. (Dzwoniłem już do toya w tej sprawie ale stwierdzili że takie kody nie istnieją do tego urządzenia :)) nie wiem co o tym sądzić ale wydaje mi się że istnieją.

Następny problem (może troche nie w tym dziale ale sory)
Chodzi o tego samego pilota i kino domowe Sharp HT-DV50H również nie mogę znaleźć kodu do tego urządzonka żeby wprowadzić do pilota od TV.

W manulau mam kody do różnych urządzeń ale nic nie dają.
Dzwoniłem również do sharpa to powiedzieli mi że się nie da tego wogóle ustawić bo to tylko działa z tzw "AQUOS LINK" czyli dedytkowane urządzenia od sharpa :) Powiedzieli również że pilot dziła na bluetooth.
 

gasior5

New member
Pozytywne zaskoczenie. Miałem telefon z propozycją wykupienia pakietów premium, ale stwierdziłem, że przy takiej jakości sygnału i obsłudze reklamacji (pisałem o tym wcześniej) nie jestem zainteresowany. Klika dni później (mimo że nie zgłaszałem ponownie reklamacji gdyż nie wierzyłem że to coś poprawi) zadzwonił do mnie technik w celu umówienia terminu ponownego sprawdzenia sprzętu. Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony - przyszło dwóch techników z odpowiednim wyposażeniem, którzy dokonali przeglądu instalacji począwszy od wzmacniacza ogólnego przez całą instalację doprowadzającą sygnał. Kolejnym krokiem techników było sprawdzenie instalacji w mieszkaniu oraz połączeń pomiędzy poszczególnymi urządzeniami (dekoder, TV, nagrywarka). Nie wiem, czy było coś robione ze wzmacniaczem, ale poprawiono połączenie antenowe wymieniając standardowe wtyki na "efki", wymieniono też kabel Scart pomiędzy dekoderem i telewizorem (ciekawostka - wymieniony kabel jest płaski a nie okrągły). Po poprawkach jeszcze raz dokonano sprawdzenia doprowadzenia sygnału w celu upewnienia się, że wszystko jest OK. Wizyta zakończyła się znaczącą poprawą w jakości obrazu na tym samym sprzęcie.
Mimo moich wcześniejszych dość ostrych uwag pod kątem techników i sposobu obsługi klienta muszę obiektywnie przyznać, że tym razem przyszli prawdziwi fachowcy posiadający odpowiedni sprzęt pozwalający na kompleksową diagnozę.
Przy ich profesjonalnym podejściu do reklamacji uzyskałem jakość usługi na właściwym poziomie. Szkoda tylko, że ta sytuacja nie zdarzyła się przy piewszej reklamacji, a Toya nie zawsze dba o swój wizerunek zatrudniając do obsługi klienta nie zawsze odpowiednie osoby. Muszę jednak podkreślić, że pracują w Toi także prawdziwi fachowcy i wizyt właśnie takich techników życzę wszystkim zgłaszającym reklamacje. Warto więc zgłaszać występujące usterki, bo można mieć lepszy obraz.
 

Luc5664

New member
Pilot dekodera HD

Od momentu zainstalowania dekodera HD minęło 2 m-ce. W ostatnich 2 tygodniach zaczynały się blokować kanały przy przełączaniu. Po wizycie technika fmy TOYA okazało się,że winne są "niby nowe"(dołączone do kompletu instalacyjnego),zainstalowane w pilocie bateryjki AAA. Po ich wymianie,jak również dokręceniu stykow instalacji antenowej przez pana technika - obrak jest,po prostu, SUPER;)
 

arturro67

Member
Luc5664 napisał:
Od momentu zainstalowania dekodera HD minęło 2 m-ce. W ostatnich 2 tygodniach zaczynały się blokować kanały przy przełączaniu. Po wizycie technika fmy TOYA okazało się,że winne są "niby nowe"(dołączone do kompletu instalacyjnego),zainstalowane w pilocie bateryjki AAA. Po ich wymianie,jak również dokręceniu stykow instalacji antenowej przez pana technika - obrak jest,po prostu, SUPER;)
smiechu warte !!! bateryjki AAA i obraz wysmienity boze boze co za bzdury....
 

WuWu

New member
Luc5664 napisał:
Od momentu zainstalowania dekodera HD minęło 2 m-ce.
Jestem w podobnej sytuacji i mam pytanie.
Czy poprzednio używałeś dekodera z 1 zł?
Ja mam telewizor z dekoderem MPGE4 i jak przyszedł facet na pokaz dekodera Toy, to różnicy w obrazie prawie nie było.
Jest natomiast i to znaczna przy wychwyceniu programów cyfrowych bezpośrednio z linii - jest ich ok 15.
Koledzy zasugerowali, że to "wina" wyjścia antenowego/analogowego taniego dekodera.
Stad moje pytanie, bo dekoder HD ma już wyjście HDMI
 

arturro67

Member
WuWu napisał:
Jestem w podobnej sytuacji i mam pytanie.
Czy poprzednio używałeś dekodera z 1 zł?
Ja mam telewizor z dekoderem MPGE4 i jak przyszedł facet na pokaz dekodera Toy, to różnicy w obrazie prawie nie było.
Jest natomiast i to znaczna przy wychwyceniu programów cyfrowych bezpośrednio z linii - jest ich ok 15.
Koledzy zasugerowali, że to "wina" wyjścia antenowego/analogowego taniego dekodera.
Stad moje pytanie, bo dekoder HD ma już wyjście HDMI
jakie to programy ? z tej linii??
 

Luc5664

New member
dekoder HD tv Toya

WuWu napisał:
Jestem w podobnej sytuacji i mam pytanie.
Czy poprzednio używałeś dekodera z 1 zł?
Ja mam telewizor z dekoderem MPGE4 i jak przyszedł facet na pokaz dekodera Toy, to różnicy w obrazie prawie nie było.
Jest natomiast i to znaczna przy wychwyceniu programów cyfrowych bezpośrednio z linii - jest ich ok 15.
Koledzy zasugerowali, że to "wina" wyjścia antenowego/analogowego taniego dekodera.
Stad moje pytanie, bo dekoder HD ma już wyjście HDMI

Witam
mam TV Panasonic PY 85P (bez MPEG4)+ tv kablową fmy Toya + korzystam wyłacznie z dekodera HD.
Nie miałem uprzednio dekodera SD (zniechecił mnie do niego obraz widziany w BOK fmy Toya).
Tak,że moja opinia o obrazie jest wyłącznie na podstawie dekodera HD.
Wydaje mi się,że pilot dekodera musi mieć zawsze w pełni sprawne bateryjki,inaczej bedą problemy z prawidlowym odbiorem sygnału z dekodera.
Pozdrawiam
 

arturro67

Member
Wydaje mi się,że pilot dekodera musi mieć zawsze w pełni sprawne bateryjki,inaczej bedą problemy z prawidlowym odbiorem sygnału z dekodera.
Pozdrawiam..........................co ty piszesz co ma piernik do wiatraka ??? no to jak TOYA ma takich abonentow to kaske robi na badziewiu jak tralala ...hi hi:grin:
 

WuWu

New member
arturro67 napisał:
jakie to programy ? z tej linii??

Odbieram: TVP1, VISAT HISTORY, Polonie 1, ITV, DW, TVP info, Toya cyfrowa, euronews, Zone Club, Edusat, Russia Today, CCTV9, TV5 Europe, Ariarang, Propeler, Anonsy i 3 kanały Hustlera ale tylko plansze :-( ,
 

gasior5

New member
Chyba się trochę pogubiłem w ostatnich postach pisanych przez WuWu i Luc5664.
WuWu programy TVP1, VISAT HISTORY, TVP info to pakiet analogowy. Z praktyki wiem, że nie ma możliwości odbioru programów cyfrowych bezpośrednio z linii. Korzystam z pakietu Toya Cyfrowa i telewizor podłączony bezpośrednio do gniazda antenowego nie widzi programów cyfrowych, w ten sposób mozna odbierać tylko programy analogowe. Do programów cyfrowych niezbędny jest dekoder, chyba że telewizor ma dekoder wbudowany. W takiej sytuacji potencjalnie możliwy jest odbiór programów cyfrowych, dekoder musi być jednak zgodny z systemem Conax. Podejrzewam jednak, że i tak odbiór bez dekodera z kartą Toi będzie bardzo kiepskiej jakosci, bardziej jak echo właściwego programu.
Luc5664 napisał "...Po wizycie technika fmy TOYA okazało się,że winne są "niby nowe"(dołączone do kompletu instalacyjnego),zainstalowane w pilocie bateryjki AAA. Po ich wymianie,jak również dokręceniu stykow instalacji antenowej przez pana technika - obrak jest,po prostu, SUPER..." Przyczyną poprawy jakości nie była moim zdaniem wymiana baterii, ale poprawienie styków w gnieździe i kablu antenowym. Ja przez długi czas miałem problemy z odbiorem Toi do czasu, gdy przyszli porządni technicy. Wykonane czynności powodujące poprawę obrazu :
1. Sprawdzenie wzmacniacza w budynku
2. poprawa styków w gnieździe antenowym (działało już kilka lat lekko szwankowało)
3. połączenie gniazda z dekoderem porządnym przewodem antenowym z dobrymi (metalowymi) wtykami
4. połączenie dekodera z telewizorem dobrej jakości kablem (dekoder SD mam połączony kablem Scart, trzy razy wymieniałem sam na kupowane w marketach, poprawę dał kabel przyniesiny przez techników - jako ciekawostka: kabel płaski a nie okrągły)
Dopiero po wykonaniu WSZYSTKICH powyższych czynności uzyskałem obraz satysfakcjonującej jakości. Przekonało mnie to, że jeśli występują problemy to należy zgłosić reklamację i osobiście dopilnować porządnego sprawdzenia instalacji oraz użyć naprawdę dobrej jakości kabli.
 
Ostatnia edycja:

Luc5664

New member
Dekoder HD TV TOYA

Gasior5,zgadzam sie w 100% z Twoją reakcją w ostatnim poscie. Jest ona poniekąd odpowiedzią na dość niechętne,moim zdaniem ,spojrzenie Arturro67 na przebijanie się do przodu TV Toya z nową ofertą.Szkoda tylko,że pakiety premiowe są ulożone w sposób nie za bardzo zachęcajacy do ich akceptacji -biorąc pod uwagę globalną cenę abonamentu.
Servis Toya cyfrowa jest b.kompetentny. Jedynym probleme jest niemozliwy do uzyskania kontakt na inforlinię TOYA dla skonsultowania ew. ustarek czy zgłoszenia awarii.
Pozdrawiam
 

gasior5

New member
Luc5664 napisał:
... Szkoda tylko,że pakiety premiowe są ulożone w sposób nie za bardzo zachęcajacy do ich akceptacji -biorąc pod uwagę globalną cenę abonamentu.
Servis Toya cyfrowa jest b.kompetentny. Jedynym probleme jest niemozliwy do uzyskania kontakt na inforlinię TOYA dla skonsultowania ew. ustarek czy zgłoszenia awarii.
arturro67 ma rację co do cen Toi - za taki zakres oraz rzeczywistą jakość usług cena jest nieco wyśrubowana. Denerwujące jest też częste zmienianie programów w pakietach. Oczywiście marzy mi się zmiana programów ale przez ich DODAWANIE a nie zamienianie (oczywiście przy zachowaniu tej samej ceny za usługę).
Co do kompetencji serwisu to bardzo dużo zależy który technik przyjdzie. Ja pierwszą wizytę technika z serwisu oceniam jako koszmar powiązany z Monty Pythonem, dopiero na drugą wizytę przyszli prawdziwi fachowcy. Pisałeś że technik stwierdził że przyczyną problemów są słabe baterie w pilocie -niestety trafiłeś na pseudofachowca. Gdyby to była prawda, to w przypadku rozładowania się baterii w pilocie nie będziesz mógł oglądać telewizji? A czy ręczne przełączanie kanałów istnieje? Podziwiam pseudofachowców za to, że mówią bzdury które obnażają ich niekompetencję.
 

Ryszard Nowicki

New member
Gasior5

Jak nie masz pojęcia,to nie nabijaj postów.
Taki z Ciebie mądrala?
Spróbuj w MOTOROLI HD coś zrobić bez pilota.
Możesz Kolego:wyciągnąć wtyczkę zasilania,
wtyki hdmi,euro,av,audio i antenowe.
Bez dobrze działającego pilota(baterie)nie zrobisz nic.
No nie możesz napisać "jakiś post":???: :???: :???:
 
Ostatnia edycja:

WuWu

New member
gasior5 napisał:
WuWu programy TVP1, VISAT HISTORY, TVP info to pakiet analogowy. Z praktyki wiem, że nie ma możliwości odbioru programów cyfrowych bezpośrednio z linii.

A dużo masz tej praktyki, czy tylko własny telewizor?

gasior5 napisał:
Korzystam z pakietu Toya Cyfrowa i telewizor podłączony bezpośrednio do gniazda antenowego nie widzi programów cyfrowych, w ten sposób mozna odbierać tylko programy analogowe. Do programów cyfrowych niezbędny jest dekoder, chyba że telewizor ma dekoder wbudowany.

Dokładnie tak jest w moim przypadku. Ma wbudowany dekoder MPGE4.
To telewizor SONY z serii W, zreszta o szczegóły to tylko do Kikiego :)

gasior5 napisał:
W takiej sytuacji potencjalnie możliwy jest odbiór programów cyfrowych, dekoder musi być jednak zgodny z systemem Conax. Podejrzewam jednak, że i tak odbiór bez dekodera z kartą Toi będzie bardzo kiepskiej jakosci, bardziej jak echo właściwego programu.

I tu twoje podejrzenia są biegunowo odległe od rzeczywistości. Historycznie rzecz ujmując, to właśnie bardzo kiepski odbiór sygnałów z dekodera SD TOY zainspirował mnie do eksperymentów ( i niewykupienia dekodera i pakietu cyfrowego). Jak tu już powiedziano, przyczyną może być analogowa droga przesyłu miedzy dekoderem a TV.
Na wbudowanym w TV dekoderze uzuskałem obraz ŻYLETĘ !!! i to na wszystkich odbieranych kanałach. :-D
Obraz jest nie gorszy niż pokazówki w marketach. !!! :p
Dla jasności. Przeszukiwanie automatyczne znalazło ponad 130 kanałów ale tylko na opisanych powyżej mam obraz, ale za to jaki. :D
 
Do góry