Toshiba 40TL838 nowość 3D

massiwo

New member
Witam a jak powinna przebiegac ta aktualizacja chodzi mi o to skąd mam wiedzieć że już sie skończyła bo po włożeniu pena i właczeniu tv zapala sie zielona dioda i pomarańczowa. Pomarańczowa gaśnie po 2-3 minutach i nic sie wiecej nie dzieje

diody to pikus, powinien zapalic sie niebieski ekran

i wskaznik od 0 do 100%... jak przy kazdej istalacji leci od lewa, do prawa, pozniej napis complete
 

amajko

New member
Toshiba 40TL838 problem z kanałami

Witam
Od miesiąca jestem posiadaczem powyższego telewizora. Jest on naprawde rewelacyjny. Mam tylko jeden problem z nim. Mam podłaczoną kablówkę za pośrednictwem modułu CAM, no i niestety co jakiś czas (średnio raz na tydzień) po ustawieniu kanałów rozjeżdzają się one do kolejności tej zaraz po wyszukiwaniu automatycznym lub wracają do tej kolejności i dodatkowo ich numeracja zmienia się na zaczynającą się od nr 801. Pisałem do Toshiby i odpisali, że narazie nic nie da się z tym zrobić i jedynie aktualizacja oprogramowania może pomóc, ale narazie nie ma nowszego softu. Gdzieś na forach pisali, że zmieniali soft. Skąd i z jakiego wiarygodnego źródła można pobrać coś takiego. Na stronie producenta nic nie ma. A może macie inny pomysł. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
 

fatis

New member
AKTUALIZACJA?

Panowie, dziś w TV pojawiło mi się że jest dostępna aktualizacja - jednak po kliknieciu ok pokazuje że aktualizacja nie jest możliwa - też tak macie ??
 

farba

New member
Ktoś wie jaka matryca jest montowana w tych Tośkach? Podobno Samsunga, ale czy tylko ta, czy również innych producentów?
 

Adamwl

New member
Wczoraj zakupiłem Toshibę.
Bawię się ustawieniami i sprawdzam, czy wszystko ok, by ewentualnie móc wymienić egzemplar i chciałem spytać.
Biegły w tej dziedzinie nie jestem, więc proszę o wyrozumialość;
- dopatrzyłem się jednego spalonego piksela, czy taki element podlega wymianie, czy póżniejszej gwarancji?

- ściągnąłem sobie próbki filmów FullHD obraz przepiękny, jednak nie rozpościera się na całą szerokość, możliwe że taki format nagrania, czy może oprogramowanie TV należy zaaktualizować?

ok, tu już zmieniłem format strzałkami góra-dół

- clouding w narożnikach w normie :) czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?
- podłączenie głośników chinch-ami nie daje rezultatu
 
Ostatnia edycja:

fnoart4

New member
witam mam pytanie dot. odtwarzania filmów przez usb w formacie blu ray. obraz jest ale bez dźwięku (aktualizację zrobiłem) miał może ktoś taki problem?
 

lukaspoland

New member
Okulary 3D

Witam

Jestem nowym uzytkownikiem i zarazem nie szczegolnie znam sie na elektronice...
Kupilem kilka dni temu w/w TV 40TL838
Nie zalezalo mi najbardziej na 3d ale jak juz mialem wybrac z dwoch modeli wybralem ten... teraz kwestia taka co z tymi okularami 3d w MMkcie powiedzieli mi ze kosztuja do tego TV kolo 300 zl dlatego:
1. Czy sa tansze i jak to sie ma do jakosci...??
2. Jakie powinienem kupic okulary...??
3. Czy wg co wyczytalem ze sa rozne filmy w roznych wersjach formatach 3d czy to ma jakis wplyw na to co ja moge odbierac u siebie na TV?
4. Jesli format 3d filmow ma znaczenie to jakie powinienem sciagac..??
 

lukaspoland

New member
Znalazlem dwie pary okularow do tego tv kwestia ktore sa lepsze??
model 3D TOSHIBA FPT-AG01G
model 3D TOSHIBA FTP-AG02G
Widze ze ten z koncowka 1 ma baterie a nie akumulator to tylko taka roznica..?/
 

Dyndalski-2

New member
2 tematy

Czytałem wcześniejsze posty, ale nie znalazłem odpowiedzi na te problemy...

1/. Jak ustawić czas w tym telewizorku? Podczas uruchamiania lub przełączeń źródła pojawia się w prawym górnym rogu data o czas - chciałbym ustawić te parametry, ale nie mogę znaleźć w menu miejsca, gdzie to zrobić.
Przejrzałem instrukcję i też nie ma nic o tym.
Może musi być podłączenie do anteny????

W podobnym TV firmy LG ustawiłem bez problemu...


2/. Aktualizacja firmware... Na stronie Toshiby w Polsce nie ma, nie ściąga też przez internet. Znalazłem te pliki z jakiejś niemieckiej strony, ale trochę boje się utraty gwarancji.
Na obudowie jest przycisk, który ma podobno przywracać ustawienia fabryczne - ale czy przywróci też stary firmware, jeśli by coś nie wyszło tak jak trzeba? :roll:

W sklepie powiedziano mi, żeby zadzwonić do serwisu Toshiby i ponoć można otrzymać od nich autoryzowaną aktualizację, ale na stronie Toshiby jest tylko kontakt mailowy, na który nie odpowiadają. Ma może ktoś numerek do tego serwisu?

Z góry dziękuję za pomoc...:)
 

witgit

New member
Czytałem wcześniejsze posty, ale nie znalazłem odpowiedzi na te problemy...

1/. Jak ustawić czas w tym telewizorku? Podczas uruchamiania lub przełączeń źródła pojawia się w prawym górnym rogu data o czas - chciałbym ustawić te parametry, ale nie mogę znaleźć w menu miejsca, gdzie to zrobić.
Przejrzałem instrukcję i też nie ma nic o tym.
Może musi być podłączenie do anteny????

W podobnym TV firmy LG ustawiłem bez problemu...


2/. Aktualizacja firmware... Na stronie Toshiby w Polsce nie ma, nie ściąga też przez internet. Znalazłem te pliki z jakiejś niemieckiej strony, ale trochę boje się utraty gwarancji.
Na obudowie jest przycisk, który ma podobno przywracać ustawienia fabryczne - ale czy przywróci też stary firmware, jeśli by coś nie wyszło tak jak trzeba? :roll:

W sklepie powiedziano mi, żeby zadzwonić do serwisu Toshiby i ponoć można otrzymać od nich autoryzowaną aktualizację, ale na stronie Toshiby jest tylko kontakt mailowy, na który nie odpowiadają. Ma może ktoś numerek do tego serwisu?

Z góry dziękuję za pomoc...:)

Coś słabo czytałeś.
Na wszystkie twoje pytania odpowiedzi padły nie raz.
Zegarka nie ustawisz bo to zegarek z telegazety. Musisz podpiąć antenę.
Co do firmware to znalazłeś go na stronie podwykonawcy( między innymi toshiby)który zajmuje się pisaniem softów. Tak więc utrata gwarancji nie grozi.
 

Dyndalski-2

New member
No może mało uważnie czytałem a na dodatek wiosenny wiatr spowodował, że wystąpiły trudności ze zrozumieniem... ;-)
Ad.1 - wszystko jasne, mam jedynie satelitę podpiętą, telewizję N - więc dlatego nie łapie... Nie mam też telegazety.
Ad.2 - nie wiedziałem, że to podwykonawca autoryzowany przez Toshibę. Ale to dlaczego Toshiba nie informuje o tym na swojej stronie? I dlaczego telewizor nie łapie tych aktualizacji z sieci?
 

witgit

New member
Ad.2 - nie wiedziałem, że to podwykonawca autoryzowany przez Toshibę. Ale to dlaczego Toshiba nie informuje o tym na swojej stronie? I dlaczego telewizor nie łapie tych aktualizacji z sieci?

Możliwość aktualizacji z sieci naprawiono dopiero w sofcie 6.4.0F.1 jak się nie mylę.
Coś było skopane i TV nie mógł się połączyć z serwerami toshiby.
A dlaczego toshiba o tym nie informuje?
Naprawdę nie wiem. Gdy dzwoniłem i pytałem o nowy soft odsyłali mnie do serwisu , ze mam zanieść im tv i mi wgrają.
 

jackuc

New member
tutaj masz

Karta Toshiba WLM 10-U2 Adapter WiFi do TV Toshiba - Ceneo.pl

odnosnie akutalizacji o ktorej pytales w innym temacie (prosba do moderatorow o skasowanie zdublowanych tematow)
odp znajdziesz w tym temacie ;)

czekam na odp i pomoc w mojej sprawie str 3

Na alledrogo jest aukcja z tym modemem za 149 zł "-I55- TOSHIBA WLM-10U2"

Ale w opisie jest napisane "działa ze wszystkimi modelami telewizorów poza TL838/868G i RL838G"

Więc dobry ten adapter będzie ?

Jeśli chodzi o aktualizację softu to nie traci się gwarancji ?
 

witgit

New member
Jak ma być dobry jak sam napisałeś że z TL838 nie działa.
Adapter do TL838 to TOSHIBA WLM-20U2.
 

Mixmich

New member
Aktualizacja ściągnięta przez menu telewizora jest oficjalną aktualizacją i gwarancji oczywiście nie traci się :D A warto ją zrobić, bo potem czyta więcej formatów filmów przez USB i błędy w sofcie są naprawione. A odnośnie gwarancji teraz obowiązuje promocja "gwarancja zero problemu" szczegóły na Toshiba | Leading Innovation
 
Do góry