Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

zibiwaw

New member
ortax360 napisał:
Witam

Nie jestem pewny ale przeczytałem na av-forum ,ze w Toshibie 37z3030 zastosowano panel 8 bitowy .

witam
Na stronie Toshiba podają Real Digital Picture FULL 10 Bit Processing,
PIXEL PROcessing V, Active Vision M100 HD (100 Hz)...to chyba nieźle?:)
 

jimmx

New member
zibiwaw napisał:
ortax360 napisał:
Witam

Nie jestem pewny ale przeczytałem na av-forum ,ze w Toshibie 37z3030 zastosowano panel 8 bitowy .

witam
Na stronie Toshiba podają Real Digital Picture FULL 10 Bit Processing,
PIXEL PROcessing V, Active Vision M100 HD (100 Hz)...to chyba nieźle?:)

No właśnie... wyraźnie pisze na stronie producenta ze ma 10bit panel i 100Hz oraz FullHD.
oto link do tego modelu: http://www.home-entertainment.toshi.../pages/lcdplasma-regzaz-37z3030d?opendocument
 

mborows

New member
jimmx napisał:
Nie wie ktoś przypadkiem czy ma on funkcję PIP ?
Niestety, ale PIP-a brak... Gdyby nie to, to brałbym go już teraz, a tak nadal mam dylemat... Telewizorek widziałem w Saturnie i bardzo mi się spodobał. Zarówno wyswietlany obraz, jak również jego wygląd zewnętrzny.
 

pp56825

New member
Mam 42" i jestem bardzo zadowolony. polecam z czystym sumieniem. SD z aster [ bez cyfrowego pudelka ] u mnie wyglada prawie jak DVD [ przy zastosowaniu wszystkich poprawiaczy obrazu oczywiscie, ale zawsze ]
Kolory super, czern na dobrym poziomie, katy sa [ ja i tak ogladam z przed TV ]
 

grah

New member
47z3030dg

Witam
Od wczoraj mam od Kikiego toshibe 47". Powiem tyle. Wahałem się między JVC, Sharpem a tą toshibą. JVC odpadło pierwsze na prezentacji. Jakoś mnie nie zachwycił. Pozostała długa i wyrównana walka między Sharpem a Toshibą. Wygrała toshiba rzutem na metę, głównie dzięki możliwości 1080p po componencie, czego sharp nie umie (a co do starego x360 się przydaje bardzo).

Mikro recenzja:
- [8/10] SD - jak poprzednik, mam kablówkę aster (analogowa) - super to wygląda, nie spodziewałem się tak dobrej jakości, pomijając kanały jak TVTrwam, czy Plus, to reszta jest więcej niż zadowalająca
- [9/10] SD - aster, kablówka cyfrowa, tutaj to już jakość DVD (HBO)
- [9/10] DVD - jakość pierwsza klasa, lepiej niż w SD, na pewno gorzej niż fullhd, jestem bardzo zadowolony.
- [8/10] DVR - w zależności od jakości nagrania i kanału z jakiego było nagrywane, raz lepiej, raz gorzej, średnio 8.
Konsole:
- [7/10] PS2 (scart) - gorzej niż w przypadku zwykłej telewizji , sam nie bardzo wiem dlaczego, ale nie jest to jakiś strasznie fatalny obraz. Pierwsze wrażenie jest paskudne [5/10], ale jak już zacznie się grać, to spokojnie można dodać 1-2 oczka do wyniku
- [11/10] x360 - przy dokładnym mapowaniu pixel-by-pixel, obraz urywa głowę, co ciekawe, można wymusić dokładne skanowanie dla obrazu 720p, co powoduje wyświetlenie go na środku z ramką (można ale nie trzeba, zaznaczam)


Wrażenia:
- kolory - bardzo ładne, nie widziałem zbytnio róznic między toshibą a sharpem (sharp lekko się różowił, ale to pewnie subiektywne odczucie)
- kontrast - wystarczający, nie mogę narzekać
- smużenie - brak, brak i jeszcze raz brak
- 100/120Hz - nie wiem czy działa czy nie, ale na tym tv nie widzę nieładnego ruchu, przeskoków czy szarpania obrazu bez wzgledu na kanał czy sygnał jaki dostaje, duży plus dla niego
- dźwięk - nie jestem audiofilem, dla mnie gra dobrze.
- czerń - jest czarna, kropka.
- kąty - no tutaj to wszyscy narzekają, niestety w tym aspekcie z całej trójki (Sharp, JVC, Toshiba) wypadła najgorzej. Co dziwne, kąty poziome są bardzo dobre, nie ma najmniejszego problemu oglądania obrazu z boku, nawet pod dużym kątem. Jednak z jakiegoś powodu kąty pionowe są bardzo, ale to bardzo niefajne. Wystarczy zejść z lini środka tv, by czarny zaczął zamieniać się w szary. Stąd ważne jest ustawienie tv na odpowiednim poziomie (warszawa, arkadia, saturn, ustawiono tv prawie na ziemi, wygląda bardzo słabo, ale wystarczy kucnąć,by zrobił się znowu czarny).
- odległość do TV - mam jakieś od 2.7 - 3.5m (dwie kanapy), 47" pasuje jak znalazł dla obydwu kanap.
- zmienianie kanałów - szybko, nie tak szybko jak w moim ostatnim CRT, ale równie szybko jak w DVR czy magnetowidzie
- buczenie/ciepło - trochę jest ciepły, ale bardzo cichy

Czego mi brakuje (po jednym dniu męczenia):
- możliwości zdefiniowania dziesiątek profili, chciałbym móc zdefiniować dla każdego kanału osobne ustawienia kolorów, wygładzania, redukcji szumów, podświetlenia, itp., ale się nie da, jest jedno dla wszystkich kanałów i wejść.
- pilot jest nastawiony na podłączenie tv do telewizji cyfrowej, bardzo dużo funkcji samego tv jak i pilota do tego się odnosci, niestety aster nadaje cyfrowo, ale przez dekoder, więc te wszystkie cuda nie działają.
- redulacji tv na podstawie w pionie, czyli jak monitora, podnieść go trochę do gówy, opóścić, etc.
- dodatkowych złącz typu component, mam trochę urządzeń i będę musiał chyba kupić switcha.
- zegarka - ma możliwość wyświetlenia w rogu zegarka z telegazety, ale niestety nie wszystkie kanały maja telegazetę, więc tam nie ma zegarka, a by się przydał (czasem się przydaje, prawda? :)
- pilot do tv - muszę się przyzwyczaić do tego, gdzie ta toshiba ma czujnik pilota, bo często zdaża mi się wciskać klawisz na pilocie i nic się nie dzieje, trzeba go dobrze skierować i wtedy jest ok.
- nie potrafi zagotować wody na herbatę i robi niedobre tosty.

To chyba tyle, więcej się nie da potestować. Nie sprawdzałe BD czy HD-DVD, bo na razie nie mam, ale filmy wysokiej rozdzielczości (720p) z X360 wyglądają masakrycznie fajnie.
Pozdrawiam
 

d.karolik

New member
Do GRAH

Witam
Mam pytanko .
Gdzie kupowałeś TV i ile dałeś?
Produkcja Polska czy U.K?
Też mam zamiar kupić Tosie .
Na sąsiednim forum czytałem MEGA-TEST 42z3030 i byli pod bardzo dużym pozytywnym wrazeniem .Co do kątów to ponoć właśnie to najsłabsza cecha Tosi ale cała reszta rekompensuje to o 200%.
Z tego co mi wiadomo od modelu 42" tosia ma matryce 10-bit , wcześniej myślałem że 8-bit. A żeby było fajniej 47" ma jeszcze więkrzy kontrast niż 42" więdz może być tylko lepiej ( kolory i czerń ).
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

grah

New member
Cześć

Kupowałem u Kikiego, cena taka jak praktycznie wszędzie. Nie ma sensu kupować na allegro :)

Co do kątów, to jest mniej więcej tak jak napisałem. Nieciekawie góra/dół, dobrze prawo/lewo. Reszta jest fajna, a nawet bardzo.

Czy ma matrycę 10bit? Raczej nie. Trzeba rozróżnić 2 rzeczy, przetwarzanie koloru oraz zdolność do jego wyświetlenia. Seria Z ma z tego co się orientuję 10bitowe przetwarzanie i 8bitowe wyświetlanie. Dopiero serie ZF mają mieć 10bit przetwarzanie i 10bit matryce. Ale też tego nie wiem na 100%. Po co komu 10bit przetwarzanie? Ano do polepszenia jakości konwersji, skalowania i ogólnie przetwarzania, poprawia korekcję koloru i wpływa na naturalniejsze barwy.

Produkcja - napisane - Assembled in UK. Czy to lepiej czy gorzej, niż Polskie, nie wiem, trzeba by oceniać dwa modele obok siebie.

Ja na obecną chwilę jestem zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

bobik007

New member
Bez reklam
dzisiaj miałem okazję potestować w sklepie 42z3030, wywarło na mnie i nie tylko na mnie super wrażenie, podłączony był pod dvd zwykłym kablem analogowym obraz bardzo dobry, bardzo fajna czerń, sporo ustawień obrazu (między innymi poziomu czerni), i dźwieku (głośniki onkyo), poźniej pod młotek poszła n-ka, jakieś nagrane matariały na recorderze, bardzo fajnie to wszystko wyglądało, hd miazga, sd tez bardzo ładnie, później konsola xbox po componencie i tu oczarowanie, obraz żyleta pod każdym względem...ogólnie tv po krótkim teście (jutro myślę będą dłuższe-postaram się podpiąć dvd po hdmi i jakieś inne źródła), określam bardzo wysoko, jedyną wadą jaką zauważyłem do tej pory to kąty, ale wcale nie jest tragicznie, myśle że tv mam przyszłość przed sobą...
 

d.karolik

New member
Panowie

panowie już w tej chwili mam decyzje!!!! ( wzglendem siebie)
Wiem że u mnie zagości Tośka z3030 47" , niewnikam w jej kąty bo wiem że cała reszta zagra tak jakt nikt inny nawet modele z półki konkurencyjnej!! Wiele sie mówiło o tej serii i pisało i jestem pod bardzo duzym wrażeniem . 42 " z3030 opisywali jako rewelo a, że 47" ma mieć leprzy kontrast to ja jestem bardzo ale to bardzo za. Posdrawiam wszystkich niezdecydowanych i mam nadzieje , że panowie sie przekonają u Mnie Tosia zagra z 3,5-3,8 m i syglalik standart domowy czyli sd np. Aster albo Chello i do tego standart DVD i PS2 a jak coś zmienie ( moze ?) u siebie ( N albo C+ ) to będzie bajka w odbiorze . Na SD Aster wiem że będzie lepiej niż chce i już nic nie trzeba mi tłumaczyć.


Nieoszukujmy sie wygląd extra i cała reszta ( nie mówiąc o kątach ) skalery i cała reszta odpowiedzialna za obraz i 100/120Hz jest poprostu SUUUPPEERR!!!!!!

Ja to łykam niewiem jak wy?
 
Ostatnia edycja:

d.karolik

New member
grah napisał:
Cześć

Kupowałem u Kikiego, cena taka jak praktycznie wszędzie. Nie ma sensu kupować na allegro :)

Co do kątów, to jest mniej więcej tak jak napisałem. Nieciekawie góra/dół, dobrze prawo/lewo. Reszta jest fajna, a nawet bardzo.

Czy ma matrycę 10bit? Raczej nie. Trzeba rozróżnić 2 rzeczy, przetwarzanie koloru oraz zdolność do jego wyświetlenia. Seria Z ma z tego co się orientuję 10bitowe przetwarzanie i 8bitowe wyświetlanie. Dopiero serie ZF mają mieć 10bit przetwarzanie i 10bit matryce. Ale też tego nie wiem na 100%. Po co komu 10bit przetwarzanie? Ano do polepszenia jakości konwersji, skalowania i ogólnie przetwarzania, poprawia korekcję koloru i wpływa na naturalniejsze barwy.

Produkcja - napisane - Assembled in UK. Czy to lepiej czy gorzej, niż Polskie, nie wiem, trzeba by oceniać dwa modele obok siebie.

Ja na obecną chwilę jestem zadowolony.



GRAH jesteś szczęściarzem Pozdro ja też już bym chciał mieć u siebie Tosie!!!!
 

deniro24

Member
Bez reklam
d.karolik ale widziałeś na żywo tą Toshibe? Bo widzę, że same zachwyty piszesz o niej. Ja narazie nie miałem okazji zobaczyć na żywo Z3030, i prawdę mówiąc wątpię czy do jakiegoś sklepu w mojej mieścinie zawita jakakolwiek Toshiba. Za to miałem okazję zobaczyć dziś Sharpa XL2...a zakup coraz bliżej...

Pozdrawiam.
 

grah

New member
deniro24 - Jak napisałem w minirecenzji - ja różnicy między sharpem a toshibą nie zobaczyłem. Zdecydowałem się na Toshibę ze względu na 1080p po componencie, choć sharp kusił większymi kątami.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@grah wspomniałeś że Sharp lekko się ; różowił ;, czy nie można było tego ustawieniami wyeleminowac? Na sąsiednim forum też kilka osób zauważyło tą ; przypadłośc? ;46 XL2.
 

deniro24

Member
Bez reklam
grah czytałem Twoją recenzję;)

Mi z kolei nie zależy aż tak bardzo na 1080p po componencie, ale na lepszych kątach juz zdecydowanie tak! Toshiba wydaje się mieć więcej ulepszaczy obrazu oraz lepszą/dokładniejszą regulację parametrów (oczywiście z tego co czytam...). Ale niestety nie mam okazji jej zobaczyc na żywo. Za to dziś Sharp 42XL2 zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.

Bez chwili czekania zamówiłbym prezentacje u kikiego, ale niestety nie oferuje on pozostałcyh telewizorów, które chciałbym sprawdzić. Obok Sharpa i tej Toshiby postawiłbym chętnie Philipsa PFL9632 (na to nie ma szans, bo kiki nie sprzedaje wogóle Philipsów) lub Samsunga 40F86 (ostatnio nie było ich już u kikiego).
 

grah

New member
diana - Nie wiem, bardzo możliwe, że dałoby się. Ale raczej nie ma potrzeby. Różnica jest mniej więcej taka, jakby patrzeć na białą czystą kartkę do drukarki. Zawsze znajdzie się bielsza. A że miałem Toshibę i Sharpa na tym samym sygnale obok siebie - to można to było zauważyć, inaczej nie ma mowy.

deniro24 - ja samsunga skreśliłem ze względy na rozmiary - "uszy", które nie są ani głośnikami, ani nie wiem czym, a zajmują dodatkowe miejsce. W to samo miejsce co toshiba 47" wchodzi samsung 40" :) Co do Philipsa, to jakoś mi nie podszedł, ale widziałem go tylko w saturnie. Jeśli miałbym taki dylemat jak Ty, to wziąłbym sharpa.
 

d.karolik

New member
deniro24 napisał:
d.karolik ale widziałeś na żywo tą Toshibe? Bo widzę, że same zachwyty piszesz o niej. Ja narazie nie miałem okazji zobaczyć na żywo Z3030, i prawdę mówiąc wątpię czy do jakiegoś sklepu w mojej mieścinie zawita jakakolwiek Toshiba. Za to miałem okazję zobaczyć dziś Sharpa XL2...a zakup coraz bliżej...

Pozdrawiam.


Widziałem jest super i jestem zdecydowany
Tak jak napisałem w poprzednim poście. Dla mnie liczy sie to , że jest extra w SD i rewelo współpraca z PC. Kąty przeboleje choć wydaje mi sie że niebęde aż tak zwracał na nie uwagi . U mnie odległość od TV do kanapy prawie 4 m. a telewizje oglądam siedząc na wprost TV.

P.S wybierz co ci sie podoba ja nic nie sugeruje.
PHOTOSMART miał u siebie JVC,TOSIE,SHARPA na prezentacji i wybrał JVC.
Kazdy wybiera to co mu sie podoba i do czego przeznacza sprzęt.
Ja osobiście niemoge sie doczekać aż zagram w Medal of Honor na 47" z moim synem.
Pozdrawiam i dobrych wyborów.

Pozatym deniro24 chyba czytałeś MEGA-TEST na sąsiednim forum?
 
Ostatnia edycja:
Do góry