Toshiba 46SV685 - test , wszystko o serii SV

ingnition

New member
Nie i dla tego nie mówię jaki obraz ten tv wyświetla,nie wygłaszam osądów na temat jakości obrazu.
Po prostu martwi mnie bardzo dlaczego te testy są tak różne ? Jeden zachwala, drugi co najwyżej zalicza do dobrych tv, mówiąc iż cena jest bardzo przesadzona.

Oczywiście nie kupię tego ani żadnego innego tv, zanim nie zobaczę jaki wyświetla obraz, jednak chcę mieć jak najwięcej informacji. Nie chcę nikogo oskarżać, ale jeśli w testach jest taka rozbieżność to ktoś musi podawać nieprawdziwe informacje. Osobiście chciałbym by prawdę mówiły te testy które stawiają w bardzo dobrym świetle ten tv, ale tak wcale nie musi być.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Nie i dla tego nie mówię jaki obraz ten tv wyświetla,nie wygłaszam osądów na temat jakości obrazu.
Po prostu martwi mnie bardzo dlaczego te testy są tak różne ? Jeden zachwala, drugi co najwyżej zalicza do dobrych tv, mówiąc iż cena jest bardzo przesadzona.

A widziales produkt co do ktorego WSZYSCY konsumenci mieliby jednowmysle zdanie? Sa ludzie ktorzy twierdza ze Mercedes czy Audi to szajs, ile ludzi tyle opini...
Kazdy ma inne oczekiwanie, wrazliwosci, percepcje, wady/lub brak wzroku itd. Zobacz sam i wtedy bedziesz mial opinie swoja wlasna.
 

ingnition

New member
Mam jeszcze pytanie co to trybu 200Hz w tym telewizorze, mianowicie chodzi mi o to, że jest o uzyskany poprzez przygaszanie części podświetlenia. Nie jest to prawdziwe 200Hz. Widać to na tym obrazku.
AVM200HD_text.jpg


Jak wygląda płynność obrazu w tym trybie ? Z blu-ray i telewizji satelitarnej ? Nie widać migotania podświetlenia ?

Kiki, prosiłbym o podanie ceny tego telewizora, w wersji 55" na PM.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jest to inny system niz w wiekszosci innych tv na rynku (a chyba nawet jedyny taki patent Toshiby).
Ale co do praktyki: nie ma migotania ani smuzenia - a to najwazniejsze chyba.
 

giekol

Member
Biorę pod uwagę ten model, będę oglądał sport (MŚ w RPA) i filmy. Jak czas reakcji matrycy, 6ms ma się do płynności, czy nie ma smużenia? I jaka cena Kiki?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Powiem Ci tak do takich potrzeb płynność jest znakomita.
A oglądając MŚ w piłce nożnej przy dobrym sygnale będziesz miał wrażenie
że jesteś na meczu .
Cenę dostaniesz na Priw.
 

Dante99

New member
Czy ktos sie orientuje gdzie moglbym kupic plyte ULCS w wersji pro. Przy zakupie sv685 dostalem plyte ULCS 2.0 ale w wersji Limited Edition. Niestety po 30 dniach juz nie moge odtwarzac filmow z kompa na ekranie tv.
 

dari555

New member
Już myślałem że wybrałem w końcu telewizor, ale dlaczego ten TV pobiera aż 315W:niewiem: czy napewno jest na diodach LED? chyba, że to tyko tak straszą w specyfikacji, a w realu jest mniej, sprawdzał to ktoś? kurcze na początku miałem kupować LG8500, później Samsunga c8000, a teraz już nie wiem który wybrać, samsung trochę za drogi, chodzi i o rozmiar 55 do salonu 30m, odległosć do telewizora to ok 4-6 m, zależy gdzie siedzię...
 
Ostatnia edycja:

bandzlor

New member
To nawet nie będzie paru zloty więcej miesięcznie.... Tej różnicy nawet nie odczujesz, a po drugie jeśli już ten pobór jest taki ważny dla Ciebie to możesz to zredukować poprzez czujnik jasności
 

dari555

New member
pobór mocy wziąłem ze specyfikacji... nie no nie jest aż tak ważny dla mnie, ale muszę powiedzieć, że ważne jest dla mnie emitowanie ciepła przez telewizor, mam teraz Samsunga 40F86bd i w lecie nie idzie wytrzymać przy nim, niezła z niego grzałka... aha i jeszcze jedno ja musże mieć 55 cali, wieć napewno wiecej to żre i się grzeje od 46
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale coś pomyliłeś - przecież to jest podświetlenie LED .
Poczytaj i tej technologii jaka tam jest zasada promieniowania ciepła .
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Pobiera max tyle(tabliczka znamionowa). Myślę, że po pierwsze 75W idzie na dźwięk(60W +15W basowy). Po drugie kontrola 96sektorów(z 4000 diod) wraz z lokalnym wygaszaniem nie tylko całych obszarów, ale zgodnie z krawędziami jasności pobiera część energii. Z pewnością wydajny procesor Meta Brain pobiera z 5-10W. Przy normalnym użytkowaniu(tryb energooszczędny, ciemne tło itd, średnia głośność) pobiera zdecydowanie mniej, jak wykazały testy Kikiego.
 
Do góry