Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

OlekTomek

New member
Hymmm... no to nie wiem... Mnie się wydaje że raczej nie powinno być problemu. Poza tym nie zakładam z góry że będę musiał ten TV oddać, raczej myśle że powinno być wszystko ok :) ale najpierw wogóle muszę dostać potwierdzenie o możliwości realizacji zamówienia.
 

RheeTCT

New member
klata69 napisał:
Nie jestem pewnien, ale nawet jesli zamowimy TV przez interent i nawet kiedy przelejemy kasę via internet, ALE odbierzemy TV osobiście ze sklepu to i tak nie przysługuje nam 10 dni na zwrot TV :-(
Jestem przekonany,że przysługuje prawo do zwrotu.Przecież umowa była zawarta na odległośc.A sprawa odbioru jest drugorzędna(nieistotna).Nie wiem tylko jak będzie w sytuacji,kiedy przy odbiorze rozpakujemy i obejrzymy?Byc może to coś zmienia,bo już jakby zaakceptowaliśmy towar oglądając i zabierając go do domu.Ale z drugiej strony odbierając od kuriera w domu też możemy towar obejrzec.Trzebaby chyba zapytac prawników,bo niestety przepisy często nie są logiczne.

PS.Chyba powinniśmy tę dyskusję przenieśc do działu "Gdzie kupic",może odezwałby się ktoś w tej kwestii doświadczony.
 
Ostatnia edycja:

klata69

New member
opierając się na Twojej sugestii założyłem takowy wątek w dziale "gdzie kupić" i na podstawie uzyskanych odpowiedzi można założyć, że najważniejsze jest przez jakie medium (media?) złożyło się zamówienie. Jeśli przez interent to przysługuje nam 10 dni na zwrot towaru, nawet jeśli odbieramy go osobiście. Ba! nawet jeśli płacimy za niego przy odbiorze, a nawet jeśli sprawdzamy czy TV nie nosi śladów uszkodzeń. Bardzo ciekawa sprawa. Zapewne twórca ustawy chciał zabezpieczyć konsumenta przed zakupem towaru, który w internecie wyglądał bardziej atrakcyjnie niż w rzeczywistości, ale przy okazji z przepisu mogą skorzystać ci, którzy zamawiają coś via internet, a następnie odbierają towar osobiście jak ze zwykłego sklepu.... Bardzo fajna sprawa, zważywszy na fakt, że czasami tzw. 'martwe piksele' pojawiają się dopiero po kilku godzinach, a nawet dniach pracy TV.
 

askalski

New member
podstawa Toshiby 47 Z3030

Witam,
m.in. dzięki temu forum zdecydowałem sie na zakup telewizora (jak w tytule).
Dziękuje za informacje wszystkim forumowiczom. Mam jednak mały problem.
Mianowicie nie mam zielonego pojęcia jak odkręcić stopę w tym telewizorze?
Niestety, w manualu nic na ten temat nie znalazłem (wydaje mi sie, że nic mi nie umknęło). Rzuciłem temat w googla - nic, wysłałem maila do tech supportu w UK - na razie cisza. Dlatego zwracam sie z pytaniem do posiadaczy tego modelu (bądź bliźniaczych) jak sie pozbyć tej podstawki?
Dzięki i pozdrawiam
:eek:k:
 

askalski

New member
pener77 napisał:
Czy mógłby ktoś wrzucić wiecej fotek prezentujących kąty boczne tego TV. Albo cos wiecej opisac.

To tak na gorąco. TV stoi jeszcze na ziemi więc wynik jest nieco zakłamany ale przy 45 stopniach na boki świeci trochę fioletem. Na wprost jest OK.
Przy okazji jestem mile zaskoczony jakością wyświetlania analogowego sygnału SD. Po tym co widziałem na LCD-kach w sklepach wyświetlających koszmarnej jakości obraz SD miałem wątpliwości czy w ogóle jest sens pozbywać się starego CRT.
 

mario63

New member
Dylemat.

Witam. Szukam Odpowiedniego TV od ładnych kilku tygodni. Wybór padł na Samsunga 46F86BD. Choć wahałem się między Toshibą 47Z3030. Zamówienie złożyłem i pewnie byłóby po "ptokach" gdyby nie fakt, że nadal czakałem na Samsunga. Zamówienie zmieniłem na w/w Toshibę pod wpływem ciągłego wczytywania się w różne wypowiedzi. Co o tym sądzicie.Czy to zrządzenie losu? Moje warunki co do odbioru: odl.3,5-4,0m sygnał tymczasowy kablówka , filmy z DVD oraz PC -eta. Oglądać będę raczej na wprost z niewielkim czasami odchyleniem ok 15 st.Czy zamiana z Samka na Tośkę wyjdzie mi na dobre? Wyprzedzając porady kolegów co do 52cali Zetki - za duży. ZF-ka troche za droga jak na tę chwilę przed EURO. Bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję.

Pzdr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16084&highlight=fabryka+toshiba
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438 - poczytaj

47z3030d_01.jpg
 

szpigiel9

New member
Ja czytając i analizując to forum też wybrałem toschibę Z3030 . Do końca rywalizowała z sharpem xl2 i samsungiem A656. Przed złożeniem zamowienia pojechałem zobaczyć ją na żywo w sklepie. I tu ręce mi opadły jak spojzałem na ten bumerang pod spodem dla mnie to plus grubość tego TV oraz wykonanie ramki w porównaniu do innych TV przekreśliło mój wybór po parametrach. Więc trzeba analizowac dalej może gdzieś zobacze ZF355 na żywo to ostatnia szansa dla tosi bo ją po parametrach sobie wybrałem.
 

irondick

New member
Jaki MPEG?

Witam.
Czy może mi ktoś powiedzieć w jakim standardzie MPEG odbiera tuner tv cyfrowej w Toschibie 37z3030?
MPEG2 czy 4?
Jestem z Warszawy i muszę mieć obsługę MPEG4 do odbioru naziemnej cyfrówki.
 

alyjen

New member
mpeg-2, tylko niektóre plazmy i najnowsze Sony (z tych droższych serii) mają w tej chwili mpeg-4
opcją dla Ciebie będzie zakup dekodera, no chyba że chcesz dopłacić kilka tysięcy do np. Sony X3500 (Sony będzie też miało lepszy obraz ;) w końcu to nowszy TV)
 

remains

New member
Dvb

Witam!

Nie wiem, czy pisze w tym dziale, ale mam problem i licze na pomoc.
Kupilem ostatnio Toske Z3030DG. Ma ona wbudowany tuner DVB-T.
Gdy podlaczam kablowke z analogowym sygnalem, po przelaczeniu na DIGITAL znajduje mi wszystkie stacje nadawane z PKIN ,moc okresla jako DOBRA, a niestety obraz sie nie pojawia. Dziala TXT i nawet na niektorych kanalach info o programach, a obrazu niet:(
Czemu?

Pomozcie!!!!
 

uknot

New member
Czy model 42Z3030D ma juz następcę? Czy w związku z tym myslicie, iż można sie spodziewać jakiegos spadku ceny? Do poziomu powiedzmy 4k z groszami, cos jak Samsung F86 niedawno?
 
Ostatnia edycja:

jerrykmg

New member
remains napisał:
Witam!

Nie wiem, czy pisze w tym dziale, ale mam problem i licze na pomoc.
Kupilem ostatnio Toske Z3030DG. Ma ona wbudowany tuner DVB-T.
Gdy podlaczam kablowke z analogowym sygnalem, po przelaczeniu na DIGITAL znajduje mi wszystkie stacje nadawane z PKIN ,moc okresla jako DOBRA, a niestety obraz sie nie pojawia. Dziala TXT i nawet na niektorych kanalach info o programach, a obrazu niet:(
Czemu?

Pomozcie!!!!

Tuner wbudowany jest MPEG-2 a sygnał masz MPEG-4, jasne że go widać, telegazetkę możesz sobie poogladać... a po za tym potrzebujesz innego tunera/karty żeby widzieć obraz. Pozdr
 

alyjen

New member
subzer0 napisał:
Jak sadzicie, do jakiego poziomu spadna ceny po Euro na model 42Z3030 ???
zacytuje znajomego "a co my wróżki?" ;) zgadywać możesz równie dobrze sam, nie sądzę żeby ktoś tu miał jakiekolwiek wiarygodne informacje na ten temat
 

adr_ad

New member
z analityki trendu jaką przeprowadziłem oraz uwzglenienie spadku $ - ceny powinny spaść o ok. 20-30% wrzesień-pażdziernik na modele obecene na rynku pow. 6 m-cy, oczywiście tak duży spadek nie będzie dotyczył modeli najpopularniejszych
 

mareklen

Banned
UWAGA – OSTRZEŻENIE !

Forum, które aktualnie czytasz, jest założone i prowadzone przez właścicieli jednego z olsztyńskich sklepów RTV sprzedającego pod różnymi szyldami także w internecie (audiovideo.com.pl, e-panasonic.pl, locortv.com.pl). Dlatego radzę daleko idącą ostrożność w sugerowaniu się tzw.„poradami” sprzedawców z tego sklepu (głównie: kiki i ar2). Mają oni swój prywatny interes aby polecać sprzęt tylko określonych firm, których są dealerami.

Kiki, czyli Krzysztof Górski, jest sprzedawcą z Olsztyna i głównym „doradzającym” na forum. Jego syn - ar2, czyli Artur Górski,jest administratorem forum.

UWAGA: na forum pod różnymi nickami działają też inni sprzedawcy z tego samego sklepu.
Kiki i ar2 są dealerami następujących firm będących jednocześnie sponsorami forum: Toshiba, Sharp, JVC, Pioneer i Panasonic. Co za tym idzie polecają oni kupno telewizorów tych właśnie firm – bez względu na ich jakość. Obaj Panowie czerpią z tego wymierne korzyści, m.in.:
- mają stałych reklamodawców na forum (powyższe firmy), czyli stały dopływ gotówki,
- w zamian za stałe polecanie sprzętu tych firm mają przez nie finansowane lukratywne wyjazdy na szkolenia, wystawy i pokazy sprzętu (Berlin, Bangkok, Las Vegas i in.)


Oczywiście kiki i ar2 działają pod płaszczykiem nieskazitelnej uczciwości. Kiki oferuje nawet klientom tzw. prezentację w domu. Ale na taką prezentację można zamówić tylko telewizory wymienionych powyżej firm – żadnych innych. A jeśli już wymusi się na nim TV innej marki to zawsze może go ustawić tak, żeby klientowi od razu wydał się gorszy i go nie wybrał.
Aby uwiarygodnić rzekomą wyjątkowość telewizorów wciskanych nieświadomym klientom, wymyślili plebiscyt na tzw. Złoty Piksel. Reklamują go jako „wybór użytkowników forum hdtv.com.pl”. Niestety to kolejne oszustwo – co roku zwycięzcami są słabe modele Sharpa, Toshiby itd., czyli sponsorów forum i samego plebiscytu.


Nad tym wszystkim można by przejść do porządku dziennego gdyby nie jedno: kiki i ar2 w bezwzględny sposób rozprawiają się z osobami, które na forum ośmielają się choćby tylko wymieniać wady sprzedawanych przez nich TV (nie mówiąc już o całej reszcie). Takie osoby są z forum bezwzględnie usuwane, aby nie psuły rodzinnego biznesu.

Co więc robić żeby dokonać dla siebie najlepszego wyboru?

1. Czytaj forum, ale uważnie – wiele postów jest pisanych przez sprzedawców TV. Oni nigdy nie napiszą o ewidentnych wadach sprzedawanych przez siebie modeli. Warto czytać opinie zwykłych użytkowników, szczególnie tych, którzy wymieniają również minusy posiadanego sprzętu – to z pewnością nie są sprzedawcy. Musisz wierzyć swojej intuicji i przede wszystkim oczom – na końcu ZAWSZE wybierz się do sklepu, najlepiej z wieloma różnymi markami i modelami telewizorów i porównaj je na własne oczy. Im więcej sklepów odwiedzisz tym wybór będzie trafniejszy.

2. Pamiętaj, nie ma idealnego telewizora. Ten kto pisze inaczej (np. kiki w swoich tzw. testach, nota bene budzących rozbawienie wśród fachowców) jest zwykłym cwaniakiem próbującym naciągnąć Cię na dany model. Każdy TV ma jakieś wady. Istotne jest tylko abyś TY je poznał i uznał czy akurat TOBIE one przeszkadzają, czy nie. Oszczędzisz w ten sposób sobie ewentualnych rozczarowań już po kupnie.


Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

 
Do góry