Toshiba 46SV685 - test , wszystko o serii SV

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz kupować śmiało - jest przygotowany do sprzedaży w całej Europie.
Ma wszystkie systemy audio
 

Dante99

New member
Wlasnie zakupilem sprzeta:) 44" SV685D. MAm tylko problem jak go zamontowac do sciany. W jakiej odleglosci powinien byc tv od sciany. Znalazlem ciekawy wynalazek. Kolka i zylka. tworzone do Samsungow ale do Toshiby podobno tez ok(zna ktos)? Z tym ze odleglosc od sciany to tylko 1,5cm. Nie za blisko? Musi byc jakas wentylacja od tylu?

Sa inne konstrukcje z katem pochylenia ale odstaja sporo. Ok 8cm a 10 cm ma sam ekran.

TOSHIBALED TV Brackets
 

darmane

New member
Wiec nie łapie za słówka tylko odpowiadam. Polecam wycieczke do Saturna lub MM. W niektorych sa nowe systemy wieszakow znacznie plytsze niz dotychczasowe. Wynalazek Samsunga jest przeznaczony raczej do tv slimm Samsunga. Po za tym Samsungi slim sa o bodajże 15 kilogramów lżejsze wiec nie wiem czy to nie miałoby znaczenia :) Choc musze przyznac ze takie systemy maja duzy zapas bezpieczenstwa jezeli chodzi o max mozliwa wage odbiornika
 

rafgam

New member
przy takich warunkach to 55sv 685 będzie jak miód na serce.

Szukam TV do oglądania z 4-5m gł. filmy, rzadko sport i gry, Cyfra+, jak kupię sprzęt to na pewno pasmo HD + odtwarzacz BR, pomieszczenie dość jasne, chociaż przeważnie oglądanie wieczorem - czy polecałbyś j.w. czy poczekać jednak na Panasonic 50 - V (ew.VT)20 - podobna cena , wyższa (chyba ) jakość, ale jednak mniejsza przekątna.
Czy masz ew. jakieś doświadczenia z projektorami - np. Epson z serii TW?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rafgam

New member
A w czym masz problem ?

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Problem mam.... z czasem na przegryzienie się przez całe forum (przy 10-14 godzinnym dniu pracy :) )i znalezieniu rozwiązania dla siebie.
Chyba rzeczywiście na razie poważnie pomyślę o Toshibie 55 a w przyszłości dodatkowo projektor tylko do filmów. Jak temat będzie się bardziej wykluwał to może pogadamy o ew. testowaniu sprzętu ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
telewizor czy projektor - tu Ci nie pomogę .
To bardzo różne zapotrzebowanie.
Projektor to jeszcze koszty kina, zasłon , ekranu. I perfekcja jest tylko przy pełnym zaciemnieniu.
Mam swoje zdanie oczywiście.
Ale wybór należy do Ciebie.
 

jeremiasz

New member
Pytanie do tych co mają w domu Toshibę, czy szyba nie przeszkadza ? Rolety wystarczą aby można było oglądać bez przeglądania się w tv ?
 

romeki

New member
W dzień jak jest słońce to odbija, ale rolety zasłonisz i jest okej zależy, co oglądasz na czarnym tle odbija jaśniejsze to oglądasz normalnie przy świetle w nocy jest super i bez rewelacja podsumowanie idzie się przyzwyczaić i w tedy nie widać odbicia lepiej pokuj mniej naświetlony poza tym polecam, bo obraz bardzo dobry
 

jeremiasz

New member
A jak w nocy przy delikatnym oświetleniu ? Szyba nie przeszkadza ? I jakby ktoś mógł powiedzieć czy pasy w filmach o proporcjach 2,39 : 1, są całkiem czarne czy widać, że delikatnie świecą ?
 

RychuD

New member
Toshiba w domu!!!

W piątek dostarczono mi do domu nową Toshibę 55SV685D. Dzięki KIKI za błyskawiczną dostawę!!!:D W ciągu 24 godzin po złożeniu zamówienia urządzenie było już w domu:shock: TV przywózł pracownik Firmy od KIKI-ego - szacunek - jest to dużo fajniejsze niż w przypadku kuriera.
Przyznaję, że TV kupiłem bez prezentacji w domu, ale po kilkumiesięcznym studiowaniu forum HDTV.com.pl i innych (w tym zagranicznych).
Obraz w SD (cyfra+) dobry, a tej opcji najbardziej się obawiałem. W najblizszym czasie podłączę N-kę i zobaczę jak świeci w HD. Przeglądane zdjęcia z wakacji wyglądają bajecznie, nawet z odl. 15 cm od ekranu. Dźwięk z TV zadziwiająco dobry, czysty, dynamiczny i "mięsisty" (oczywiście w kategorii TV).
Zabieram się do rozszyfrowywania wszystkich opcji. Po zastosowaniu innych trybów (źródeł sygnałów) podzielę się wrażeniami.
Pozdrawiam forumowiczów i jeszcze raz dziękuję KIKI za profesjonalizm. :cool: Należy jeszcze sobie życzyć, aby sprzęt pracował bezawaryjnie:razz:
 

jeremiasz

New member
Radości z użytkowania życzę i proszę abyś wypowiedział się na temat odbijania światła w dzień i w nocy przy oświetleniu, czerni w całkowitej ciemności tak jak i przy oświetleniu w nocy, jak jesteś graczem to czy widzisz smużenie.

Edit : Czy w tej Toshibie przy skalowaniu sygnału 1280x720 do natywnej rozdzielczości matrycy czyli 1920x1080 dodawany jest overscan czy nie ? Jak ktoś ma czas to mógłby np na PS3 odpalić zdjęcie w rozdzielczości 1280x720 z konsolą pracującą w takiej samej rozdzielczości i sprawdzić czy coś a jak to ile obrazu ucina.
 
Ostatnia edycja:

romeki

New member
W nocy przy delikatnym oświetleniu

to jest tak że jak by szyby nie było , jest super w Toshibie - jest dużo ustawień
jak sobie dobrze skalibrujesz to obraz jak żyleta
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RychuD

New member
Radości z użytkowania życzę i proszę abyś wypowiedział się na temat odbijania światła w dzień i w nocy przy oświetleniu"

Podczas oglądania w dzień nie mam problemów z odbiciami, przy intensywnym nasłonecznieniu rolety (żaluzje) załatwiają temat. Podczas oglądania wieczorem, zapalony żyrandol odbija się w górnej części ekranu, ponieważ TV stoi na komodzie i jest na wysokości takiej jakby wisiał na ścianie. Wskazane jest więc oświetlenie lampą stojącą z boku, np. w rogu pokoju.
Czerń w dzień jak i w nocy jest (w mojej ocenie) bardzo dobra, tym bardziej, że TV mam nie skalibrowany i jadę na ustawieniach fabrycznych (po reset).

Czy ktoś z Kolegów mógłby zapodać link do danych kalibracyjnych?

Pozdrawiam. RychuD.
 
Do góry