Toshiba 40 TL 838

fatis

New member
PS3 media server jak mówiłem świetnie sobie radzi ale mam pytanko.
Czy ktoś na naszym telewizorku dał sobie rade z chapterowaniem. Nie odtwarza mi filmów dzielonych w transcoding na chaptery. A przewijanie filmu np do 40 minuty jest w ciul uciążliwe
 

massiwo

New member
Powrócę jeszcze do tematu napisów. Najwygodniejszym konwerterem będzie chyba Napiprojekt. Najnowsza wersja zapisuje napisy w wybranym formacie, w tym także w *.srt.

efektem tego tv wyswietla polskie znaki na ekranie?

mam tez takie pytanie, dlaczego TV nie radzi sobie ze standartem dzwieki DTS, to chyba zmora wiekszosci tv, ze tego kodeka w filmach nie lubia, dlaczego?
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
bo toshiba pilnuje pewnie praw licencyjnych lub nie chca zaplacic by moc dekodowac DTS

dlatego tez ze 90 % filmow jest w DTS to odpuscilem sobie toshibe i mam Samsunga
 

przekorn

New member
Witam, mam pytanie do posiadaczy toshiby, a mianowicie chodzi mi o funkcje/oprogramowanie (nie wiem jak to nazwać) internetowe. Czy ma wbudowane serwisy typu ipla, tvnplayer i serwis tvp(o ten chodzi mi najbardziej, druga polówka namiętnie ogląda mode na sukces , a jak wiadomo ona dokłada do TV:))

Będę wdzięczny za informacje

Pozdrawiam
 

ozzy.ic

New member
Witam jako nowy użytkownik, nowy w sensie pisania, bo czytam od dość dawna.

Przejrzałem ten temat i nie znalazłem mej wersji problemu z napisami.
Wcześniej nie miałem żadnych problemów, obecnie za nic nie mogę ich uruchomić. Są wrzucone razem z filmem, ta sama nazwa itp. Niezależnie czy txt czy srt - nie wyświetlają się, choć po przyciśnięciu "subtitle" teoretycznie wyświetla, że napisy odnalezione.

Ma ktoś może jakiś pomysł? Zapewne to coś strasznie prostego, a czasem kombinując strasznie zapomni się o jakimś banale:-( Z góry dzięki za podowiedzi:)
 

ppc

New member
Nie wypisuj bzdur kolego. Nie wiem z czego wynika to że u Ciebie to nie działa. Może faktycznie twój tv jest ułomny ale stawiam na to że coś masz źle skonfigurowane.

Tu link do mojego pokazu:
.......

Testowane pliki avi , xvid , mp4 , ts , mkv działają też inna ale nie chciało mi się kopiować na dysk.
Jak widać wszystko pięknie działa.

Spróbuj PS3 media serwer.
Chociaż nic nie kombinowałem , od razu widziała udostępnione pliki.


Jaką masz wersję firmware w TV?
U mnie problem polega na tym, że widzę pliki na dysku sieciowym (NAS QNAP 219 PII) ale nie mogę ich odtworzyć (chodzi o pliki avi). Wyjątek stanowi mkv który mogę odtworzyć (podobnie jaki pliki jpg i mp3) Nie mam już pomysłów co z tym zrobić i podejrzewam, że jest to wina TV a konkretnie wersji firmware jaką posiadam.
 

ozmatox

New member
przekorn tv jest bardzo ubogi w jakiegokolwiek rodzaju portale, o modzie mozesz zapomniec

ozzy.ic pewnie kodowanie srt nieprawidlowe, wszystkich nie widzi, polecam aplikacje srt do napisow do lykniecia np stad:

SRT 1.4 download - Pobierz najnowszą wersję - CDRinfo.pl

Czy usuwacie "ogonki" z napisów, czy wyświetlają się Wam poprawnie znaki diakrytyczne?

Trochę mnie męczy usuwanie ogonów TU: Usuwanie polskich znakw. Program, skrypt do usuwania znakw diakrytycznych i kasowania ogonkw i wklejanie tego do notatnika i zapisania potem w *.srt

Macie jakieś szybki sprawdzony program który usunie i zapisze? Taki "2w1" :bober:
 

a.c.

New member
Czy usuwacie "ogonki" z napisów, czy wyświetlają się Wam poprawnie znaki diakrytyczne?

Trochę mnie męczy usuwanie ogonów TU: Usuwanie polskich znakw. Program, skrypt do usuwania znakw diakrytycznych i kasowania ogonkw i wklejanie tego do notatnika i zapisania potem w *.srt

Macie jakieś szybki sprawdzony program który usunie i zapisze? Taki "2w1" :bober:

trzba czytać wątek, a nie powtarzać pytania. w programie notepad++ trzeba przekonwertować na UTF-8 i ogonki działają.
 

ozzy.ic

New member
hmm, a czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie co zrobić gdy telewizor przestał wyświetlać jakiekolwiek napisy?
 

ozzy.ic

New member
nie mogę edytować swojego ostatniego posta, problem rozwiązany.

Problemem była obecność pliku z napisami zarówno w formacie "txt" jak i "srt". Usunięcie txt rozwiązuje problem. Zatem ten kłopot był wręcz banalny i nieco głupi z mej strony.
 

Marrio33

New member
fatis,

Jak zrobiłeś, że PS3 Media Server wykryło telewizor ? Ja tu ustawiam cuda na kiju, ale PS3 MS jak nie wykrywa TV - tak nie wykrywa.

Laptop mam po wi-fi do routera, a TV po kablu do routera. Pinga z laptopa do TV nie mogę zrobić, ale nawet z routera nie pinga sie ten TV, więc myślę, że pingi w TV są po prostu wycięte, bo np. youtube działa.
Poza tym jak postawię Serviio, to też bez problemu wykrywa TV, ale mam ten problem co Ty, widzi mp3, jpg, mpg, ale avi już nie...
 

Marrio33

New member
ok, nie było pytania o PS3 Media Server, TV widzi serwer, filmy są transkodowane (bynajmniej avi) i wszystko gra... przeoczyłem coś po prostu
 

Marrio33

New member
btw, Serviio też transkoduje avi, trzeba jedynie wybrać coś dla 'Profilu renderowania', domyślnie łapie 'Generic DLNA profile' i wtedy nie transkoduje (jest to zresztą napisane w zakładce 'Transkodowanie'), ale jak wybierze się Toshiba Regza jako profil, wtedy dekoduje.
Ale niestety nie łapie w ogóle napisów.
 

grey1971

New member
Mam pewien problem z niedawno nabyta Toshiba 40TL838.Chodzi mi o odtwarznie filmow 3D w formacie MKV przez zlacze USB.Wszystko jest w porzadku do momentu kiedy wyskakuje obraz w formacie SBS i wtym momencie za pomoca przycisku 3D na pilocie powinienem miec mozliwosc wybrania obrazu 3D.Niestety po nacisnieciu tego przycisku nic sie nie dzieje.Zaznaczam ze ustawilem tv na odbior 3D zgodnie z instrukcja zamieszczona na stronie Toshiby.Nie mogac wlaczyc funkcji 3D poszedlem do jednego ze sklepow RTV i na takim samym modelu obsluga sklepu bez problemu uruchomila ten film z pen-drive'a.Jedyna roznica miedzy moim odbiornikiem a odbiornikiem sklepowym jest taka ze moj ma soft 6.3.0C.1 a sklepowy5.9.04.1.Czy ten problem moze byc spowodowany nowszym softem w moim odbiorniku.
 

luko80

New member
Słuchajcie, przymierzam się do tego tv, ale po przeczytaniu wątku mam kilka pytań:

a). o co chodzi z tym zacinaniem obrazu... kilku z Was o tym pisało... czy wiadomo jaka jest przyczyna?
b). jak to jest z tym dźwiękiem DTS - jeśli film jest z dźwiękiem zakodowanym w tym formacie, to w ogóle nic nie słychać, czy po prostu jest gorsza jakość? (nie znam się na tym za bardzo)
c). kalibracja - czy trzeba ją wykonać? Pierwsze słyszę o kalibrowaniu, a tym bardziej, że trzeba za to dodatkowo płacić :(

Łukasz
 
Do góry