Toshiba 40 TL 838

Karpaj

New member
Bez reklam
Dvb c dziala normalnie od modei 9x8,a wczesniejsze pewnie nie dostna tego jako aktualki.
Wersjje 6.9 i 7.0 s dla modeli wlasniee 938 i 933. Dosc malo wnosza.
 

jac0205

New member
Aktualizacja FW 40TL 838

http: //ibm-network.com/downloadbereich.html
Skopiować trzy pliki na pendrive sformatowany Fat32 ,w nazwie pliku 40TL838_519049_INIT zmienić ilość cali własnego tv, wyłączyć tv, włożyć pendrive do portu usb, włączyć tv i czekać aż soft się zainstaluje. Po udanej aktualizacji wyłączyć tv z prądu i ponownie włączyć.
Po tej aktualizacji tv zaczął odtwarzać pliki avi a DLNA. Oraz poprawnie działa timer.
Reszta zmian nie znana.

Usuń podwójną spacje za http:


Odgrzewam kotleta...
Stronka już nie działa :x
Może się ktoś podzielić nowym FW 6.4.0V.1 do 40TL 838 ? :blagam:
Chodzi mi o najnowszy FW, takie oznaczenie znalazłem na stronie producenta, który odsyła do aktualizacji on-line. A ta z kolei kończy się informacją, że żadna aktualizacja nie jest dostępna.
Obecnie mam wersję 6.0.08.1 z 2011 r.
 
Ostatnia edycja:

jackuc

New member
Witam
a może ktoś zamieścić dobry sprawdzony soft ? Obecnie pojawiają mi sie dosyć często czarne paski.
TV stoi i teściów stąd nie mam możliwości podłączenia go do netu, pozostaje jedynie wgranie softu poprzez USB.

Zatem, który ew. z tych wgrać ?

http://www.hdtv.com.pl/forum/872625-post1262.html


Acha i czy przed upgradem można jakoś zachować ustawienia i potem je przywrócić ?

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Porter80

New member
Witam

Osobiście używam softu: 6.4.1T.1 MBOOT: 00518740 MFC: 244930 i bynajmniej u mnie pasków od tego czasu nie widziałem.
W tej chwili wgranie nowego softu nie powoduje resetu ustawień, ale nie jestem pewien czy to nie zasługa MBOOT i MFC Które do tego softu nie są dołączone. Wrzucić oczywiście mogę, dograć do softu MBOOT i MFC też. Podaj maila na priva to prześlę linka.
 

jackuc

New member
Dzięki wielkie. Mój mail kuc_jac@wp.pl
A może jesteś w stanie podesłać gotowy soft do wgrania na USB i zaaplikowania w TV ? Jak jest za duży to podzielone rarem na kilka mniejszych paczek. Byłbym bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam
 

jackuc

New member
Dzięki wielkie
Dotychzas miałem wersję jak na obrazku, czyli wgrywać tą co podałeś (wgrywam w usb) ?


Uploaded with ImageShack.us

Porter pisałeś jeszcze:
w tej chwili wgranie nowego softu nie powoduje resetu ustawień, ale nie jestem pewien czy to nie zasługa MBOOT i MFC Które do tego softu nie są dołączone. Wrzucić oczywiście mogę, dograć do softu MBOOT i MFC też. Podaj maila na priva to prześlę linka.

w linku który podałeś MBOOT i MFC są czy mam je zatem skasować czy zostawić ?
 
Ostatnia edycja:

Porter80

New member
Ja mam wgrany taki zestaw jaki podesłałem i jestem zadowolony. Jak chcesz możesz wgrać na początek sam soft i zobaczyć czy są jakieś zamiany. Jeśli cię zadowolą to podaruj sobie resztę. Ogólnie z softem na tym TV to loteria raczej, niektórym działa taki zestaw, innym inny. Zatem próbuj... Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

Cardio

New member
Witam. Nie wiem czy ten wątek ktoś jeszcze czyta ale jeśli tak to mam pytanie.
Otoż z tego co wiem to w modelu 40TL838 zegar jest wyświetlany jedynie na kanalach DTV i ATV natomiast na HDMI itd już funkcja auto aktualizacji czasu nie działa.
Mój problem polega na tym że mam ustawioną godzinę i czas na luty 2010 roku a po włączeniu toshiba places i wybraniu TVN player nie moge nic obejrzec bo pokazuje mi że materiał bedzie dostepny za ileś tysięcy dni.
I teraz pytanie brzmi czy mogę ustawić jakoś zegar w tym tv bez podłączania anteny oraz czy jak podłącze antenę to zegar się ustawi i będzie już działał normalnie po odłączeniu anteny??
Z góry dziękuję za odpowiedź
 

$kubi

Member
dziwny problem, jeżeli masz możliwość to podłącz się do jakiejś anteny i wtedy sprawdź. Używasz softu podanego wyżej?

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka
 

Cardio

New member
Tak używam podanego wyżej softu. Wczoraj robiłem jego aktualizację. Próbowałem na wszelkie sposoby zmienić godzinę i nawet przeczytałem manuala do TV. Nigdzie nie ma nic o czasie. Pozostaje mi tylko podpiąć się pod antenę.
 

Maverick242

New member
Upgrade softu

Witam,

Czy poprzez upgrade softu przez USB można jakoś uszkodzić telewizor? Przepraszam, to może być głupie pytanie, ale jestem laikiem w tych tematach.
Chcę zrobić upgrade bo na sofcie, który mam (6.1.0M.1 z 25.10.2011) nie mogę odtwarzać 3D przez USB.
Wertowałem temat jakiś czas i wydaje mi się, że rozwiązanie podane parę stron wcześniej jest ok, tylko potrzebuję jakiegoś potwierdzenia czy czegoś po prostu nie spieprzę. Chcę zrobić aktualizację przez USB do 6.4.0J.1. i potem aktualizację przez neta, żeby zaktualizować MBOOT i MFC i następnie wgrać jakiś najnowszy soft.
Czy jest możliwe, że coś spierniczę i tv przestanie mi działać?

Pozdro
 

Maverick242

New member
Upgrade softu

Nie spotkałem nowszego softu niż 1T.1, nawet na niemieckim forum nic się nie pojawia, od kiedy zlikwidowali IBM Network zrobiła się lipa.



Wystarczy plik 6.4.1T.1, MBOOT i MFT nie jest konieczny, najlepiej wgraj jakiś starszy soft niż 0T.1, np OJ i wykonaj aktualizacje przez neta, wtedy z aktualizuje Ci się MBOOT i MFC do najnowszej wersji i zainstaluje się soft w wersji 0T.1, jak to będziesz już miał zainstaluj najnowszy 1T.1 i to jest w tej chwili najlepsza konfiguracja - no chyba że o czymś nie wiem.


Oczywiście nie wytrzymałem i nie poczekałem na jakąkolwiek odpowiedź na mojego poprzedniego posta :p zaktualizowałem Do 0J potem przez neta zaktualizowałem. Mam teraz wersję 6.4.0V.1 ale widzę, że MBOOT i MFC są te same co na samym początku. Czy to jakiś problem? :sad:
 
Ostatnia edycja:

rom45

New member
witam , mam pytanko czy ma ktoś podobny problem z toshiba place , wszystko działa wszystkie inne aplikacje działają tylko problem z aplikacją tvn player nic cały czas plansza tvn player, posiadam soft 6.4.1t.1 co jest nie tak ?
 

Whiskacz86

New member
Witam.
Już się dużo naczytałem ale jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
Problem polega na tym że czasem trace programy tzn resetują sięi czeskie są jako pierwsze :(
Mógłby ktoś podać jakiś działający link do najnowszego softu który jest? Bardzo proszę o pomoc bo już mam dosyć tego telewizora i chcę mu dać ostatnią szanse.
Pozdrawiam
 

jaco0207

New member
Mam problem z tym tv , kupilem dysk zewnetrzny segate 2 t i nie widzi go wogole , ma osobne zasilanie i nic nei dziala , filmmy z pena czyta tez tylko niektore mkv 3d czyta , zwyklych juz nie ... avi tez ... nic nie moge obejrzec na nim , dysk zewnetrzny formatowalem na ntfs i fat i dalej nic , jesli zna ktos jakies sposoby niech pomoze :)
 
Do góry