50-51 cali - specyficzne wymagania

zibciu

Member
Cześć wszystkim,
Mam dość specyficzne zapytanie jaki telewizor warto polecić (jak większość).
Chodzi mi o specyficzne wymaganie:
-po podłączeniu do laptopka po kablu HDMI chcę mieć piksel w piksel - obraz żyletkę.

Kiedyś miałem 32 calowego samsunga 1366x768, który obcinał po 3 piksele z boków i walił na ekran. TO się stało dla mnie wyznacznikiem "ostrości obrazu z lapka". Potem kupiłem 50 plazmę Panasonica PV70 - i WIELKIE ROZCZAROWANIE. Downscaling do 720p, potem upscaling do rozdzielczości telewizora - i obraz rozmyty, czcionki nieczytelne. Szykuje się kolejna zmiana - postawiłem wymagania 50 cali, 3D (może być pasywne), i cena do 3500zł
Już byłem zdecydowany na 46LW5500 (możliwości finansowe), ale podłączyłem do laptopka (długim dość kabelkiem), ustawiłem 1:1 i niespodzianka. Na lapku rozdiałka FUll HD a na ekranie - Póltoracentymetrowe paski z każdej strony - i rozmyty obraz. Czyli jednak nie 1:1 :( I telewizor stojący obok mojego Panasa wyglądał bladziutko. Mały taki. Uznałem, ze napewno nie mniej niż 50cali.
Kolejny azymut - w sklepie MM fachowy sprzedawca jakos tak zasugerował 51E550 Samsunga - brak pływania ekranu input lagów itepe. I ładnie wyglądał w SD.
Tyle, że własnie przycztałem recenzję Kikiego. I wyczytałem że w plazmach w ogóle czcionki nieostre. Czyli to nie daje 1:1? CO zatem zrbić? Czego szukać? Trochę sie podłamałem podziałem cen telewizorów. Budżetówki za 3000, ciut lepsze za 4500 a naprawdę fajne za 6000-8000?
Oczywiście celuję w budżetówkę, ale jak trzeba będzie dołożyć bo warto, to nawet na ET5E się szarpnę. Ale czy warto?
3D może być pasywne - dajęfrajdę przy zapraszaniu znajomych.
Odległość 3-4m
Pokój średnio nasłoneczniony, telewizor bokiem do okna
Używanie:
60% (żony) telewizja z UPC, 35% (moje) filmy z lapka i czasem Xbox (5%).

Ktoś pomoże? ;)
 

zibciu

Member
Cześć,
Wybaczcie moje niezorganizowane pisanie we wcześniejszym poście. Sprawa została już jakby wyjaśniona. Zawęziłem poszukiwania do kilku modeli - uznałem, że przeznaczę ok 5000zł:
- Panasonic TX-L55ET5E
- Toshiba 55VL963
- Philips 55PFL5507K/12 (chociaż wolałbym chyba uniknąć aktywnych okularów)
ewentualnie - Samsung UE55ES6100 (posiada funkcję PIP, którą miło wspominam ze starego Samsunga - ale też te aktywne okulary... :(

Dla mnie poza oczywiście dobrym obrazem (m.in. skalowanie SD żeby żona nie narzekała) wazna jest sprawa podłaczenia po HDMI telewizora do komputera aby obraz był ostry "jak żyletka". (piksel w piksel)
Żona po zobaczeniu kilku telewizorków na zdjęciach powiedziała "Chcę tego Panasonica - podoba mi się". JEdnak ludzie piszą o nierównomiernie podświetlanej matrycy. Co byście polecili? I dlaczego
Mi serce skłania się do Toshiby (w teście Kikiego jako w jedynyym telewizorze model 933 został opisany jako monitor). Chociaż ten Panas rzeczywiście jest śliczny ;)
 

zibciu

Member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 6x4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-8 (zwykle 2)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej przodem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ? tak, rano słabo (z boku)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic Plazma TX55PV70.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?Full HD, 3D, przyjmowanie rozdzielczości 1920x1080 z komputera - filmy odtwarzane z kompa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC - analog i cyfrowy (klika kanałów HD)
10.Jakie urządzenia ? Laptop z HDMI (przez ampli Onkyo) oraz Xbox360
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej mat chociaż nie musi
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? muzyczne, filmy, popularno naukowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej z poziomu komputera choć może nie tylko ;)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? czasmai - po ok 2h
16.Preferencje co do marki ? raczej nie LG ;)
17.Preferencje co do wielkości ? 55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? funkcje bez sensu - np wejście pc w moim Panasonicu.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak - raczej pasywne
 

zibciu

Member
Dzięki Kiki,
Prawie utwierdziłeś mnie w wyborze. Mam tylko jedno pytanie - o ten nieszczęsny PC po HDMI. Czy będę się cieszyć rozdzielczością "piksel w piksel", czy tak jak w mojej plaźmie telewizor przepusci przez własne skalowanie i ekran nie będzie "superostry". Nie chce znowu się zawieźć...
 

zibciu

Member
No i jest problem. Byłem dzisiaj w EuroAgd i podłączyłem lapka. I trauma...
umysygan.jpg

Jak się przyjrzyjcie, to czcionki są rozmyte -mają "duszki".
Może komuś udało się osiągnąć dobry efekt. Jeśli tak to jak?

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Na tym zdj. telewizor skompresował sygnał 4:4:4, dokładnie to tak u mnie wygląda. Chodzi o to że 90% tv nie obsługuje dobrze systemu koloru 4:4:4 a tak pracują PC i nie szukaj problemów w ustawieniach karty graficznej. Ja na sharpie to samo miałem, obraz i czcionki trochę rozmyte, kolory przesterowane i z dziwnym kontrastem. Dopiero przeforsowanie w sterownikach 4:4:4 odmieniło obraz DRAMATYCZNIE, stał się idealny, tyle tylko że trik działa tylko na rozdziale 1280x1024 a nie na fullhd. Dlatego jak ktoś chce mieć tv który dobrze współpracuje z PC to trzeba kupić taki który poradzi sobie dobrze z formatem 4:4:4 a problem w tym że testerzy nawet nie wiedzą że należy to testować, zamiast tego testują jakieś bzdury jak internet w tv i inne.

Official 4:4:4 / Chroma Subsampling Thread
Tutaj jak znasz ang. możesz sobie o tym problemie poczytać, jest też lista niektórych tv które dobrze sobie radzą z tym formatem koloru. Ogólnie Sony, Philips, Samsung będą dobrze zgrywać się z komputerem. Trzeba tylko jeszcze ustawić tryb PC lub graficzny w tv (w instrukcji doczytać jak podłączyć pod PC bo w zależności od producenta jest inaczej, na sonym np są to kolejno tryby game i graphic, w samsungu natomiast trzeba przemianować nazwę wejścia HDMI na PC a w LG jest jeszcze inaczej.)

Poniżej jak to będzie wyglądało jak tv ma 4:4:4
magentaUN32D5500HDMIPC-1.jpg


A tu jak nie ma 4:4:4
magentaUN32D5500HDMI-1.jpg
 
Ostatnia edycja:

zibciu

Member
wydaje mi się że w każdym możliwym. Na komputerze ustawiłem ekran rozszerzony 1920x1080 50Hz i 60Hz.
Na telewizorze tryb gry, dynamiczny, kinowy i inne. Aspect auto, 16:10...
dopasowywanie ekranu włączone i wyłączone...
wyniki były różne. Zaprezentowany na zdjęciu jest najlepszym z możliwych.
Już zwątpiłem, czy to nie wina kabla albo komputera...
Zmieniałem również opis źródła na PC-JEMU
Jeżeli ktoś ma obraz idealny niech po prostu poda optymalne ustawienia.jeszcze jutro bym sprawdził....
Z góry dziękuję.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

zibciu

Member
Proszę Państwa,
Chyba znalazłem rozwiązanie (jeszcze do sprawdzenia - może się przydać innym - dlatego opisuję).
Dzisiaj w pracy podłączyłem swojego laptopa do monitora, który ma natywną rozdziałkę FullHD i...
....to samo. Obraz rozmyty. Szybka myśl - szukamy rozwiązania. Znalazłem tutaj:
Samsung P2770HD problem z połaczeniem HDMI. Poradnik - benchmark.pl
W ustawieniach telewizora zmieniłem etykietę wejścia na "PC" (w sklepie wczoraj zmieniałem na "PC-HDMI"). I nagle obraz żyletka. Musze po prostu jeszcze raz przejść się do OjroAGieDe i sprawdzić. Ale już właściwie mordka mi się cieszy ;) Telewizor jest po prostu piękny. Nawet byłem w stanie przełknąć tę niedogodność. Jeszcze wczoraj w sklepie wrzuciłem na ekran "Thriller" Jacksona w 3D i szok (pozytywny). "Głębia kończy się jakies 20 za ekranem". Tym bardziej, że "Viera Remote" na Andku, które wrzuciłem na próbę to mojego Nota również spowodowało banana na twarzy...
Jestem napalony ten telewizor jak Arab na kurs pilotażu. I dobrej myśli.
A za pomoc serdecznie wszystkim dziękuję...
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
zibciu- No zrobiłeś to co ci napisałem w poprzednim poście, przemianowanie wejścia HDMI na PC działa na samsungu, na tv sony natomiast wystarczy włączyć jedynie tryb gry lub graficzny.
Od razu pisałem że to była kwestia koloru 4:4:4. Teraz widzisz jak ważne rzeczy pomijają testy. Mój tv jako dobry wybór do PC wszędzie zachwalali a okazało się że 4:4:4 nie obsługuje i musiałem to dopiero sam boleśnie się o tym przekonać.
 

zibciu

Member
I niestety...
Zmiana etykiety, wszelkie ustawienia nic nie dały. Nawet to
ame4yge4.jpg

Obawiam się, ze muszę szukać dalej. Podobno Samsungi ładnie ekran puszczają..

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

zibciu

Member
"Kapralu",
Na jednym z tematów napisaleś, że jedynie Philips, Sony i niektóre modele Samsunga dają to o co mi chodzi. A LG (kolega miał jakiś stary model i tam było pięknie) albo Toshiba? Ta Tośka 963 bylaby fajna. Albo LG 620 (lub 670)? Ewentualnie które modele Samsunga (chociaż chyba wolałbym cos z pasywnym 3D) - 6100?
Czy może cos w ogóle innego? Wymóg jest jeszcze jeden. Musi być ładny. Bez tandetnych różowych wstawek jak np w serii LW5500 od LG...
Chyba, że ktos ma jakiś pomysł jak zmienić chrome 4:4:4 tak aby dało sie tym zachwycać.
 

zibciu

Member
Generalnie 5000zł+ to moja górna granica pieniędzy, które chciałbym przeznaczyć na zakup telewizora. Ideałem byłoby rozwiazanie problemu z tym panasoniciem. Strasznie mi sie podoba - jest bardzo stylowy. I obraz na nim jest również bardzo ładny. Ale ta funkcja monitora.... ehhh...
 
Ostatnia edycja:

zibciu

Member
Plac boju chyba się zawęża. Ponieważ Panasonic odpada, modele które biorę pod uwagę:
LG 65LM620S - podobno bezproblemowo sobie radzi - no i pasywne HD.
Toshiba 55LV963 - jest również bardzo ładna (argument dla żony) - starsze modele (46WL768) nie wspierały 4:4:4. Może ta sobie poradzi? Albo model 933?
Samsung UE55ES6100 (raczej nie dołożę do modelu 6800) - mam dylemat przed zdecydowaniem się na aktywne 3D...
Sony KDL-55EX720 - podobno sony też ładnie pokazują.
PS51E6500 - co prawda to plazma, ale o ok 1500zł tańsza ;) Czy w ogóle jest sens stawiać to do rywalizacji (no i trochę mniejsza i aktywna)
Więcej typów nie mam. Coś polecicie? (Tosia byłąby liderem...?)
 
Ostatnia edycja:

zibciu

Member
...Ehhh... Trochę przeraża mnie cena okularów... ;-)
Ale i tak przetestuję... Dzięki.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ja testowałem wielokrotnie korzystanie z laptopa do telewizorów, i nie zawiodłem się tylko na Sharpie i Toshibie. Le830 radzi sobie dobrze z kolorami i wszystko jest czytelnie. Natomiast Toshib testowałem zdecydowanie więcej, i powiem tak - każda świetnie odwzorowuje obraz.
Idź z laptopem do jakiegoś sklepu gdzie znajdziesz VL963 i zobacz czy będzie dobrze. Bo u mnie na TL933 i u sąsiada na UL863 było bardzo dobrze zawsze.

toshiba2.jpg

Robiłem parę dni temu zdjęcie na mojej TL, te paski które widzisz to niestety niedoskonałość fotografowania matrycy zwykłym aparatem, ale jako użytkownik jestem bardzo zadowolony :)
 

zibciu

Member
Niestety nie chodzi o piaski. Ale o odwzorowanie pikseli. To jest ten problem związany z nieczytelnoscia czcionki. Parę postów wyżej sa przykłady. No już wiem, ze w Panasonicu dopiero w modelach GT50, WT50 i VT50 zostało to wyeliminowane.
Wiem, że w Samsungach jest OK. W niektórych LG (np 660) też.
Muszę sprawdzić jeszcze Toshibe i 620 LG...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

zibciu

Member
Ok. jestem już prawie zdecydowany na Tosie. Sprawdzałem w sklepie i jako monitor idzie bez zarzutu. Jedynym konkurentem może być Samsung. Pytanie do testerów (kiki?). Który będzie miał lepszy obraz (skalowanie SD itp). Za Samsungiem przemawia multimedialność i Pip, za Tosia pasywne 3d...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry