Toshiba 46SV685 - test , wszystko o serii SV

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kąty extra .ALe to jest podświetlenie led z local diming, więc nie ma się czemu dziwić.
 

jeremiasz

New member
Pytanie do kikiego, gdzieś w internecie znalazłem informację na temat matryc(y) w tym telewizorze a właściwie to iż 46" i 55" mają różne matryce. Porównywałeś je ze sobą ? Są jakieś różnice ?

Wspomniana opinia :
-SV6x Serie has 2 model>>46"&55"

46" use AUO(or might be CMO)Module;which poor angle-view as well!!!

55" use Samsung S_PVA(probably should be according to some of sources!)

So 55" give wider angle-view due to technic of Module capability

-Do not consider the manufacturers some of advices;such as viewing-angle!! itsn't true as well!!

-SV6x 46" is fine when you watch from "zero degree"
after 20 deg.greyness/white-wash,etc.

Ta opinia sugeruje iż matryca w 46" jest gorszej jakości niż w 55", jak się do tego odniesiesz ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
stały obok siebie na sklepie. Nie widziałem żadnych znaczących różnic.
Ale razem ich nie testowałem.
 

jeremiasz

New member
A jak oceniacie oceniacie powłokę antyrefleksową w tej Toshibie ?
A ty kiki, jak ty byś ją porównał do innych ? Nie ma co porównywać do ekranów matowych, ale np do powłoki antyrefleksowej Pioneera.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz wiele osób którzy opisywali że nawet w trudnych warunkach
naslonecznienia gra rewelacja
 

bandzlor

New member
No wlasnie tutaj bym sie nie zgodzil, bo swiatlo bardzo sie odbija, u mnie akurat cale okno sie odbija w tv wiec bez zaslonietych zaluzji sie nie obejdzie :p Ale najlepiej samemu zobaczyc bo nie kazdemu to przeszkadza.
 

Dante99

New member
Chcialbym skomunikowac SV685 z komputerem. Najlepiej bezprzewodowo. CZy moglby mi ktos dac linka gdzie bedzie dokladnie wyjasnione jak to zrobic?

JAkie funkcje dzieki temu zyskam? Bede mogl ogladac filmy z kompa na tv? Jakie funkcje zyskam dzieki podlaczeniu do neta?
 

ingnition

New member
Jestem zainteresowany kupnem tego tv, test na tym forum pokazuje go w bardzo dobrym świetle, jednak mam pewne wątpliwości. Przeczytałem wiele testów tego tv, angielskich, niemieckich, pojawiają się tam takie wady jak zbytnie nasycenie zieleni oraz praktycznie we wszystkich testach - kiepskie kąty. W tym teście nic na temat przesycenia zielenią nie ma, a kąty opisywane są jako bardzo dobre. Trochę to dziwne, kiki robiłeś ten test, uważasz, że tamte recenzje są nieprawdziwe ? Sam już nie wiem co myśleć. :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to trudne określenie.
Bez cienia wątpliwości mogę stwierdzić na podstawie setek przeprowadzonych testów że ten telewizor należy do ścisłej czołówki światowej -a w klasie cenowej do tej pory nie miał sobie równych.
PC World też w rankingu ocenił go rewelacyjnie wysoko.
Kilka testów na świecie również bardzo wysoko.
Ale ważniejsza jest opinia ludzi którzy mieli prezentacje w domu. Tam gdzie SV wygrywał.
Ale nie musisz wierzyć na słowo. I najlepiej poproś o prezentację w domu różnych modeli.
Sam najlepiej w gronie rodziny czy przyjaciół ocenisz jakość.
 

ingnition

New member
A możesz dać konkretne linki do tych testów ? Właśnie szukam informacji, bo interesuję się Toshibą 55SV685, na allegro w cenie nieco poniżej 10 000 złotych (9800), Philips 9704 jest mniejszy i droższy, Sharp XS1 jest z pewnością lepszy ale dla mnie za drogi, więc wybór to praktycznie tylko Toshiba. Z czym ja mam porównać to Toshibę jak nie mam środków na nie :) I jeszcze ,interesują mnie LCD, plazmy mają dla mnie wady które je dla mnie przekreślają.

Edit : Tu np www . avforums . com/reviews/Toshiba-46SV685-LED-LCD-HDTV-Review.html Toshiba wypadła nie za dobrze, kolory są wymieniane jako wada.
 
Ostatnia edycja:

ingnition

New member
Ten już wcześniej czytałem, pisałeś o testach, gdzie Toshiba wypada w ścisłej czołówce światowej możesz dać jakieś przykłady ? Jeszcze taka prośba, mógłbyś zrobić zdjęcie porównujące czerń Toshiby sv685, philipsa 9704 i kuro ? Tylko w dobrej jakości, bo te w teście są bardzo kiepskiej jakości i nie widać dokładnie różnic.

Co do kupna z gwarancją polską to oczywiście bez tego tv nie kupie :)
 

ingnition

New member
Kiki,

Pierwszy test - dotyczy Toshiby Cell Regza, nie Toshiby SV685, ciężko to w ogóle nazwać testem.
Drugi test, jest pozytywny, ale strasznie ubogi kilka haseł i nic więcej.
Trzeci to ten sam co drugi.
Czwarty test zarzuca zbytnio zielony odcień kolorów telewizora "Bright scenes make clear the effect of the cool colour temperature, which we measured at 7,100 Kelvin. The result is that the picture shows greenish colouration, especially in skin tones and in black-and-white films."

W google też szukałem, kiki prosiłem cię byś dał linki do testów, które udawadniają, że Toshiba jest w ścisłej światowej czołówce, ja mam wrażenie, że wrzuciłeś pierwsze lepsze linki z google.

Prosiłem cię też o porównanie czerni pomiędzy przynajmniej Toshibą SV i Pioneerem Kuro, dobrze jeśli znalazłby się tam jeszcze Philips 9704 - dobrze wiem, że takie zdjęcia są na forum, ale w okropnej jakości ciężko z nich cokolwiek wydobyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ingnition-
1. niczego nie chcę udowadniać.
2. Toshiba 46SV - 6999 , Pioneer kuro 8999 i Philips 9999 to zupełnie inne klasy cenowe.
W Swojej klasie cenowej Toshiba na dziś nie ma konkurencji.
3. Zdjęcia masz w poszczególnych testach i proszę z tego skorzystać.
Obecnie Pioneer jest nie dostępny już na rynku , A philips wprowadza nowe modele.
Jak wejdą na rynek z przyjemnością porównamy.
4. Informacje i testy których są setki albo tysiące są dostępne w sieci .
46sv685 toshiba testy - Szukaj w Google
5. Do wszelkich porównań najlepsza jest prezentacja w domu.
 

ingnition

New member
Sam już nie wiem co mam zrobić w tym momencie, zwłaszcza, że opinie są tak różne.

Kiki chodziło mi o to, że napisałeś, że kilka testów oceniło ten tv bardzo wysoko, nie prosiłem cię, żebyś coś udowadniał, chciałem tylko zobaczyć te testy o których pisałeś. Co do czerni i zdjęć, to niestety te porównujące Pioneera i Toshibę jest bardzo kiepskiej jakości i mało na nim widać - jeśli uważasz, że ono jest dobre to ok, szkoda tylko, że nie chcesz przychylić się do mojej prośby.

Co do tych skrajnych opinii, w poprzednim poście jest link do opinii dosyć negatywnej, a np tu Toshiba 46SV685D/46SV685DB/46SV685 Review: Regza SV 200Hz LED TV , opinia jest dobra. I jakoś po wklepaniu w google hasła toshiba sv685 review nie znajduję samych wychwalań.

Chcę po prostu dobrze wybrać tv, Toshiba 55SV685 odpowiada mi rozmiarem i ceną, ale po tym co przeczytałem, to nie wiem czy warto w nią inwestować.
 
Do góry