Toshiba 40 TL 838

paeru

New member
Bez reklam
A mi się strasznie przycina na jakimkolwiek hd, ale momentami. active vision mam na wysokie i chodzi bardzo płynnie przez jakieś 7 sec. po czym się tnie jakby było 20 klatek/s.
Czy też tak macie??
Głównie na mkv 720 lub 1080p
Pomocy:?::blagam:

ps mam wersje softu 6.3.0c.1

Z jakiego nośnika danych (dysk/pendrive/etc) odtwarzasz filmy? Próbowałeś innego? Jeżeli wszystkie filmy ścina, to zdecydowanie nie jest to normalna sytuacja...
 

martinelka

New member
KIKI prosze Cię podaj kalibracje do tego telewizora!!! PLISSSSS:)
Ta Prośba pojawiała się już wielokrotnie - niestety , bez reakcji. Myślę, że może Kiki ma układ z firmą zajmującą się kalibracja i nie wchodzi im w paradę. To dla mnie jedyne rozsądne wytłumaczenie, bo przecież do testu kalibrował, a milczy na ten temat jak zaklęty i ignoruje wszystkie prośby.
 

martinelka

New member
Tak swoją drogą, to nie mogę pojąć, dlaczego wydając grube pieniądze na TV, producent skazuje nas jeszcze na koszta dodatkowe związane z kalibracją. Rozumiem, że zdefiniowane wstępnie są ustawienia komercyjne, które oddają mozliwości odbiornika. Ale po co w takim razie opcja salon i dom w menu? Wydaje mi się, iż wybierając dom przy pierwszym uruchomieniu powinniśmy uzyskać obraz skalibrowany i bardziej stonowany. Może zbytnio upraszczam, ale np. dla LG nie stanowi to problemu - choć na pewno zaraz odezwą się głosy, że każdy TV wymaga kalibracji. Może i tak - ale nie aż w takim stopniu.
Do rozwiązania jeszcze dwa problemy: Czy ktoś znalazł opcję pozwalającą wyłączyć dvb oraz ustawianie zegara?
 

witgit

New member
Wskazówki jak skalibrować toshibe :
Cytat zaczerpnięty z formum h d t v p o l s k a
Chciałęm wkleić link ale za cholerę nie moge wkleić nic z tego forum


Ustawienia kalibracyjne znajdziesz na avsforum.com, tylko zastanów się czy tego na pewno chcesz. Takie ustawienia rzadko kto udostępnia nie dla tego, aby kalibratorzy mogli więcej zarabiać. One po prostu pasują do danego egzemplarza TV, używanie ich w innym nie przynosi porządanych rezultatów. Czasami działa na plus czasami na minus.
Jeżeli masz w swoim telewizorze tryb Hollywood (pro/dzień/noc) ustaw go. Obraz w tym trybie jest najbliższy temu co można osiągnąć po kalibracji.

Następnie zweryfikuj czy punkty odcięcia bieli/czerni są na swoim miejscu. W wątku o kalibracji napisałem jak zrobić to najlepiej:


Na płycie AVS HD jest plansza do ustawiania odcięcia czerni w zakładce basic settings. Używając suwaka "jasność" ustaw tak, aby pasek na bicie 16 był niewidoczny (zlany z tłem, które jest kodowane na bicie 1), a pasek 17 widoczny (będzie ledwo widoczny więc podejdź blisko telewizora). Następnie kontrast, na białej planszy - paski powinny być widoczne przynajmniej do bitu 234. Zmniejszając kontrast (mierzony od referencyjnej czerni do referencyjnej bieli), najprawdopodobniej będziesz w stanie odkrywać kolejne paski i proponuję zostawić je widoczne do poziomu 250. Operatorzy kamer często w środku pracy decydują się na zmianę poziomu referencyjnej bieli i niektóre poziomy już przechwyconego video wypadają wtedy poza "standardowy" obszar kodowania 16 - 235. Schodząc delikatnie z kontrastu i pozostawiając rozróżnialne wyższe poziomy zapewnisz sobie widoczność szczegółów na filmie w takim przypadku. Drugim warunkiem stopu zwiększania kontrastu jest sytuacja gdy szare paski zaczynają nabierać jakiegoś wyraźnego odcienia.

Po ustawieniu kontrastu musisz powrócić znowu do ustawiania odcięcia czerni. Jeżeli dokonasz korekt idziesz znowu na kontrast i tak w koło macieju.
Przy użyciu tych plansz możesz też (i powinieneś) sprawdzić czy tor HDMI działa tak jak należy. Jeżeli pomimo przesuwania suwaka jasność w górę, albo kontrastu w dół paski z zakresu 1-15, 235-254 nie będą chciały się pokazać może się okazać, że odtwarzacz pracuje na poziomach komputerowych (1 - 254) i część obrazu wyrzuca poza zakres widzialny na telewizorze (black crush). Jest też możliwość, że po prostu Twój TV ich nie pokazuje "z natury".
Autor posta :
Maciej Koper


właściciel bloga s k a l i b r u j t v .PL

Plansze kalibracyjne
 
Ostatnia edycja:

Protonus

New member
mam pytanko czy w tych tv można oglądać wszystkie kanały w 3d.......? ja przełączam w tryb 3d to mi dzieli ekran na góra/dół albo lewy/prawy muszę nadmienić że okulary nic nie dają... proszę o odpowiedz
 

Roberto79

New member
I z kalibracją wyszło na mojej. Interes musi się przecież kręcić i nikt nie chcę podać ustawień. Dziwi mnie tylko fakt, że prosimy o podstawowe ustawienia obrazu do tl 838 wynikające z menu. Gdzie nie można ustawić np. gammy ani balansu bieli (pewnie mozna to zrobić z menu serwisowego). Także te forum do troszkę ściema. Niby ktoś chce pomóc ale wybiórczo jak wygodnie. Post ten skierowany jest tu do Kikiego, który mógłby podać te ustawienia ale po co - Ok. no problemo tylko nie na tym to wszystko polega. Pozdrawiam!
 

massiwo

New member
...z jednej strony masz racje, z drugiej skoro to ustawienia z pozycji menu, to dlaczego troche sam nie pokombinujesz?
wiedza kosztuje, nie wszystko mozna dac na wyciagniecie reki, docenic trzeba to, ze w ogole robi testy dla nas, ja np kupilem m.in. na podstawie jego opini i nie zaluje ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracje robi firma AVX. Dla nas również odpłatnie.
Ponieśli koszty sprzętu , szkoleń, programów i szanujemy ich pracę.
 

ilarios

New member
Przycinanie obrazu 40TL838

Jutro postaram się podpiąć dekoder n-ki i wtedy porównam. Jak będę miał jakieś informację to dam znać. Jeśli udałoby Ci się jakoś to rozwiązać to napisz proszę.

Witam ponowni po dłuższej przerwie. Dopiero wczoraj podpiąłem dekoder "n"-ki i niestety na niektórych kanałach również przycina i jakby rozdwaja obraz. Szczególnie na TVP1. Głównie na kanałach SD, w HD jest raczej ok. Nie mam już pojęcia co to może być. Sprawdziłem już 2 dekodery, 2 platformy cyfrowe i ustawiłem przez serwis sat antenę. Siła sygnału 95%, jakość 85%. Ma ktoś jakieś pomysły?
 

mariusz7801

New member
Witam ponowni po dłuższej przerwie. Dopiero wczoraj podpiąłem dekoder "n"-ki i niestety na niektórych kanałach również przycina i jakby rozdwaja obraz. Szczególnie na TVP1. Głównie na kanałach SD, w HD jest raczej ok. Nie mam już pojęcia co to może być. Sprawdziłem już 2 dekodery, 2 platformy cyfrowe i ustawiłem przez serwis sat antenę. Siła sygnału 95%, jakość 85%. Ma ktoś jakieś pomysły?


witam mam podobny problem . 3 tyg temu kupiłem Tv Tl 838 oraz dekoder sagemcom hd cyfra + .
Zauważyłem że przy kanałach sd co jakiś czas się obraz przycina ( chwilowa stop klatka ). czy to wina dekodera ?
filmy z usb podpięte do tv idą płynnie.

Mam małą czaszę anteny ( chyba to jest 60cm ) w salonie cyfry twierdzili że do oglądania programów hd muszę mieć duży talerz . Kanały hd chodzą dobrze tylko niekiedy z sd jest gorzej .Może to wina małego talerza ?
siła sygnały 76 % , jakość 75 %
 

ilarios

New member
Przycinanienntoshiba 40TL838

witam mam podobny problem . 3 tyg temu kupiłem Tv Tl 838 oraz dekoder sagemcom hd cyfra + .
Zauważyłem że przy kanałach sd co jakiś czas się obraz przycina ( chwilowa stop klatka ). czy to wina dekodera ?
filmy z usb podpięte do tv idą płynnie.

Mam małą czaszę anteny ( chyba to jest 60cm ) w salonie cyfry twierdzili że do oglądania programów hd muszę mieć duży talerz . Kanały hd chodzą dobrze tylko niekiedy z sd jest gorzej .Może to wina małego talerza ?
siła sygnały 76 % , jakość 75 %

To chyba nie wina talerza. Mam 85 cm i jest to samo, a na poprzednim telewizorku 32 lg3000 to przycinanie nie występowało. A tak na marginesie to przy mniejszej czaszy powinno być gorzej na kanałach HD. Nie jest to wina dekodera, bo też testowałem inne. Wymieniałem już ten tv na inny tego samego producenta i ten sam model i jest to samo. Najdziwniejsze jest to, że po podłączeniu anteny szerokopasmowej i odpaleniu telewizji cyfrowej naziemnej jest to praktycznie niezauważalne. Aktualizowałem nawet soft do najnowszego, ale nie ma zmiany w tej kwestii.
Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
 

ozmatox

New member
Ja mam dekoder INEA (Poznań) ADB 5810CD_UE_VODS i zauważyłem, że raz na jakiś czas oglądając różne programy, pojawia się czarny pasek na całej szerokości ( o grubości 2-3mm) w dolnej części telewizora , mniej więcej 3/4 obrazu na całej szerokości, a trwa to ułamek sekundy.
Występuje to rzadko, ale jak czytam Wasze problemy to zacząłem zwracać na to uwagę.
Jakoś mi to nie przeszkadza, ale faktycznie jest coś z tym "przycinaniem".:popcorn:
 
Do góry