Toshiba 40 TL 838

marek09sad

New member
Witam,

ja mam inny problem. Po niecałym miesiącu użytkowania wczoraj wieczorem pojawił się na ekranie ok. 10 cm pasek rozmazanego obrazu (u góry ekranu) i powyżej tego jeszcze trzy paseczki. Dzieje się tak zarówno na dekoderze n-ki jak i ze zwykłej anteny. czyli to nie problem sygnału a chyba telewizora.

Czy mieliście podobne przypadki? Co to może być i jak sobie z tym poradzić?

Niestety dziś infolinia toshiby nie pracuje więc mogę się niczego od nich dowiedzieć.

z góry dzięki za pomoc.
 

Stelmacher

New member
chlopaki
powiedzcie mi czy mial z was lub ma taki roblem:
korzystam teraz z DTV z wbudowanego tunera w toshibie i cos nie trzyma pamieci kanalow
dzial wszystko pare dni ok ale po czasie sa np 2 kanaly z numerem 1 i nie darady przelaczyc
trzeba wejsc w ustawienia i zmienic numery posegregowac programy i wtedy znow dziala
moze potrzebna aktualizacja oprogramowania tylko nie wiem jak to zrobic
 

Yaesu

New member
chlopaki
powiedzcie mi czy mial z was lub ma taki roblem:
korzystam teraz z DTV z wbudowanego tunera w toshibie i cos nie trzyma pamieci kanalow
dzial wszystko pare dni ok ale po czasie sa np 2 kanaly z numerem 1 i nie darady przelaczyc
trzeba wejsc w ustawienia i zmienic numery posegregowac programy i wtedy znow dziala
może potrzebna aktualizacja oprogramowania tylko nie wiem jak to zrobic
Miałem coś takiego jak korzystałem z DTV z kablówki, oni wiecznie coś mieszali i miałem dziwne rzeczy z ustawieniem kanałów, teraz mam ustawione tylko kanały z cyfrowej naziemnej i nim mi się nie zmienia, jak ustawiłem tak mam.
Na co dzień tunera sat, ale czasem wchodzę na naziemną.
Jeśli zmienia się też z cyfrowej naziemnej to spróbuj wgrać nowszy soft.
 

paeru

New member
Bez reklam
chlopaki
powiedzcie mi czy mial z was lub ma taki roblem:
korzystam teraz z DTV z wbudowanego tunera w toshibie i cos nie trzyma pamieci kanalow
dzial wszystko pare dni ok ale po czasie sa np 2 kanaly z numerem 1 i nie darady przelaczyc
trzeba wejsc w ustawienia i zmienic numery posegregowac programy i wtedy znow dziala
moze potrzebna aktualizacja oprogramowania tylko nie wiem jak to zrobic

W ustawieniach DTV jest coś takiego jak aktualizacja kanałów w trybie standby - zobacz, czy masz odhaczone. W przeciwnym razie lista się będzie sama aktualizowała.
 

birdi

New member
Cześć wszystkim,
ja mam kłopot z dźwiękiem. Telewizor strzela. Moglibyście podpowiedzieć jakiś możliwy powód tego strzelania? To wina tv czy np. cyfry+ ?

Iza :-(
 

Kuba25

New member
Problem z internetem

Hej mam problem z internetem w TOSHIBA TL 838 mam połączenie kablem i jestem pewien że wszystko poprawnie skonfigurowane. IP, Maska, Brama,DNS wszystko ustawione tak jak powinno być....
W telewizorze w opcjach wchodzę na "testuj połączenie sieciowe" i działa wyskakuje komunikat że połączył ... Jednak nie jestem w stanie uruchomić żadnej aplikacji internetowej ani toshiba places (uruchamia się czarny ekran i na tym się kończy) , ani youtube(wyskakuje logo a po kilku minutach "nie można połączyć" - czy jakoś tak. Mój soft to 6.3.0C.1 (DEC 05.2011) Jaka może być przyczyna ??
Moze soft zaktualizować? A jeśli tak to proszę o pomoc w jaki sposób i skąd go pobrać?
 

Yaesu

New member
Witam
6.3 to strasznie stary soft, pewnie nie z aktualizuje Ci się przez neta - tym bardziej że masz problemy z netem więc musisz to zrobić przez USB. Na stronie producenta chyba nie udostępniają softów do tego modelu bo powinien aktualizować się przez neta, jak zadzwonisz do toshiby do wyślą Cie do serwisu, więc cofnij się kilka stron tego forum, przejrzyj też wątek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...enowej-przyniesie-wiele-radosci-test-162.html
tu masz podane linki do softów to 838, wybierz coś dla siebie załaduj do TV przez USB, jak to zrobić też było tu na forum wiec trzeba poczytać.
W skrócie to wygląda tak:
Pendrive 2GB, z większym może być problem.
Wyłącz tv z prądu
włóż do USB 1 pena z zapisanym softem - tylko pliki, żaden rar itp, plik BIN. np: 40TL838_683619_INIT_CLEAR.bin może będziesz musiał zmienić nazwę pliku w zależności jaki masz TV 32TL.... 40TL.... itd.
Włączasz TV do prądu i włączasz pilotem, odpala się ekran aktualizacji (jak się TV włączy normalnie spróbuj na innym penie) czekasz aż niebieski pasek dojdzie do końca , i będzie napis complette i wtedy nie można nic zrobić,
wyłączasz tv z prądu, wyciągasz pena, włączasz TV, czekasz aż się włączy, trwa to dłużej niż zwykle bo ładuje softa, ustawiasz wszystko od nowa w TV i cieszysz się nowym softem.
 

Yaesu

New member
Ja u siebie ustawienia IP , DNS mam włączone na Auto, nie wprowadzałem żadnych ustawień, mam ustawione połączenie kablowe, bo TV jest podłączony kablem do routera. W takiej konfiguracji wszystko działa mi poprawnie, nic się nie tnie, toshiba places działa.
A może to u Ciebie to nie wina TV, może wina stoi po stronie kabla lub routera ?? Kiedyś miałem problem z kablem i po chwili zrywał mi połączenie, wymieniłem kabel i jak ręką odjął.
 
Do góry