Toshiba 40l7335

sakej

New member
Czyli Tośka nie jest zła ?

to zalezy co dla ciebie jest najwazniejsze ... jesli mozesz zyc z gubieniem ustawien bo nie podlaczasz tv do neta, nie lubisz clear scan (tryb teatru) i nie wkurza cie ze od wlaczenia przycisku na pilocie do pojawienia sie menu mijaja 2s a potem zanim da sie poruszac po tym menu jeszcze 3s, ogladasz tv glownie w dzien (wtedy faktycznie mniej widac clouding) to moze i jest to tv dla ciebie bo cena faktycznie fajna, ja jednak uzywam glownie tv do odbioru streamingu bo mecza mnie kable podopinane do laptopa wiec wkurza mnie potrzeba relatywnie czestego powrotu do ustawien fabrycznych, i jako ze czesto buszuje po menu by dobrac optymalne podswietlenie i ustawienie do ogladanego materialu, gdyz tzw presets mnie nie satysfakcjonuja, uwazam iz tv ten jest dla mnie nie odpowiedni i zdecydowanie negatywnie go oceniam, ale fakt ze w sklepie stal obok zeszlorocznej TLki i obraz byl zywszy i bardziej klarowny jednak na tym modelu ...
 

sakej

New member
A czy porównywałeś s Philipsem 5008 - bo mam dylemat co wybrać Ostatnio doczytałem się ,że Tośka ma 2 rdzeniowy procek , ale dostałem odpowiedż prosto od Toshiby - jest 1 rdzeniowy tak jak w Philu 5008. W sklepie jak oglądałem obraz na obu - byłe\y trochę daleko od siebie to jednak Phil bardziej mi sie podobał. Obok siebie stały 5008 i 6008 i tutaj różnica była na korzyść 6008 Również w tej cenie Phil 5008 ma o 2 cale więcej, Oj mam dylemat bardzo wielki

ja początkowo tez chciałem brać philips pfl 5008 ale cenowo był znacznie droższy od toski, no i odstraszyła mnie gwarancja w philipsie, na infolinie powiedzieli mi ze gwarancje uznają tylko w przypadku gdy jest więcej niz 5 bad pixeli i teraz uwaga .. nie na całym ekranie a w strefie ... a Philips dzieli ekran na kilka stref (5 o ile dobrze pamiętam)
 

sakej

New member
Proszę fotka ustawień zaawansowanych (jak widzisz wiekszosc ulepszen wylaczone bo przy wlaczonych obraz w hd troche przycina)
oraz fotka cloudingu w moim egzemplarzu





 

pados135

New member
Właśnie w sklepie widziałem szczególnie efekty 2 fotki po lewej stronie .
Zastanawiam się czy Philipsie też tak wygląda z pzycinaniem bo efektu takich błędów podświetlenia nie widziałem
 

sakej

New member
A jak jest z gwarancją na bad pixele w Toshibie

wyleciało mi z głowy a nie mam pod reka karty gwarancyjnej by przeczytac, nie chce cie wprowadzic w blad najlepiej zapytaj jutro ich na infolinii, ale o ile sie nie myle od 3 ...

tutaj taka podpowiedz dobrym sposobem jest kupienie tv przez neta wtedy rozpakowujesz patrzysz jak jakies ma to odsylasz. przy zakupie przez neta masz 10 dni na oddanie towaru bez podawania przyczyn, jedyne co bedziesz stratny to koszta przesylki

a.. co mi jeszcze przeszkadza to opcja kontroli podswietlenia nawet w ustawieniu niskiej czulosci przy ogladaniu w nocy obraz co chwile rozjasnia sie i zciemnia, przy czym sciemnia na ciemnych scenach (mniej odbalsku swiatla w pokoju) przez co widocznosc jest gorsza
 
Ostatnia edycja:

sakej

New member
Sakej prawdopodobnie
4x przycisk "mute", a potem klawisz głośniej/ciszej z panelu z tyłu tv.
Możesz zrobić zdjęcie zaawansowanego menu, czy aby na pewno wszystko masz dobrze ustawione?

udało mi się tylko wejść do trybu hotelowego i trybu klonowanie trybu hotelowego :D
probowalem rozne kombinacje mute x4 mute x4 plus przytrzymanie i jakis guzik z tylu obudowy niestety serwisowego nie znalazlem ...
 

kot6969696

New member
jak w tym modelu sprawdzic ile wlaczona jest matryca? jak kupilem "nowke" ze sklepu to nie wyswietlilo sie menu startowe...

jak w ogole sprawdzic ze kupilem toshibe 40l7335 a nie 7333? jak wlaczylem menu cloud tv to tam bylo napisane :nazwa tv 7333 czy cos w tym rodzaju. nigdzie indziej w menu tv nie ma nazwy telewizora, na naklejce z tylu jest toshiba l7335 d, na pudelku jest toshiba l7335d (g), ale w samym tv nigdzie tego nie ma. po aktualizacji wyswietla mi sie w info o systemie ze jest z 22 maja, oprogramowanie 7.1.45.21.46.1 mboot:00503247.

Jak wejsc do jakichkolwiek ustawien 3d? niby sa w menu ale aukryte, na szaro nie da sie ich wybrac. w instrukcji nazwa pilota to ct-90430 , ja dostalem do tv pilot ct-90429 i tam w miejscu przycisku 3d jest sleep. WTF?
 

Mixmich

New member
l7333 to ogólne oznaczenie tych modeli, "5" na końcu oznacza okulary w zestawie.W menu serwisowym nie sprawdzisz ile godzin tv świecił, bo nie jest to w żaden sposób liczone i zapisywane jak w plazmach panasa czy w lcd philipsa. najnowszy soft masz tutaj:
Toshiba :Download Centre
Warto zrobić aktualizację, bo menu wyraźnie szybciej działa i internet jest znacznie bardziej stabilny,

Jeśli dostałeś tv, który nie był zresetowany i miał zły pilot ja taki sprzęt zaniósł z powrotem do sklepu, lub wołał o rabat, jeśli nie informowali o takim manewrze.
 

pados135

New member
Sąsiad dzisiaj kupił Tosię 7335 obraz całkiem niezły nawet jestem zaskoczony na plus, Miał chęć na LG 620S ale jak popatrzyliśmy na obraz to.... sąsiad pozostał przy Tosi. Jutro będziemy walczyli z ustawieniami i bajerami.
 
Ostatnia edycja:

kot6969696

New member
jak sprawdzic ile jest wlaczona matryca? jaki macie model pilota? na dole pilota jest napisane. czy to mozliwe ze przy zlym pilocie ustawienia 3d sa w tv niemozliwe do wybrania?
macie jakies ustawienia do filmow, tv, gier?
 

pados135

New member
Opinia sąsiada o Tośce po 2 dniu użytkowania :
- dobrze działa resolution +
- dżwięk taki sobie nie nadzwyczajny przy ustawionej dużej głośności obudowa wpada w rezonans ,
- Bardzo dobre fabryczne ustawienia Hollywood,
- dość dobra czerń
- szybko działające Menu\
- Rewelacyjny obraz 3 D przy okularach aktywnych i filmie z bluray-a
- dobrej jakości obraz TV HD

Minusy: kiepski i tani plastik obudowy, niewygodny pilot ,
widoczny clouding
Obraz jakości SD bez rewelacji , ale może to wina kablówki
Taki sobie obraz po HDMI z DVD na starym Samsungu LED (5 letni poprzednik) jest lepszy.

To tak na początek moje i sąsiada uwagi
 

Mixmich

New member
Jeśli chodzi o użytą elektronikę to po rozmowie z kierownikiem centralnego serwisu toshiby podczas mojej wycieczki do podwrocławskiej fabryki wiem, że w modelach L7, L6, wl968 są 2-rdzeniowe CEVO jako procesor graficzny, natomiast procesor 1-rdzeniowy służący za opcje multimedialne, co powinno wystarczać, ze względu na to, że cała platforma Smart jest pobierana z internetowej chmury.
Ciekawe połączenie jest natomiast w serii UHD 4K L9, której procesor CEVO to w rzeczywistości procesor 2-rdzeniowy do podstawowych zadań wspomagany przy większym wysiłku przez procesor 4-rdzeniowy.
 

zwkam

New member
jak w ogole sprawdzic ze kupilem toshibe 40l7335 a nie 7333? jak wlaczylem menu cloud tv to tam bylo napisane :nazwa tv 7333 czy cos w tym rodzaju. nigdzie indziej w menu tv nie ma nazwy telewizora, na naklejce z tylu jest toshiba l7335 d, na pudelku jest toshiba l7335d (g), ale w samym tv nigdzie tego nie ma. po aktualizacji wyswietla mi sie w info o systemie ze jest z 22 maja, oprogramowanie 7.1.45.21.46.1 mboot:00503247.

ogólnie każdy 7335 to jest 7333, a 5 na końcu oznacza że ma okulary 3D w zestawie. Informacja z serwisu.
Druga sprawa co do Cloud to fakt żeby działało trzeba się zarejestrować co jest kretyństwem.
A co do gubienia sygnału WiFi to też prawda przez to też nie mogłem zarejestrować się bo TV nie mógł się zindentyfikować. W końcu w ID wyskoczyło 7333 i znowu zgubiło sygnał i darowałem sobie.
Ruter stoi z 6-7m dalej w drugim pokoju :), zobaczę jutro po kablu przynajmniej sama rejestracja.

Co do obrazka szczególnie SD to bardzo dobry obrazek. Lepszy niż w moim drugim sony 24cale 50Hz też z FULLHD. Jakiś lepszy algorytm wygładzania artefektów.
Co do prędkości działania to nie powala na kolana. Czasami się zastanawiam czy coś ładuje czy już wisi i trzeba zrobić restart wyciągając wtyczkę lub exit. Ułatwiłaby informacja jeśli tak się dzieje że długo ładuje żeby było info że ładuję coś tam , a tak zastanawiasz się czy pilot działa czy wisi.
Może jak ktoś przeczyta z Toshiby to w kolejnej aktualizacji poprawią to. OBY
 

paeru

New member
Bez reklam
Druga sprawa co do Cloud to fakt żeby działało trzeba się zarejestrować co jest kretyństwem.

Nie trzeba, u dołu jest przycisk "pomiń". Jeżeli połączenie jest dobrze skonfigurowane i test połączenia przeszedł pomyślnie, to wszystkie aplikacje będą działały, pomimo braku konta w cloud TV (konto służy do wiadomości i podpowiedzi "co warto obejrzeć", które z tego co widzę, w Polsce na razie nie działają).
 

pados135

New member
Jutro jestem umówiony wieczorem u sąsiada na porównanie phila 5008 i Tośki 7335 . Jestem ciekawy. Sąsiad po zobaczeniu Phila stwierdził,że nie sądziłmże Ambilight to taka rewelka. Ale jutro porównamy oba sprzęty.
 

jkb1906

New member
Mógłby ktoś krok po kroku opisać co jak odpalić smart tv w na tym modelu? Cały czas pojawia się tryb demonstracyjny (jedynie przeglądarka działa) oraz informacja aby podłączyć tv do Internetu. Próbowałem już resetować tv i podłączać net bezprzewodowo oraz przewodowo i cały czas jest to samo. Ktoś miał podobny problem i jest w stanie coś podpowiedzieć?
 

wntl

New member
Specjalnie założyłem konto na forum aby innych przestrzec przed tym "telewizorem"...
1. zamula jak afgański muł... jak chce wyłączyć telewizor, naciskam power i trzeba czekać z 2 sekundy... całe menu zamula
2. wszedłem w iplex, aby się właczyło to czekałem dobre 2 minuty, wybrałem pierwszy z brzegu film i: "przepraszamy wystąpił nieoczekiwany błąd"
3. zrywanie połączenia wi-fi. 5 minut trzymało i po chwili: "aby skorzystać z tej funkcji musisz być podłączony do sieci"
4. Youtube też próbowałem włączyć jakiś teledysk i echo, nic się nie ładuje.
 
Do góry