Toshiba 40 TL 838

rom45

New member
Musisz zmienić nazwę pliku....

- download this file on your desktop
- copy the file to your USB stick
- attention: the USB has to be formated in FAT32 and don't oversize 4GB
- extract the rar file to the USB stick und delete the rar file afterwards
- at least rename the INIT_CLEAR.bin file to your modeltyp e.g. 40TL838...INIT_CLEAR.bin
- please remove AC Power and connect the USB stick with your TV
- now plug in AC Power again. Switch on your TV and follow the instructions on screen.
dzieki wielkie
 

zibciu

Member
Ja mam chyba dość ciekawe:
Ustawienie obrazu przed telewizorem w szopce z sianem.

Wybacz żart, ale nie mogłem się powstrzymać ;-)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

stonka89

New member
Problem z polskimi znakami w napisach

Witam, mam problem z prawidłowym przekonwertowaniem pliku txt do srt. Plik txt konwertuję w programie subtitle workshop. Otwieram plik txt po lewej zaznaczam east europe, w ustawieniach -> ustawienia ogólne -> zestawy znaków mam też zaznaczone east europe chociaż nie wiem czy ma to znaczenie.
I problem polega na tym że po zapisaniu pliku w formacie srt na podglądzie w programie mam polskie znaki a w telewizorze już nie.:/ Nie mam już pomysłu co trzeba zrobić żeby na tv pokazały się polskie znaki a nie tak jak teraz prostokąty:/
 

adas100

New member
Witam, mam problem z prawidłowym przekonwertowaniem pliku txt do srt. Plik txt konwertuję w programie subtitle workshop. Otwieram plik txt po lewej zaznaczam east europe, w ustawieniach -> ustawienia ogólne -> zestawy znaków mam też zaznaczone east europe chociaż nie wiem czy ma to znaczenie.
I problem polega na tym że po zapisaniu pliku w formacie srt na podglądzie w programie mam polskie znaki a w telewizorze już nie.:/ Nie mam już pomysłu co trzeba zrobić żeby na tv pokazały się polskie znaki a nie tak jak teraz prostokąty:/

Jak masz napisy w formacie txt to otwórz je (zazwyczaj notatnikiem),następnie najedź kursorem na plik :arrow: zapisz jako :arrow: zmień kodowanie na UTF-8 :arrow: zapisz i dopiero wtedy konwertuj na srt- u mnie działa i mam polskie litery ;-)
 

stonka89

New member
ehh..po zapisaniu pliku txt w kodowaniu utf-8 jest jeszcze gorzej. Po otwarciu tego pliku w subtitle workshop dopiero wychodzą szlaczki i znaczki, daje na zapisz w srt i nic się nie zmienia są te znaczki takie same:/ A jak otwieram w rozszerzeniu ANSI to na podglądzie mam wszystko ładnie polskie znaki, po zapisaniu w srt też . I dopiero na tv wyskakują w miejscach polskich znaków prostokąty:/ Nie wiem już co robić...możliwe że w ustawieniach tv mam coś nie tak, że nie wyświetla mi tych znaków??
 

matano

New member
Na początku też tak próbowałem bawić się z napisami jak Ty i ciężko to szło, polecam ściągnąć program NapiProjekt i w opcjach ustawić by ściągał napisy w formacie SRT i w kodowaniu UTF-8. Szybko i bezproblemowo pobierasz napisy do filmów i działają bez problemu na tv.
 

stonka89

New member
Na początku też tak próbowałem bawić się z napisami jak Ty i ciężko to szło, polecam ściągnąć program NapiProjekt i w opcjach ustawić by ściągał napisy w formacie SRT i w kodowaniu UTF-8. Szybko i bezproblemowo pobierasz napisy do filmów i działają bez problemu na tv.

Dziękuję bardzo taki sposób się sprawdził w końcu mam napisy takie jak trzeba:) Uff to była chyba już moja ostatnia próba walki z tym:D
 

Skotnik

New member
Witam.
Czy ktoś z Was ma problem z godziną w TV ? U mnie wyświetlana jest 2h do przodu. Mam podłączonego neta a także antenę DVBt i jak jest 16 to po wciśnieciu na pilocie guzika info o kanale wyświetla mi 18. Na telegazecie jest ok. Tak samo mam pytanie czy ktoś już parował swój telefon z Androidem z Youtubem na tv ? U mnie za każdym razem trzeba parować na nowo. Czy to normalne ?

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
 

PiotrM_

New member
Ja z innej beczki.
Czy nie macie wrażenia, że obraz tej Toshiby jest jakby zażółcony czy też zbyt pomarańczowy? Najbardziej brak mu ładnego koloru niebieskiego i nie bardzo da się z tym coś zrobić.

Ponadto obraz HD z naziemnej cyfrowej jest jakby zaszumiony, kasza się pojawia, na starszym Philipsie jest niebo lepiej. Czy ktoś ma podobne odczucia?
 
Do góry