Toshiba 40TL838 nowość 3D

jackuc

New member
Aktualizacja ściągnięta przez menu telewizora jest oficjalną aktualizacją i gwarancji oczywiście nie traci się :D A warto ją zrobić, bo potem czyta więcej formatów filmów przez USB i błędy w sofcie są naprawione. A odnośnie gwarancji teraz obowiązuje promocja "gwarancja zero problemu" szczegóły na Toshiba | Leading Innovation

Nie bardzo rozumiem jak działa ta gwarancja ?
Na jaki okres jest udzielana ?

https://eemea.computers.toshiba-europe.com/nmwg/T&Cs No Matter What Guarantee.pdf
 

krzysiekzip

New member
WItam, jestem zdecydowany na ten telewizor (Toshiba 40TL838) mam tylko mały dylemat, wynikający z braku wiedzy. Czy jest jakaś różnica między Toshiba 40TL838G a Toshiba 40TL838?
 

paeru

New member
Bez reklam
G oznacza region, w którym sprzedawane są TV - w tym przypadku Europa, bez paru krajów. Takie TV sprzedawane są w Polsce i każdy ma taką literkę. Jeśli ma inną, to nie jest to produkt przeznaczony na nasz rynek, jeśli sklep nie podaje w ogóle - to jest to jego niedopatrzenie.
 

paeru

New member
Bez reklam
To w zasadzie ubezpieczenie (roczne), a nie gwarancja. Po zarejestrowaniu do 14 dni po zakupie TV, producent zobowiązuje się do jednorazowej naprawy przypadkowego uszkodzenia mechanicznego produktu. Czyli - dajmy na to zalejesz sobie telewizor, to raz Ci go za darmo naprawią.

Szczegóły: TUTAJ
 

krzysiekzip

New member
Witam, telewizorek przyszedł, jestem bardzo zadowolony z wyboru właśnie tego TV. Mam tylko jedno pytanie czy ma ktoś z Was jakieś dobre ustawienia tego modelu do imprez sportowych? Jak wiadomo Euro trwa a że jestem fanatykiem tego sportu, dużo czasu poświęcam na oglądanie meczy i różnego rodzaju transmisji. Prosiłbym o pomoc, dziękuję i pozdrawiam!:)
 

Xaromi

New member
Witam mam pytanie odnośnie podłączenia TV pod laptopa.
TV domyślnie chce używać jako monitora do produkcji muzyki..zależy mi na powiększeniu przestrzeni roboczej z rozdzielczości 1366x768 na większą. Czy korzystając hdmi TV osiągnie rozdzielczość full hd ? Posiadam mocną karte graficzną GF GT 540M.
 

paeru

New member
Bez reklam
Mój Geforce 525M pozwala na wyświetlanie obrazu na telewizorze w FullHD. Co prawda nie mam tej Toshiby, ale moim zdaniem to kwestia karty, a nie TV (chyba że mamy tv HDready, wtedy pewno sytuacja wygląda inaczej w ustawieniach laptopa).
 

Xaromi

New member
Jestem podobnej myśli..chyba pognam do sklepu z laptopem i sprawdzę efekt...jeden z zainteresowanych tym tematem wspomniał wcześniej że ma laptopa do gier i gierki koszą w FULL HD...skoro tak....ewentualnie jeżeli będzie inaczej może być to wina kabla ? Nie chce się rozczarować (nawet na testach w sklepie) a bardzo mi zależy na tym temacie.
 

arrow

New member
Witam serdecznie grono zakochanych w Tosce. Czy moze ktos z was porownywal ten model z TL933 lub TL963. Jakos nie moge znalezc porownan 8 z 9.
Bardzo prosze pomozcie.

Przepraszam za brak polskich liter.

Pozdrawiam
 

Karpaj

New member
Bez reklam
arrow - ja porównywałem oba.
Bebechy mają niemal identyczne, ale na nowszym 933 jest według mnie dużo ładniejszy kolor żółty i czerwony - coś bliżej mu z tymi kolorami do YL863 niż do starszego modelu.

Co do obrazu full hd z laptopa - z doświadczenia wiem że karty laptopowe potrafią być dziwne, np. brak full HD przy połączeniu przez VGA. Jeśli łączysz po hdmi - full HD na pewno będzie :)
 

Xaromi

New member
Kupiłem drania....jest obłędny kocham go ale się jeszcze nie oświadczyłem. Z rzeczy z ktorymi nie moge sobie poradzić to drobna latencja przy machaniu myszką na laptopie wtedy kiedy obraz jest puszczony jako duplikat przez hdmi na rozdzielczosci hd ready i na full hd oraz brak sygnału audio (przekierowanie z laptopa na tv) co akurat kompletnie nie jest mi potrzebne. telewizorkowi wystawiam narazie 8/10 ze względu na to że dobiero odkrywam opcje jego magicznej krainy lecz juz wiem ze moja ocena będzie mogła się tylko zwiększyć :)
 

zibciu

Member
arrow - ja porównywałem oba.
Bebechy mają niemal identyczne, ale na nowszym 933 jest według mnie dużo ładniejszy kolor żółty i czerwony - coś bliżej mu z tymi kolorami do YL863 niż do starszego modelu.

Co do obrazu full hd z laptopa - z doświadczenia wiem że karty laptopowe potrafią być dziwne, np. brak full HD przy połączeniu przez VGA. Jeśli łączysz po hdmi - full HD na pewno będzie :)


Czy ktoś może potwierdzić, że na którejś z tych Tosi i nie wystąpi problem, który opisałem tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/3d-tv/88291-50-51-cali-specyficzne-wymagania.html
 

jackuc

New member
Jakiś czas temu robiłem upgrade softu do wersji J.
USB 4GB sformatowane fo FAT 32.
Na początku chwilę nic się nie działo, ale potem ruszył pasek instalacji po dobiciu do 100% pokazał jakiś komunikat o zmianie pliku (nic nie róbcie wówczas !!!) a potem wystartował drugi pasek. Po dobiciu do 100% pokazuje UPGRADE COMPLETE.
Wyłączamy na sztywno z prądu tv bo nic innego sie nie da zrobić. Jak włączyłem go ponownie to myślałem, że lipa i tv dead, ale po jakichś 15-20 s ruszył ...ufff pewnie musiał sobie załadować wszystko. Acha wszystkie ustawienia tracimy, szkoda, że nie można ich jakoś zapisać wcześniej na usb ...chyba

Tu jeszcze dodatkowa instrukcja

>>
- download this file on your desktop
- copy the file to your USB stick
- attention: the USB has to be formated in FAT32 and don't oversize 4GB
- extract the rar file to the USB stick und delete the rar file afterwards
- at least rename the INIT_CLEAR.bin file to your modeltyp e.g. 32RL838...INIT_CLEAR.bin
- please remove AC Power and connect the USB stick with your TV
- now plug in AC Power again. Switch on your TV and follow the instructions on screen.
>>

Tylko wiesz, robisz to na własne ryzyko...
 

kris2

New member
sorki założyłem teraz konto,,ale ta stronka działa,,,ale tego modelu,,tj 40tl838,,,tam nie stwierdzono,,,
pisze po przetłumaczeniu,,jesli nie ma to softu tez,,a bynajmniej jak ktos chce zauktalizować do tego zaraz po zakupie to co,,u mnie jest soft z lipca chyba o symbolu 6.4.0Q.1 JUL.02.2012
wtedy jak ta stronka była jeszcze dostepna to zaktualizowałem ,,i na tym finisz ,,jak jest cos nowszego proszę o namiary,,,na co kolwiek,,,dzieki z góry

kris2
 
Do góry