Toshiba 40 TL 838

adri991

New member
Adi75 napisał:
Dzięki, a już tak się ciszyłem z tv a tu klops a może pomoże nowy soft, widziałem, że jest z 12.01.2012r. tylko czy później można się cofnąc do aktualnego?

Nowy soft w sensie do Cyfry + czy telewizora?
 

paeru

New member
Bez reklam
Toshiba ma to do siebie, że często tego typu rzeczy naprawia w aktualizacjach, także nie ma co się martwić - bo i na obsłudze wszystkich filmów przez USB świat się nie kończy, a ten model to naprawdę dużo więcej, niż tylko filmy z neta ;) Na DTS-a natomiast nie ma co liczyć, przynajmniej moim zdaniem nie teraz i nie w tych seriach... Dlatego unikaj filmów z dźwiękiem zapisanym w tym formacie, ew. zawsze można dokupić przenośny odtwarzacz multimedialny USB (np. WIWA HD5) za niecałe 200zł, gdzie obsługa multimediów jest już dużo większa.

Oficjalnej aktualizacji jeszcze nie ma, ostatnia była w grudniu i z tego co wiem, coś jej TV nie widzi.
 

ilarios

New member
U mnie nadal to występuje. Myślę że to wszystko przez Cyfrę +. Muszą niskiej jakości nadawać te programy. Chociaż zasięg anteny mam ponad 4 to i tak występuje miganie i zacinanie sięobrazu. Na jedynce zauważyłem to na serialu Plebania a na 2 na serialu Rodzina.pl jest ładny czysty obraz.

Jutro postaram się podpiąć dekoder n-ki i wtedy porównam. Jak będę miał jakieś informację to dam znać. Jeśli udałoby Ci się jakoś to rozwiązać to napisz proszę.
 

arko07

New member
Mam jeszcze tv kineskopowy i tez zdarzają się zaciecia podczas oglądania niektórych programów z dekodera CP tak ze winowajcy szukał bym u nadawcy lub w dekoderze.
 

kultkazika

New member
Witam, mam problem z DLNA. Laptop z ruterem łaczy się bezprzewodowo a TV przez kabel. W tv działają funkcje internetowe czyli Toshiba Places i YouTube ale nie wykrywa mi serwerów. Próbowałem kilku serwerów i nic...Może router coś blokować czy co?
 

kultkazika

New member
No na lapku....miedzy innymi PS3 media serwer probowałem.
Rozumiem, że ping po numerze IP tv powinien odpowiadać?
Może lepiej na automatycznych ustawieniach sieci jechać?
 

witgit

New member
Sprawdź w zaawansowanych ustawieniach sieci. Szczególnie opcje udostępniania plików i drukarek.
Z autopsji wiem że po wifi zawsze jakieś jajca były. Mi tv widzi serwer dlna oglądam przez to ok 99% wszystkich moich filmów. Ale wszystko jest po kablu.
 

kultkazika

New member
Problem w tym, że jest brak komunikacji PC z TV - sprawdzone ping-iem. NIe wiem dlaczego. Firewall wyłączony. Usługi sieciowe na samym TV podpiętym do routera działają...
 

kartofel

New member
a

Witam,
jestem od kilku dni szczęśliwym jak na razie użytkownikiem i posiadaczem Toshiby 40tl838 i mam pytanie co do odtwarzania filmów w systemie .mkv, .264 itp, otóż część filmów z takimi rozszerzeniami jest odtwarzana a część niestety nie i zastanawiam się o co w tym chodzi. Kiedy wrzucam filmy to pojawiła mi się folder z obrazkiem taśmy filmowej, tytułem itp ale gdy chcę go odtworzyć okazuje się, że brak kodeka. Sprawdziłem soft jest z października 2011 roku. Liczę, że ktoś mi pomoże to rozwiązać. Z góry dziękuję.
Wystarczy, że przepuścisz film przez program mkvmerge w wersji 3.4.0. Prawdopodobnie ty masz zmuxowany w nowszej wersji a z taka telewizor filmu nie widzi.
 

adri991

New member
Witajcie!
Mam problem a mianowicie z wejście Eurozłącze czy jakoś tak sie to nazywa. Podłączam do niego DVD i nie wiem jak przełączyć w telewizorze żeby był obraz z DVD??? Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

junioreks

New member
A mi się strasznie przycina na jakimkolwiek hd, ale momentami. active vision mam na wysokie i chodzi bardzo płynnie przez jakieś 7 sec. po czym się tnie jakby było 20 klatek/s.
Czy też tak macie??
Głównie na mkv 720 lub 1080p
Pomocy:?::blagam:

ps mam wersje softu 6.3.0c.1
 
Ostatnia edycja:

massiwo

New member
Witajcie!
Mam problem a mianowicie z wejście Eurozłącze czy jakoś tak sie to nazywa. Podłączam do niego DVD i nie wiem jak przełączyć w telewizorze żeby był obraz z DVD??? Pozdrawiam!

z tv dostales instukcje, poczytaj ktory przycisk do czego sluzy, tak w ogole zapyjarznij sie troche z tym podrecznikiem

A mi się strasznie przycina na jakimkolwiek hd, ale momentami. active vision mam na wysokie i chodzi bardzo płynnie przez jakieś 7 sec. po czym się tnie jakby było 20 klatek/s.
Czy też tak macie??
Głównie na mkv 720 lub 1080p
Pomocy:?::blagam:

ps mam wersje softu 6.3.0c.1

przelecialem juz na nim troche filmow, i jeden na 10 w mkv rowniez mi sie cial... ale zeby wszystkie, to faktycznie lipa, soft 6,1
 
Do góry